Svedci Jehovovi

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Svedci Jehovovi

Příspěvekod GeorgeLD » úte, 15. črc 2008, 17:00

Kdyz jsem byl dnes navstivit lekare na nasi polyklinice, pred budovou stala asi padesatileta zena, vystavujici nejake brozurky. Kdyz jsem si cetl jejich nazvy, opakovaly se tam slova jako je Buh. Rozhodl jsem se ze se s zenou dam do reci. Hned na zacatku vyplynulo, ze se jedna o Jehovistku. Zacali jsme mluvit o nabozenstvich a k rozhovoru se pridala take dalsi zena stejneho veku, taktez svedkyne Jehovova. Jedna z prvnich veci kterych jsem si vsimnul byl jejich vyhraneny postoj ke katolicke cirkvi. Obe dve zeny byly dlouholetymi katolickami, ale celkove jsem z jejich slov zjistil, ze v katolicke cirkvi se prestalo dbat na Bozi zakon, jak ony rekly, a ze se situace tam neda srovnat s atmosferou ktera panuje mezi svedky Jehovovy a obe jsou rady, ze prestoupily. Kdyz doslo na to, ze jsem nacal vychodni nabozenstvi, jako je buddhismus, obe se na sebe s usmevem podivaly. Z jejich slov, ikdyz se snazili neurazit mne, bylo znat ze se na ta nabozenstvi divaji z hora. Vubec neuznavaji Buddhu Sakjamuniho a Jezise Krista berou jako jedineho spasitele pro cely svet. Kdyz mluvila, pouzivala casto fraze z bible a jak je tak opakovala, bylo znat ze jsou tam obrovske shody v jejich uceni a v buddhismu. Snazil jsem se ji nektere takove shody ukazat a vysvetlit ji, ze ty shody jsou tam proto, protoze Zakon je vsude stejny, ale ruznymi nabozenstvimi pochopen z ruznych uhlu pohledu. Objasnil jsem ji napriklad, ze kdyby se Jezis Kristus narodil v Indii, taky by mu tam rikali Buddha. Mluvila take dost o Poslednim soudu, ktery ve velice brzke dobe nastane a ze je ji velice lito mladych lidi, kdyz vidi jak se chovaji, ale ze je tezke dostat se k nim a objasnit jim pravdu. Rikala take, ze vznikne mnoho nabozenstvi a duchovnich smeru, ktere jsou falesne a z jejich slov jsem zjistil, ze k nim zrejme pridavala jakoukoli vec, ktera neni zalozena na uceni Jezise krista. Celkem me prekvapil jejich pohled na smrt: "Schvalne, co si myslite, ze se stane po smrti? Myslite si ze pujdete do nebe? Nebo verite reinkarnaci? (to rekla posmesne a obe zeny se uculily)". Kdyz jsem se zeptal, co si oni mysli, ze se po smrti stane, rikala, ze vsichni mrtvi jsou v hrobe - ze tam jsou, ale nejsou schopni cinosti a ze vsichni cekaji - a ted si presne nejsem jist jak to rikala, ale bylo to ve smyslu posledniho soudu - cekaji na posledni soud. tedy ze kdyz umru, budu stale v tom hrobe :) Bohuzel jsem se ji nezeptal z jake pasaze bible Svedkove cerpaji, ze prisli na neco takoveho.
Muj dojem ze Svedku jehovovych: oproti beznym lidem jsou velice mili a veci, ktere delji, delaji ze sveho srdce a nechteji nikomu ubizovat. Jehovu, Jezise Krista a jeho uceni stavi na tu nejvyssi rovinu a zadne jine uceni neuznavaji. U jedne z zen tendence hrozit mi bozim trestem, pokud se nebudu ridit ucenim Jezise Krista. Z meho uhlu pohledu nektera pochopeni veci jsou pokrivena. Celkove: jako lide vynikaji nad lidmi bez viry, co se jejich charakteru tyce.

Uživatelský avatar
wan to
Příspěvky: 87
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 22:55
Bydliště: V strede modrého kamenolomu
Kontaktovat uživatele:

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod wan to » úte, 15. črc 2008, 17:30

he, ja už vediem asi pol roka rozpravy so svedkami na inom fore:
:arrow: Všetky naboženstva a hlavne vychodne su podla nich pod taktovkou satana
:arrow: ten kto veri v Jehovu je jediny normalny, ostatní dokial neprestupia su deti satanove
:arrow: Argumentuju zasadne citaciou nejakého textu, či už z biblie alebo z WT (stražna veža)
:arrow: Protiargumenty zasadne nevnimaju, alebo prevracajú kontext
:arrow: Vyhýbajú sa zásadne argumentom, ktoré načínajú alebo odhaľujú ich nepresné tvrdenia
:arrow: Na priame otázky s priamou, čistou odpoveďou nereagujú, alebo reagujú protiotázkou, väčšinou uplne odveci
:arrow: Za najväčšie pravdy sice považujú Bibliu, ale iba výklad podľa SJ, nerozmýšľajú sami
:arrow: Negujú vedecké poznatky argumentom, že tie osoby nie su vierohodné, na druhú stranu predkaldajú "fakty", ktoré sú uplne evidentne postavené na hlavu
:arrow: Boja sa konfrontovať nejaký zásadný problém
:arrow: Ak človek spomenie mudra alebo priklady z napriklad spominaneho budhizmu, aj keby boli akokoľvek správne, odsúdia ich.
:arrow: Absolutne odsudzuju rozvoj človeka na jeho duchovnej ceste
:arrow: v podstate im je už všetko jedno, lebo božie kráľovstvo sa blíži a oni budú žiť v raji a vládnuť
:arrow: Ich znalosti su väčšinou obmedzene, ale to im nebráni vynášať súdy o problematikách, ktoré im nič nehovoria
:arrow: Človek, ktorý zatiaľ nepatrí medzi nich je len "materiál" vlastne nula
:arrow: Ak argumenntujú, idú na to manipulatívnym spôsobom. Dávajú väčší počet otázok ako odpovedí. Väčšinou otázok uplne nezmyselných, ktoré nikam nevedú. následne vynášaj súdy, aby s nimi musel človek súhlasiť. Snažia sa pomaly podvedome dostať nad človeka s ktorým jednajú a tým ho donútiť akceptovať aj totálne bludy.

:arrow: Ak niekto ukáže vyžšiu mieru inteligencie a samostatnosti, sebadôveru a schopnosť argumentovať, strácajú záujem. narazili na stenu

:arrow: Podľa mňa je ich určité jednanie choré. Inak nech si robia čo chcú, keď dajú pokoj...... :twisted:
„Musíme svoje vedomie naučiť, aby nevidelo prírodu len ako reálne veci a formy.
Musí ju vidieť ako materiál, ako hmotu, z ktorej treba robiť tvary, ktoré s ňou nemajú
nič spoločné.“
Kazimír Malevič

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod jadydadyda » úte, 15. črc 2008, 18:37

No docela mě mrzí, že jsem se s nimi ještě nesetkal :lol: už je ani nevídám na ulici jako dřív, asi se mi vyhýbají :) . Rád bych s něma pokecal, docela by mě zajímal ten výsledek. Z toho co jsem zatím slyšel hodně rádi odsuzují druhé a to není pěkné. Vůbec nechápu jakých můžou dosáhnout výsledků (obzvláště tady kde jsou všichni nedůvěřivý) když jsou veřejně známí jako tupečci. Myslí si, že jen jejich církev je pravá, takže asi opovrhují úplně každým bez ohledu jestli věří v Ježíše nebo ne. Když se považujou za pokračovatele první církve tak proč je všichni tak nesnáší a vyhýbají se jim? O první církvi se přece v Bibli píše, že "byli lidem milí". :D

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod Brandis » stř, 16. črc 2008, 13:00

Ja si myslim ze svedci jehovovi jsou jen dalsi "casem" vytvorena zkomolenina nabozenstvi, podobne jako krestanstvi. Proste mysli si ze jen oni odhalili pravdu a jinym jejich pravdu nenechaji. UZ jen tohle si myslim ze staci na to aby sme to popreli jako pravoplatne uceni Jezise krista, protoze Jezis by nechal kazdemu jeho myslenky a neopovrhoval by jim jen kvuli odlisnemu nazoru, porad by ho miloval. To je podle me hlavni duvod proc jim lide neveri. Proc nemaji uspech. Tim ze sebe stavi na vrchol tak se na nej nikdy nepodivaji. Nestaci jim si rict ze sou TOP a uz tam skoro budou, oni musi jeste schazovat druhe na jejich ceste, pokud nevede presne tou samou cestou jako ta jejich. A to ze by nahodou nekdo jiny lezl rychleji nez oni, to neni mozne, to musi byt satan :D Ja jim nechavam jejich viru i jejich nazor, neopovrhuji jimi protoze sem mohl byt kdysi treba taky svedek jehovuv ;) a v tomhle zivote sem se akorat posunul o kousek dal. Jen si myslim ze lpet na bibli, jako na ucebnici jejich viry, ktera je tisice let stara, a v podstate nikdo nevi jeji pravy vyznam, v dobe ktera se tak diametralne lisi od doby minule a neoverit si fakta z jinych zdroju je hloupost. Navic jasna podobnost mezi skutky "spasitelu" a astrologicka vysvetleni "veku" a tak podobne jsou pro nasi verzi. Rekl bych mozna verzi 2.0 :D kde Svedci jsou porad s bybli nekde u 0.33 :lol: takze tak...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod Asanoth » stř, 16. črc 2008, 21:19

muj nazor na tuhle sektu je rozporuplny, jen:
co je pravdy na zasade "zbavuj se postupne majetku ve prospech cikrve" ?

Kurt
Příspěvky: 13
Registrován: čtv, 26. čer 2008, 18:51

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod Kurt » stř, 16. črc 2008, 21:59

Já proti nim v zásadě nic nemam,ani sem s nima nikdy nemluvil,ale sestřenice kámoše měla tu smůlu že se narodila do jehovistický rodiny a měla to celkem těžký se od jehovistů dostat.Co mi řikal tak se vlastně s nikym mimo jehovisty a příbuzný nebavila a pak si zkuste se odstěhovat od rodičů,přestat se bavit se všema kamarádama atd.... :|

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod blaza » pát, 18. črc 2008, 12:27

Proste mysli si ze jen oni odhalili pravdu a jinym jejich pravdu nenechaji. UZ jen tohle si myslim ze staci na to aby sme to popreli jako pravoplatne uceni Jezise krista, protoze Jezis by nechal kazdemu jeho myslenky a neopovrhoval by jim jen kvuli odlisnemu nazoru, porad by ho miloval.
Stimhle naprosto souhlasim.
...Tim ze sebe stavi na vrchol tak se na nej nikdy nepodivaji. Nestaci jim si rict ze sou TOP a uz tam skoro budou, oni musi jeste schazovat druhe na jejich ceste, pokud nevede presne tou samou cestou jako ta jejich. A to ze by nahodou nekdo jiny lezl rychleji nez oni, to neni mozne, to musi byt satan :D
Kdyby oni byli tak TOP, tak vo nich ctes kazdej den na internetu a v novinach, ale kdyz se ti nekdo cpe do bytu, tak uz to moc TOP zrovna neni...
-kdyz uz sou voni dejme tomu teoreticky TOP, tak je to holej nesmysl. Na dukaz pouziju jenom tri slova Jezise: ,,Nesuď, budeš souzen.''
BTW: jestli je dneska teda tak ''nova doba''...a voni zijou na 0.33 neaktualizovany verzi bible :D , tak bych jim vzkazal sam: ,,Nehroť, budeš hrocen.'' ;)
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod Brandis » pát, 18. črc 2008, 13:00

Blaza:...mas pravdu ze to slovo TOP tam tak presne nesedi, ale ve skutecnosti to je tak ze kazdy nabozenstvi, kdyz si do nej "zazranej" prinasi vysledky. Sice sou ty vysledky ovlivneny tim jak moc se to nabozenstvi blizi, napisu radisi, "vesmirnemu radu", ale sou tu protoze soucasti toho radu je, ze v co veris a na co myslis to se ti stan. Takze jejich nabozenstvi muze byt klidne dost navrcholu, jen se diky zabednenym nazorum nebude dal rozvijet a nebude splhat ;)
Pruser je v tom ze tim jak ukecavaj dalsi a dalsi lidi, tak jim zabranujou podstate rust. I kdyz uznavam ze pro nektere lidi na zemi, by to byl stejne obrovsky skok nahoru :lol: kazdopadne si myslim ze je jakkoliv dobre zkoumat "vesmirny rad", skoda jen ze oni uz povazuji vse za vyzkoumane :-? , to je jejich minus...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

122333
Příspěvky: 77
Registrován: ned, 28. čer 2009, 20:10
Bydliště: Ruská federace

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod 122333 » ned, 21. lis 2010, 23:24

muj nazor na tuhle sektu je rozporuplny, jen:
co je pravdy na zasade "zbavuj se postupne majetku ve prospech cikrve" ?
Nezbavují. :)
Pouze mají možnost přispívat ZCELA ANONYMNĚ a JAKOUKOLIV částkou do nějakých kasiček, které jsou na "nenápadných místech" v jejích
sálu Království (nebo jak se to jmenuje).
Stejně tak přispívat nemusíš. Je to jen na tobě.
Je dovoleno odrazit násilí násilím. - Domitius Ulpianus

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod Pete » pon, 22. lis 2010, 16:14

Podle me se o moc nelisi od nekterych "fanatickych krestanu", mluvil jsem s mym pribuznym z slovenska, a taky stale opakoval "Sejdes z cesty" nakonec jsem se od neho jeste dozvedel, ze cakricke leceni je satanovo leceni, ze satan umi lecit telo ale vezme ti dusi :D Stale mi opakoval ze sejdu z cesty, nakonec podle neho je lepsi se nelecit, umrit drive, aby clovek nespachal tolik hrichu. Na to jsem mu argumentoval ze proc Jezis lecil lidi, kdyz by mohli akorat nasekat vic hrichu za svuj zivot :D na to mi neumel odpovedet. Mimochodem je TOTALNe liny, do prace nechodi (maximalne obcas nejaka par denni) barak maji celkem v spatnem stavu, ani o neho se nestara kdyz uz nechodi do prace. Na to ze lennost je taky hrich, se zas snazil vyvlect a vest diskuzi jinym smerem
Deus est Homo

122333
Příspěvky: 77
Registrován: ned, 28. čer 2009, 20:10
Bydliště: Ruská federace

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod 122333 » pon, 22. lis 2010, 20:20

Podle tvého známého nemůžeš všechny ostatní ale házet do jednoho pytle. TO stejné u všecho ostatního.
Tedy za předpokladu, že se to netýká vetší části z nich. :)
Je dovoleno odrazit násilí násilím. - Domitius Ulpianus

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod Pete » pon, 22. lis 2010, 22:03

Spatne jsem se vyjadril. Tim "fanatickych krestanu" jsem nemyslel ze by vsichni krestani byli fanaticti, ale ze ti co jsou, tak se nelisi moc od svedku jehovy.
Deus est Homo

122333
Příspěvky: 77
Registrován: ned, 28. čer 2009, 20:10
Bydliště: Ruská federace

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod 122333 » pon, 22. lis 2010, 23:10

Svedci Jehovovy se dost lici od cistych krestanu.
At jiz ,podle mnoha, presnejsim prekladem Bible. Nebo treba tim, ze narozdil od "cistyc" krestanu nemaji peklo.
O takovem miste se v Bibli, podle nich, vubec nepise. TO si ,opet podle nich, pouze cirkev vymyslela ke straseni lidi.

Vic toho nevim :D
Je dovoleno odrazit násilí násilím. - Domitius Ulpianus

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod IamI » čtv, 25. lis 2010, 01:05

Musím se přiznat že učení Svědku Jehovových jde tak trošku mimo mě. Většina jejich sporů nebo odklonů od křesťanství mě připadá naprosto nepodstná, asi tak jako diskuse o tom jestli obyvatelé šesnácté planety hvězdy Sirius maji na pravé noze tři nebo sedm prstů.
Nicméně osobně s nimi mám celkem pozitivní zkušenosti. Čas od času (tak jednou za rok) u mě zazvoní dvojice, mezi dveřmi chvíli diskutujeme, položím nějakou otázku na kterou neznají odpověď, tak si ji zapíší s tím že neví a že to zjistí. No a tak cca za rok zas zazvoní a příjdou s odpovědí a diskuse pokračuje od bodu kde jsme skončili posledně. Trvá to už asi sedm roků, jsou to pořád ti stejní lidé ...
A teď trošku z jiného úhlu pohledu. Nedá se říct a to ani statisticky, že křesťan je lepší než nekřesťan a naopak. Nicméně myslím, že je tu něco v čem bychom se od nich mohli nechat inspirovat. Nebudo to nijak komentovat, úsudek ať si udělá každý sám.
Zdroj Wikipedia: http://cs.wikipedia.org/wiki/Svědkové_Jehovovi

"Svědkové Jehovovi se neúčastní politického života ani válečných konfliktů. Během své historie byli podobně jako jiná náboženská hnutí předmětem perzekuce. V době nacistického Německa bylo pronásledování největší. (V koncentračních táborech, kam byli zavíráni, byli nuceni nosit jako označení fialové trojúhelníky.) Stranou nezůstal ani stalinský režim v Sovětském svazu a jeho satelitech a marxistické[zdroj?] a diktátorské režimy v Asii a Africe[zdroj?]. Zákazy a věznění byly rovněž v pravicových režimech Evropy a Latinské Ameriky[zdroj?] i v demokratických zemích (např. mimořádná vlna útoků v USA proběhla ve 30. a 40. letech 20. století v souvislosti se vzedmutím nacionalismu. Jedním z hlavních důvodů perzekuce byl fakt, že odmítali sloužit v armádě a brát do ruky zbraň; rovněž tak jakýmkoliv způsobem uctívat stát, jeho symboly (zdravení vlajky, zpívání hymny) a představitele (např. za nacismu pozdrav Heil Hitler). V komunistickém Československu byli jednotliví Svědkové opakovaně vězněni pro odpírání vojenské služby."

Další odkaz: http://www.blisty.cz/art/23325.html

Další trošku víc kontraverzní zákazy:
zákaz očkování - už neplatí ale to na co se lidé před deseti léty dívali jako na cosi šíleného, dnes už tak podivně nevypadá
"Očkování bylo srovnáváno s pohlavním stykem se zvířetem, neboť zvíře bylo očkováním implantováno do těla" - až na ten pohlavní styk mají v podstatě pravdu
Zákaz transfuse - platí stále, možná je to příliš paranoidní, ale v obou případech se nabízí otázka co na to lidská DNA? První má odpověď byla nic, ale třeba tento článek říká něco jiného...:
http://www.osel.cz/index.php?clanek=5024
Tím se nechci této skupiny lidí nijak zastávat, nicméně to že s prominutím jen nekecají, ale taky něco dělají - nebo spíš přesněji řečeno nedělají mě možná časem přinutí kouknout se blíž na to jejich učení o čem to vlastně je :)
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

122333
Příspěvky: 77
Registrován: ned, 28. čer 2009, 20:10
Bydliště: Ruská federace

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod 122333 » čtv, 25. lis 2010, 21:43

Já s nimi mám taky jen dobré zkušenosti :)
Je dovoleno odrazit násilí násilím. - Domitius Ulpianus

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Svedci Jehovovi

Příspěvekod ArMi » čtv, 12. kvě 2016, 14:04

Viz obrázek. Já bych to lépe neřekl, než autor tohoto textu J.Spěváček. Doufám, že za "Jardou" zmiňovaným v textu se neskrývá Flox :twisted:. To bychom ho odhalili :mrgreen: .

Nejvíce se mi líbí věta: Vědí jen přesně tolik, co je umožní zblbnout a učinit z nich poslušné ovečky.
RozhovorSduchovnimMistrem62.gif
RozhovorSduchovnimMistrem63.gif
Pouze mají možnost přispívat ZCELA ANONYMNĚ a JAKOUKOLIV částkou do nějakých kasiček, které jsou na "nenápadných místech" v jejích sálu Království (nebo jak se to jmenuje). Stejně tak přispívat nemusíš. Je to jen na tobě.
Nevím, ale nějaký mechanismus určitě mít musí - nejdříve mozek vymyjí a pak se ovce nechá ostříhat dobrovolně. Pro vůdce takové sekty jsou vždy peníze až na prvním místě.

Mimochodem, mě to připadá, že jehovisti platí 10% ze svých příjmů naprosto standardně a ani jim to nepřipadá jako poplatek:
http://www.granosalis.cz/modules.php?na ... t&sid=2072
Plzeňský sbor má 133 členů. Pravidelných bohoslužeb se účastní asi 20 lidí všech věkových kategorií. Všechny funkce v církvi se vykonávají na základě dobrovolnosti a bezplatně. Zdrojem financí církve jsou desátky členů.

„Vybírání desátku je způsob, jak Bůh financuje své království na zemi,“ tvrdí evangelista Norman Robertson. „Je to Jeho ekonomický systém, kterým je umožňováno kázání evangelia.“ Tento muž se neostýchá připomínat svým stoupencům, že dávání je jejich povinností. Důrazně přitom prohlašuje: „Desátky dáváte ne proto, že si to můžete dovolit. Je to projev poslušnosti. Jestliže někdo desátek neodvádí, výslovně tím porušuje Boží přikázání. Je to zpronevěra.
A to všimné do kasičky je asi ještě nad rámec desátku pro ty nejhorlivější členy.
nakonec podle neho je lepsi se nelecit, umrit drive, aby clovek nespachal tolik hrichu. Na to jsem mu argumentoval ze proc Jezis lecil lidi, kdyz by mohli akorat nasekat vic hrichu za svuj zivot :D na to mi neumel odpovedet.
Tohle je dobrý přístup, stačí pozorně poslouchat a s obyčejnou logikou se dá v tom jejich učení najít libovolné množství inkonzistencí či přímo nesmyslů, které už ani nedokáží zalátat. Protože inteligence je to poslední, co se po řadovém členovi požaduje.

PS: Za mizernou kvalitu obrázků poděkujte Vašemu administrátorovi. Větší obrázek než 750x750 není možno vložit.


Zpět na „Náboženství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů