pár námětů k zamyšlení

wasuzi
Příspěvky: 28
Registrován: ned, 17. srp 2008, 13:18

pár námětů k zamyšlení

Příspěvekod wasuzi » čtv, 15. lis 2012, 19:41

Chtěl bych od co nejvíce z Vás slyšet vlastní názory na následující:

1) vliv délky a načasování spánku na LD
Např. obecně je docela jasné, že člověk by měl spát min 7 max 8,5 hodin. U mně je to v pracovních dnech vždy max 6 až 7 hodin a bohužel potvrzuji, že to má negativní vliv na snění potažmo LD. K ránu, když se probudím, tak si vesměs zapamatuji pouze jakousi změť, úryvky ze snu a pokud LD, tak jenom vyjimečně. Dokonce i o víkendu, kdy už spím aspoň 8 hodin to není dobré. Problém je, že chodím spát cca kolem 23 hod. (i o víkendech). Bohužel mám poněkud cvoky sousedy, kteří chodí spát zásadně po půlnoci, ale spíš ještě později (a navíc brzy vstávají). S nočníma sovama na mě nechoďte, vím o čem mluvím. Tak pak je samozřejmě problém chodit spát řekněme cca do 22 hod. No a o tom to je. Konkrétně mě pro snění vyhovuje spánek min v délce 8 hodin od 22 hod do 6 hod. Pak mám nejlepší šanci pro LD nebo aspoň zapamatování si delších úseků snů. Zrovna tohle bych nepodceňoval, u každého z nás to může být individuální. Jak to máte Vy?

2) LD a elektromagnetické vlnění (spotřebiče, wi-fi routery, mobily...)
Další téma je vysoce se rozrůstající vliv různých zařízení, které určitě ovlivňují v noci ve spánku mozek. Mozek neustále vysílá nějaké vlny, které se nutně musí konfrontovat s jiným vlněním ať už wifi nebo mobilních sítí. Otázka je: do jaké míry je ono vlnění neškodné? Jsou úplně nebo dočasně neškodné? Nerozumím lidem, kteří mají v noci v pokoji, kde spí, puštěny kvantum zařízení v pohotovostním režimu. Dále zapnutý wifi router, třebaže ho v tu chvíli nepoužívají + např. mobil s nabíječkou zapojený poblíž postele. já např. důrazně dbám na to, aby bylo všechno přes noc v pokoji, kde spím totálně vypnuté. Nechávám max zapnutý jeden, druhý mobil, ale vždy aspoň v režimu letadlo. Co si o tom myslíte?

3) migréna a LD
Tohle nemůže být náhoda. Nevím jak je to u Vás. Pokud se mi před spánkem nebo v průběhu noci dostaví migréna, jsou mé LD vždy mnohem lepší než obvykle. Ať už živější , jasnější, bdělejší nebo lépe zapamatovatelné. Možná je kvůli migréně mozek nechtěně udržován v tom ideálním stavu na pomezí bdělosti a spánku. Možná za tím stojí něco jiného. Probouzet se ráno s pořádnou migrénou je hodně nezáviděníhodný stav a nevyváží to ani relativní úspěch v LD. Potýkáte se čas od času s něčím podobným?

Merkabah
Příspěvky: 38
Registrován: úte, 24. srp 2010, 15:19

Re: pár námětů k zamyšlení

Příspěvekod Merkabah » ned, 18. lis 2012, 01:44

1) nacasovani spanku vubec neresim. Pro me je problem pouze v tom uvedomit si ve snu, ze je to sen... a hura LD :-) Nedostatkem snu netrpim nastesti. Jinak nejvic LD mam po ranu kdyz uz jsem tak na pul probuzenej a muzu se jeste valet :-D ale zase to jsou prevazne hodne nekvalitni LD. Nejjasnejsi LD mam vetsinou v noci kolem 2-3. Chodim spat dost ruzne...


2) tak nad tim jsem nikdy nepremyslel. Kazdopadne mam kazdou noc u postele mobil. Casto ho i nabijim :-)


3) migrenu jako takovou jsem mel jen parkrat v zivote nastesti. A bolest hlavy po ranu nebo po LD vubec. Naopak kdyz mam kvalitni LD a probudim se tak mi prijde jak kdybych si dobil baterku. Bohuzel jak uz jsem psal, tak kvalitni LD mam v noci, takze jediny co z toho mam je, ze se pak pokousim dve hodiny usnout...ale ten zazitek za to stoji :-) A celkove si myslim, ze po LD mam spis lepsi rana nez obvykle. LD na me posobi celkove hodne pozitivne. Problemy jako motani hlavy a ruzny neprijemny pocity jsem mel skoro vzdy po AC.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: pár námětů k zamyšlení

Příspěvekod ATA » ned, 18. lis 2012, 11:07

1. doba spanku vlyv má ale stále je to jen jeden z faktorů
duležitá je hlavne ze začátku cvičeni LD protože pozdejší REM posyktují vetší šanci si sen uvědomit protože je v nich větší bdělost ale zas to vetšinou odnese stabilita, až se časem schopnost dodahnout bdělosti ve snu zlepší už neni tolik potřeba dlouhej spánek .

2.EM zařeni je nic moc učinky na tělo jsou dodt dikutabilni z vedeckyho pohledu ale pokud to je možny je lepši se mu rozhodne vyhnout .Hodne dulžite je taky spát v tichu a potmě pozor na diody na ruzných zařízeni v pohotovostnim režimu i tak malo světla muže stačit na rozhozeni spanku .

3. migrana muže mit spoustu pričin a variant takže se neda rict prima souvislot
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!


Zpět na „LD nápady, činnosti co vyzkoušet v LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti