vyšší perspektiva

dangroj
Příspěvky: 27
Registrován: ned, 17. srp 2014, 16:52

vyšší perspektiva

Příspěvekod dangroj » úte, 28. říj 2014, 15:00

čau, celkem často se mi teď stává, že vydím lidi, mluvím s nimi, jakoby v vyšší perspektivy.. jsem nižší než oni, ale stejně se cítím jakoby na nimi. nevíte čím by to mohlo být způsobeno? někde sem četl, že když se postavím třeba každej den na stoličku na 5 minut, tak pak tohle zažiju v LD, ale na stoličku si teda nestoupám :D

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: vyšší perspektiva

Příspěvekod Tidus » stř, 29. říj 2014, 07:36

Nemůžu soudit, protože tě nijak neznám, ale psychologický vysvětlení by bylo asi to, že jsi byl vždy málo sebevědomý outsider, a teď se díky věcem okolo AC cítíš na výši...
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: vyšší perspektiva

Příspěvekod ArMi » sob, 13. srp 2016, 09:11

čau, celkem často se mi teď stává, že vydím lidi, mluvím s nimi, jakoby v vyšší perspektivy.. jsem nižší než oni, ale stejně se cítím jakoby na nimi. nevíte čím by to mohlo být způsobeno?
Dobrý odhad:
Nemůžu soudit ..... a teď se díky věcem okolo AC cítíš na výši...
Mám takovou obavu, že to bude s největší pravděpodobností nějaká iluze ega. To samozřejmě má implicitní potřebu nad někým vyniknout. Pak podsouvá takové informace jako že jsi lepší nebo vyšší. Pokud je takový pocit spojen s duchovním směrováním, tak je to téměř jistě zkouška či past.

Zkus u toho druhého člověka najít třeba i nějakou drobnost, kterou on dělá lépe než ty.

Naopak recept jak se pokusit někoho rozvrátit je mu říci něco v tomto smyslu: "Ta tvoje duchovní úroveň je tak vysoká, že ti už nemám co říci." Správný překlad by byl: "Jdi do hajzlu a už mě neobtěžuj!"

Pokud třeba moderátor na nějakém fóru neumí skoro nic a dostal moderátorská práva omylem, tak se snaží nad druhými vyniknout třeba ničením příspěvků:
Ahoj ...., smazání tvého příspěvku považuju za správné, ale i přes to mě to mrzí.
I tohle je metoda jak se nad druhé povýšit a ukázat přede všemi svoji důležitost. A pak toho jakoby naoko litovat. Tím může demonstrovat svoji nadřazenost a povýšenost, že má vyjímečný a exkluzivní přístup k tlačítku Delete. A proto je více než ti ostatní. (Mimochodem tento příspěvek by onen troll také považoval za "závadný" a pravděpodobně smazal.) Obecněji se tomuto patologickému zjevu říká gatekeeper troll. Je to troll, který nějakým způsobem ve skupince problublá nahoru a pak se snaží ostatní srážet. Taková skupina lidí ovšem, už musí být velmi "nemocná", aby se svých členů nezastala. Pokud by se lidé vzájemně respektovali, tak by takový troll neměl šanci. Rozhodně to nemá s kamarádstvím nic společného. Troll je jen odrazem či průvodním jevem stavu takového společenství. Podobně jako horečka je průvodním stavem nemoci u těla. Na druhou stranu, v přátelské atmosféře by se i takový troll buď choval slušně a nebo by odešel jinam.

Nikdo by se neměl nad nikoho povyšovat, ale ani se před někým snižovat.

Pokud by tvoje znalosti byly skutečně vyšší v nějakém oboru třeba fyzice, tak jedině ten, kdo něčemu dokonale rozumí dokáže podat informace tak aby tomu rozuměl i obyčejný lajk. Přesně tak se pozná ten, kdo má skutečnou úroveň na rozdíl od toho, kdo si na znalosti jen hraje. Úmyslně jsem psal raději o fyzice, v duchovních vědách platí analogicky to samé.


Zpět na „Mimo témy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů