bolest

Vaše vlasní zažizky z LD
Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

bolest

Příspěvekod Daniel » úte, 30. zář 2008, 00:31

i po tech letech co mivam LD me porad dokazou prekvapit :)
pred par dny sem mel sen, na ulici byla spousta psu kteri po me sli, po chvili to preslo do LD, v tom okamziku sem se jich samozrejme prestal tak moc bat a zacal sem je hazet nekam pres plot :)
pak sem je jen pozorovoval a pak sem chtel trosku natrenovat ovladani strachu a prestoze se mi do toho moc nechtelo tak sem se nakonec odhodlal strcit ruku jednomu psovi primo pred tlamu jen tak z experimentalnich duvodu :) no a to sem nemel delat - hned mi ji chytil a ja sem zacal citit jak se mi do ruky zaryvaj jeho zuby, nejdriv to byl jen takovy pevny, hodne neprijemny stisk a pak uz to byla regulerni bolest proste jako kdyz vas kouse pes :) hned sem se probudil, bylo to tak realne ze sem si rozsvitil a prohlizel si ruku jestli nejsem dokousanej (samozrejme sem nebyl :))
tohle se mi ve snu jeste nikdy nestalo - ve snu dokazu citit cokoliv, dotyk, zvuk, vuni, chut, ...
ale bolest sem zatim nikdy nepocitil, ani kdyz sem narazel do veci, nebo spadl z okna po neuspesnem pokusu o let.. docela me to prekvapilo. jak to mate vy?

ted sem si jeste vzpomnel na jeden muj starsi experiment: v LD sem chtel otestovat vnimani bolesti a zmaterializoval sem si kyblik s jehlama, strcil sem do nej ruku ale citil sem jen takove - ted nevim jak to popsat - ale proste nebolelo to.

zajimaly by me vase zkusenosti s vnimanim bolesti, ja si az dosud myslel ze to v LD snad ani nejde citit..
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: bolest

Příspěvekod Tidus » úte, 30. zář 2008, 08:04

Ja v LD citim bolest normalne. Jde jen o to, jak se k tomu stavis. Ve svem predposlednim LD jsem chtel skocit ze skaly ale bal jsem se, ze me to bude bolet (normalne v LD letam a skacu ze vseho mozneho ale ted jsem mel nejakou obavu....). Tak jsem si lehce bouchal hlavou do skaly, abych vyzkousel, jak vnimam bolest. Byl jsem na ni citlivejsi nez ve skutecnosti. Stacilo se jen lehce bouchnout a bolest byla obrovska. Jindy jsem ale skocil z vysky placaka a necitil jsem nic. Asi zalezi, cemu v tu dobu zrovna veris.... I kdyz driv jsem mel jeden sen, kde jsem bolest necekal. Byl to normalni LD. Pronasledoval jsem nejakou zenu, ktera zasla za roh. Prisel jsem tam a zjistil, ze tam musela projit stenou. Pred stenou byla jeste nejaka mriz. Chytil jsem ji a zjistil jsem, ze je rozzhavena. Byla to silena bolest. Strcil jsem tam hlavu, abych videl co je za stenou. Spalil jsem se, a rychle hlavu vratil. Rozebehl jsem se a proskocil stenou. Ocitl jsem se na rimse, pode mnou lava. Zady jsem se opiral o rozzhavenou mriz a rukama se pridrzoval rozpalenych retezu. To bylo skutecne velmi neprijemne. Rychle jsem proskocil stenou zpet a tam LD skoncil.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: bolest

Příspěvekod Daniel » úte, 07. říj 2008, 23:32

mas pravdu, je to tim jak se k tomu stavis. trochu s tim ted experimentuju, dnes sem si nechal v LD od carodejnice vykloubit prsty a bolelo to jak cert :) ale da se to pri trose vule celkem ovladat a kdyz nechci, tak nic necitim.
myslim ze to s tim psem me bolelo hlavne proto ze to bylo tak hrozne realisticky.. tu bolest sem proste ocekaval a proto prisla..
zajimalo by me jak moc se tohle da aplikovat na realnej zivot.. tj do jake miry je mozne ovlivnovat vnimani bolesti (nebo i cehokoliv jineho) silou vule.. myslim ze zkusenosti z LD davaji celkem nadeji ze se mi jednou podari ovladnout trochu vic i real, ale bude to beh na dlouhou trat..
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

ANNO
Příspěvky: 92
Registrován: čtv, 19. čer 2008, 14:52

Re: bolest

Příspěvekod ANNO » sob, 21. bře 2009, 16:23

no asi preto to bolelo lebo vsetko co sa stane v ld ciže sne ma dopad na tvoj mozog ... teda aspon ja si to myslim ... ja som skvor robil experiment ktori my velmi nevisiel :D skusal som si prestrelit nohu ... :mrgreen:
Je len na vás čomu budete veriť.

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: bolest

Příspěvekod Daniel » sob, 21. bře 2009, 19:31

jo no, mozek dokaze nasimulovat cokoliv (nebo to neni v mozku a jedna se skutecne o astralni telo? :) no to je jedno, proste to jde..)
napriklad posledni muj zazitek z minuleho tydne: probudil sem se z LD, ve kterem sem poslouchal walkman. jenze po probuzeni sem jeste mel sluchatka v usich. nechapal sem to ale vydelal sem je z usi a prevaloval je v ruce, pak sem si je prohlidl, par sekund sem si myslel ze se mi snad podarila materializace :) a pak sem zjistil, ze se fyzicky vubec nehybu. byla to spankova paralyza. pak skub - zase sem se mohl hybat, sluchatka uz sem ani necitil, ani nevidel. :) ale do te doby, nez paralyza skoncila, byly vsechny vjemy, ktere sem zazival prostrednictvim astralniho tela naprosto realisticke...
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Abandon
Příspěvky: 12
Registrován: pát, 13. bře 2009, 12:18

Příspěvekod Abandon » úte, 24. bře 2009, 20:50

Zdravím , bolest mám ve snech hrozně rád a o to radši pokud ji usním (blbé slovo xD protě se neprobudím) je to príjemné spadnout při zkoušení létání do hromady kamenů xD v LD poslední dobou místo aktivit zkouším co vydržím a pokouším se neprobudit a pořádně soustředit na okolí a zjistil jsem zajímavou věc že akce mě udrží ve snu . Pokud čumím do tmy začnu přemýšlet atd a probudím se . Ale pokud v tu chvíli proletím zdí někde ven a někoho zabiju (je to až morbidní jak já klidná povaha ve snech a LD nejraději vraždím lidi i když vůbec na to přes den nemyslím - prostě se ve mně ve snech probudí psychouš no xD ) tím naroste adrenalin a vydržím ve snu o dost déle. A s létáním mám pořád mírné problémy. Když letím hodně vysoko zvítězí můj strach z výšek ale nedávno jsem poznal skvělý způsob .... styl létání na způsob Iron Mana (představit si trysky v rukách a nohách ) a letět blízko země. Dříve jsem zkoušel Nathan techniku (postava ze seriálu Heroes) kdy vyskočím do výšky a od "vzduchu" se odrazím a letím. Ale Iron Man vede . Tenhle příspěvek je asi takový mix ale dlouho jsem tu nebyl , založil jsme nový účet a chtěl jsem se podělit s aktuálními zážitky.

H0n24
Příspěvky: 126
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:20
Bydliště: Tábor, Jindřichův Hradec(víkend)
Kontaktovat uživatele:

Re: bolest

Příspěvekod H0n24 » pát, 27. bře 2009, 22:36

zajimalo by me jak moc se tohle da aplikovat na realnej zivot.. tj do jake miry je mozne ovlivnovat vnimani bolesti (nebo i cehokoliv jineho) silou vule.. myslim ze zkusenosti z LD davaji celkem nadeji ze se mi jednou podari ovladnout trochu vic i real, ale bude to beh na dlouhou trat..
Já s tím od té doby, co jsem zjistil, že mam nejspíš trochu snížený práh bolesti, taky trochu experimentuju a už jsem si udělal takovou techniku, docela mi to funguje - vždycky, když mě něco bolí, snažím se uvědomit si, že bolest je vpodstatě jenom pocit jako radost, strach...a že mě nemusí ovlivňovat. Pak se to většinou dost sníží, je to docela zvláštní pocit, asi jako kdybych se od tý bolesti distancoval, jako kdyby to bolelo někoho jinýho a u mě to jenom doznívalo :D Bohužel to funguje jenom na dlouhodobější bolest(myšleno třeba 3s a déle). Pak je tady klasická sugesce jako že bolest přestává apod. ale ta moje metoda se mi zdá účinnější 8-) Kdyštak to vyzkoušej a napiš ;)
Obrázek


Zpět na „Zážitky z LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů