Lucidology - otázky , zážitky

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod ATA » pon, 14. pro 2009, 01:05

Pokud máte nejakj dotaz , nebo zažitek tak sem s tim .

ja už jeden zažitek mam je na deniku
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

EMI-DJ
Příspěvky: 55
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:22

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod EMI-DJ » pon, 14. pro 2009, 14:44

Já mám zkušenosti s flash časovačem takové, že jsem šel spát a asi ve 4:30 ráno jsem se vzbudil a sedl k počítači a pustil časovač. Bohužel jsem ale čekal, že časovač bude aktivní pouze po jednu hodinu, ale bohužel mne probouzel po celý zbytek noci až do rána, když už jsem to nevydržel a šel ho vypnout a už jsem zůstal vzhůru.
Žádné zvláštnosti jsem ale nezaznamenal až na to, že jsem byl vcelku dost "na nervy" z stále se opakujícího budíku celé hodiny. Nedokázal jsem se ani po zapípáni nepohnout jak jsem byl z toho vytočenej že "už to zase zvoní!"
Takže na první pokus nic moc, ale určitě to zkusím znova a uvidím. Teď už budu připraven na to, že to bude zvonit dloooouho.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod ATA » pon, 14. pro 2009, 14:59

pokud nechceš aby to zvonilo dej za tech poslednich 6 min nějakej dlouhej čas

jinak vysledk prvniho pokusu : skoro LD,možná OOBE,a jedno FP prorobnosti na deníku

2pokus -nic (zatim ale nejdeu podle navodů nechl sem pustenej prc a dal abyse prvni signal spustil asi za hodku pul zanoc sem zaznamenla 2 pipnutí bylo to asi moc slabo
v úredchopzim pokusu sem mel lechčí spánek a zavázané oči to má taky vlyv)


možna že te ten budik bude tak štvat že vstaneš astralnim tělem a pujdeš ho vypnout :D
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Arinat
Příspěvky: 68
Registrován: úte, 30. zář 2008, 22:13

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod Arinat » pon, 14. pro 2009, 18:14

Mě hodně zaujaly ty věci o usínání. O tom jak mysl testuje tělo jestli spí atd. Zaměřil jsem se na to, cítím jak se před usnutím s každým převalením uvulňuji víc a víc. Zkoušel jsem usnout i na boku, popisována jako nejidealnější poloha, ale v té zatím nejsem schopen vydžet dost dlouho abych usnul.
Mám velký problém s polykáním slin, ruší to uvolnění obličeje, a vyplatilo se mi na to nemyslet. Nevím čím to je, ale když se mi podaří na to nemyslet , nebo třeba odvést pozornost jinam, např. počítání, prodýchávání, polykat nemusím.Nevím jak vychytat správnou polohu hlavy, aby to bylo pohodlné a zároveň učínné.
Uvolnění čelistí: hodně dobré je jak popisují masírovat čelisti, ale nepřehnat to s protahováním, jeden večer jsem si natáhnnul čelistní sval a už jsem ho při cvičení neuvolnil:-) Potom co jsem dlouho uvolňoval obličejové svaly, se už lehce uvolnily velké svaly a následně dalo mnohem menší práci je uvolnit :D
POčítání úderů srdce: Zkusil jsem to jako metodu na prohloubení uvolnění, zapomenu na tělo a ono se více uvolní, blíží se spánku. Počítání do 150 je dobré, pokud člověk není unavený. Soustředím se na to a zhruba kolem 5 čísla už cítím srdce, a u zhruba u 10 už jej cítím zřetelně. Blbé je, že před spaním neudržím pozornost do 150, a pletou se mi čísla a nastávají hypnagogické vizualizace.
Toť mé dosavadní zážitky

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod ATA » pon, 14. pro 2009, 19:01

naboku da docela dost prace najit pohodlnou polohu aby to nikde nelačilo

sliny-
trocha infa co sem měl v poznámkách:
-hlava mi měla byt mirně podložená usnadnuje to polikani slin
.Než si lehnete tak si polštář nahrňtě do místa kde máte krk, aby tam byl větší hrb. Potom když si lehnete tak hlavu máte mírně zakloněnou. je to podobné, jako když chcete dát někomu umělé dýchání - taky zakloníte dotyčnému hlavu.
Velkou výhodou je uvolnění dýchacích cest. když máte hlavu na rovným, krk je sevřený a i kdybyste se rozkrájeli, tak svaly kolem obratlů neuvolníte. Zkuste to a uvidíte... Správně nadusanej polštář pod krkem poznáte tak, že když si lehnete, hlavu máte zakloněnou dozadu a krk se vám báječně uvolní... ;).S tim zaklonem se to ale zas nesmi prehnat pokud je hlava moc zaklonená tak se blbě polykaj sliny.
-jayzyk by mel byt oprený na hornim patře za zuby(propojeni energetických drah)
posunout jazyk kousek od zubů , sliny pak mohu bez problémů klouzat do krku a ještě jdou mimo dýchání.
zkuste si uvědomit, že se jazyk neposunul jen svojí špičkou, ale celou délkou, to znamená i hluboko v krku. . Nejen že to uvolní krk ale i nosohltan a tím se i lépe dýchá nosem

u tech slin to chce zkoušet to podloženi hlavy aby kouzaly sami do krku,halven se na ne nazaměrovat pokud se to stane tak tam jde vic nergie a pozornosti to znamna že pocity se tanou intenzivnjí ,část se prokrvý ,vzniká víc slin a takle se po pořád zesiluje dokud te to nedonutí polkount takže nekam odvest pozornost idelne uplne mimo fyz. tělo

čelisti -sem psal at si nevyhodite hubu z pantu :)

Počítání - tady maš 2 cesty bud zlepšovat kontrolu tak abys tam dokazal udžet bdělost nebo použit metodu časovače
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

EMI-DJ
Příspěvky: 55
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:22

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod EMI-DJ » pon, 14. pro 2009, 21:09

Jo když jsem to zkoušel, tak při hlubším uvolnění mám problém s otvíráním očí a padání čelisti. prostě ležím a najednou se mi začnou otvírat oči a najednou jsou úplně otevřené, zajímavé je, že s nima jakoby nevidím nebo spíš ten obraz nevnímám mívám to skoro pokaždé, ale snad mi Ježíšek nadělí takové ty klapky na oči :lol: :) ale i při běžném relaxu bojuji neustále s pootevíráním očních víček. Při hypnagogii mám problém s udržením bdělosti, pamatuji si že si říkám "Ha, už slyším hlasy a vidím scény, musím to udržet a nesmím usnout." Bohužel po chvíli spím. To jsou ale myslím běžné problémy začínajících.

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod loob » pát, 18. pro 2009, 09:24

No já popravdě moc nechápu chronologii celé metody. Vím ,že tam popisuje: jít spát, probudit se v 4:30...
ale kde třeba použít to uvolňování(protahování) svalů? nebo počítání do 150?
Jinak jsem si stáhl na iPod takovou suprovou aplikaci (Chronology) ,která má stejnou funkci jako ten flash timer ,akorát nemusim mít puštěný PC ,což mi dost vyhovuje. Mám tam nastavený časy ,který tam on popisuje (8,4,8,12...). Zkoušel jsem to asi 4x ,ale žádný úspěch.
Přibližně v 22:00 jsem šel spát, start časovače jsem měl nastavený na cca 4:00. Vždycky jsem slyšel tak 3,4 cinknutí z 11. Teď v sobotu to chci vyzkoušet s tím vstáváním a chvilku vzhůru. Tak se uvidí...
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod jadydadyda » pon, 04. led 2010, 13:59

Nějak se mi nedaří sehnat vyhovující časovač, mohl by mi někdo poradit. Většina těch časovačů, co jsem zatím zkoušel, neobsahuje více časů, ale jen jeden, nebo se tam nedá nahrát vlastní zvuk a člověk vždy musí ručně vypnout nějakej otravnej budík. Vždycky tomu něco podstatného chybí.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod ATA » pon, 04. led 2010, 14:16

a co MP3 v lucidology sou přimo MP3 s tema pipnutima
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod jadydadyda » pon, 04. led 2010, 14:22

No, to bude asi nejjednodušší. Škoda, že není nějakej praktickej prográmek uzpůsobenej přímo pro tento účel.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod ATA » pon, 04. led 2010, 14:37

je- je tam na nej dokonce odkaz :D http://www.saltcube.com/timer.swf
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod jadydadyda » pon, 04. led 2010, 15:04

To je plně vyhovující. Díky :) Teď už jen počkat na dobrou příležitost pro odskoušení.

Uživatelský avatar
jackie
Příspěvky: 8
Registrován: pon, 04. led 2010, 15:25
Bydliště: Sovadina

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod jackie » pon, 04. led 2010, 15:34

ahoj jsem tady novej chtěl jsem se zeptak když se snažím aby mé tělo uslo dříve než mysl tak mé tělo furt nechce usnou ležím tam třeba půl hodiny a nic se neděje přitom sem dobře uvolněný a soustředěný

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod ATA » pon, 04. led 2010, 15:51

a zakoušiš rano nebo večer
jaky metody použivaš
jak dlouho to už zkoušiš
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
jackie
Příspěvky: 8
Registrován: pon, 04. led 2010, 15:25
Bydliště: Sovadina

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod jackie » pon, 04. led 2010, 19:36

zkouším to večer a používám metodu wild ale skoušel jsem i subgesci o kterés psal článek skoším to už 2 týdny a furt nic

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod ATA » pon, 04. led 2010, 19:52

no 2 tydny sou nic jen naučit se poradne uvolnit muže trvat měsic

zkoušls ty metody na uspani těla z lucidology pokud ne tak je aspon tak 2 tydny zkoušej když nepomuže ani to tak bud lepši cvičit rano sou tam mnohem lepši podminky
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
jackie
Příspěvky: 8
Registrován: pon, 04. led 2010, 15:25
Bydliště: Sovadina

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod jackie » pon, 04. led 2010, 20:43

dobře játo skusím

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod jadydadyda » pon, 04. led 2010, 21:21

Jackie, raději jdi cvičit s pocitem, že to teprve testuješ a nic od toho nečekej, když pak přijde úspěch, bude to pro tebe povzbuzení. Začni s co nejjednoduššími úkoly a nezkoušej toho moc najednou, budeš pak postupovat mnohem rychleji.

ATA, nemáš trochu víc informací o tom waking O.B.E. ? Pokud to dobře chápu, tak bych časem mohl být schopen na konci toho procesu s časovačem, vstát z postele, ulehnout a pak hned zas vylétnout bez relaxace? Tak mě napadá, že by to mohlo souviset s jevem, co nastává po rychlém návratu z velké dálky, kdy člověk i po prudším pohybu těla stále vnímá nefyzickou sféru a astralní tělo není úplně srovnané s fyzickým.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod ATA » pon, 04. led 2010, 21:49

u toho waking OOBE de o to naučit se naladit na nefyzickou realitu bez nutnosti omezovat ty signály z těla a delat vetši změny v neurochemiji
teoreticky by pak melo jit že proste lehneš zvařeš oči a cestuješ a nebude potreba žadna připrava ale to už je trochu extrem

ten proces z časovačm te na tu nefickou naladi ale cil je to umet jen i bez toho časovače
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Lucidology - otázky , zážitky

Příspěvekod Pete » pon, 11. led 2010, 12:57

Je tu prosimvas nekdo, kdo dokaze TUTO VRSTVU VIDET ? Napiste do tematu nekdo PM pls.. ja ji vidim a snazim se zjistit co ji vyvolava, tak bych byl rad kdyby jste se ozvali
(samozrejme muzou tam byt jine vzory, muze to byt barevne, ale neco na tendle styl... opakujici se vzory)

Obrázek
Deus est Homo


Zpět na „Techniky na vyvolávání LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů