Použití záporu NE*

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Použití záporu NE*

Příspěvekod ATA » sob, 27. zář 2014, 20:28

Jak podvědomí pracuje ze záporem
Často se tvrdí že podvědomí zápor nedokáže pochopit to není tak uplně pravda podvědmí zápor chápe jen se nedokáže vyhnout aktivaci pamětové stopy tu se pak snaži deaktivovat/blokovat tahle blokace záleži hlavně na vyžších mozkových funkcích takže čím vetší bdělost tím lepší ale i tak bude uroven aktivace v naprosté většíne připadů vetší než urovn blokace způsobená záporem.Pokud jsme ve stresu nebo hlubším tranzu ,hypnoze tak jsou funkce omezeny a k blokaci téměř nedochází.Této situace se často využívá při hypnoze.


Pokus: subjektivní meření aktivace konceptu: ružový slon

Růžový slon 47-56

Nemysli na růžového slona 37-42

Nemysli na růžového slona 1min 37-42

Nemůžeš myslet na růžového slona 12

Nemůžeš myslet na ružového slona 1min 6

Nesmíš myslet na ružového slona 42

Nesmíš myslet na ružového slona 1min 0,6-0,2 (opravdu problém na něj myslet jde myslet na ružový na slon omezeně a na spojeni myslet nejde jako by se vnitřní dialog zasekl )

Nesmíš myslet na ružového slona protože je velký 15 (nestihne pořádně analyzovat důvod)

Nesmíš myslet na ružového slona 1min protože je velký 80 (zajímavé slůvko protože u většiny lidí dokáže obejit logiku u mě ji zapne a hlednání proč aktivuje reaprezantaci)
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Tak tímhle jsi mě fakt dostal ;)

Příspěvekod ArMi » čtv, 25. úno 2016, 11:07

Když jsem to četl, tak jsem zkusil negativní stav mysli. Vypadalo to, že jsem na to vyzrál. Vypadalo to, že to, co čtu na mě nezanechává vůbec žádné stopy. Prostě nic.

Jenže asi 5min na to jsem negativní stav mysli zrušil a před očima se mi vykreslil růžový slon. Nechápu odkud se tam vzal když už jsem dělal něco jiného.

-----
Už jsem se touto hříčkou jednou kdysi zabýval. Dá se to řešit třeba tak, že okamžitě v mysli vytvořím např. modrou želvu či cokoliv jiného plně limitujícím způsobem a na slona už místo nezbyde. Pokud někdo zpracovává informace velmi intelektuálním způsobem, tak také může zpracovat spoustu záporů. Jenže příliš mnoho intelektu není pro mysl přirozené. Příliš inteligentní lidé nebývají v životě šťastní, protože pouhá mechanická kalkulace nenachází v životě optimální řešení.

Daleko přirozenější režim vědomí je intuitivně tvořivý a ono jaksi nejde vytvořit nerůžového neslona z podstaty věci. Zkuste to.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Použití záporu NE*

Příspěvekod ATA » úte, 01. bře 2016, 10:35

Neružovej neslon šel viděl sem žlutého hrocha :) aktivaci nebyla tak velká aby se na začátku hodil ružovej slon resp. ne dost velká aby to dosáhlo vědomí

Intuice je většinově taky program jen mnohem kompexnejší a "organičtější" ve fungovaní pokud teda nebereme vedení odněkud shora .

To že se po tech 5 min ukázal muže byt primingem a par dalšíma efektama v tom negativním stavu vjem nedosáhne vědomí ale přesto aktivuje urovne pod tím. Občas se tam projevuje i něco jako buffer nepřečtenejch informcí co se nemohly dostat do vědomí .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!


Zpět na „Metody pro práci z podvědomím a modely jeho fungování“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti