vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Popis rôznych techník na dosiahnutie AC
streamer
Příspěvky: 46
Registrován: ned, 11. dub 2010, 19:40

vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod streamer » čtv, 13. kvě 2010, 17:03

Caute,
tu na fore v sekcii knihy som zacal citat knihy od Roberta Monroa - Daleke cesty a zaujala ma cast (strana 75 a aj niekde skorej) kde pise ze on pri svojich cestach ako vystupi z tela tak este vystupi dalej aj z toho astralneho a tak cestuje,,,

skusal to niekto? :-D ze ho akokeby necha pri fyzickom tele ak som to spravne pochopil..

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod Jarda » čtv, 13. kvě 2010, 21:51

streamer: to bude asi mentální cestování když u toho nepoužívá astrální tělo... v týhle formě máš myslím širší možnosti kam se můžeš podívat a myslím že by to mělo být i bezpečnější, ale nevím... tohle by ti asi řekl Sanskrit nebo QAstral nevím jestli tu na foru je a pod kterou přezdívkou
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod clario » čtv, 13. kvě 2010, 23:38

Tohle rozdělování na spoustu různých těl jako je fyzické, astrální, mentální a spousta dalších je sice pěkné, ale je to jen jedna z mnoha různých možností pohledu. Určitá šablona podle které je spousta lidí zajímajících se o tyto věci zvyklá věci rozlišovat a řadit. Tahle šablona je určitě v mnohém celkem vhodná a dá se podle toho vskutku účinně orientovat. V mém osobním nahlížení na realitu mi to popravdě dělalo spíš ale tak trochu bordel.
Všichni jsme různí, co vyhovuje jednomu může být pro jiného spíš na obtíž. Já osobně nad těmito věcmi uvažuji jinak. Místo abych člověka rozlišoval jako spoustu různých složek a těl, které ho dohromady utvářejí, jsme spíše jen shlukem vědomí, které na sebe nahlíží jednou tak a jednou onak v závislosti na tom v jakém rozpoložení a v jaké úrovni vibrace se zrovna nachází. Jednou jsme v úrovni kdy vnímáme a vytváříme tuhle realitu, jindy se zase vnímáme jako shluk energie, který jednou vnímá jasně, jednou omezeně jindy zase uplně odlišně, realitu kolem sebe, která mu zase jednou přijde taková a jindy uplně jiná.
Tahle realita, tohle tělo, sny, ac atd jsou jen různými způsoby nahlížení nás samých ne různých částí nás samých. Jde jen o úhel pohledu části vědomí na ostatní části toho samého vědomí, které dohromady tvoří jeden celek.
Možná je to trochu složité na vysvětlení takže doufám, že alespoň částečně chápete to co říkám. Tahle realita, kterou si hodně lidí navyklo nazývat tou skutečnou je stejně nehmotná jako ten sen. Je tvořená vědomím naprosto stejným způsobem jako ta snová jen se na ní toho vědomí podílí o něco víc. I tyhle naše reálná těla jsou v podstatě těla snová. :)
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod woa » pát, 14. kvě 2010, 15:00

Vtom případě musim položit votázku. Existuje vlastně zkutečnost? :lol:
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod nou » pát, 14. kvě 2010, 15:34

nie a zaroven ano ;)

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod woa » pát, 14. kvě 2010, 18:24

Trochu sem nad tim přemejšlel. Astrální sféra a těch pár nad ní je jenom votisk fyzický. Takže by todle moch bejt takovej základ, ale ty další sféry sou úplně vodlišný, ale zase tam sou lidi....pardon....bytosti kerý přišli z těchhle nižších sfér.....kruci teď v tom mám fakt velkej guláš, estli to někdo trošičku chápe tak k tomu něco napište ať si to trochu urovnám ;)



Edit: 100 :D
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.

streamer
Příspěvky: 46
Registrován: ned, 11. dub 2010, 19:40

Re: vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod streamer » pát, 14. kvě 2010, 18:27

precitajte si tieto dve knihy... ze som na ne nedosiel skor... posledny tyzden len citam.. cely den :-D ale je tam dost vysvetlene... ja mam pocit ze mi to pomaha aj prekonat strach z toho celeho.

http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... f=13&t=701

a pokracovanie v podstate
http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... f=13&t=743

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod ATA » pát, 14. kvě 2010, 19:17

Onořešit dalši rozdeleni sfer a tel nemam moc cenu a je taky otazka co je čeho otiskem vetšinou se tvrdi že fyzická sfera je otiskem te astralni ale teoriji co to je a jak to vlasne funguje jsou desitky .

Monrovy knihy rozhodne doporučuju je tam hodně zajimavyho ale je to spiš teorie moc praktickejch rad tam neni monrova technika jepomerne jednoducha a u nej fungovala
aby pomohl dosahnout AC i ostnim lidem začal se venovat tvorbe specilnich zvuku (z binauralnim signálem ) pozdeji objevil FFR efekt (že se mozek ladi an ten binaurlni signal )
založil Monrouv institut kde tyhle veci dal zkoumal vytvořil Hemi-sync a soustu programu nejznamenši a nejstarši Gateway tam se uči techniky na AC a ne jen na nej je to jeden
z nejpšich sitemu z ktrem sem se setkal .


To rozdelini těla možna by to šlo i tak že by nebylo potreba fyzicky telo opouštet pokud se cetuje do viššich rovin ale zaleži na použite teoriji .Slo by si to predstvit treba jako vicedimenzionalni prostor pokud se cceme pohybovat pobliž těla -na tehle nebo hodne blizke rovine tak zmenime pozici astralniho tela v 3D prostoru ale pokud chceme do viššich
tak muže v pozice v 3D zustat na miste .Ale je to jen jeden z modelu a zdaleka nevysvetluje vše .Rozdeleni tela ketry provadel monroe by mophlo mit nejakej stabilizujici učinek na AC .
Nebo tam de treba o to deleni telna ruzny dalši nebo treba jen změnu vibraci je fakt hodne zpusobu jak na to nahližet .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod IamI » ned, 16. kvě 2010, 00:43

Trochu sem nad tim přemejšlel. Astrální sféra a těch pár nad ní je jenom votisk fyzický. Takže by todle moch bejt takovej základ, ale ty další sféry sou úplně vodlišný, ale zase tam sou lidi....pardon....bytosti kerý přišli z těchhle nižších sfér.....kruci teď v tom mám fakt velkej guláš, estli to někdo trošičku chápe tak k tomu něco napište ať si to trochu urovnám ;)

Edit: 100 :D
To co tu píšeš by mělo být přesně naopak ;) .
Trochu sem nad tim přemejšlel. Astrální sféra a těch pár nad ní je jenom votisk fyzický.
Ne že by na tom z pohledu praxe Astrálního cestovatele nějak zvlášť záleželo, komentuju to jen tak pro pořádek.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod woa » ned, 16. kvě 2010, 16:57

Tak teď už tomu vůbec nerozumim :D
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod IamI » pon, 17. kvě 2010, 00:46

O dimenzích si něco víc můžeš přečíst třeba tady:
http://zivotni-energie.cz/oobe-vyssi-di ... -zony.html
Zdrojů moc není, a to co je k dispozici zdá se opisuje jeden od druhého, což znamená že prostoru pro bádání tu máš hodně :-).
Komentář k tomu co jsem psal:
Já osobně nejsem zastáncem dělení na nějaké další sféry, myslím že všechno je ve všem - záleží jen na úhlu pohledu a na tom co si člověk vybere jako dělící kritérium. Pokud vycházím z obecné hierarchie:
"Obecně uznávaná jména sedmi známých úrovní existence od nejnižší po nejvyšší jsou: Fyzická, Astrální, Mentální, Buddhická, Átmická, Anupadaka a Adi."
Tak mě tu nějak nesedí pořadí od nejnižší po nejvyšší. Pokud pominu poslední dvě dimenze které zatím asi nikdo neprozkoumal, tak mi např nesedí proč by měla být třeba Mentální dimenze nadřazená dimenzi Astrální, když Astrální dimenze - emoce, Mentální dimenze myšlenky a Budhistická dimenze je láska.
Podle mě od Astrální dimenze nahoru už by nějaká hierarchie dimenzí být neměla.
Ja osobně to dělím na:
  • Fyzickou dimenzi
    Astrální dimenzi
    Akašu
    Bůh - Boží záměr, neplést si to s náboženstvím, s tím to nemá vůbec nic společného
Tohleto dělení nebude asi to nejsprávnější ale na nic lepšího jsem zatím nepřišel. Pokus se tím chce někdo nechat inspirovat tak na vlastní nebezpečí :-).
I přes toto své značně liberální a volnomyšlenkářské pojetí sfér nemohu souhlasit s tím, že astrální sféra je otisk sféry fyzické. Samozřejmě, vše souvisí se vším, jedno ovlivňuje druhé, ale Astrální sféra má ve vztahu ke sféře Fyzické řídící úlohu.
Na tomto principu totiž funguje magie, což samozřejmě není žádný argument, nicméně opravdoví mágové vždy patřili mezi ty nejvzdělanější ale taky nejzvědavější lidi tedy relativně ke svému okolí.
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod woa » pon, 17. kvě 2010, 20:07

tu akašu (jak já říkám archiv) bych ti vytknul, ta je přece úplně všude.... :)

Jinak dík za ty velice zajímavý stránky, až budu mít trochu času, prostuduju to.
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod clario » pon, 17. kvě 2010, 22:40

akaša :D njn všichni jsme jen jedno vědomí, všechno je ve všem :)
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Re: vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod IamI » pon, 17. kvě 2010, 23:34

tu akašu (jak já říkám archiv) bych ti vytknul, ta je přece úplně všude.... :)
Máš pravdu, ale zas záleží na tom, jak Akašu definuješ. Třeba budhisté ji vnímají jako určitý scénář karmy. Ne žeby Akaša = Karma, ale zápisy v Akáše jsou jakýmsi scénářem pro Karmu. Tzn. že v Budhistické dimensi by už akáša být neměla.
Naše, dá se říct západní pojetí staví dokonce Akašu mezi Astrální a Mentální dimensi viz ten odkaz.
Co se týká mého názoru, tak akášu jsem do dimenzí začlenil očividně chybně. Původně jsem ji chtěl dát do hranatých závorek, ale pak jsem na to zapoměl :-).
Jde o to že je to vlastně jakási pasívní oblast, která pouze zaznamenává, tzn. že v této oblasti nelze nic měnit v rámci této dimenze, jde to jen přes jiné dimenze =:> zápis do Akaši. Možná trošku odvážně se domnívám, že akáša monitoruje a zaznamenává pouze dimenzi Fyzickou Astrální a Mentální - dál už to asi nemá smysl.
Kdyby to někoho třeba nějak víc zajímalo, tak mám takovou celkem dost šílenou teorii ohledně vztahu Akáši a člověka, no je to spíš taková "konspirační spekulace" ...
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: vystupenie z fyzickeho tela a este z astralneho dalej...

Příspěvekod woa » úte, 18. kvě 2010, 16:08

Rád si s tebou pohovořim.... ;)
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.


Zpět na „Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů