jak zacat

fire
Příspěvky: 6
Registrován: pát, 07. led 2011, 15:34

jak zacat

Příspěvekod fire » pát, 07. led 2011, 16:10

cawte velmi ma zaujma magia a chcel by som ju vediet len neviem ako jak sa to mam naucit?za odpoved vopred dakujem

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: jak zacat

Příspěvekod Jarda » pát, 07. led 2011, 19:11

Jako první na začátku je nejdůležitější poznat sám sebe. Svoje vlastnosti, myšlenky. Zkus se sebe zeptat, co od toho čekáš? Co si od toho slibuješ a co tě k tomu vede? Pravděpodobně to bude chuť zažít něco tobě příjemného. Jaký příjemný věci to jsou a proč? Po opravdu důkladným prozkoumání třeba zjistíš, že štěstí ti nepřinese. Chceš tím dosáhnout pocitu štěstí, nebo ne? Nebo ti to může dát spoustu nového poznání, kdo ví.
Každopádně často se stává, že se člověk chce naučit něco, co okolí klasifikuje jako nadpřirozené nebo zázrak. S tím pochopitelně souvisí pozornost okolí na toho člověka, jež ty věci dělá. Člověk to může chtít kvůli touze po uznání, aby se cítil dobře. Provozování magie s tímto motivem je "nezodpovědný" a není moc bezpečný. V magii platí, že s obrovskou zodpovědností přichází samovolně obrovská moc. Lidi si ale spíše myslí, že s obrovskou mocí přichází zodpovědnost a v skrytu duše doufají, že ji nebudou muset dodržovat. Často lidi, co v magii málo nebo trochu umí, se tváří a nosí image, jako že se v tom hodně vyznají a tváří se jako borci. Ale ti co to doopravdy výborně umí vypadají jako normální pohodový lidi, který to neumí :-D
Při sebe poznávání a "rozpouštění svého ega", tedy při praktikování mystiky, se všechny ty schopnosti dostaví samovolně. Jsou to průvodní jevy, ale ty jevy nejsou to na čem doopravdy záleží. Jsou to "nástroje", které je umožněno používat zodpovědným lidem.

Nechci tě házet do jednoho pytle a neříkám, že takový jsi, ale je to častý jev u lidí kteří se tím chtějí zabývat.
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: jak zacat

Příspěvekod clario » pát, 07. led 2011, 22:14

Magie je hodně široký pojem, který v sobě zabírá všechno a stejně tak nic. Je to tajemství samotného života a je uplně ve všem. Naučit se všechno co se pod oním termínem dá hledat je nad lidské síly, ale učit se jí může každý a vlastně i jakkoliv, protože každá naše zkušenost je jen dalším střípkem v nekonečné mozaice. Trošku chaoticky napsané :lol: .

Teď trošku jednodušeji. Co přesně by si se chtěl naučit a proč? :)
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

fire
Příspěvky: 6
Registrován: pát, 07. led 2011, 15:34

Re: jak zacat

Příspěvekod fire » pát, 07. led 2011, 22:22

naučiť by som sa chcel napriklad telekinezi alebo astralni-cestovani a najviac by som chcel pomahat ludom a uzdravovat ich magiou :)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: jak zacat

Příspěvekod clario » pát, 07. led 2011, 22:45

No tak pokud jde o AC tak myslím, že tady na fóru najdeš pro začátek vše potřebné a pro to léčení bych doporučil praktikovat nějaká energetická cvičení, naučit se rozpoznávat a pracovat se svou energií, začít cvičit chi kung, tai chi nebo něco podobného. Pokud jde o telekinezi tak pro ní bych také doporučil ona energetická cvičení, nějaké pravidelné meditace a pro inspiraci bych si pustil třeba star wars kde yoda krásně vysvětlil jak na to :D.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: jak zacat

Příspěvekod IamI » sob, 08. led 2011, 02:16

Jak začít? Nejdůležitější je opravdu chtít, a to hodně a hodně moc. Ostatní příjde samo v pravý okamžik. Protože právě v těch začátcích nemáš téměř nic o co by ses mohl opřít, a co ti potvrdí že jdeš tím správným směrem, a to že chceš je to jediné, co ti dá energii a chuť jít dál.
Tady na fóru najdeš dost informací o astrálním cestování a něco o málo magii. Pokud bys měl zájem o něco podrobnějšího, mohu vřele doporučit knihu od Františka Bardona Brána k opravdovému zasvěcení. Nejlepší je samozřejmě kniha, ale v nouzi postačí elektronický dokument třeba z mé e-knihovničky (odkaz je v mém podpisu) je tam dost věcí o magii i o léčení.
Možná tě trošku uklidní že magie je věda o vztazích a souvislostech všeho se vším, takže jsi už vlastně dávno s jejím studiem začal, ikdyž pravděpodobně jen s tou její "oficiálnější" částí (matematika, fyzika, chemie ...).
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Příspěvekod IamI » sob, 08. led 2011, 02:17

Příspěvek jsem omylem odeslal dvakrát, takže jeden mažu ...
Naposledy upravil(a) IamI dne sob, 08. led 2011, 23:43, celkem upraveno 1 x.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

fire
Příspěvky: 6
Registrován: pát, 07. led 2011, 15:34

Re: jak zacat

Příspěvekod fire » sob, 08. led 2011, 10:22

dakujem vam za odpovede idem do toho

fire
Příspěvky: 6
Registrován: pát, 07. led 2011, 15:34

Re: jak zacat

Příspěvekod fire » ned, 09. led 2011, 13:09

a prosim vas kde najdem ten navod star wars

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: jak zacat

Příspěvekod clario » ned, 09. led 2011, 14:23

No ve filmu a neni to ani tak návod, ale Yoda tam Lukovi moc pěkně vysvětluje pár věcí a vůbec jak to v těch filmech bylo všechno kolem "síly" zpracované bylo celkem trefné :lol: . Jinak ten Yodův výcvik byl v myslím, že v pětce. Nečekej od toho žádnej návod po kterym budeš vědět co a jak ale jako inspirace je to dobrý.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
SkarMa
Příspěvky: 50
Registrován: čtv, 19. srp 2010, 23:43

Re: jak zacat

Příspěvekod SkarMa » čtv, 13. led 2011, 18:24

IamI:
Ten Bardon, no, ehm...:o)
Obrázek

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: jak zacat

Příspěvekod IamI » pát, 14. led 2011, 00:02

František Bardon : Brána k opravdovému zasvěcení

Mě to připadá jako ideální studijní materiál nejen pro začátečníka který má o magii vážnější zájem.
Samozřjmě, nic není dokonalé, i zde jsou nějaké nepřesnosti zejména v Evokační magii, ale jsou zde uvedeny postupy jak k tomu došel takže pro pečlivého čtenáře který si poznatky ověřuje je jejich odhalení jakýmsi příjemným bonusem a povzbuzením.
Samozřejmě, můžeme diskutovat - od toho tu máme tohle forum, takže směle do toho :) - o tom, jestli by nějaká jiná kniha nebyla vhodnější nebo srozumitelnější, ale po pravdě řečeno, nic mě nenapadá.
Zřejmě jsi měl to štěstí a narazils na nějakou lepší literaturu než já, v tom případě pokud ji doporučíš velice rád si ji přečtu a třeba pak i změním názor.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: jak zacat

Příspěvekod Jarda » pát, 14. led 2011, 13:41

Já tu knihu (BKOZ) co se magie týče hodnotím velmi dobře. Co se ostatní oblastí týče např. mystika a duchovno, tam už mi to nepřijde tak silný. Tahle četba pro začátek může být těžká na pochopení pro někoho. Avšak mág by měl být inteligentní pokud se magií chce vážně zabývat. Kniha která dobře doplňuje Bránu je třeba "Magie - od Karla Goldmanna"
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
SkarMa
Příspěvky: 50
Registrován: čtv, 19. srp 2010, 23:43

Re: jak zacat

Příspěvekod SkarMa » pát, 14. led 2011, 16:16

Když sem začínal, hledal sem nějakej směr kterej mi bude blízkej než přistoupim k praxi.
V tomhle ohledu mi pomohla Syntetická magie od J. Kefera a trochu slabší dílo od Richarda Cavendishe - Dějiny magie.
Měl sem tedy do začátku nějakou představu a mohl si vybrat co mi bude vyhovovat nejvíc, a dál už sem na daný téma shánět nějakou literaturu.
A abych nezapomněl, tak úplně na začátku to byla Praktická magie od Draja Mickaharice.
Když sem sní začínal tak sem si udělal spousta poznámek, prakticky viňatky toho nejdůležitějšího z každé kapitoly tak kdyby měl někdo zájem, mužem se domluvit.
Obrázek

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: jak zacat

Příspěvekod Heimdall » pon, 17. led 2011, 20:23

Všechno věcné a důležité už bylo řečeno(Jarda, Iami), jen bych rád doplnil pár věcí a taky přihodil svůj názor.
Větřím Bránu, na to téma diskutuji velice rád :) .
Je vhodná pro začátečníka, nebo ne?...

Jak už zde padlo je třeba si ujasnit nakolik to myslíš vážně a jaký máš všeobecný esoterický(nerad to slovo používám, ale sem se mi hodí) přehled.
Co se týče teoretické části bkoz ta je na jednu stranu opravdu vyčerpávající co do množství jednotlivých důležitých pojmů, zároveň však kvůli Bardonové universálnosti mnohdy až stručná. Nicméně nemáš-li o magii "ani páru", ale cítíš, že tě cosi žene vpřed, tak to pro začátek bohatě stačí, protože případné podrobnosti už si můžeš vyhledat jinde.

K praktické části mám zřejmě rozporuplnější názor. Prvních pár stupňů je sice jednoduchá práce(v případě pravidelného cvičení), jedná se vlastně jen o věci jako imaginace, sugesce a vědomé soustředění. Někde od půlky už to však začíná přituhovat a v "bonusech" na konci knihy je jen tak mimochodem pár rad, jako jak se stát neviditelným, jak chodit po vodě či závodit s letadlem :). O ničem z toho nepochybuji, avšak přijde mi, že kniha tak z počáteční perspektivy poněkud ztrácí na významu. Dychtivý čtenář vše samozřejmě prolistuje a než se dá do práce už se vidí jako božské stvoření, což může od jednotlivých počátečních cvičení hodně lidí demotivovat(buď hned anebo časem). Někoho to může naopak motivovat k pilnosti a pravidelnosti až do skonání věků, ale myslím, že převládá první možnost.
Další výtku bych měl v oblasti uspořádání jednotlivých stupňů. Tak například naučit se voltování, nebo nabíjení talismanů podle mě není natolik obtížnější než třeba vysílání elementára, nebo jasnovidnost a to je zde velký kus knihy schodek. Když k tomu připočteme onu známou šifru v praxi magické evokace tak si vlastně ani nejsem jistý, zda to tak Bardon původně chtěl.

A k čemu sem vlastně dospěl?
Přes to všechno si myslím, že je to pro začátečníka nejlepší volba, stejně tak jako pro pokročilého, což je na jednu stranu výhoda a na druhou nevýhoda, respektive zde se jedná o universálnost :) .

PS: Mám takovou vizi, kdyby se jednotlivé stupně a cvičení přeházeli v pořadí, rozkouskovali na deset malých knih a obohatili o obsah bylo by to minimálně zajímavé...ale pokud se neobjeví mesiáš který by toho byl schopen tak, aby to bylo opravdu jednodušší a ne naopak, tak k tomu asi nikdy nedojde :D .
Naposledy upravil(a) Heimdall dne pon, 25. dub 2011, 19:34, celkem upraveno 1 x.

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: jak zacat

Příspěvekod IamI » úte, 18. led 2011, 01:27

Já tu bránu doporučil hlavně proto že je to určitý postup jak jít dál a učit se v magii nové věci. Ty lekce zde mají určitou logiku, pokud člověk nezvládne nebo ošidí tu předchozí, v té další to bude mít mnohem těžší, jestli se k ní vůbec dostane. Bardon to psal podle sebe, takže každému to vyhovovat nebude, dokonce si myslím že to nevyhovuje skoro nikomu :).
Většina autorů jiných knih o magii (myslim tím mágy) nepsali informace otevřeně, prostě v určitém momentu to studující rozkodoval nebo mu to docvaklo, což většinou hodně potěší, ovšem na druhou stranu se může člověk snadno zaseknou a dál se skoro nemá šanci dostat. Je to určitý způsob ochrany která funguje naprosto spolehlivě a je to asi jediná šifra která se nedá prolomit jinak než pochopením, porozuměním ale hlavně prožitím něčeho, co rozkóduje to další.
Bardon to vykláda pěkně polopatisticky, je to jak to vidí on, čímž úžasně usnadňuje studium. Na druhou stranu pokud je studující "jinak zaměřený" než autor - což je skoro každý - může být problém pochopit co vlastně říká co myslí vážně, kdy si dělá legraci nebo kdy chce jen zkontrolovat pozornost a napíše něco co není pravda. Obrovské plus je to že klade důraz i na fyzickou stránku člověka - cvičení, otužování, hygiena atd. o čemž se jiní autoři moc nezmiňují.
Nemá smysl lámat si hlavu která kniha je nejlepší. Nejlepší je ta kterou si napíšeš sám :). Ideální je prostě chtít a ta potřebná literatura příjde nějakou náhodou sama. Aspoň u mě to tak fungovalo.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: jak zacat

Příspěvekod saila » pon, 07. bře 2011, 19:58

mam doma super knizku jmenuje se psychicka sila a jak ji rozvijet bohuzel ted nereknu od koho je pac ji ma pujcenou kamaradka ale je super jsou tam prakticka cviceni treba trenink vizualizace poslouchani 6. smyslu videni aury apod... (sama jsem udelala jenom 2 kapitoly kdysi a dal jsem pokracovala spise jak co ke me prislo a co mi kdo rekl:-)
je to technicky jak udelat z naprosto normalniho cloveka senzitivni bytost pro zacatek bych doporucila tohle nez se ti vyvrbi co konkretne chces delat...
ohledne leceni doporucuju reiki, dle myho nazoru je to neco co by melo byt v "povinne vybave":-D ovsem musis si dat pozor na "mistry rychlokvasky"
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz


Zpět na „Magie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů