Gaming...

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Gaming...

Příspěvekod Brandis » čtv, 17. črc 2008, 10:46

Nazdarek, tak me tak napadlo ze tu nikde neni topic ktery by se tykal pocitacovych her. A myslim si ze se tady bavime skoro uz o vsem, tak proc ne o tomto...kazdy z vas urcite nekdy hral nejakou PC hru a tak by me zajimalo jako, proc atd. Sam si myslim ze PC hry muzou docela slusne "pomoct" v rozvoji osobnosti, stejne tak jako rozvoji ublizit...
sam sem nejvetsim zastancem RPG her kde hrac "buduje" svoji herni postavu a dale se vyvyji. Mam ted namysli treba Sacred, Dark Mesiah, Titan Quest a ze starych her treba Diablo(to je tedy spis arkada s prvky PRG ale budiz)...v poslednich letech me nejvice dostala hra Oblivion!!! KOnecne mam trosku pocitac na kterem to muzu pustit a rikam vam: to je nase realita :D (s rezervou tedy). Je to opradvu skvela hra s FP pohledu dovedena opravdu do realna, kdo ji zna vi o cem mluvim...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
Korina
Příspěvky: 28
Registrován: úte, 01. črc 2008, 09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Gaming...

Příspěvekod Korina » čtv, 17. črc 2008, 10:57

Ahojky,

rekla bych, že na holku jsem docela herní typ. A pro mě jsou hry něco jako útěk od reality.. konkrétně od problémů s kterými se setkávám jakmile vstanu od počítače. Někdy je prostě snažší hrát hru než řešit pravé problémy, které tím pádem odsuneme někam daleko do pozadí. :| Nic ale netrvá věčně a jednou je stejně budeme muset vyřešit. :D
Když se chce všechno jde. ;)

Naším úkolem je naučit se žít a né zabíjet.
(Nikolw)

Uživatelský avatar
Mojzma
Příspěvky: 28
Registrován: pát, 06. čer 2008, 21:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Gaming...

Příspěvekod Mojzma » čtv, 17. črc 2008, 11:16

Nojá taky občas nějakou tu hru hraju.
Myslim si že každej styl hry má vliv na osobnost člověka. Podle mě třeba násilný hry nebo akční-střílečk sloužej k odstranění vzteku.
Třeba strategie na rozvoj myšlení. Ovšem u každý hry je to jinak.
Já bych řekl, že nejlepší hry sou Age of Empires 2, Crysis a Ghost Recon 2.

Uživatelský avatar
Pernee
Příspěvky: 72
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Gaming...

Příspěvekod Pernee » čtv, 17. črc 2008, 12:01

Mno tak já sem paříval docela dost (já nwm tak 6 hodin denně) všechno možný...ale tedka už minimálně, většinou hodinu denně (ve školnim roce sem pařil tak den v tejdnu) a hraju calla 2ku na gameparku (miluju GP demenci :D ), oblivion sem dohrál ale plánuju si ho dát eště jednou s hromadou pluginů. Občas hraju Pána prstenů bitvu o středozem 1 nebo 2. Taky sem dost hrál flatout2...ovšem většina her proti počítači je na špatný úrovni. Za pár tejdnů už hra přestává mít smysl.

Uživatelský avatar
Mojzma
Příspěvky: 28
Registrován: pát, 06. čer 2008, 21:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Gaming...

Příspěvekod Mojzma » čtv, 17. črc 2008, 12:39

Pernee: no jako většina her po delší době už nemá smysl. Ale tak zkus Crysis single player. Me to vždycky strašně zaujme ten příběh. Je hodně zajímavej ale zrova ta inteligence nepřátel. :lol: Hodně malá. I když všude píšou že je na úrovni.

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Gaming...

Příspěvekod Brandis » čtv, 17. črc 2008, 13:42

Crysis je moc mazec hra!!! sledoval sem jeji vyvoj a byl sem z toho uplne vdrenej ;) jako snad nejlepsi strilecka co sem videl. bohuzel sem ale nemel prilezitost si to zahrat pac nemam takovy delo jaky je potreba :frow: ze strilecek me jeste ted dostalo COD 3 to je taky mazec, skoda akorat ze singlplayer je tak kratkej...jeste sem to nedohral ale potom co mi kamos rekl ze to dohral za osum hodin si to setrim ;) zastrilim si fakt jen kdyz na to mam naladu...
jinak treba ze strategii dost parim AOM(age of mythology) coz je pekna verze age of empires ve "3D" a s mytickejma potvorama...hodne sem hral na stredni apotom na vejsce ;) ted uz na to taky nemam moc casu...ne teda ze bych ho nemel ale vyuzivam ho "lip", s pritelkini ;)
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Gaming...

Příspěvekod jadydadyda » čtv, 17. črc 2008, 16:39

Já mám nejraději stealth akce jako Thief, Splinter Cell, Manhunt, Hitman. Oblivion se dá hrát různým stylem, což je super. Jen škoda, že té roli vraha ve hrách vždy tolik podlehnu. Nejhorší je když člověk v jednu hodinu v noci jde spát celej uhranej k smrti a pak to všechno ještě dlouho vidí před očima. Jednou to bylo dokonce tak vážné, že se mi o tom začalo i zdát Byl jsem členem nějaké party magorů co vtrhli do nějaké horské chaty a začali s velkou radostí všechny masakrovat. S jedním z nich jsem vtrhl do jednoho pokoje kde jsem pár slovy odlákal pozornost nějakého týpka na židli abych ho chytl a ten druhej ho podřezal, načeš jsem ho vyhodil z okna do sněhu. U toho všeho jsme se náramně smály jako totální svině, prostě mrchy bez svědomí. Pro mě to je důkaz toho jak mě ty hry ovlivnily, nejprve v myšlení, pak ve snech. Je to divný mít ve snu jinej charakter.

Uživatelský avatar
Silver
Příspěvky: 18
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 23:32

Re: Gaming...

Příspěvekod Silver » čtv, 17. črc 2008, 16:55

K tomu jen jedno, taky pařím :D ... Devil may cry, C&C: Tiberium Wars, Toribash, Assasins Creed ale poslední dobou hraju víc jenom dvě hry: Stronghlod: Extreme a Team Fortress 2.... Ne, nejsem tak velkej pařan jak se zdá :lol: ... Jinak jsem velkej fanoušek Orange boxu.... Crysis jsem taky hrál a věř mi, na to, jak to vychvalovali, moc dobry to neni. Zahraj si Half-life 2 + episody a máš 3x větší jak zážitek tak hrací dobu :D..
When a rich wage war it's the poor who die.

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Gaming...

Příspěvekod GeorgeLD » čtv, 17. črc 2008, 17:58

Jeejda, tak jo :) uz sice hry moc nehraju, ale velice me chytly: warcraft 3, Neverwinter Nights - tohle jsem hral online, TES 3 - Morrowind, TES 4 - Oblivion - ikdyz tohle uz se mi nelibilo tolik co stary dobry Morr - uz po male chvili me to zacalo nudit, pamatuju si taky na kultovni Age of mythology, Max Payny a naprosto nejlepsi hra, kterou jsem kdy hral, byla Gothic 1,2 i 3 a z tech novejsich her je to Battle of Middle Earth :)... no a Counter Strika si taky zaslouzi sve misto :) ted uz si jen setam zahraju Dotu :)... poockejte, zapomenul bych na svou srdcovku: kultovni Red Alert a Generals :D

Uživatelský avatar
Silver
Příspěvky: 18
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 23:32

Re: Gaming...

Příspěvekod Silver » čtv, 17. črc 2008, 18:26

To GeorgeLD: K tomu Max Paynovi... Má vyjít film a podle traileru bych řekl, že i slušný... Mno podle traileru a podle toho, že se od něj Uwe Boll drží dál :lol: ....
When a rich wage war it's the poor who die.

Uživatelský avatar
Mojzma
Příspěvky: 28
Registrován: pát, 06. čer 2008, 21:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Gaming...

Příspěvekod Mojzma » čtv, 17. črc 2008, 18:37

No koukám že todle téma je jedno z nejvíc sledovanejch.. :D nějak moc příspěvků v tak krátkom čase.. Gaming je asi oblíbená činnost.. :)
Jinak jak tady psal jadydadyda, tak to se mi stává taky hodně často. Pokud hraji před spanim. Ovšem teďka už si dávám mezi hraním a spánkem tak minimálně 2 hodinovou přestávku. Protože ty sny byly někdy fakt hrozný. :roll:
Brandis: Jinak na tu Crysis zas takový "dělo" nepotřebuješ. Já mám rok a půl starej komp a po malom poštylování mi tam jede na nejvyšší detaily.

Uživatelský avatar
Pernee
Příspěvky: 72
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Gaming...

Příspěvekod Pernee » čtv, 17. črc 2008, 19:14

Crysis mam taky...ale moc mě to nechytlo. Zapomněl sem na Gothic 1...a taky Jagged alliance 2 (dohráno 2x) :D

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Gaming...

Příspěvekod Tidus » čtv, 17. črc 2008, 19:15

Ja na hrani nemam tolik cas ale pokud se nejaky najde, tak parim moc rad. Hlavne RPG. Pokud mozno stredoveky s volnym svvetem. Nejlepsi hry jsou pro me Gothic. Obcas nakou strilecku (Crisis me chytlo hnedka :) ). Pak miluju treba Tenchu a Tomb raidera.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Mojzma
Příspěvky: 28
Registrován: pát, 06. čer 2008, 21:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Gaming...

Příspěvekod Mojzma » čtv, 17. črc 2008, 20:07

No tak ta Crysis mě taky zezačátku nebavila. Ale potom sem našel na netu takovej malej prográmek kterej vylepší grafiku tý hry. A už jenom kvůli tý grafice sem ji znova pustil a začal hrát. A najednou sem zjistil že je to skvělá hra.. :D Teďka sem si objednal druhej díl. Tak sem na to zvědavej. Až mi to příde podám zprávu. :D

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Gaming...

Příspěvekod nou » čtv, 17. črc 2008, 22:56

ano bavime sa tu uz o barscom ale myslim ze urcitu orven alebo smerovanie treba predsa len zachovavat.

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Gaming...

Příspěvekod Sunny:-) » stř, 23. črc 2008, 22:18

Domluvil jsem se s "Nou" o znovuotevření tohoto topicu.
Proč? Protože mám za to, že bychom se zde mohli věnovat i hlubšímu pohledu na věc, proč nás hry tolik lákají? Proč máme oblíbené zrovny tyhle tituly a ne jiné? Co v nás se tím chce manifestovat?.. Jednoduše takový hlubší pohled na hry a nás samotné. Jak se říká, každá kapka dobrá, proto trocha uvědomění i v téhle oblasti rozhodně nemůže být na škodu.

Když to vezmu od sebe, tak dříve jsem měl rád nejvíce asi strategie a u nich jsem dokázal prosedět doslova celé dny. Začalo to na základce Age of Empires (I,II.. ..později i III, Stronghold) Nejvíc zničující efekt na mě měla ale Bitva o Středozem. U ní jsem si už opravdu říkal, že začínám magořit a solidně, protože jsem odpoledne zasednul a vstal až někdy v 7 ráno. :lol: Super grafika a oblíbený žánr měl opravdu zničující účinky a docela vážně jsem si pohrával s myšlenkou, že na tom začínám být závislý.
Kromě naprostého oblbnutí hlavy.. prostě musím tu bitvu (mapu) vyhrát, nějak to jít musí.. zkusím to takhle.. a nebo takhle.. poté se třeba zadařilo, tak přišla hned další mapa.. prostě hraní nebralo konce, hlavně člověka to plně odpoutalo od běžné reality a jen všude vyděl herní výseč.. kdybych to přirovnal k úlům, tak člověk začal pozorovat svět 2° úhlem a poté ať byl kdekoliv, neustále přemýšlel nad hrou.. Poté co jsem ji dohrál, tak jsem si řekl, že se strategiemi to se mnou skutečně nejde.. Moc mě to vtáhlo a "nedalo spát".

Takže jsem si poté zahrál pár závodních ..série NFS. (Most wanted, Carbon)U nich je aspoň výhoda, že člověk zajede závod a má "vystaráno", může jít zase něco dělat a nemusí na to pořád myslet. Poté se časem má pozornost stočila ještě jiným směrem a to na RPG. S pár lidmi jsme dali do kupy bandu a hráli neustále onlinovku Lineage II Chronicle 4 (tuším). U toho jsme solidně magořili taky, nebyla to sice taková soda jako strategie, ale i tak to byl nářez. Hlavně z tohoto žánru se to hodně promítlo do snů, takže jsem měl nekončící 24h pařbu ve dne i v noci. Až přišel určitý okamžik, kdy jsem si uvědomil celkovou omezenost toho všeho.. (konkrétně jsem seděl u zdi v jedněch katakombách, běsnící monstra kousek od nás a já dostal hlubší vhled :D )
Hra je fajn, ale existuje mnoho mnohem důležitějších věcí, které jsou skutečně k něčemu.. kdyby člověk místo hraní se věnoval duchovnímu rozvoji už by pomalu lítal. :) V jeden moment jsem si prostě uvědomil, že potřebuju Změnu, takže jsem si dal zas chvíli pohov. Už jsem myslel, že i na dobro, ale jednou mi to přece jen nedalo a tak jsem si opatřil Gothic III a ten tu mám nainstalovaný snad už 2 roky. Super hra, která je fajn a hlavně taková pohodová kombinace vícero věcí. (svoboda herní mapy, vývin herní postavy, člověk může třeba jen tak běhat s lukem po lese..) Sem tam když je chuť tak si chvíli zahraju, ale rozhodně ne tak moc jako dřív.. (taky už to s velkými prodlevami hraju přes 2 roky :D ). (Mám to nyní doslova jen na odreagování pokud skutečně mám chuť, hraju třeba den dva a poté třeba až za X měsíců)
Spíše se teď věnuju o to víc hlubším aspektům všeho možného okolo i uvnitř. To je leckdy mnohem větší "pařba" než kdy byla někým vymyšlená, hlavně to má skutečný smysl a místo toho, aby to člověku "zužovalo" úhel pohledu, tak mu ho mnohem více rozšiřuje. :)

Proč vlastně člověk zdrhá ke hrám? Že by potřeba uvolnění nahromaděné stresové energie?.. Na chvíli prostě "vypnout" a neřešit nic jiného než jen hru a umělý herní svět? Možná by na toto pomohlo tzv. Bytí v přítomnosti.. pouze tady a teď, vypnout mysl a pouze být. Jen s tím rozdílem, že potom člověk rozhodně není "oblblý", ale spíše má mnohem vyšší vibrace.. jasné a křišťálově jasné vnímání všeho okolo atd. :)

Kdo ví, každopádně určitě stojí za to zapřemýšlet, proč vlastně všichni hrajeme, před čím utíkáme.. možny i změnit příčinu?.. kdo ví :)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Gaming...

Příspěvekod clario » stř, 23. črc 2008, 23:10

Tak já sem taky něco málo přihodím, jak říkám je toho málo. První hra kterou jsem si zahrál po dostání počítače byl Stronghold naprosto úžasná strategie, která mě dokonale uchvátila a také částečně nastartovala můj zájem o středověk a šerm, ještě dneska si čas od času, když mam náladu najdu nějakou mapu a tuhle hru si zahraju. Další strategie, která mě ovlivnila byl warcraft III, která se mi stala v mnohých směrech inspirativní.Dále mne hodně ovlivnila hra Morrowind, která poskytovala mnoho místa na to se tak něják vyřádit.

Ovšem žádná z her, které jsem kdy hrál u mne nezaujímá takové místo jako je hra Gothic I a II (trojku bohužel nerozchodim :( ). U této hry jsem strávil času nejvíc, je to hra, která mě neskutečným způsobem vtáhla do děje a to výborným příběhem a také senzační muzikou. Při žádně jiné hře mi neběhal po zádech mráz jako při téhle. Už je to nějákou dobu, co jsem se do té hry natolik zamiloval, že se mi v hlavě zrodil nápad vytvořit si ve snu prostředí hry gothic a zahrát si jí tak nějak "naživo" a jsem hrozně rád, že jsem si tu hru před nedávnem po dlouhé době znovu pustil a nechal se jí pohltit zas,protože znovu nastartovala moje aktivity mající za účel ovládnout svou mysl natolik, abych si mohl tento skvost jednou zahrát(prožít) ve snu. :lol:
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Gaming...

Příspěvekod Brandis » čtv, 24. črc 2008, 07:27

Sem moc rad ze se znovu otevrel tenhle topic a sem rad ze Sunnyho napadli stejne "pohnutky" ke znovu otevreni tohohle topiku jako me vedli k zalozeni ;)
Svet pocitacovych her je svetem tak oblibenym proto, ze v mziku muzete byt nekdo jiny a chovat se uplne jinak. Muzete byt treba jezdec zavodniho auta, pilot vrtulniku nebo nejaky kolonizator kdesi ve vesmiru. Svet pocitacovych her nam dava prostor bez rizika si zkusit cim vsim by jsme mohli byt a jak nam to pujde(s rezervou). Proc se ale lide nejvice uchyluji k PC hram a hram vubec je "zabijeni casu". Je preci lepsi si hrat nez se nudit, mnohdy reknou i dnesni deti ze je lepsi si hrat nez si cist, to uz je ale negativni aspekt dnesni doby, s tim se moc nenadela. Je to o tom ze je proste zabava byt na chvily nekdo jiny.
Jinak koukam tady na ty predchozi prispevky a rikam si: Gothik, to sem jeste nehral, asi o dost prichazim...musim vyzkouset ;) takze dik za doporuceni...
Ja bych chtel vsem nadsencum PRG ale i FPS akci doporucil hru Dark Mesiah - Heroes of Might and Magick. je to moc krasna hra, se skvelim dejem, nadhernou grafikou, super realtimovym bojem a kouzlenim, proste skvela kombinace vseho. Jedinou "nevyhodou" je prima dejova linie, bez jakeho koliv mozneho odchyleni. Jinak kazdopadne kdo ma rad chladne zbrane, nebo si chce vyzkouset telekinezi hazet s lidma nebo je zmrazit a pakrozbit na milion kousku, je to skvela hra pro nej...tady prikladam odkaz na trailer:http://www.youtube.com/watch?v=1xgAiZUMZn4
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
noobius
Příspěvky: 40
Registrován: pát, 20. čer 2008, 13:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Gaming...

Příspěvekod noobius » čtv, 24. črc 2008, 09:11

Hmm, koukam že gaming fakt kvete...ale koukam že tu nikdo nezmínil stařičká fallout 1 a 2 ( teda pokud sem dobře koukal), 2-ku sem dohrál tak 5*:D . Jinak taky preferuju RPG s kvalitním příběhem... TES3 Morrowind, Baldurs Gate serie atd atd. A na uvolnění stresu UT 99, kam se hrabou všechny ostaní multiplayerovky :twisted: :twisted:
Hodně lidí si myslí, že jsem dobrý člověk, já to bohužel vidím jinak... :/

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Gaming...

Příspěvekod Daniel » čtv, 24. črc 2008, 23:18

koukam ze je to zde samej paran :D ja hry nehraju, ale vydelavam si programovanim her :) asi paradox :) jediny co sem kdysi hraval byl Vietcong, no a kdyz kompy zacinaly tak sem si prosel takovym tim standardem jako Prince of Persia, Prehistoric a tak :)
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)


Zpět na „Mimo témy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti