Květoslav Minařík

vitarian
Příspěvky: 80
Registrován: ned, 07. bře 2010, 17:07
Bydliště: Plzeň

Květoslav Minařík

Příspěvekod vitarian » čtv, 29. dub 2010, 18:09

Minařík Květoslav - Přímá stezka
Květoslav Minařík (21. února 1908 – 4. července 1974) byl český jógín, zástupce a zástánce praktické mystiky, známý zejména jako autor duchovní literatury, kterou napsal poté, co přijetím a uskutečněním pravidel jógické nauky dospěl ke zkušenostem, které se podle jeho vyjádření shodovaly s výsledky nauky severního buddhismu - mahájány.
Společným jmenovatelem všech jeho knih, ať již zcela originálních nebo komentovaných, je výklad duchovní Nauky založený zejména na praktických návodech k sebepoznávání. Při psaní vycházel z vlastních zkušeností, svým přístupem a terminologií však navazuje zejména na Mahájánový Buddhismus. Jeho nauka je prezentována jako „Přímá stezka“. Literární dílo Květoslava Minaříka lze zařadit do kategorie duchovní literatury, příp. do kategorie praktické psychologie s duchovním zaměřením.
Minařík ve svém životopise tvrdí, že je členem duchovní linie školy Kagjüpa hned po tibetském jogínovi Milarepovi a že po Milarepovi byli pouze světci, kteří nedosáhli takové úrovně jako Milarepa (dalším byl Gampopa). Ovšem nezdá se, že by se podškoly Kagjüpy k tomuto tématu někdy vyjadřovaly. Další informace o Milarepovi např. Karma Kagjü, Tibet.
PDF
Obrázek
2 MB

Kód: Vybrat vše

http://rapidshare.com/files/381609929/Minarik_Kvetoslav_Prima_stezka.zip http://www.megaupload.com/?d=H06CJGJU http://uloz.to/4683940/minarik-kvetoslav-prima-stezka.zip http://www.edisk.cz/stahni/41260/Minarik_Kvetoslav_Prima_stezka.zip_1.94MB.html http://www.4shared.com/file/lFdVV9Zx/Minarik_Kvetoslav_Prima_stezka.html

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Květoslav Minařík

Příspěvekod ArMi » pát, 13. kvě 2016, 00:03

Ty předchozí linky jsou už neplatné. Třeba takový megaupload byl již dávno zrušen.

Tady je také pár knížek dostupných:
http://www.satguru.cz/page/528.knihy-ke-stazeni/

Lao c'ovo - Tao Te T'ing - překlad http://www.satguru.cz/upload.cs/d/dae9e ... inarik.pdf
Milarepa - překlad http://www.satguru.cz/upload.cs/3/320ae ... inarik.pdf
Mahájánové texty http://www.satguru.cz/upload.cs/a/a70ae ... inarik.pdf
Spása http://www.satguru.cz/upload.cs/8/812ae ... inarik.pdf
Praxe přímé stezky 1 http://www.satguru.cz/upload.cs/f/fd5ae ... inarik.pdf
Tajné zasvěcení http://www.kagyupa.com/czech/czech/posl ... o/TZ1.html

Tak jako všude vznikly žabomyší války mezi Canopusem a někým, kdo vypustil do oběhu několik knížek: http://www.canopus.cz/podvrhy.html a odpověď protistrany http://www.mahayana.cz/czech/rights/1.html. J.Studený byl Minaříkův žák a asi vypustil do éteru informace s plným vědomím.


Mimochodem, mám vůči dílu tohoto autora jisté výhrady. V jedné knize jsem četl, že nejvyšší realizací je vlastní smrt a to smrt nikoliv těla, ale rozpad duše. Takový přístup jde proti radosti ze života a nelíbí se mi.


Zpět na „Knihy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů