Přínos OOBE

awl
Příspěvky: 17
Registrován: ned, 15. úno 2015, 18:37

Přínos OOBE

Příspěvekod awl » pon, 04. kvě 2015, 13:17

Zdravím vás,
mohli byste, prosím, napsat v čem vás OOBE v běžném životě obohatilo? Jaký mělo nebo má přínos?
Proč jste se jej chtěli naučit a s čím jste se museli nejprve vnitřně vypořádat?
Zkrátka co předcházelo než jste začali cestovat a jaký dopad mělo/má cestování na váš ať duchovní nebo reálný pohled na svět.
Jestli se budete chtít rozpovídat, budu ráda :)

Je-li téma špatně vloženo, prosím admina o přesunutí. Děkuji.

Awl

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 691
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Přínos OOBE

Příspěvekod clario » pon, 04. kvě 2015, 17:58

Já se sice moc nerozpovídám, ale řeknu ti v čem má AC a také LD dle mého pro člověka ten největší přínos. Ten vidím v tom, že se jedinci neskutečným způsobem mohou rozšířit obzory a může začít chápat realitu tak jak si dřív nebyl ani schopen představit. Pro mě jediné logické uchopení reality by pro většinu lidí, co se označují za logicky uvažující, bylo naprosto nepochopitelné. Najdou se i další přínosy nicméně vedle tohoto se mi jeví jako naprosto malicherné.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

awl
Příspěvky: 17
Registrován: ned, 15. úno 2015, 18:37

Re: Přínos OOBE

Příspěvekod awl » úte, 05. kvě 2015, 10:01

Díky,
takže vidíš přínos např. v řešení úkolů, problémů které nás v reálném životě potkávají? Jak je tedy řešíš?
Protože si neumím představit skloubení AC a reálného života - jak převést zkušenosti AC do fyzického světa a hlavně praxe?
Zatím totiž vnímám AC jen jako únik z reality nebo zpestření všedního dne a nevidím přínos pro člověka (tedy pokud ten člověk nebude převážně duchovně zaměřený), který žije běžným životem-tzn. "honění se za denním chlebem" .

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 691
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Přínos OOBE

Příspěvekod clario » úte, 05. kvě 2015, 18:28

Problémy se snažím řešit nejpřímější a nejjednodušší cestou :D. Nevím co bych ti k tomu řekl :D, mě osobně nijak netíží zda či jak mohu uplatnit zkušenosti z jiných realit :), když přijde okamžik kdy uplatnit jdou, tak je uplatním a pokud nejdou uplatnit tak proč to řešit :). Tohle dle mého názoru není úplně nejlepší přístup k AC a podobným věcech, hledat v nich přínosy a uplatnitelné zkušenosti je ztrátou času (ne proto, že by neexistovali, přinesou ti například vetší vyrovnanost, klid a nebo se ti rozšíří vědomí a budeš nad věcmi uvažovat mnohem komplexněji) a zbytečné upínání pozornosti do míst bez užitku. Jak už tu určitě párkrát zaznělo cesta je cílem, cesta je to co nás činí šťastnými ne cíl.

AC dle mého není ani tak zpestřením všedního dne jako prostředkem pro osobní růst. Mezi AC, LD, běžným sněním či touto realitou lidmi branou jako tou jedinou skutečnou, totiž není rozdíl, jediný faktor co je odlišuje jsme my a způsob jakým uplatňujeme naši pozornost a jakým pracuje naše vědomí. Tato realita je stejně tak snem jako naše obyčejné sny až na to, že ji spoluvytváříme všichni, všichni sníme tento sen a tak je v našich myslích zakořeněn mnohem hlouběji a naše mysl ji pak chápe jako tu "opravdovou". Takže AC dle mě určitě není unikem z reality jako spíše rozšíření naší vědomé působnosti.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Přínos OOBE

Příspěvekod Prince_Rakeem » úte, 05. kvě 2015, 21:56

Abys to mohla pochopit v nějaké souvislosti a neměla jen vytrhnutý kontext něčího poznání, napíšu k tomu stručný úvod.
Tak hned na začátek je dobré zmínit, že tu na zemi žijeme jakoby dva životy, které jsou vzájemně vázané.

- Jeden přes den bdělí "fyzické tělo" které je spoutáno do hmoty. A je projevem života.
Je zatíženo potřebami každodenního života, a proto je nejvzdálenější duchovnímu světu.
Člověk v dospělosti se nejvíce stará o svoje pozemské zabezpečení, svoji rodinu, atd. Děti a mládež mají jisté ideály, avšak nemají možnosti a schopnosti je uskutečnit. Starci jsou opět jako mladí, začínají vidět věci jinak
méně egocentricky a pragmaticky, ale síly je už opustily a tak jsou zase zaneprázdněni sebou a pozemským světem. Pokud je tedy člověk pouze prostého života (orientovaný na fyzické tělo a nemá ponětí o druhém), nevyhnutelně upřednostňuje v situacích hmotného prožitku, jako např. závislosti, pudy a jiných vázaných hmotou, před ideami, vyššími a duševní cíli, rozvoje, sebe-zušlechtěním (jak fyzického těla, tak duše i ducha).
A proto je také předurčen k nemocem, zklamáním a trápení se různého druhu z nevědomosti.

A určitě i ty zažíváš, že při probouzení nebo usínaní můžeš mít skvělé vize, nápady, inspirace, apod.
Ale buď upadneš do spánku a vše zapomeneš při usnutí.
Nebo tě při probuzení vytrhne realita z povinnostmi nadcházejícího dne a také vše zapomeneš.
(Proto je dobré mít vždy po ruce deník)

- Druhý noční, podvědomí a skrytý, kde se projevuje "duše" a stýká se s astralitou.
Spánek je jakoby mladší bratr smrti.
Zajímavost z křesťanství... kdy se doporučovala každý večer před spaním projít si
v duchu události celého dne a udělat si takovou introspekci (super cvičení, které ti odhalí mnohé).
Je to vlastně analogie velkého soudu před smrtí. A tak jako vždy, je toto i v jiných náboženstvích.
Jestliže zaspíš s "motlitbou" předsevzetím něčeho dobrého, vytváříš tím předpoklad, aby
bytosti v astrálním světě přes noc, vnesli do tvé duše (astrálního těla) moudrost,
které je potřeba na to, abys to v nadcházející den dokázala.
Zároveň však tyto stejné "bytosti" působí i na tělo fyzické, které když člověk spí,
tělo ozdravují, vyrovnávají to, co člověk za dne vychýlil z rovnováhy, či pokazil. :D
Proto se pak ráno budí svěží.
A jistě sis někdy všimla, že někdy i po naprostém vyčerpání se po pár hodinách spánku vzbudíš čilá a čerstvá. A někdy i po více hodinách spánku vstaneš a jsi unavená.
Příčina zde tkví právě v oné introspekci před spaním. Jak usneme s duševním konfliktem, konflikt pokračuje v noci a zabraňuje ti v harmonizujícímu působení v těle.

„Dobré chtění, vůle vynaložená na "poledni života", je nám světlem o "půlnoci života",
v životě po smrti. A poznání, moudrost přenesená ze života před narozením je nám světlem a vodítkem v labyrintu denního života na zemi.“


Obzvláště pěkná je analogie s hemisférami! :twisted:
- Levá hemisféra (bdělá) : Analýza, logika, řeč, intelekt, matematika.
- Pravá hemisféra (snová): Intuice, tvořivost, fantazie, emoce, syntéza.
Zajímavost je však ta, že pravá hemisféra je údajně sebe-uvědomělá, na rozdíl od hemisféry pravé. Stejně tak je tomu tak, že v noci když spíme, nejsme si sebe vědomi. 
Vzájemné působení jako u předešlých příkladů se snovým a denním tělem. Pravá ovládá primární smyslové funkce levé části těla a levá hemisféra naopak řídí primární smyslové funkce pravé části těla.

Poslední co uvedu a co je nejlépe viditelné v praxi a přímo se už dotýká tvé otázky, je obraz dvou lidí s extrémním nakloněním na jednu, či druhou stranu.
-První je klasický materialista, individualista, egoista, kapitalista, čistě jen staro-vědecky založen, který se stále za něčím honí a neví za čím, protože jej žene touha po duchovním uspokojení. Ale on ho nenachází, protože jej hledá v hmotném světě a ve věcech. Podléhá stále stejným nástrahám jen v jiném kabátu oděném.
-Druhý je klasický poblázněný esoterik, snílek bez realizace, prázdně hovořící všeobecné chytré fráze duchovních myslitelů, vše by rozdal všem, ale vlastní rodinu nechá strádat, zanedbává své fyzické tělo a zaměřuje se na prožitky čistě emoční, je často v tzv. mediálním stavu, řídí se bludy a vysněnými fantasmi, které pak však nevyhnutelně dopadnou zpět na zem do reality. Tito lidé se pak často přerodí do materialistů s pouhým pozůstatkem snu minulosti. A ne zřídka se stává, že pak i zanevřou na duchovní růst, kde se obdivuhodně přizpůsobí „absurdnu“ a uspořádají svůj život ve službách normalizace nesmyslnosti! :D
mohli byste, prosím, napsat v čem vás OOBE v běžném životě obohatilo? Jaký mělo nebo má přínos?
Proč jste se jej chtěli naučit a s čím jste se museli nejprve vnitřně vypořádat?
Zkrátka co předcházelo než jste začali cestovat a jaký dopad mělo/má cestování na váš ať duchovní nebo reálný pohled na svět.
Vypadá to, že odpovídám na jiné téma a že budu psát spíše o LD. :D :D Ale neboj, nespletl jsem se a odpovím ti komplexně na vše zároveň. Rovina LD a OOBE je stejná. Dovolím si i tvrdit, že když budeme slovíčkařit, tak drtivá většina lidí co si myslí, že prožilo AC/OOBE mluví o tom samém co lidé s prožitkem LD. :D

Takže jeden z cílů technik bdělého snění (LD) a meditací je dostat se do toho druhého světa v bdělosti,
jelikož nám poskytuje neomezené možnosti a věci, které se bdělé stránce fyzické roviny za normálního dne skrývají. Proto také jedním z prvních věcí, které se při zasvěcování do duchovních nauk učí je ovládnout techniku bdělého spánku. Během něj pak vstupujeme do podvědomí s bdělostí "vědomím".
Tam dochází ke spojení obou sil a odkrytí nevídaných možností. Přenášíš si sílu denního světa do snu, kde najednou můžeš mít svobodnou vůli a bdělé uvažování (racio). Zde pak můžeš napravovat svoji duši – lepší pochopení svého já a objevovat vzdálené cíle. Tím vzniká spojení a síla, kterou si pak přenášíš i do bdělého, denního těla. Jsi schopna ovládat síly duše a není ti již překážkou.
To co tedy vznikne tímto cvičením je harmonie a jak se ve východních naukách popisuje: Ukotvení nohami do země a hlava vztyčená v nebi. Neboli nohama na zemi a hlavu v oblacích. Takže nejsi jen při zemi jako materialista, ale ani nelítáš jen v oblacích jako poblázněný esoterik. Což je dobrý základ pro šťastný život! 
Dokonalost a extrém tohoto cvičení syntézy pak vypadá tak, jak ho praktikují mnichové. Odeberou se na opuštěná místa do jeskyní, kde meditují několik let a při těchto meditacích ani nespí ani plně nebdí. Takto pak dosahují neuvěřitelného poznání a s ním i spojené schopnosti.
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

awl
Příspěvky: 17
Registrován: ned, 15. úno 2015, 18:37

Re: Přínos OOBE

Příspěvekod awl » čtv, 07. kvě 2015, 10:19

Děkuji oběma za názory a parádní vysvětlení.


Zpět na “Všeobecne o AC, OOBE”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host