Stabilizace LD

Ocean5
Příspěvky: 3
Registrován: čtv, 22. lis 2012, 16:58

Stabilizace LD

Příspěvekod Ocean5 » sob, 30. bře 2013, 10:20

Máte nějaké zkušenosti jak stabilizovat LD? Jakmile si uvědomím že jsem ve snu, obvykle se během 10-20 vteřin probudím.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizace LD

Příspěvekod clario » sob, 30. bře 2013, 12:10

Jedna z nejznámějších a nejjednodušších věci na stabilizaci snu je podívat se na vlastní ruce. Je to metoda kterou můžu doporučit, sám s tím mám dobré zkušenosti. Jeden konkrétní druh snů se mi například pořád rozpadá a díky tomu, že jsem se díval neustále na vlastní ruce jsem docílil toho, že se nerozpadl. Takové věčně koukání se na ruce nemusí být zrovna to nejzábavnější, ale když to začneš dělat, tak ty sny budou po nějaké době určitě stabilnější i bez toho :). Těch možností je určitě mnoho. Obecně je určitě dobré nějak zaměstnat své snové smysly a zafixovat se jejich pomocí na realitu ve které se zrovna nacházíš. Čím větším množstvím smyslů budeš sen vnímat, tím stabilnější pro tebe bude. Je to jako při navození snu z bdělého stavu, také čím více smyslů do oné představy zapojíš, tím snáz ti vyvolání snu půjde. Více zapojených smyslů pak v podstatě znamená větší stabilitu, realističnost a větší plasticitu snu.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Ocean5
Příspěvky: 3
Registrován: čtv, 22. lis 2012, 16:58

Re: Stabilizace LD

Příspěvekod Ocean5 » ned, 31. bře 2013, 09:40

Jupíí ono mi to s těma rukama fungovalo. Čet jsem o tom 100x, ale nikdy jsem to neudělal, nevzpoměl jsem si. Díkec.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizace LD

Příspěvekod clario » ned, 31. bře 2013, 12:38

Tak to moc rád slyšim :). Přeji hodně dalších úspěchů ;).
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
mathias
Příspěvky: 13
Registrován: úte, 11. zář 2012, 20:22

Re: Stabilizace LD

Příspěvekod mathias » čtv, 10. říj 2013, 20:34

ja som tiež začiatočník, zatiaľ som mal 6 LD prvé 3 boli cca 6 až 10 min. ale posledné 3 LD boli také že hneď ako som si uvedomil že je to sen sa mi to začalo rozpadávať , pozeranie na ruky mi pomohlo asi tak na 3 sekundy potom sa sen rozpadol aj tak , Ďalší sen to isté uvedomil som sa ale v ten moment sa mi začalo zahmlievať pred očami začal som šuchať ruky o seba , pozorovať ruky ale nepomohlo to , a tretí to som sa len uvedomil že je to sen a ani som nestihol urobiť techniku a už som bol hore

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: Stabilizace LD

Příspěvekod Witcher » pát, 11. říj 2013, 12:50

Mne sa zase stalo ze sa LD zacal rozpadat ako keby padala na krajinu hmla. Uvedomil som si ze ak pozriem na ruky stabilizujem to.. pozrel som, cumim na tie dlane... a stejne sa to rozpadlo za par sekund.

V dalsom LD to iste, akonahle som zistil ze je to sen prisla hmla. Pozeram na dlane.. hmla ide coraz blizsie. Rozpametal som si ze by mala fungovat este metoda kde zakricim "stabilizovat teraz!", no nejak som to doplietol a namiesto kricania som nato len pomyslel v hlave a LD sa mi rozpadol.

Uživatelský avatar
mathias
Příspěvky: 13
Registrován: úte, 11. zář 2012, 20:22

Re: Stabilizace LD

Příspěvekod mathias » pát, 11. říj 2013, 13:07

mne sa pri dlhých LD začali sny rozpadávať tak že zrazu všade tma len predomnou asi na meter bolo svetlo ako keď svietiš pred seba baterkou , a pri tých krátkych čo sa končili hneď po uvedomení tam mi šedivel obraz až tak že keď som pozeral na ruky tak som videl len siluetu v šedo bielom svetle , ale mám pocit že v 2 prípadoch z 3 mi nezvratné prebudenie spôsobila zla poloha tela , raz som sa prebudil tak že ruka pod rebrami ma to celkom tlačilo a druhý krát som mal zase rameno tak zvláštne že ma už bolelo keď som sa prebudil , ale 3 krát to ani neviem to bolo okolo 7 ráno mohol to spôsobiť zase hluk z vonku alebo svetlo z von , ktovie alebo som niečo pokašľal v sne :D

Uživatelský avatar
Witcher
Příspěvky: 67
Registrován: ned, 12. kvě 2013, 12:40

Re: Stabilizace LD

Příspěvekod Witcher » pát, 11. říj 2013, 20:57

Ja som mal pocit pri poslednych LD ze som sa prilis tak nejak tesil z toho ze viem ze snivam a preto sa mi zrejme LD rozpadol. Myslim ze potom ta technika nezabera na stabilizovanie. Akonahle pocitim v sne privelky strach alebo privelku radost sen konci. Tu by malo pomoct udrzanie cistej hlavy, pokojnej mysle a jednoznacny ciel. Mate niekto iny pocit alebo skusenost?

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizace LD

Příspěvekod ATA » sob, 12. říj 2013, 10:43

Technika funguje i potom jem musi byt silnejší

Emoce to chce trochu krotit ale zas nezajdi do extremu

Strach je dokonce často sposuštečem LD ale když se to prežene tak te peobudi sousvisi to z hladinou cortizolu a par neurotransmiteru

Radost ta naškodu neni a muže sen i stabilizovat jedinej rpobelm je prilišne zamereni se na emoci a snižena interakce ze snem.
Rada je zde stale interregovat ze snem pomoci co nejvice smyslua co nejintenzvneji.

cinnost v LD by mela byt co nejvice odlišna podminkam fyz. těla takže napriklad lehnout si na zem neni dobrej napad protože signal z LD a z fyz. těla bude hodne podobnej a fyz. tělo muže vyhrat.

Hodne dobrej je pohled na ruce a treni nima o sebe (ruce tak 30cm pred sebou)
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!


Zpět na „Techniky na vyvolávání LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů