Základní astrál & pohyb

Popis rôznych techník na dosiahnutie AC
Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Základní astrál & pohyb

Příspěvekod Sunny:-) » ned, 03. srp 2008, 23:50

Základní astrál

Když se dostanete do "základního" astrálu (a to můžete již i z LD), tak se můžete dostat na místo, kde narazíte na nekonečný temný prostor /může být i světlý/, který nebude ničím ohraničen. Velmi často na něj můžete narazit již i během vaší praxe s LD nebo při cvičení na AC či samotných astrálních cest.

O co se jedná. Je to jakýsi základní astrální "meziprostor", místo - základ, které je v pozadí všech astrálních světů a míst. Tvoří jakousi základní křižovatku, ze které teprve budete cestovat dál. (není to ale podmínkou; můžete zde také zůstat a setkat se s různými bytostmi, příp. s přáteli atd)
Pro lepší představu si ho můžete představit jako nekonečné jezero, ve kterém pluje bezpočet bublin - světů. Vy přijdete sem, na základní křižovatku, a vaším zaměřením se můžete přesunout kamkoliv chcete jinam.

Rozdělení základního astrálu:

Tmavý - je pravděpodobně nejčastější, který můžete spatřit. Je to dáno jeho nižší, a tím i nám bližší, vibrační úrovní. Nijak ho to ale neomezuje (co se týče poučení pro vás), vesměs jsou s ním spojené všechny možné sféry a světy, které jsou podobně naladěni jako my sami nebo případně nižší.

Světlý
- sem se dostanete zpočátku spíše výjimečně. (tím vás ale nechci omezovat) Je to místem vyšších světů a sfér. Můžete zde narazit na vyšší bytosti a entity a sem mimo jiné spadá i tzv. "Atmická dimenze" (zde se můžete setkat s dušemi zemřelých) či "Budhistická dimenze" (pouze nekonečný světlý prostor, při prvním příchodu vám to bude připadat jako Bůh; ten to ale ještě není :) ). Ještě je zde jedna zajímavost, čím zářivější je, tím jste co se týče vibrační úrovně výše.

Jestli vaše okolí bude světlé či tmavé záleží na celkové vibrační úrovni vás samotných a vašem momentálním naladění a uvědomění. Jak jsem již ale napsal výše, pokud budete převážně v nižších, rozhodně to není na škodu. Pro vaše poučení a celkovou výuku je vždy nejvhodnější právě ten, který vás zrovna obklopuje.


Pohyb v astrálu

Základem pro váš pohyb je vždy zaměření vás samotných, třeba ještě podpořené lehkou vizualizací. Když budete chtít zaletět na nějaké předem určené místo či navštívit nějakého dotyčného člověka, klíčem je zaměřit se na jeho energii a okamžitě vás to tam zanese. Někdo to připodobňoval i k jakýmsi skokům.
Jste v bodě A, zaměříte se na energii konkrétního místa B a "skočíte" (bude vás to táhnout k té dané energii), ocitnete se v bodě B.
Dále pokud se třeba budete chtít setkat s duchovním průvodcem a učit se od něj, stačí se zaměřit na právě toto (setkání se s DP a následné učení) a ihned vás to tam zanese.

Předpokladem ale k tomuto je, že budete ovládat své myšlenky a budete je moci kdykoliv zaměřit na cokoliv chcete.
K tomu vám mohou pomoci různé koncentrační techniky, které vás naučí jak postupně utišit své myšlenky či ponechat pouze jedinou. (viz koncentrační techniky nebo též první stupeň od Bardona)


Návrat do těla

Ten se stane buď spontánně, většinou zpočátku mnohem dřívěji než byste chtěli (ale existují výjimky ;) ) a nebo pokud z nějakého důvodu už nechcete dále setrvat v astrálu, nejpřímější cestou zpět je zaměření se na nějakou část vašeho fyzického těla a provedení pohybu s ní.

Například budu v nějakém světě a najednou už si řeknu, že to stačí. Můžu buď pozvolna se vrátit k tělu a zaplout do něj /třeba ještě i chvíli pozorovat okolí/ nebo to vzít rychle tím, že se ihned zaměřím např. na palec u nohy a budu s ním chtít pohnout. Vrátí vás to do těla rychleji než byste řekli "švec". :)

Hodně zdaru všem :-)
Sunny:-)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní astrál & pohyb

Příspěvekod Sunny:-) » pon, 04. srp 2008, 01:34

acdcpetr: Jak jsem si tak přečetl ten příspěvek o pohybu v prostoru a vrácení těla, možná mám malou zkušenost. Jednou ráno se mi stalo, že se mi zdál sen. Ale já to prokouk a zjistil jsem, že se mi to jenom zdá. Nepřišlo ovšem LD, ale rozbušilo se mi srdce, najednou tma a ja mám pocit jakobych zaplul do prostoru nademnou. Ne celý, cítil jsem, že na špičkách prstů u nohou mám jakýsi bod držící mě. Jakmile jsem ale pomyslel na to, že už mě to nedrží, přestalo to držet. A řekl jsem si, tak s emi to asi povedlo...Ale nic jsem neviděl. Četl jsem, že zpočátku nemusím vnímat obraz,a le nějak mit o nedošlo a já chtěl otevít oči. Jak jsem se snažil je odlepit od sebe, za krátký okamžik jsem ucítil, že zas měním svou polohu, náhle jsem ucítil své tělo a otevřel oči. Takže fyzickou stránku světa to chce vynechat :)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
matrixnet
Příspěvky: 88
Registrován: pát, 25. črc 2008, 17:19

Re: Základní astrál & pohyb

Příspěvekod matrixnet » pon, 04. srp 2008, 16:55

Já jsem byl zatím hodněkrát jen v základním astrálu, a to tak že jsem si šel odpoledne o víkendu zdřímnou a už to bylo, ale hodně se mi to líbilo, třeba jsem se cítil jako bych ležel na moři a jen voda mě nadlehčovala a já se pohupoval na vlnách, a pak jsem se snažil o něco víc, najednou jsem se začal pomalu vznášet. Nebo jsem jen tak ležel na posteli a chtěl jsem se převalit a v tom astrálu jsem spadl z postele, taky jsem jednou běžel, podotýkám že to vše se dělo v naprosté tmě. Když jsem se násilím snažil oddělit od těla tak mě to hlavou hodně přitahovalo jako magnet a cítil jsem takový zvláštní pocit skoro jak bolest. Obrazy jsem měl takové spíš nestabilní, ale viděl jsem třeba svoje ruce, něco jako šedé stíny jak se hýbou. Někde jsem četl že to je mozková epilepsie. Jak se dostat ze základního astralu?
Nikdy nemáme definitivní pravdu, můžeme si být jisti jen tím, že se mýlíme.

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní astrál & pohyb

Příspěvekod Sunny:-) » pon, 04. srp 2008, 20:59

Nemůžeš na "základní astrál" vztahovat každou "tmu", kterou uvidíš. To co popisuješ spíše spadá někam mezi hypnagonické halucinace a vůbec celkově ladění tvého vnímání vzhledem k astrálu.
To co popisuji je, když má třeba někdo LD a dostane se až na nějakou jeho určitou "mez", po které se mu najednou vše rozpadne do temné tmy. (> základního astrálu).

Vznášení atd sem vůbec nepatří. Nehledě na to, že i když budeš cestovat, nemusíš na toto vůbec narazit, není to rozhodně bod číslo 1. Spíše toto využíváme nevědomě a často to ani neregistrujeme. (nicméně setkat se s tím můžete, a proto jsem o tom napsal) :-)

Jinak jak už jsem psal výše, veškerý pohyb je přes tvé zaměření a dovednost koncentrace.
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Mafii
Příspěvky: 14
Registrován: ned, 14. bře 2010, 19:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní astrál & pohyb

Příspěvekod Mafii » úte, 30. bře 2010, 17:35

LIdi! Když jsem si přečetla tenhle článek první co se mi vybavilo byl můj sem z dětství který se mi opakovaně vracel mám takovej dojem že šlo o něco jako LD ve snu jsemm se ocitla někde v "bílém nekonečnu" jediný přirovnání mě napadá Matrix 1 (jak je poprvé naloaduje do toho programu kde si vybírá Neo zbraně a kde mu to vše vysvětlují..)... Myslíte že by to mohlo být ono? :-? :eek:


Zpět na „Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů