Technika-budík 2h před vstáváním

Uživatelský avatar
Arinat
Příspěvky: 68
Registrován: úte, 30. zář 2008, 22:13

Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod Arinat » sob, 09. led 2010, 19:27

Pár dnů už praktikuji tuhle techniku a má parádní výsledky:) . Před usnutím autosugesce, že budu mít LD, uvolnění, hypnagogické halucinace. 2 hodiny před tím než normálně vstanu mám nastaven budík, obvykle kolem 4:20 , čas měním +- několik minut. Vzbudím se, zapíšu sny, trochu se projdu, protáhnu, autosugesce na LD, a teď to nejdůležitější , po autosugesci si co nejreálněji vybavuji, představuji a prožívám pocit: Z ničeho nic jsem v LD a jsem ohromen, že si nepamatuju jak jsem se tu dostal. Snažím se to co nejopravdověji prožít, uvolním se a usnu. ráno se vzbudím a pamatuji se, že jsem měl LD,(pokud se nevzbudím přímo z něj). Jediná nevýhoda je, pokud se nedokážete pořádně probudit v ty 2h před vstáváním. Když k tomu přidáte celodení bdělost, a TR. LD vás nemine :) Zatím jsem měl dvě noci ze tří co to dělám, LD. V prvním LD jsem poznal, že je to sen, protože jsem si řekl tu větu. Jednu noc jsem se nevzbudil při vypínání budíku. Mám jej dál od postele ať k němu musím dojít, ale někdy mě ani to nevzbudí. Kdyžtak to zkuste a dejte vědět jak to dopadlo ;)

dany_05
Příspěvky: 14
Registrován: pon, 01. úno 2010, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod dany_05 » úte, 09. úno 2010, 17:43

ahoj, používam rovnakú techniku a úspešnosť je tiež veľmi vysoká.. mne sa ňou dokonca podarilo vycestovať hneď naprvýkrat, a netrebalo ani veľmi veľa snaženia... tu na tomto fóre ATA odôvodnňuje, prečo je tak úspešná. Má to súvis s hormónmi... pozri tu http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... ?f=8&t=606
...Idealní doba na cvičení je tedy ráno kdy je hladina melatoninu po noci vysoká tělo je uvolnené a zaroven se spouští produkce serotoninu a kortizolu což nastartuje bělost a budeme ve stavu spícího těla a probzené mysli...

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod ATA » úte, 09. úno 2010, 20:43

ano metoda je to velice uspešná jedna z nejučinejšich ale ja sem linej vtasvat :)
tech latek tam hraje roli mnohem vic ,pak i zapojeni ruznejch časti mozku ,delka REM fáze ....
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod Elen » čtv, 16. kvě 2013, 21:04

Taky chválím tuto techniku, ikdyž ji neprovozuju zrovna léta, jen pár dnů, zatím jsem LD neměla, ale i přesto se bud mnohonásobně navýšil počet snů, nebo počet snů, které jsem schopna si zapamatovat. Někdy si dokonce uvědomím, že se na sebe ve snu dívám odjinud než z té hrané postavičky, takže něco se zdokonaluje, uvidíme, kam až mě to zavede:-) :lol:

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod Witcher » čtv, 20. čer 2013, 07:52

Ahoj, momentalne skusam dost podobnu techniku s budikom pre vyvolanie LD a OBE z lucidology.

1. spat idem o 21h
2. vstanem o 4:30 -> citim sa este ospaly, skocim na WC a cakam u postele do 5:15 (izba zatemnena aby na priebeh nemalo vplyv svetlo od vychodu slnka)
3. 5:15 lahnem a pouzijem DROP - STOP - ROLL metodu (skusam sa pritom uvolnit)
4. pri pocite spanku zapnem na mobile android aplikaciu s timerom nastavenym na RAMP4 - 8, 4, 8, 12, 16, 20, 20, 6...

Niekde mam ale problem a to ten ze akonahle vstanem raz z postele tak sa mi nedari uz zaspat. Citim sa sviezi, nic nepomaha. Je vobec ta cakacia doba od 4:30 do 5:15 potrebna z nejakeho dovodu? Mam totiz pocit ze prave v tom intervale sa moje vedomie dostava z 'este chcem spat mamicka' do 'huraa novy den' stavu.

Poradte prosim

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod zebyja » čtv, 20. čer 2013, 09:45

Witcher: Metodu jsem nikdy nezkoušel, ale jestli dobře chápu její princip.. neměl by jsi se v té čekací době zrovna protahovat.. ideální by asi mohlo být jen tak třeba sedět nebo tak..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod Witcher » čtv, 20. čer 2013, 14:04

Ako sa to vezme hmm, skusam tu metodu uz tyzden. Raz som sa vystavil slnku na balkone co bola zjavne chyba. Raz som len lezal a na nic nemysel, bol som pritom ale pri vedomi. A parkrat som sedel pri posteli v kresle a zapisoval co som si zapametal zo snov. Tak ci onak nedarilo sa zaspat uz potom. :-/.

Zatial premyslam ze zmenim cast metody takto
- vynechat tu dobu 4:30 - 5:15
- proste vstat o 4:30 zapnut casovac a zaspat
(to by aj mohlo vyjst pokial ta cakacia doba fakt nema vplyv na priebeh cinnosti)

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod zebyja » pát, 21. čer 2013, 09:46

sedět a nemyslet nutně nemusí znamenat, že jsi bdělí.. naopak tím můžeš mozek zbytečně utlumit.. doporučuji se soustředit přitom na nějaké podněty v okolí.. tím si udržet bdělost.. mohlo by také pomoci toto nemyšlení nedržet vůlí ale počkat až myšlenky sami vymizí.. Taky je dobré snažit se vyvolat LD, OBE za nějakým účelem.. např. se něco naučit, nebo poznat nějaké nové věci.. co já vím :)

Cílem je nedostat se zpět do těla.. ale zároveň si udržet bdělost.. upřímně příliš nechápu proč by ta přestávka měla být tak dlouhá..
Tím nedostat se zpět do těla myslím, že si neuvědomuješ své svaly, to že dýcháš a nevím co všechno..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod Witcher » pát, 28. čer 2013, 14:52

Otestovano na sebe ze aj bez prestavky sa dal dosiahnut vibracny stav aj ked nie tak silny ako predtym. :) Vstanem, nastavim budik, lahnem a zaspim. Len tato metoda z dlhodobeho hladiska je dost narocna. Rano som sa citil ako vypluvnuty, nevyspaty, unaveny. Po tyzdni uz mam fakt dost. Nieje problem vstat o 4:00 a prebehnut sa von napriklad a pokracovat cely den az do vecera. Ale prerusovat spanok.. to je pekna zataz na mna.

@zebyja : Je nejaky trening ako si vypestovat to neuvedomovanie svalov? Nech skusam co skusam stale citim napr tlak v nohe, ze mozem pohnut prstom a podobne. Uplne umrtvenie som snad este nezazil. Tu asi nepomoze len uplne vypnut mysel a lezat ci ano?

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod ATA » pát, 28. čer 2013, 23:36

většinou nestači ale uplny vypnuti těla neni nutny
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Sumys
Příspěvky: 23
Registrován: ned, 13. led 2013, 16:15
Bydliště: Červený Kostelec, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod Sumys » sob, 29. čer 2013, 22:13

Jen poznamenám jednu poznámku od OBE4U.com. Tyto techniky zkoušet 2x max 3x do týdne, jinak začne být člověk hodně unavenej, rozhodí si spánkový cyklus a úspěšnost klesá. ATA by k tomu mohl říct určitě víc.

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod zebyja » pon, 01. črc 2013, 13:37

Witcher:
Pokud chceš dlouhodobě takto přerušovat spánek, musíš se energeticky dobíjet tak, aby Ti stačili dvě rem-fáze..
Doporučuji Pět Tibeťanů po ránu a to i s šestým.. Ale lze použít i jiná energetická cvičení.. Techniku prováděj maximálně obden a ne po nadměrné fyzické zátěži (se ztuhlými svaly atp.).
@zebyja : Je nejaky trening ako si vypestovat to neuvedomovanie svalov?
Já osobně z těchto, ale i mnohých jiných důvodů cvičím pohybovou a tělesnou askezi..

Pohybová askeze:

1) Vždy když někde stojím, tak s povolenými koleny, podsazenou pánví a rovně (tak jako když Japonci fotí)..
2) Vždy když sedím tak rovně.. tak aby čakry byli vždy nad sebou a tvořili vertikální přímku..
3) Snažím se co nejdéle vydržet v této pozici: Rovná páteř, postoj s roztaženýma nohama, chodidla rovnoběžně, stehna kolmo k lýtkům, ruce před hrudí jako by jsi objímal nějaký strom, vzdálenost mezi prsty jedné a druhé ruky cca na šířku hrudi..

pozn: U všech pozic by jsi se měl snažit, ať už se to může zdát jakkoliv absurdní, být co nejvíce uvolněný, odpočívat a hlavně se nepohnout..

Tělesná askeze:

1) Přesouvání vědomí do jiné části těla a mimo Tělo. Jde pouze o představu, že vědomí je jinde, zkrátka vnímáš svět jako by bylo vědomí např v těžišti Tvého těla (v případě třetího cvičení pohybové askeze ideální pro rovnováhu..)
2) Lehneš si a pokusíš se vyvolat pocit, že ty nejsi toto Tělo ale jaký si duch, který v něm jen dočasně přebývá a proto není potřeba se drbat, protahovat, zabíjet komáry, když z Tebe sají a nvm co..
3) Stejný pocit jako při předchozím, můžeš vyvolávat bez pohybové askeze, ale výhradně jako přípravu k předchozímu cvičení..
Tu asi nepomoze len uplne vypnut mysel a lezat ci ano?
U silné mysli to stačí. Cvičení, které jsem popsal, Ti pomohou v tomto směru mysl zesílit a zocelit.
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod ATA » pon, 01. črc 2013, 21:51

To s tema dvouma rem je blbost v čas porbuzeni za sebou už bude mit tak 4 po pokusu je vhodny ten zybtek času pak dospat až se dostaneš na čas normalniho probuzeni.
Pokud to neudelaš tak tam vznika spabej REM deficit ktrej ti zvětši šanci na večerni cvičeni kdy se to telo bude snažit dohnat.

Oboje se muže hodi ale necvičit to vickrat než 2-3 za tejden.Pak to zraci učinost a výrazneě se meni spankovy rytmy.

Technika vzbuzeni se 2h pred normlanim probuzenim ti sama o sobe moc neřekene protože pak mas aspon dalši 4 varianty co dál.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod zebyja » úte, 02. črc 2013, 09:25

ATA: Na dvouREMfázovém spaní frčím od noci z pátku na sobotu.. Žádný deficit zatím necítím.. Po měsíci Ti dám vědět :)
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod ATA » úte, 02. črc 2013, 23:28

A co je podle tebe 2 REM fazove spani.
Pokud jde o delku spanku tak to bude okolo 3h20m a rem z toho bude tak max 15min
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod zebyja » stř, 03. črc 2013, 10:00

Jak se teďka tak koukám na wikipedii, jak je to s tím spánkem tak jsem měl možná zkreslené informace.. Každopádně jsem myslel, že člověk má za noc tři stejné křivky hloubky spánku.. které by u mě vycházeli asi tak na 2,7h jedna tato křivka.. od pátku spím ale jen něco málo přes 5h denně (úmyslně)
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod ATA » stř, 03. črc 2013, 11:59

Jeden spankovej cyklus trva okolo 90min ale muže byt i 110

Za 5h spanku maš 3REM a mel by ses probudit prave z 3REM což je nejlepší pokud se budiš budikem tak te to muže probudit v NREM a budeš hodne rozespalej časem byse ale tolo melo naučit aby čas budiku odpovidal REM.

Hypnogram zjednodušene
Obrázek
Obrázek

Hypnogram realne
Obrázek

Obrázek
Fig. 1. Two sample hypnograms from overnight polysomnograms comparing representative sleep architecture of (A) a young adult and (B) an older adult. REM, rapid eye movement; W, awake; 1–4, sleep stages 1, 2, 3, and 4.

na začatku a konci REM byvaji hodně časo mikroprobuzeni
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod zebyja » stř, 03. črc 2013, 12:07

Aha ok.. tak to je také možné, že mám normální počet REM, jen si je tělo rozložilo do kratších cyklů? Každopádně 5h spánku s energetickým cvičením zatím funguje výborně :)
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod ATA » stř, 03. črc 2013, 14:11

Ne tělo to neposune na kratši (posun je tam možnej ale ne tak velkej)
5H spanku je ještě OK ,ale bez enregetickyho cvičeni je to tak na hraně kdy to jestě satači

Nedrel bych se striktne 5h ale upravoval podle situace jako fyzická mentální(učeni novejch věci) namaha
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Technika-budík 2h před vstáváním

Příspěvekod zebyja » stř, 03. črc 2013, 14:13

Vstávám čistě bez budíku, tělo prostě jen ví, že se má vzbudit dříve..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..


Zpět na „Techniky na vyvolávání LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů