mojemana.cz - univerzální strava?

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

mojemana.cz - univerzální strava?

Příspěvekod ArMi » stř, 24. srp 2016, 13:36

rád bych se tě ještě zeptal na tvůj názor na tohle: http://mojemana.cz/ dženkujuuu ;)
Už jsem napsal jednou, že nejsem největší expert na výživu.

Tady je chemické složení: https://drive.google.com/file/d/0B3ZukU ... ef=2&pli=1
Je tam podle mě ne příliš bezpečná ingredience sukralóza a nebo jiné sladidlo: http://druidova.mysteria.cz/ZDRAVA_VYZI ... ADIDLA.htm
Někdy se používá bez upozornění jiné sladidlo jako třeba Aspartam. Ten je mnohem horší, ale otázka je proč si zamořovat organismus jedy? http://www.revolucnihubnuti.biz/aktualne/

Také upozorňuji, že nemáte naprosto tušení, co v tom je. Kukuřice může být klidně geneticky modifikovaná. Té je přebytek za mrzký peníz. Ve snaze vyrobit více produktu za méně peněz nemusí být vstupní ingredience příliš kvalitní. Možná se mýlím - pouze upozorňuji na potenciální rizika. V tom přášku se pravá chuť jednotlivých potravin už nedá smysly rozeznat a všechno je zamaskováno a překryto sladkou chutí. Pak už to konzumujete jen kvůli sladkému pocitu.

Kdesi radili, že je vhodné doporučení vyhybat se potravinám, které jsou průmyslově vyrobeny z více než 5 ingrediencí. Pokud nějaká ingredience obsahuje třeba plísně, tak se ve výsledném produktu mohou objevit aflatoxiny.

Když se na to dívám, nemám z toho dobrý pocit. Lepší by bylo si koupit čerstvé ovoce či zeleninu, které v určité době dozrává a je dostupné na trhu.

A pokud používáte základní potraviny, tak je to nejen zdravější, ale vyjde to mnohem levněji.

A ještě jeden návrh - každý z nás má v sobě moudrost vlastního těla. To, že ji běžně nepoužívá je věc jiná. Zkuste se vlastního těla zeptat, jestli je taková "mana" vhodná strava pro Vás samotné. Škoda, že tady nemohu udělat anketu ;). Alespoň to máte námět na vlastní duchovní cvičení. Co na to ZdEnIk?


Může to být dobré na nějakou expedici třeba na severní nebo jižní pól a nebo jako rezerva pro případ nějaké kalamity. Ale s klidným svědomím bych to nedoporučil ke každodenní konzumaci. Za tím stojí také lenost lidí, kteří si nejsou schopni uvařit obyčejné jídlo a stále spěchají - do hrobu.

A co se týče toho zajištění pro případ kalamity, tak na to mi připadají lepší produkty Innova: http://www.jakprezit.eu/o-firme-innova/ ... -potraviny Přeci jen to není jen jedna jediná směska, ale mnoho různých jídel. Jenže mám takové podezření, že by to v současných problémech a hybridních válkách stejně moc nepomohlo. Buď se dostanete do zóny konfliktu a musíte utéci s holým zadkem a nebo přijdou rabující migranti.

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: mojemana.cz - univerzální strava?

Příspěvekod ZdENik » ned, 04. zář 2016, 22:55

Tak to je pálka.. za ty post-apokalyptické super-foods =)

jinak jasný.. je to těžká lenost.. ale je to fajn :) (btw. ten aspartam tam -naštěstí- nevidím!!) Sakrulóza by měla být oka ne? Geneticky modifikovaná kukuřice tam není.. výrazně proti tomu vystoupil v rozhovoru "objevitel" many. A já mu pochopitelně věřím.

shrnuto podtrženo.. jak říkáš na nějaké rychlo účely skvělá věc.. nic pro celoroční užívání.. tak to také cítím..
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: mojemana.cz - univerzální strava?

Příspěvekod ArMi » pon, 05. zář 2016, 00:17

Tak to je pálka.. za ty post-apokalyptické super-foods =)
7900Kč na 30 dní zase tak přemrštěné není. http://www.jakprezit.eu/trvanlive-potra ... etariansky Pokud bych se stravoval v restauraci, tak počítej oběd 150Kč, snídaně 50Kč a večeře 60Kč
>> 30*(150 + 50 + 60)
ans = 7800


Pokud má něco skutečně smysl, tak asi tento chleba http://www.jakprezit.eu/trvanlive-potra ... b-v-dozach. V nouzi se dá přežít o chlebu a vodě a rozhodně se nevykrmovat příliš. Ten vydrží až 50 let zabalený. A máš to "1 karton s 12-ti konzervami po 500 gramech" za 1200Kč.

Na druhou stranu ta balená voda mi připadá maximálně předražená http://www.jakprezit.eu/voda-a-prisluse ... eans-water a naprosto nevhodná. A pokud je filtrovaná 5 způsoby, tak může být i demineralizovaná - což může mít při konzumaci podobný efekt jako voda destilovaná viewtopic.php?f=36&t=722

---- rozhodně nemám s touto firmou nic společného. ----

Nejhorší je psychologická bariéra. To také na kurzu přežití říkají, že pokud je to do 10 dní pochodu do civilizace a chybí vám jen jídlo nemá vůbec žádný smysl to řešit. Lidé většinou zpanikaří a nadělají spoustu zbytečných hloupostí. A nesmyslný hon za jídlem pak končí i smrtí. Eskymáci na lovu dokázali jít i 30 dní bez potravy.

"Sakrulóza" je asi posvěcená sukralóza :)).

No nic, podle mě by tam nemusela být vůbec. Zkusil bych ofotit z Regenerace, že ani cukr není příliš vhodná potravina a sukralóza je vícekrát rafinovaný cukr. A ono obecně čím je něco více chemicky zpracované tím to bude zdravější :twisted: že. Tento článek má podobný obsah: http://daryodprirody.cz/jste-pokusna-my ... idi-soudi/

A ještě jednu perličku ohledně přežití. Nejlepší na vodu je stříbrný pohárek. Ten vydezinfikuje všechny bakterie - jen díky stříbru. Kdysi to dělali tak, že každý, kdo si nabral vodu se musel třebas 10x pomodlit. Pokud modlitbu ošidil, tak trpěl zdravotními problémy nebo zemřel. Bohužel to z vody neodstraní chemické příměsi - jen zahubí bakterie.


Zpět na „Linky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů