Teorie duté země..

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Teorie duté země..

Příspěvekod zebyja » pon, 22. dub 2013, 15:59

ahoj lidi, co si myslíte o tom, že je země dutá.. některé dochované texty o tom mluví.. spousta vědeckých záhad by se tím vyřešila.. jiné záhady s touto Teorií zas ale přicházejí..

Tady je celkem pěkný souhrn fakt, které tomu nasvědčují:
http://dutazeme.sweb.cz/

Když jsem se nad tím ale intuitivně zamyslel.. napadlo mě, že existuje spousta argumentů, které naznačují opak..
například hmotnost země odpovídá hustotě o látkách o kterých víme.. a mapa gravitačního zrychlení také spíše naznačuje nedutost.. Dokážu si to představit tak, aby Tyto hodnoty odpovídali, ale nenapadá mě, proč by to tak mělo vzniknout samo od sebe.. v podstatě by to znamenalo, že je Země vytvořená nějakou inteligencí.. A spousta dalších věcí, které mi do toho moc nesedí..

Pokusili jste se například někdo v AC nebo v LD jít do nitra země?
Nebo Vás napadají nějaké důvody proč tomu tak výlučně být nemůže?
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod Elen » pon, 22. dub 2013, 20:26

Mě napadá asi jen to, že pokud je jakákoliv hmota tvořená energii, tak vlastně nemůže být dutá:-)))) :lol:

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod zebyja » stř, 24. dub 2013, 11:06

Mě napadá asi jen to, že pokud je jakákoliv hmota tvořená energii, tak vlastně nemůže být dutá:-))))
A co bublina?
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod Elen » stř, 24. dub 2013, 13:46

Není bublina taky energie?

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod IamI » pát, 26. dub 2013, 23:24

Tato teorie má jednu velikou slabinu. Nevysvětluje totiž proč by Země měla být dutá a její vznik - tedy vznik a příčinu té dutosti.
Také by bylo obtížné vysvětlit, pokud by platila, jak je vůbec možné, že se na zemský povrch dostane tekutá žhavá láva.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod zebyja » úte, 30. dub 2013, 11:09

Tato teorie má jednu velikou slabinu. Nevysvětluje totiž proč by Země měla být dutá a její vznik - tedy vznik a příčinu té dutosti.
Také by bylo obtížné vysvětlit, pokud by platila, jak je vůbec možné, že se na zemský povrch dostane tekutá žhavá láva.

Mno mezitím jsem si o tom něco načetl.. a dá se říct, že v tomhle odvětví jsou tyto teorie spíše konspirační.. Pokud jde o fakta.. je to zhruba půl na půl.. s tím, že když země dutá není je jednoduší si představit jak vznikla a nejspíš proto je to obecně přijímáno jako fakt..

Jak země vznikla? Úpřímě to nevíme ani teď.. Za svůj život koukám občas na různé dokumenty.. a můžu Ti říct.. každým rokem je to jinak.. Což Tu teorii zrovna nepotvrzuje.. Pokud jde o teorii jak mohou duté planety vznikat.. tak to dost vázne na tom.. že jsme se nikdy neprokopali hloubš než do pár kilometrů.. ve skutečnosti nevíme co je tam za materiály a může to být poskládané i tak, že je země opravdu přirozeně dutá jako jakákoliv jiná planeta.. Dočetl jsem se o zajímavém fyzikálním jevu, který by způsoboval, že i slunce by vlastně bylo duté.. nic méně nikde jinde jsem o tomhle jevu nic jiného nenašel..

Pokud jde o tu lávu.. to není tak težké proto že větší množství lávy vnikne v hloubce několika stovek kilometrů.. láva o které si vědci myslí, že je ze zemského jádra je jen u jedné činné sopky.. a myslí si to právě jen podle složení lávy.. podle ničeho jiného..

Z toho co jsem si o tom přečetl jsem došel k závěru, že možné to je, aktuální fakta jsou půl na půl.. a lidstvo ještě dlouhou dobu nebude mít techniku na to aby zjistilo jak to vlastně je..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod nou » úte, 30. dub 2013, 13:07

zbezne som si presiel tu stranku. velmi vela argumentov tam neostoji. eskimaci tvrdiaci ze pochadzaju zo serveru krajiny kde nikdy nezapada slnko. to je urcite len legenda ktora nie je 100% presna. na pole nezapada slnko pol roka z toho lahko vznikne mitus o nikdy nezapadajucom slnku. naplavene drevo z tropov. su dolozene pripady ked sa vysipal do mora kontajner s nejakym nakladom. za par rokov nasli kusi tochto nakladu na druhej strane zemegule. morske prudy a vetre to proste roznesu. van alenove pasi su tvorene nabitimi casticami zo slnecneho vetra ktore su zachitene v magnetickom poli zeme. magneticky kompas smerujuci dole hore. ano na magnetickych poloch sa vybieha magneticke pole kolmo hore. ozonova diera na poloch je kvoly tomu ze ozon vznika na rovniku vplyvom UV ziarenia. tento ozon sa rozptiluje smerom k polom a teda tam je ho menej kedze tam vznika v mensej miere.

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod zebyja » úte, 30. dub 2013, 13:27

Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod IamI » sob, 04. kvě 2013, 23:22


Pokud jde o tu lávu.. to není tak těžké proto že větší množství lávy vnikne v hloubce několika stovek kilometrů.. láva o které si vědci myslí, že je ze zemského jádra je jen u jedné činné sopky.. a myslí si to právě jen podle složení lávy.. podle ničeho jiného..
Tak přesně tohle mě taky napadlo, ale když se nad tím zamyslíš, tak jak by se ta láva udržela nad tou dutinou mezi jádrem a "slupkou" ? Musela by přece jako tekutá téct směrem do středu. Tedy pokud se shodneme na tom, že teplota směrem ke středu stoupá.
Pokoušel jsem se najít něco, s čím bych podpořil s čistým svědomím alespoň jeden "důkaz" o existenci duté země, zatím marně. Ale zkusím hledat dál... Mám ale pocit, že jsem o té teorii duté Země kdysi dávno četl v románu od Gustava Meyringa *Jitro kouzelníků*, nějak to souviselo s tou fašistickou teorií ohně a ledu ...
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod zebyja » pon, 06. kvě 2013, 09:50

IamI: Nejspíš nenajdeš důkaz.. To je ten důvod proč se o tom dá jen spekulovat.. spíš je zvláštní že se mi nedaří najít s čistým svědomím spor.. od mala jsem byl přesvědčován lidmy, knihamy, školou a televezí.. že země má prostě jádro, obal a plášť.. přitom neexistuje žádný důkaz o tom, že tomu tak opravdu je.. přivedlo mě to na myšlenku, že je dost možné, že takových věcí je mnohem víc.. nechci přijmat informace na základě toho, že si to myslí všichni..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod nou » pon, 06. kvě 2013, 19:01

samozrejme dokaz vo forme ze sa tam niekto prevrtal neexistuje. najhlbsi vrt co existuje bol do hlbky okolo 30km co je v pomere k 6500km polomeru planety prakticky nic. aj samotny vedci vedia ze nase predstavy o zlozeni zeme nie su presne. ale to je uplne vo vsetkych oblastiach vedy. kazda existujuca vseobcne akceptovana teoria je len tou najlepsou ktoru zatial mame. takze teoria o tom ze Zem ma jadro plast a kora je zatial tou najlepsie vysvetlujucov nase pozorovania. napriklad duta zem by musela byt z tak husteho materialu aky nepozname. taktiez ziadny znamy material by nevydrzal udrzat svoj tvar. taktiez nema absolutne vysvetlenie ako by taka duta zem vznikla.

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod Lama » pon, 06. kvě 2013, 19:23

Antihmota maybe? :D
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod Elen » pon, 06. kvě 2013, 20:15

Zeptám se trochu jinak:-) byl někdo z vás astrálně v jádru země?:-) :lol:

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod zebyja » pon, 06. kvě 2013, 23:02

Elen: Zejména v odpověď na tvou otázku jsem doufal..

nou: Stále vycházíš z představy, že hmota pospolu drží výhradně jen gravitací.. faktem ale je, že nevíme co při tak velkém tlaku, hustotě a teplotě se s hmotou děje.. je možné že tam vzniká jakýsi magnetický jev.. nebo elektrický.. může to být i úplně jiná fyzikům neznámá síla.. teoreticky by tam například měli být ty nejtěžší prvky (teď myslím z hlediska počtu nukleonů v jádře) a nikdo nezjistil jak moc jsou při tomto tlaku stabilní.. Je to trochu složitější, ale fyzikálně se dutá zem dá opravdu vysvětlit a se zemí i ostatní planety..

Jen mě možná trochu zamrzelo.. že do nás ve škole hustí některé věci, jako by to byla ta nejvyšší pravda a o žádných alternativách nikdo ani necekne..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod nou » úte, 07. kvě 2013, 19:43

praveze mame predstavu ako sa hmota sprava pri teplotach a tlaoch ako v centre Zeme. link co som nasiel na tej stranke o dutej zeme. http://www.huffingtonpost.com/2013/04/2 ... 62098.html vedci v laboratoriu testuju vlastnosti zeleza pri extremnych teplotach a tlakoch. z toho im vyslo ze jadro by malo byt o 1000 stupnov horucejsie nez sa predpokladalo.

teoria ktora potrebuje nejaku "neznamu silu" nie je z vedeckeho hladiska podlozitelna. najprv by bolo potrebne podlozit nejak tu silu a az potom by sa dalo hovorit o tom ako je zodpovedna za to ze zem je duta.

Engrow
Příspěvky: 22
Registrován: čtv, 25. čer 2009, 15:12

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod Engrow » stř, 03. črc 2013, 19:31

Nevim, podle mého názoru je tato teorie naivní a trochu hloupá. To, že bychom byli v duté zemi je holý nesmysl. Někteří, ale této teorii skálopevně věří.
Nikdy se nevzdávejte.
Nikdy se nevzdávejte.
Nikdy, nikdy, nikdy, nikdy – v ničem, velkém, či malém, důležitém, či nicotném –
nikdy se nevzdávejte ničemu, jenom závazkům cti a zdravému rozumu.
Nikdy nepodléhejte zdánlivě nepřekonatelné síle nepřítele.

W.Churchill

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod zebyja » čtv, 04. črc 2013, 09:51

Nemyslím si, že mi jsme uvnitř té duté země.. mi jsme venku.. ale uvnitř je také prostor.. který je neprobádaný..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod Lama » sob, 06. črc 2013, 14:28

ja vim ze na krajich desek povrchu planety jsou vetsinou sopky a podvodni lavovy neco. tak to co vidava teplo musi mit nejakej nejaky jadro jako ma treba slunce. je to okolo cely planety...
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod Elen » sob, 06. črc 2013, 16:25

Lama? tys tam byl?....konečně někdo:-)

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Teorie duté země..

Příspěvekod Lama » sob, 06. črc 2013, 22:49

No nebyl ale tohle jsem videl v dokumentu a ucej nas to v skole :D. Ale rozhodne to neni muj skalopevnej nazor.
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot


Zpět na „Věda“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů