Navod ako zabranit rozpadnutiu snu

streamer
Příspěvky: 46
Registrován: ned, 11. dub 2010, 19:40

Navod ako zabranit rozpadnutiu snu

Příspěvekod streamer » pon, 13. zář 2010, 11:00

caute,
dnes rano som mal jedno poriadne LD (krasne ostry obraz a uplne jasne vedomie). Nic extra sa tam nedialo ani som ja nic nevyvolaval ale odtestoval som metodu z knihy GATO - Brana do vecnosti. Ked som zistil, ze je to sen tak som ruky vystrel pred seba, hybal prstami a utekal kade lahsie. Utekam, utekam a nikde ani naznak rozpadu snu.

Tým, ze budete drzat ruky pred ocami si udrzite snovu pozornost a sen neprepadne do neriadeneho ale sa nerozpadne uplne. Vyzera ze toto funguje spolahlivo a netreba sa zapajat do deja a inak si tuto pozornost udrziavat.

Nakoniec som sa sice zobudil sam od seba ale sen sa nerozpadol, mal som proste nutkanie sa zobudit a ked som to spravil hned som vedel co ma zobudilo.... vibracie. :-D

Ak sa podarí odskúsajte a dajte vediet

EMI-DJ
Příspěvky: 55
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:22

Re: Navod ako zabranit rozpadnutiu snu

Příspěvekod EMI-DJ » pon, 13. zář 2010, 18:33

Souhlasim, ruce jsou velice silna zbran. Me take zachranili nekolikrat od rozpadu, ale ja micam vedsinou problem s tim, ze se snazim vsechno honem udelat kdyz si uvedpmim ld, takze pak jsem proste hrozme zbrkly a vyrazne si tim ziracuji dobu ld a pak uz nepomahaji ani ruce. Takze ja vam davam tip, ze nesmite se snazit rychle za kazdoi cenu vsechno zkusit, prtoze si prave neskusite vubec nic. Tohle asi je rada spise pro lidi jako ja, kteri maji ld spise vyjmecne. Takze opravdu plati to, co jste cetli uz asi stokrat... Po uvedomeni snu se musige uklidnit a delat jako ze to je naprosto nefascinujici

Uživatelský avatar
dr.Katz
Příspěvky: 11
Registrován: sob, 28. lis 2009, 16:37

Re: Navod ako zabranit rozpadnutiu snu

Příspěvekod dr.Katz » úte, 26. říj 2010, 09:35

Já se občas potýkám s problémem, že když se objevím v LD,tak si hned vzpomenu na to, že tyhle zážitky bývají velice krátké a už se připravuji na to, že se to každou chvíli začne rozpadat a probudím se. A taky že jo. :-? Kolikrát je to vůbec první myšlenka, která mě napadne a pak se to samozřejmě taky hned stane. Musím se hodně hlídat, abych pořád nemyslel na to, že už jsem v LD docela dlouho a každou chvíli bych se měl probudit a pak si vyčítat, že jsem to neudržel o něco dýl. Je to něco jako bludný kruh, kdy nechcete na něco myslet, ale právě proto že na to myslet nechcete, tak na to myslíte...
Tajemství života je ukryto ve smrti.

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Navod ako zabranit rozpadnutiu snu

Příspěvekod Pete » úte, 26. říj 2010, 22:24

dr.Katz v realu na todle plati hlavne dve metody.. a) hudba b) zadrzeni dechu, pri nadechu i vydechu se ti objevuji myslenky, pro zastaveni dechu ne.. nebo jednoduse se naucit po case proste nemyslet, vypnout..
Deus est Homo

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Navod ako zabranit rozpadnutiu snu

Příspěvekod clario » úte, 26. říj 2010, 23:12

No nevim jak u ostatních, ale alespoň u mě plynou myšlenky naprosto stejně jak při výdechu či nádechu tak v té chvíli mezi tím či při jeho zadržení, jedinej rozdíl sem pozoroval až po dvou a půl minutě, kdy se ty myšlenky doopravdy vytratily :lol: jenže to se pak vytratil i obraz a celková koordinace :lol: :lol: :lol: .

Jinak k tématu, tuhle věc také čas od času zažívám a je to opravdu k naštvání. Čas od času když si uvědomím, že sem ve snu tak mě to nějak nutí snažit se uvědomit si skutečný tělo, někdy i třeba jen jako potvrzení toho že, je to sen. Jenže to pak málokdy dokážu udržet a ten sen zase stabilizovat :lol: . Ony vlastně vůbec jsou ty myšlenkový pochody, když je člověk v tomhle stavu, takový otupělý a někdy i celkem zákeřný, člověk se pak probere a jen se chytá za hlavu, že to zase tak ukázkově pohnojil :lol: .
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Navod ako zabranit rozpadnutiu snu

Příspěvekod Pete » čtv, 28. říj 2010, 13:52

clario zastaveni dechu opravdu pomaha, byva to popisovane i v ruznych navodech na meditaci.. u me to funguje, ale tezko rict jak to bdue ve snu, protoze asi nezastavis dychani fyz tela na chvili.. :D
Deus est Homo

Planeswalker
Příspěvky: 2
Registrován: úte, 16. lis 2010, 16:53

Re: Navod ako zabranit rozpadnutiu snu

Příspěvekod Planeswalker » sob, 20. lis 2010, 10:18

Tiez som cital GAto... velmi dobra kniha (skoda ze tam viac nerozvadza tie nagualske techniky) kazdopadne ruky mi tiez pomohli, na dalsi den po precitani som mal hned LD :D (nie prvy, ale po dlhsej dobe) tuto mi zrovna pomohlo ze som vo sne uvidel moje ruky a vtom mi doslo ze snivam (spomenul som si na knizku a vtedy mi doslo ze ved aj toto je sen :) proste nadhera) a raz, tiez som citil ze sa mi vytraca pozornost LD tak som sa zadival na ruky a tie akoby upevnili moj zamer a LD som si predlzil, inac som vsak tuto metodu moc nepraktikoval, rychlo som nato zabudol lebo teraz citam dost literatury o LD a mota sa mi jedno cez druhe :D

Abandon
Příspěvky: 12
Registrován: pát, 13. bře 2009, 12:18

Re: Navod ako zabranit rozpadnutiu snu

Příspěvekod Abandon » sob, 11. pro 2010, 22:06

Já to mám naopak, soustředím se na jednu věc a sen se rozpadá, podívám se např z okna do dáli a vše se zase vyjasní,,

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Navod ako zabranit rozpadnutiu snu

Příspěvekod ATA » úte, 14. pro 2010, 00:06

Ono zaleži na co se zaměřiš a jak na stabilizaci sou nejlepši ruce protože stabilizuji obraz snovyho těla stejnak tak to plati v realite o obrazu fyzickyho těla sou na to i zajimavy pokusy treba miror box a ruber hand ilusion .Pokud se ve snu použiji ruce na stabilizaci tak je dobry se na ne podivat cca ze 30cm na par vetřin pak je dat dolu stale sledovat a začit je trit o sebe .
Hlavne je nedavat tesne pred oči to zpusoby naopak rozpad snu.

Na veci v LD se divat jen letmo na nic neupirat pozornost moc dlouho dohle plal i Castaneda v umeni snit delši zamerni na jednu vec zbusoby casto rozpad snu ale da se využit jako portal k veci to pritahne nebo to vytvoři ema ktery mas tou veci neco spoelčny .Ja sem použival zamereni na vec jako pomucku pri teleportaci ale zamerni byblo jen cca 5-10s a k te evci sme se jako by mentalne natahnul a to me teleportovalo .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Abandon
Příspěvky: 12
Registrován: pát, 13. bře 2009, 12:18

Re: Navod ako zabranit rozpadnutiu snu

Příspěvekod Abandon » úte, 14. pro 2010, 18:29

Na veci v LD se divat jen letmo na nic neupirat pozornost moc dlouho dohle plal i Castaneda v umeni snit delši zamerni na jednu vec zbusoby casto rozpad snu

ANO!! přesně můj problém..


Zpět na „Techniky na vyvolávání LD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti