Hypnag., padání

Vaše vlasní zažizky z LD
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Hypnag., padání

Příspěvekod Lama » ned, 13. kvě 2012, 23:00

Tak jsem mel zas po nejaky dobe zazitek ktery si neumim moc vysvetlit.

Jsem po kalbe kde sem vypil asi 15 piv. Druhej den fakt unavenej gdu spat cca kolem 10(uz ne pod vlivem). Zacinam usinat a vidim se uprostret tmy a stojim na nejaky piskovcovi dlazdici ktera se hned jakoby naklopi a ja cejtim pad, a v tu chvili se vzbudim a trhnu sebou. co si o tom myslite?
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Hypnag., padání

Příspěvekod Vit » pon, 14. kvě 2012, 21:49

To se mi už také párkrát stalo. Napadlo mě, že astrální tělo rychle vypadlo a takto si to ilustrovalo, a protože stále ovládáš fyzické, tak zareaguje fyzické a ne astrální. Prostě vjemově jsi již ve snu, ale stále ovládáš fyzické tělo. Mě se to stalo třeba tak, že jsem najednou sletěl z jakési vysoké plošiny nebo že jsem jaksidivně uklouzl (možná na bruslích).
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypnag., padání

Příspěvekod clario » úte, 15. kvě 2012, 01:19

Tohle je celkem častý jev, alespoň u mě celkem dost a co jsem slyšel od lidí tak i spousta dalších se s tímto čas od času setká. Mě osobně v tu chvíli zableskne před očima například jak padám ze schodiště, na jeho začátku dveře, zdi podél schodiště pěkně obložené dřevem :), vždy to jen na zlomek vteřiny probleskne před očima a trhnu sebou jako kdybych opravdu padal. Kromě schodiště se mi takto často objevuje ještě pád ze židle :D. Nejspíš je to způsobeno odpoutáváním "druhého" těla, doprovázeného typickým pocitem pádu, proti kterému se podvědomě bráníme a tak to dopadá takto.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Hypnag., padání

Příspěvekod Lama » stř, 16. kvě 2012, 22:49

kdyz ja mam ac, tak je proto typicky moment v snu ze zacnu padat nekde do zeme.
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
Lost.cats
Příspěvky: 7
Registrován: úte, 20. zář 2011, 21:06

Re: Hypnag., padání

Příspěvekod Lost.cats » stř, 20. čer 2012, 20:40

Nevim jak vy,ale já tenhle pád používám když se my zdá něco strašného a nemu žu se z toho probudit tak pro mně osvječenou metodou je skočit třeba ze skáli to mně vždycky probudí.
Protože když padam tak mam strach z pádu a nsen uplně zmyzí a vzbudimse

Vit
Příspěvky: 157
Registrován: úte, 28. zář 2010, 18:21

Re: Hypnag., padání

Příspěvekod Vit » stř, 20. čer 2012, 20:51

Když se mně jako malému zdálo něco "škaredého" nebo se mi to nechtělo snít, tak jsem se prostě vrátil do fyzického těla a probudil se. Bylo to vždy naprosto vědomě, bez problému a bez prodlevy. Naposled jsem to použil před několika měsíci, když jsem se ve snu zamotal do jakési smyčky a už se mi to nechtělo dělat pořád znova.
pokud někdo reagujete na nějaký můj dřívější příspěvek a chcete, abych případně také reagoval, napište mi zprávu, protože už fórum moc nepročítám a nemuseli byste se dočkat :)

Uživatelský avatar
ondrak
Příspěvky: 43
Registrován: pon, 10. kvě 2010, 16:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypnag., padání

Příspěvekod ondrak » pát, 24. srp 2012, 15:59

Moje zkušenost s pády a lety ve snu je jiná. Zvláště pokud přejdu do snového stavu moc rychle (v řádech minut po ulehnutí) a v projekci snu se odehraje něco, co mě dostane do letu prostorem (skok, pád, jednou dokonce prudké zpomalení auta), následuje nebo spíše doprovází tento jev náhlý výstup z těla. Neumím si to přesně vysvětlit, nemělo by to tak mít mnohem více lidí? Díky tomu vylítnu z těla sem tam spontánně a pak se vědomě vrátím zpět.
                                                                                                                                               

apatick
Příspěvky: 6
Registrován: pon, 09. led 2012, 00:10

Re: Hypnag., padání

Příspěvekod apatick » pát, 24. srp 2012, 16:49

Moje zkušenost s pády a lety ve snu je jiná. Zvláště pokud přejdu do snového stavu moc rychle (v řádech minut po ulehnutí) a v projekci snu se odehraje něco, co mě dostane do letu prostorem (skok, pád, jednou dokonce prudké zpomalení auta), následuje nebo spíše doprovází tento jev náhlý výstup z těla. Neumím si to přesně vysvětlit, nemělo by to tak mít mnohem více lidí? Díky tomu vylítnu z těla sem tam spontánně a pak se vědomě vrátím zpět.
Mně se to stalo zrovna tenhle týden snad poprvé že si tak letim a najednou jsem začal zrychlovat a pak už přesun do ac a nebo se mi stalo dříve ve snu že jsem se zvedl z pohovky a ted se mi najak začla motat hlava až jsem v tom snu jakoby omdlel a v tu cvhíli sem se zas probudil mám dojem do tranzu.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypnag., padání

Příspěvekod ATA » pon, 10. pro 2012, 11:10

jeste k uplne prvnimu prispevku v tematu ten alkohol tam hral dodt roli diki REM rebound efektu ketrej dal3i den spustil to padani driv nez se bezne vzskztuje
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

EMI-DJ
Příspěvky: 55
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:22

Re: Hypnag., padání

Příspěvekod EMI-DJ » pon, 09. zář 2013, 22:18

Já když mám kocovinu, tak mívám hodně zajmavé hypnagogické projevy a moje představivost při zavřených očích je mnohem větší než normálně. Podle mě je to dáno tím, že jsem silně nedospalý a levá hemisféra je otupená alkoholem a tak dostává levá hem. svoji volnost.

Bafikybaf
Příspěvky: 36
Registrován: pon, 28. led 2013, 23:39

Re: Hypnag., padání

Příspěvekod Bafikybaf » pon, 09. zář 2013, 23:48

me se stavalo kdyz jsem byl maly ze jsem skakal do sopky :-)


Zpět na „Zážitky z LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů