Samota

Uživatelský avatar
Mety
Příspěvky: 11
Registrován: čtv, 24. zář 2009, 11:37
Kontaktovat uživatele:

Samota

Příspěvekod Mety » ned, 18. říj 2009, 14:58

Je tomu už pár let, co mi z očí tekly slzy, ale dneska ráno, když sem se probudil jsem to nemohl zadržet a pár mi jich ukáplo. Bylo to ze samoty, a z toho, že mi věci nějak nevychazejí tak, jak bych si přál. Nemám nikoho komu bych to mohl říct nebo napsat. Každej má svejch starostí dost, a tak sem se rozhodl založit nové téma, kde by se každej mohl vyzpovídat, a říct třeba co ho trápí nebo co by chtěl ve svém životě změnit.

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Samota

Příspěvekod Pete » ned, 18. říj 2009, 17:20

Ja jsem vskutku zajimavy, vyhledavam samotu , miluju ji , ale presto potrebuju s nekym diskutovat o zazitcich a povidat si s nim atd.

Ted k tobe, samota neni vubec zla, otazka je jak ji vnimas ty. "Samotna" muze pro nekoho znamenat ze sedi doma u ICQ kde ma plno kamaradu ale nestretava se s nimi osobne. "Samota" muze pro nekoho znamenat ze nema partnera/partnerku. "Samota" muze nekomu pripadat ze ma dost kamaradu ale nikdo ho nema rad jako opravdoveho pritele. Tak bych to nejak rozebiral az to upresnis :)

EDIT: jinak dobre proti samote pomahaji "icq pratele ktere nemusis osobne znat" ono to ma vyhody i nevyhody.
Vyhody (+)
-nemuze te kritizovat protoze te vlastne osobne nezna
-muzes se mu sverit a nemusis se stydet, pokud je tvuj kamos tak se ti nebude smat, pokud jo tak ho jednoduse smazes z CL listu :D
-muze ti poradit ,diskutovat s tebou o problemu

Nevyhody (-)
-jeho rady nemusi byt vzdy objektivni (prece jen zna te jenom castecne)
-muze te podporit pouze psychicky

Ja si napriklad takhle nestezuju, je vice casu zajimat se o veci ktere te bavi, a sam se takto necitim. Ovsem je to individualni, musis popsat co presne te trapi, malo kamosu, nebo hodne ale zadny neni dobry pritel , partnerka partner, neuprimnost lidi atd.. :?:
Deus est Homo

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Samota

Příspěvekod clario » ned, 18. říj 2009, 18:21

Samota je pro mě už dlouhou dobu denním chlebem :) Bydlím na vesnici kde se o ty správné lidi nedá nikde zakopnout, neni kam jít protože je všude kolem jen a jen pole, jediní moji přátelé jsou vlastně lidé s nimiž jsem se seznámil skrze toto fórum a jsou to sakra dobří přátele :) bohužel se s nimi téměř nevídám. I přesto, že jsem den co den o samotě jsem jí vlastně nikdy nevnímal nijak tragicky možná sem si už na ni zvykl. Nikdy jsem nijak nelpěl na kamarádech nebo na tom mít děvče či na podobných věcech a jsem za to rád jinak bych asi musel zešílet :D . Pocit samoty či jakýkoliv jiný pocit je jen určité rozpoložení mysli. Jak říkáš že si už pár let nebrečel tak já v dnešní době brečím pravidelně ale štěstím a radostí, když vidím nějaký pěkný film něco pěkného si přečtu nebo zaslechnu nějakou hezkou melodii, stačí se naučit vnímat krásu kolem sebe a život se stane horskou jízdou skrze nezměrnou radost a potěšení. Chce to se naučit pozitivně myslet radovat se z maličkostí a brát život s rezervou, protože to není nic jiného než divadlo kde má každý z nás určitou roli, bohužel (či někdy bohudík) jsme se s těmito rolemi zžili natolik, že už si neuvědomujeme že jde jen o komedii.
Jsou různé věci co ti můžou proti pocitu samoty pomoci, například si můžeš uvědomit, že mi lidi tu nejsme nikdy sami, každý s nás "má" minimálně jednu bytost často nazývanou jako duchovní průvodce či anděl a člověk se je může naučit vnímat a komunikovat s nimi. Příroda je také plná bytostí, které opravdu nejsou jen v pohádkách, jako jsou víli, skřítci, dévy a pod. a ty můžeš vnímat taky a užít si s nimi spoustu legrace nebo se od nich naučit nepřebernou spoustu věcí, ve většině domácností, pokud tam máte alespoň nějakou květinu, se vyskytují taktéž. Samotná květina je velice dobrým společníkem, protože i ona sama má ducha. Mám v pokoji fíkus benjamín a jsem za to velmi velmi vděčný, protože vím, že tu mám nepřetržitě společnost, sice zatím nejsem schopen naši konverzaci pozvednout na takovou úroveň abych jí vnímal i obousměrně, ale i tak je to společník, který v mnohém předčí společnost člověka. Kolem nás se vyskytuje vůbec spousta bytostí, které se můžeme naučit vnímat ale i když je nevnímáš tak můžeš se jim svěřit, požádat o pomoc a podobně.
Nebo ti můžu poradit ještě jednu věc :) zúčastni se našeho srazu, tam najdeš rozhodně spoustu lidí co stojí za to si přidat mezi přátele :) .
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Mety
Příspěvky: 11
Registrován: čtv, 24. zář 2009, 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Samota

Příspěvekod Mety » ned, 18. říj 2009, 19:41

Děkuju že ste se k tomu vyjádřily, z prvu sem myslel že sem níkdo nic nenapíše, protože tomu bylo vždycky tak že když sem se chtěl někomu svěřit, dejmetomu na icqečku, tak mě věčinou tak nějak odbily a odpálkovali a tak sem se oto uš níkdy nepokoušel a nechával si všechno prosebe.

Bejval sem vždycky takovej samotář, což mi docela vyhovovalo a tak sem neměl potřebu to měnit. Našel sem si holku, stou začal bydlet a za necelý tři roky sme se rozešli protože jí bylo přednější se chodit někam bavit, a tak sem zpočátku proti tomu nebyl. Zlom příšel když šla na diskoteku o vánocích i přesto že sem jí dával najevo že bych chtěl bejt sní. Tak jako vždy se další den vrátila až někdy kolem sedmí hodiny a tak sem se rozhodl to ukončit a nějak dál to neřešil. No a teď uš tomu bude necelej rok co sem tady vtom bytě sám a řešim pořád dokola co budu dělat dál.
Věčina lidí ve městě kde bydlim hulí nebo chlastá, a tak se snima nestýkám. Samotu se snažim zahánět prací, a tak sem nejvíc doma jenom v neděly. Ještě bych se chtěl zmínit že přízpěvek od Peteho mě příjemně inspiroval, myslim že teď uš se tak sám uplně necejtim.

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Samota

Příspěvekod Etellyen » úte, 15. čer 2010, 19:43

Jo...Je to těžký když člověk nemá nikoho, skym by si mohl vážně popovídat, svěřit se a tak...
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Samota

Příspěvekod saila » úte, 15. čer 2010, 21:40

tady mas nas...:-)
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Samota

Příspěvekod Etellyen » stř, 16. čer 2010, 15:32

To jo ale pořádně tu nikoho neznám a přes internet to neni přece ono
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: Samota

Příspěvekod woa » stř, 16. čer 2010, 16:23

souhlasim.....a musim říct že po pročtení týdle sekce se ve mě něco hnulo...
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Samota

Příspěvekod saila » stř, 16. čer 2010, 20:06

se kazdou chvili neco deje nejaky putovaci sraziky tak se ucastnete...
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Samota

Příspěvekod Etellyen » stř, 16. čer 2010, 20:45

Je mi 14 a nemám tu možnost jet někam za váma, ale zachvilku už budu velkej :D a budu jezdit na všechny srazy :D
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: Samota

Příspěvekod woa » stř, 16. čer 2010, 20:48

jj, přesně. Mě je 17, takže eště rok než budu mít řidičák a pak se určo taky zúčastnim
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Samota

Příspěvekod clario » stř, 16. čer 2010, 21:31

:D většina z nás řidičák nemá a v účasti nám to nijak nebrání :D
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: Samota

Příspěvekod woa » čtv, 17. čer 2010, 07:38

Jenže mě brání rodiče :D
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.

122333
Příspěvky: 77
Registrován: ned, 28. čer 2009, 20:10
Bydliště: Ruská federace

Re: Samota

Příspěvekod 122333 » pon, 28. čer 2010, 20:54

jj, přesně. Mě je 17, takže eště rok než budu mít řidičák a pak se určo taky zúčastnim
Vetsina srazu je dostupnych autobusama, vlakama ...
A vetsinou se na lidi ceka na nadrazich, takze auto k tomu aby jsi se dostal na sraz nepotrebujes.
Je dovoleno odrazit násilí násilím. - Domitius Ulpianus

Norther
Příspěvky: 14
Registrován: sob, 04. pro 2010, 23:21

Re: Samota

Příspěvekod Norther » sob, 11. pro 2010, 19:43

Neboj sa ja som na tom este horsie.. nemam kamosov ani nic ubijam sa samotou bleh :D

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Samota

Příspěvekod Pete » sob, 11. pro 2010, 19:52

Norther proc nemas kamose ? Kvuli pocitace, kvuli zajmum ktere mas ty a oni ne, nebo jsi rad sam, nebo te kvuli nejakemu duvodu odmitaji .. ? Sam jsem tento problem resil, kamosu mam dost, ale vetsinou se s nimi prestanu stykat, asi proto ze maji hodne odlisne zajmy nez mam ja

Pokud se zdrzis odpovedi kvuli teto intimni veci tak napis ze se nebudes vyjadrovat, ale ja si myslim ze tu to nevadi, protoze stejne te nikdo z nas nezna osobne.
Deus est Homo

Norther
Příspěvky: 14
Registrován: sob, 04. pro 2010, 23:21

Re: Samota

Příspěvekod Norther » sob, 11. pro 2010, 20:18

Mam ine zaujmi ako oni, vacsina z ludi v mojom okoli sa venuje sportom alebo nejakym inym aktivitam, ja sa venujem jedine pc, niesom komunikativny, nemam sa s nimi o com bavit, myslim ze to bude aj tym ze mam nejaku fobiu z ludi, tu za pc som taky odviazany ale ked som niekde medzi ludmi tvarim sa ako by som bol neviditelny a tak nejako si ma myslim aj ostatny prestali vsimat. Kedysi mi to nevadilo som si to nejako nevsimal ale cim som starsi tym viac mi chyba spolocnost ludi. :|

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Samota

Příspěvekod Pete » sob, 11. pro 2010, 21:59

Nj socialni fobie, chce to po malych kruccich zvysovat kontakt s lidmi..
Deus est Homo

Norther
Příspěvky: 14
Registrován: sob, 04. pro 2010, 23:21

Re: Samota

Příspěvekod Norther » sob, 11. pro 2010, 22:37

Nieje to az taka socialna fobia.. alebo mozno je ale stvoril som si ju sam ze som sa prestal stykat s ludmi a teraz toho lutujem, preco ta to inak zaujima ?

Uživatelský avatar
SkarMa
Příspěvky: 50
Registrován: čtv, 19. srp 2010, 23:43

Re: Samota

Příspěvekod SkarMa » sob, 11. pro 2010, 22:42

a najít si roštěnku.
Obrázek


Zpět na „Mimo témy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů