Špatné noci

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Špatné noci

Příspěvekod Tidus » úte, 21. říj 2008, 13:38

Stava se vam obcas, ze jste v noci nemeli zadne sny? Presto ze si jich normalne pamatujete spoustu? Treba dnesni noc. Pri tom jsem pred spanim nedelal vubec nic neobvykleho, ani nic co by narusovalo REM faze spanku (alespon nic o cem bych vedel). Navic mam zranenou nohu. Dnem ode dne se to rapidne lepsilo ale tuhle noc se to zhorsilo. Nestava se vam to obcas?
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Špatné noci

Příspěvekod Daniel » úte, 21. říj 2008, 14:16

jo stava.. obcas nejen ze si nepamatuju sny ale pripada mi jako by ten prospanej cas vubec neexistoval. jako by tech 8 hodin spanku trvalo tak sekundu
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
Arinat
Příspěvky: 68
Registrován: úte, 30. zář 2008, 22:13

Re: Špatné noci

Příspěvekod Arinat » stř, 22. říj 2008, 20:53

jo to se mi taky stává :) nevím jestli je to tím, že člověk už sny počítá za automatickou věc, a taky když jednu noc nejsou by si měl uvědomit, že to tak automatické není. Ale stává se vám taky opak? Že někdy máte tak moc dlouhých snů, že to skoro nestíháte psát do deníku :D ?

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné noci

Příspěvekod Brandis » čtv, 23. říj 2008, 06:46

Ja sem asi od vas trochu nekde jinde a nevim zda by me to melo mrzet ci naopak. Me osobne se zadnou noc nic nezda, nebo se rano jen vzbudim s pocitem ze se mi neco zdalo ale vybavit si z toho snu nejakou vec mi nejde. Proste to vypada ze se mi nic nezda :D Sen mam opravdu jen vyjimecne, rekl bych jen kdyz mi ma opravdu neco vzdelit, neco predat...

Jinak se mi stava ze treba nekde na neco cekam, zacnu "relaxovat" a najednou me treba ten na koho sem cekal probudi. Pricemz ja ani netusim ze sem spal ;) a po probuzeni mam pocit ze sem zrovna prisel odnekud z velke dalky ale nepamatuju si nic...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
matrixnet
Příspěvky: 88
Registrován: pát, 25. črc 2008, 17:19

Re: Špatné noci

Příspěvekod matrixnet » čtv, 23. říj 2008, 16:24

Jsem bral jednu dobu prášky na vysoký tlak a v letáku bylo, že se nezdají sny a taky se mi žádné nezdály. Nevím, ale může to mít i špatný vliv na člověka, přece tu z nějakého důvodu jsou. Když se mi zdají sny tak si v nich hodně odpočinu, ne jako když večer usnu nic a pak ráno.
Nikdy nemáme definitivní pravdu, můžeme si být jisti jen tím, že se mýlíme.

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Špatné noci

Příspěvekod jadydadyda » čtv, 23. říj 2008, 21:36

Myslím, že naprosto vždy se zdají sny (i po těch prášcích), jenom si je ten člověk nevybavuje. Taky jsem toho názoru, že i když si sen nevybavíš, tak se to na tobě nijak nepodepíše (negativně). Často se probouzím a nemůžu si sen vybavit, ale mám v sobě většinou alespoň dobrý pocit z toho snu. Když si nemůžete vybavit sen snažte se vybavit alespoň pocit, ať už se to ale povede nebo ne, tak se to stejně zapíše do podvědomí ať už jsem opilej, nebo na práškách.
Ještě bych rád podotkl, že se mi poslední dobou vynořují sny které se mi zdáli hodně dávno (možná že i rok zpátky) a na které jsem si předtím po probuzení nevzpomněl. Takže z toho vyplývá, že nic není ztraceno.
Ale pravda je že pořádnej sen dokáže člověka pěkně povzbudit po ránu.

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Špatné noci

Příspěvekod Tidus » čtv, 23. říj 2008, 22:40

V knizce o snech, kterou jsem nedavno cetl psali o psych. vlivu snu na cloveka. Pry mame mit po bezesne noci lehky pocit kocoviny (coz se podepisuje i na ranu po alkoholu, v takovou noc se moc snu nezda). Ale nema vliv, jestli si sen rano pamatujeme, nebo ne. Sny, ktere maji za ukol uvolnit nas funguji jen v tu dobu, kdy se zdaji. Pak skonci a neucinkuji at uz o nich vime nebo ne.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
matrixnet
Příspěvky: 88
Registrován: pát, 25. črc 2008, 17:19

Re: Špatné noci

Příspěvekod matrixnet » sob, 25. říj 2008, 20:13

Něco jsem si zjistil o spánku, spánek má 4 fáze, většina snů přichází v REM fázi, která se objevuje 3x až 4x za noc. Takže v nich by se měly zdát ty sny, většinou si člověk pamatuje až ten poslední. Noční můry se zdají v NREM fázi a je to něco jiného než sen, jsou častější u dětí. Sny má prý opravdu každý jen si je nepamatuje, musel by se ten dotyčný člověk zbudit právě v té REM fázi aby si je vybavil. Sny budou taková duchovní strava, tak jako jí tělo jí i duch, v noci si někde poletuje a nabírá energii na další den.
Nikdy nemáme definitivní pravdu, můžeme si být jisti jen tím, že se mýlíme.

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné noci

Příspěvekod dreamingwolf » úte, 28. říj 2008, 08:07

V knizce o snech, kterou jsem nedavno cetl psali o psych. vlivu snu na cloveka. Pry mame mit po bezesne noci lehky pocit kocoviny (coz se podepisuje i na ranu po alkoholu, v takovou noc se moc snu nezda). Ale nema vliv, jestli si sen rano pamatujeme, nebo ne. Sny, ktere maji za ukol uvolnit nas funguji jen v tu dobu, kdy se zdaji. Pak skonci a neucinkuji at uz o nich vime nebo ne.
Hm. Vidíš, ja som sa stretol naopak s pohľadom, ku ktorému sa prikláňam, že v skutočnosti snívame 24 hodín denne, bez ohľadu na to, či spíme, alebo nie. Akurát si svoje sny v priebehu fyzickej bdelosti neuvedomujeme. Dá sa však naladiť do stavu vedomia, kedy sa naladíš na práve prebiehajúci "sen" a môžeš ho snívať vedome... ;-)

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Špatné noci

Příspěvekod Tidus » úte, 28. říj 2008, 09:24

dreamingwolf: Nevim presne, jak to myslis ale z jisteho uhlu pohledu se taky da rict, ze snime porat. Jen nevim, jestli to myslis doslova, nebo ze nezijeme v pritomnosti. A to co jsi rekl na konci, to asi myslis LD.....?
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Arinat
Příspěvky: 68
Registrován: úte, 30. zář 2008, 22:13

Re: Špatné noci

Příspěvekod Arinat » úte, 28. říj 2008, 20:23

jinak k tomu alkoholu, u mě to funguje tak, že menší množství alkoholu na mě působí příznivě :) S uvolňující náladou jakoby se uvolňovaly i snové zábrany, protože pak si lépe sny pamatuju, mám je i živější, a vyjímečně i LD, ale toho alkoholu musí být opravdu jen střídmě. Ještě mám vyzkoušené, že když jednu noc spím jen pár hodin, tím přijdu o REM fáze, tak tu další noc spím více a doplní se množství REM fází, takže pak je více snů :) Takže pro ty, kterým se nic nezdá: jednu noc spi jen pár hodin a tu další bude hafo snů ;)


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů