Co to je?

Vaše vlasní zažizky z LD
dangroj
Příspěvky: 27
Registrován: ned, 17. srp 2014, 16:52

Co to je?

Příspěvekod dangroj » ned, 17. srp 2014, 21:44

čau, chodím teď na brigádu.. a mám poměrně dlouhou přestávku na oběd.. asi hodinu.. tak sem se najedl a lehl si na záda .. přemýšlel sem a najednou jako bych usnul, ale nespal sem.. nemohl sem se hýbat, ale dokázal sem přemýšlet.. párkrát jsem změnil téma přemýšlení, ale ne úmyslně.. těžko se vracelo k starému tématu a těžko se přecházelo na nějaké smyslné.. spíš se mi obemílalo furt jedno a to samé dokola.. byla tam zima takže sem se probudil (pohnul) a dostal do normalu hlavně kvůli tomu.. ale jinak sem se moc hejbat fakt nemohl.. možná kdybych sebou silně škubl.. jo a ještě ty témata sem hned po tom jak sem přešel na jiné zapomínal.. pamatuju si, že sem jednou přemýšlel o bizonech a počítal sem je xDDD vůbec nevím proč..
a taky vím, že když su v tom stavu, tak mě to moc nevzrušuje, že se nemůžu hejbat a přemejšlim, ale když se "probudim" a zjistim, co se dělo, tak su z toho docela unesenej... pár dní to už takhle praktikuju a když chcu, tak jen lehnu zavřu oči a za 10s jsme tam :O .. možná je to blbost, ale já jsem tohle nikdy nezažil.. prosím o vysvětlení Smile

BTW: věnuji se lucidnímu snění a trénuju ho tak měsíc.. pravidelně se mi zdají sny.. cca 5 za noc a ráno si je dobře pamatuju.. a sou to složitý sny, žádný sračky na 10s Very Happy ale do lucidního sem se dostal jen jednou a hned mi vypadl (jako bych zpanikařil Sad ) .. nevíte jak docílit častějších lucidních snů???

Děkuji.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Co to je?

Příspěvekod clario » pon, 18. srp 2014, 14:37

Tak pokud otázka "co to je?" směřuje k tomu, že nejsi schopen se pohnout, tak se jedná o spánkovou paralýzu. O ní toho najdeš určitě dost tady na fóru i jinde po internetu. Je to dnes celkem rozšířené téma.

Jinak na otázku jak docílit častějších lucidních snů je odpovědět těžší. Tradiční rady typu - psát si deník, dělat testy reality a snažit se být bdělí během dne jsi už asi všechny slyšel, když se LD měsíc věnuješ. Hlavně vytrvej a snaž se dál, nepřestávej si sny psát a dej tomu čas, určitě se ti dříve nebo později podaří mít jich víc a víc. Chce to prostě sbírat zkušenosti a zážitky a časem budeš schopen si LD navozovat pravidelně.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Co to je?

Příspěvekod zebyja » úte, 19. srp 2014, 10:02

dangroj: Zkus pravidelně pozorovat své myšlenky (aniž by jsi do nich nějak zasahoval).. Umožní Ti to uvědomit si co jsi Ty a co je Tvá mysl, pak s ní můžeš pracovat i v těchto situacích.. Nevůle myšlenky ovládnout je způsobená ztotožněním se s nimi..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

dangroj
Příspěvky: 27
Registrován: ned, 17. srp 2014, 16:52

Re: Co to je?

Příspěvekod dangroj » úte, 19. srp 2014, 19:51

děkuju vám za rady :-)

dangroj
Příspěvky: 27
Registrován: ned, 17. srp 2014, 16:52

Re: Co to je?

Příspěvekod dangroj » sob, 13. zář 2014, 13:47

Tak před týdnem jsem měl svoje první LD (o které jsem se snažil).. byla to mr****a.. cca 1 min, pak jsem se probudil :-( minulou noc jsem měl další 2 LD, v jednom jsem si uvědomil, že nejsu moc agresivní, takže v rvačce, co se ve snu vyskytla, jsem asi jen náhodou nebo je to sen :D ve snu jsem měl i svýho kámoše a byli jsme na reálným místě, kde přestupuju na cestě do školy.. ty borce, co nám chtěli rozbit hubu sem neznal, ale strašně sme je trollovali a smáli se tomu.. třeba sem vyskočil a kopl ho ze vzduchu do hlavy a tak.. potom jsem zkusil projít výlohou obchodu, ale když jsem se tam nakoukl, tak jsem cejtil, že se sen rozpadá, tak jsem přestal .. tím jsem si vzpomněl na své zapomenuté LD z mládí, že jsem taky zkoušel projít zdí, ale neudržel jsem se ve snu.. potom jsme utíkali od tech borců pryč, protože už nás to nebavilo řešit a byl tam takovej most, ale byl trošku dál po břehu, tak jsem se radši pořádně rozběhl a přeskočil tu řeku.. cca 20m :D
potom jsem ještě běžel ke kruháči, kterej tam fakt je a dál už to bylo spíš nereálný místo a je pravda, že to tam tolik neznám.. btw ten skok přes most mi zase připomenul sny z mládí, když jsem chodil skákat na hřiště vedle domu a skákal sem třeba 50m do vejšky a dělal třeba salta.. a pamatuju si, že sem prostě nechápal jak je to možný, že tak můžu skákat, protože jsem ani neměl o LD páru.. ty skoky mi nešli ale furt, někdy jsem skočil a prostě vysoko a lehce, ale někdy jsem se jakoby nemohl soustředit a nešlo to.. tyhle skoky byly všechny ze snů z mládí.. míval jsem je často, ale zapomněl jsem je :-) trvaly třeba i hodinu :O potom jsem měl ještě jedno LD za tuhle noc.. moje 3. o který jsem se pokoušel a tam jsem byl někde u Prahy, kterou absolutně neznám a měl sem dirtbike a někdo mi řekl, ať se neztratím do města.. samozřejmě sem se jel projet a ztratil jsem se :D potom jsem se dostal ven z města na nějaký pole s domem, kde někdo hrabal seno a měl jsem pocit, že mě tam nechcou :D a není se čemu divit žejo.. nakonec na mě zavolali nějaký borce na motorkách a já je viděl z dálky přijíždět, ale nešla mi nakopnout mašina a sen skončil dřív, než dojeli :D a jak mi to nešlo nakopnout, tak jsem měl vyplou elektriku, což se mi ve skutečnosti dost stávalo, když jsem začínal .. takže tak xD

dangroj
Příspěvky: 27
Registrován: ned, 17. srp 2014, 16:52

Re: Co to je?

Příspěvekod dangroj » sob, 13. zář 2014, 13:49

problém vidím v tom, že mě dost jako bere ten příběh snu, ale vím, že je to sen.. je to přece LD :D ale ten příběh mě prostě táhne a třeba "nemůžu" jít dělat, co zrovna chci ..
pomůže nějaká autosugesce??

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Co to je?

Příspěvekod clario » pon, 15. zář 2014, 00:16

Cvič dál, časem budeš mít větší a větší kontrolu. Autosugesci zkus, může pomoct. Také může pomoci větší bdělost více energie atd., ale hlavně to chce sbírat zkušenosti a zážitky, ne vše jde přeci hned a bez práce.

P.S.: Hodil jsem ti pár hvězdiček do jednoho výrazu co jsi tu měl a prosím tě abys jsi podobné vulgarismy moc nepoužíval. O podobné věci se dnes zajímá i spousta dětí a tak by jsme se tu podobných výrazů měli vyvarovat ;).
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

dangroj
Příspěvky: 27
Registrován: ned, 17. srp 2014, 16:52

Re: Co to je?

Příspěvekod dangroj » pon, 15. zář 2014, 18:58

ok, budu na to pamatovat, ačkoliv mi zrovna tohle slovo moc vulgárně nezní, ale bezesporu je :D .. všichni to máme jinak no .. a LD budu určitě trénovat dál :-)


Zpět na „Zážitky z LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů