Problém s dýchaním pri tranze

Popis rôznych techník na dosiahnutie AC
Uživatelský avatar
mathias
Příspěvky: 13
Registrován: úte, 11. zář 2012, 20:22

Problém s dýchaním pri tranze

Příspěvekod mathias » úte, 01. črc 2014, 13:03

Ahoj,
posledných pár dní skúšam navodiť OOBE za pomoci techniky "oklamanie tela" no pri vstupe do tranzu sa mi stane že prestanem zrejme dýchať ale nie som si istý len proste mam deficit a začnem lapať po dychu čo ma preberie a tam pokus skončí.
Keď robím nepriame techniky po prebudení tak som v tranze ale s dýchaním problém nemám. Neviete mi niekto poradiť čo s tým ?

diki

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dýchaním pri tranze

Příspěvekod ATA » stř, 02. črc 2014, 12:12

zkus cvičit v jine poloze , apnoe je nejčasteji v poloze na zádech

ja sem se setkal z ruznejma zemnama dychani možna i s tou zastavou (nekdy je to jen prestani vnimnai dechu) jak se prepinaj pri usinani mechnizmy co kontrolují dech ale nikdy sem to neml tak extramni že bych lapal po dechu. Prudky probuzeni treba i trhnutim mam spiš pri vyrušení nebo když hypnagogie súpsuti pohyb ne uplne odpojenyho těla.


Jak dlouho zastava dechu travá , jsou utoho nejky dalši vejmy a emoce, myšlenky ?
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
mathias
Příspěvky: 13
Registrován: úte, 11. zář 2012, 20:22

Re: Problém s dýchaním pri tranze

Příspěvekod mathias » stř, 02. črc 2014, 12:31

na chrbte som mal fakt prudké apnoe to som si ani nevšimol ako k tomu došlo a včera som skúšal na boku a tam to prebiehalo tak že už keď mi oťaželi nohy a ruky tak sa mi začalo ako keby ťažko dýchať ešte sa to dalo vydržať ale postupne som mal nutkanie sa viac a viac nadýchnuť a potom ma to prebralo , nevšimol som si žiadne špecifické emócie a myšlienky mam pri tom zvyčajne zastavené lebo sa koncentrujem na nejakú časť tela, , ale všimol som si že nech sa koncentrujem na hoc čo tak vždy vnímam dosť výrazne pohyb hrudníka pri dýchaní takže je možné že ako náhle to prestanem vnímať tak sa musím nadýchnuť ale nie som si istý či to bude práve týmto , vnemy počas tohto stavu už nemám skoro žiadne okrem toho že sa mi ťažko dýcha to je jediné čo mi prekáža

ešte by som dodal že keď sa mi to podarilo prvý a druhý krát tak sa do toho zrejme zamotala nejaká ta emócia šťastia , ale teraz to už beriem normálne ale aj tak sú tam problémy

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dýchaním pri tranze

Příspěvekod ATA » stř, 02. črc 2014, 19:41

zkus nahrát zvuk dechu aby se lip zjistivalo co se tam vlastne deje občas je to jen reakce na to že prestaneš vnimat dech
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Myself
Příspěvky: 6
Registrován: ned, 18. kvě 2014, 12:06

Re: Problém s dýchaním pri tranze

Příspěvekod Myself » pát, 04. črc 2014, 20:31

Ja mám tiež problém s dýchaním v súvislosti s tranzom ale pred ním a nikdy nie počas neho a mávam to hneď potom čo stratím vedomie (zaspím) a našťastie len zriedka. Počas tranzu som nikdy nemal ani pocit sťaženého dýchania ani nič v súvislosti s dýchaním (s výnimkou prípadu keď som mal halucinácie ako ma dusil vankúš) :lol:

Btw nejaké návody/finty ako sa naučiť pohodlne zaspať na chrbte? Ja nedokážem ani za nič zaspať na chrbte... môžem aj 5 hodín ležať... rád by som vedel o koľko mi to zvýši množstvo SP/LD - preto ten záujem ,,vedieť zaspať na chrbte,,

>Ja Osobne<

Uživatelský avatar
mathias
Příspěvky: 13
Registrován: úte, 11. zář 2012, 20:22

Re: Problém s dýchaním pri tranze

Příspěvekod mathias » pát, 04. črc 2014, 20:52

ja viem zaspať na chrbte len v prípade že som dosť unavený prípadne nemám v pláne skúšať techniky na tranz a AC , ale ako náhle sa uložím na chrbát so zámerom tak je koniec sa preberiem tak že do 4 rána nezaspím a o 4 som už v takom stave že sa prepínam do halucinácií :D

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Problém s dýchaním pri tranze

Příspěvekod Tidus » úte, 15. črc 2014, 14:01

Myslím, že k ležení na zádech nebude žádná zvláštní metoda. Chce si to prostě jen zvyknout. Když mi fyzioterapeut řekl, že je to ideální poloha pro páteř a svaly, tak jsem se zkrátka pár dní pořádně nevyspal a pak to začalo jít. Když spíme například s pokrčenou nohou, tak se tam některé svaly zkracují a pro nás je pak pohodlné mít ji vždy skrčenou. To se projeví na držení těla, způsobu chůze a ničení kloubů či ještě větší zatuhnutí některých partií. Naučit se usínat na zádech není až takový problém. I nepohodlí můžeme překonat vůlí. Horší je vydržet v poloze i po usnutí. To už chce čas, aby nám tak bylo opravdu příjemně.

Co se týče zástavy dechu, tak se mi to také občas přihodí. Řekl bych, že v mém případě to občas vyvolává přílišné chvilkové soustředění. Jako bych se na moment na něco tak upnul, že jsem přestal dýchat.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...


Zpět na „Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti