Stránka 1 z 1

OBE a vnímání růžové barvy

Napsal: úte, 19. kvě 2015, 20:23
od wasuzi
Berte to spíš jako zajímavost. Můžete o tom někdo zjistit nějakou seriózní informaci? Zdůrazňuji ale, že se to týká pouze OBE, nikoliv AC nebo LD. já mívám OBE jen velmi zřídka, takže to těžko jen tak v dohledné době odzkouším sám.
No, jde o to jak vnímáte nebo vidíte růžovou barvu při mimotělesném prožitku. Někde jsem četl informaci, že růžová barva je ve stavu OBE buď zkreslená, hůře vnímatelná či dokonce neviditelná. Tak co myslíte, nejde jen zase o nějaký kec?

Re: OBE a vnímání růžové barvy

Napsal: úte, 19. kvě 2015, 21:31
od clario
Mě osobně to připadá jako kec :D. Nevidím důvod proč by nebylo možné něco vnímat. Z vlastní zkušenosti ti nic nepovím, ale přijde mi to nelogické :D.

Re: OBE a vnímání růžové barvy

Napsal: pon, 21. bře 2016, 10:15
od ATA
Osobní zkušenost s tím nemám ale nemusí to být nutně uplně kec . Ne že by ta ružová vidět nešla ale její vidění je obtížnější než u bežnjech barev protože vyžaduje mnohem přesnejší kombinaci.

http://gizmodo.com/if-the-color-pink-do ... 1464266788

Re: OBE a vnímání růžové barvy

Napsal: pon, 21. bře 2016, 16:20
od clario
neříkám že to nemůže být obtížnější než u jiných barev, nicméně naše vnímání dokáže během ac pojmout více věcí než jsme normálně zvyklí, proto mi přijde jako blbost, aby nešlo vnímat něco, co během této skutečnosti jde.