Silvestr 2010

Moderátor: Srazy

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Silvestr 2010

Příspěvekod Sunny:-) » pon, 13. pro 2010, 20:43

Ahoj, ahoj, ahoj!

Všem na vědomost se dává...

.. že pár veselých hlav bylo pohromadě a vymyslelo Velký plán na Silvestrovský čas a dny před ním. Rozhodli jsme se, že je třeba se sejít a být pospolu ..tzn. fůra času na cokoliv od povídání, meditování až po hraní, cvičení, čajíkování a bůh jen ví, co všechno ještě.. :D

:arrow: Martina našla tuto faru na Šumavě v Železné rudě http://www.farnidomov.com/ (zde hledejte veškeré větší info)
a předběžně zarezervovala místa asi pro 10 osob /možno i +-více/, ale chtělo by to upřesnit, co nejdříve napevno.

:arrow: Ubytování vychází asi okolo 100,-/noc
:arrow: Hosté mohou využívat vybavenou kuchyni, jídelnu, sál a zahradu s parkovištěm. K dispozici je i automatická pračka.

:arrow: Jinak v plánu je přijet zhruba od 27.12. a zůstat přes Silvestr a někdy 1.-2.1.2011 zase domů :) Nicméně pokud nemůžete ihned 27., není problém dorazit i až od nějakého pozdějšího dne. :)

Tak co, cítíte se na páradně strávené sváteční dny a Silvestr ve skvělé společnosti? :D
List zájemců
saila
Lilla
Ffrreeee
Aniyk
Prince_Rakeem
Sunny:-)
Helianwe
Peter
ATA
Jarda(flox)
Firzen
:arrow: Pokud se k nám chcete přidat, dejte nám o sobě vědět, co nejdříve, ale pouze pokud skutečně jste si to rozmysleli a na 200% přijedete. :)
V tom případě napiště sem, nebo mi dejte vědět přes soukromou zprávu ;)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

ffrreeee
Příspěvky: 4
Registrován: ned, 31. říj 2010, 19:51
Bydliště: Plzeň

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod ffrreeee » sob, 18. pro 2010, 09:18

Ahoj všem, tak se snažím najít něco jinýho, ale potřebuju co nejrychleji vědět kolik max. může stát noc na osobu.. Díky za info.. Martina

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod Jarda » sob, 18. pro 2010, 13:03

Ahoj všem, tak se snažím najít něco jinýho, ale potřebuju co nejrychleji vědět kolik max. může stát noc na osobu.. Díky za info.. Martina
Mě osobně je to jedno. jak ostatním to nevím...
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod saila » ned, 19. pro 2010, 19:47

naprosto heroicky me napadl jeden objekt takze to zkousim domlouvat:-) je to u kamarada "indiana" takze by to tam bylo fakt super:-)
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod Jarda » pon, 20. pro 2010, 18:02

naprosto heroicky me napadl jeden objekt takze to zkousim domlouvat:-) je to u kamarada "indiana" takze by to tam bylo fakt super:-)
Tak jak to s tím vypadá?
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod saila » úte, 21. pro 2010, 12:04

takze ted jsem volala honzikovi ze statku a vypada to tak na 50% o necem jeste musi popremyslet jako kde si budeme varit apod... jinak by to vyslo asi na 100/os
a rikal ze zavola a tohle je skutyecne vsechno co vim tak prosim zadny bombardovani na ajsku:-D
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod clario » úte, 21. pro 2010, 13:51

vaření je ten nejmenší problém :D buď ohniště nebo vařič :lol:
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod saila » stř, 22. pro 2010, 12:08

takze je to tam domluveny:-) cituje z jeho smsky "kram a kuchynka ok plus lednice"

http://www.mapy.cz/#mm=TtTcFP@sa=s@st=s ... 50872@z=17

ted jsem koukala na idos a 26. tam jak to vypada neexistuje spojeni jako busem:-D
a bus zpet jede bud 31.12. a nebo az 3.1
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod saila » stř, 22. pro 2010, 13:57

TAK POSLEDNI SLOVO I TAHLE VARIANTA PADA....

a prosim bez vyptavani:-) proste jsem se s tim panem bavila ted na chatu a rikal ze to asi fakt nepujde....
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
Aniyk
Příspěvky: 17
Registrován: stř, 11. čer 2008, 09:24
Bydliště: Josefov
Kontaktovat uživatele:

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod Aniyk » čtv, 23. pro 2010, 09:59

TAKŽE UPŘESŇUJÍCÍ INFO K SILVESTRU:

Jelikož nic dalšího nedopadlo, tak to vypadá (na 99%), že budeme na Slovensku.

27. v pondělí se pojede vlakem do stanice Púchov, kde nás bude čekat Peter a potom se pojede přímým busem do Čertova, kde je ta chata. Máme přijet kolem 1. a nebo 2. hodiny po obědě. Ideální je tento spoj, který jede z Prahy, přes Pardubice a Olomouc až do Púchova: http://jizdnirady.idnes.cz/detail/?p=Mj ... UyMzY2Nzgl

Co se týče organizace na chatě:

Místa na spaní: Jsou tam dvě postele, do kterých se vejdou 4 lidi, 4 lidi budou spát na podlaze v jedné místnosti a 4 další na podlaze v druhé místnosti. Na podlahu se dá dát několik matrací, ale nevystačí to pro všechny, takže karimatky určitě sebou.

Vaření: Vařit se bude na kamnech, ve kterých se bude topit. Potřebné nádobí tam je, ale kdyby si někdo chtěl osobně vzít něco navíc (vlastní talířek, lžičku, vidličku a nebo pánvičku), tak mu nikdo bránit nebude. Suroviny na vaření se dají koupit v nedalekém obchodě.

Hygiena: Voda na nějaké to opláchnutí se bude čerpat ze studny a potom se ohřeje na kamnech a nalije do lavoru. Záchod je suchý.

Co vzít určitě sebou:

- svíčky (není tam elektřina)
- toaletní papír
- spacák
- karimatku
- dle potřeby něco k jídlu
- teplé oblečení
- nějakou tu lžíci a hrníček
- společenské hry!! (ty budou hodně potřeba)
- deku (kdo tuší, že mu bude velká zima a jen ve spacáku by nevydržel)
- hygienické potřeby
- (,pro zasvěcené - NOŽÍK A KOSTKU'!)

Co se týče peněz: Na Slovensku se platí Eury. Takže je potřeba peníze buď rozměnit tady v Čechách a nebo je možnost (pro majitele platebních karet) vybrat peníze z bankomatu přímo na Slovensku v Púchově.

Snad jsem na nic podstatného nezapomněla. Kdo by měl jakýkoliv dotaz, tak na Icq a nebo tady.
''Čím rychleji se člověk snaží žít, tím méně toho skutečně prožije.''

''Poznej svou tmu a ona zmizí, pak poznáš, co je světlo.''

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod clario » čtv, 23. pro 2010, 16:19

Rád vidim, že jsme se nakonec vrátili k tomu prvnímu plánu předtím než to někteří (tradičně) začali všechno předělávat k pohodlí svému a vnášet do toho všeho obrovský zmatky. Popravdě sem moc nepochopil tu snahu to přesunout někam jinam, příjde mi, že v tom je buď dávka sobectví, kdy to někdo nechtěl mít daleko, když to můžou mít daleko jiní a nebo tu má někdo něco proti slovensku, kdo ví :lol: . Přecejen pěkná chatka a silvestr strávenej při svíčkách je moc hezká představa :) . A všem co pořád doufaj, že se zázrakem těsně před silvestrem naskytne ještě něco jinýho bych rád zdělil toto :lol: :lol: :lol: :lol: .


P.S.: Svou účast zatím nemůžu potvrdit, závisí na financích a na škole. Takže budu vědět jistě nejdřív v sobotu.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Aniyk
Příspěvky: 17
Registrován: stř, 11. čer 2008, 09:24
Bydliště: Josefov
Kontaktovat uživatele:

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod Aniyk » pát, 24. pro 2010, 13:13

Tak jsem se dneska ráno dozvěděla, že už je silvestr vlastně vymyšlený. Skutečně mě mrzí, že se to dozvídám až z druhé ruky a nikdo nebyl schopný napsat nám to přímo. 3 dny zařizuju Slovensko a domlouvám to s Petrem a pak se dozvim, že už jste si silvestr vlastně udělali. Komunikace žádná a že by někdo dal něco vědět alespoň na fóru, tak to taky ne. Jestli je Metamorfoza tan zázrak na který jste všichni tak čekali, tak budiž, ale my s klukama co nejsme z Prahy máme trochu problém, jelikož tam ani nemáme pořádně kde spát. Představovali jsme si Silvestr alespoň na týden (jelikož se moc nevidíme když je každý od jinud) a někde v klidu a všchni pospolu. Ale za těhle podmínek a v Praze to nejspíš nedopadne. Přijde mi to jako sobecký přístup, kdy někdo myslí jen na sebe a ostatní mu jsou vlastně ukradený a ať se nějak zařídí. No nic. My se nějak zařídíme a snad nám dopadne ten příští rok.
''Čím rychleji se člověk snaží žít, tím méně toho skutečně prožije.''

''Poznej svou tmu a ona zmizí, pak poznáš, co je světlo.''

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod clario » pát, 24. pro 2010, 13:48

Je vážně docela smutný, že to dopadlo takhle. Koukám, že opět vyhrálo vlastní pohodlí před přáteli, zase se nám tu pár věcí pěkně vybarvuje. Pár lidí se asi rozhodlo, že když už maj bejt zmatky tak pořádný. Domlouvat se takhle za něčími zády, tak aby to dotyčným co nejvíc vyhovovalo a bez jakéhokoliv zájmu o tom jak moc to naruší plány ostatním je celkem nemalé sobectví a pokud to řeknu na plnou hubu tak i pěkná sviňárna.
Pro mě by ta Praha byla samozřejmě taky pohodlnější, ale trávit silvestra po čajovnách stejně jako každej jinej sraz neni moc adekvátní způsob a za podmínek jako jsou tyto kdy jde některým očividně jen o sebe by jste mě tam nedotáhli ani párem volů. To(a nejen to), že ještě pak kdosi píše Peterovi, že k němu nikdo nechce, přičemž to vůbec neni pravda je akorát neblahá známka manipulace a opravdu sprosté snahy zhatit plány ostatním ve snaze prosadit si svou.
Těch pár jedinců co to mají na svědomí by nad sebou měli alespoň trošku zapřemýšlet a být si vědomí toho, že teď budou mít co dělat aby si v očích nás ostatních získali nazpět alespoň část cti, která v nich snad dříve byla.
Opravdoví přátelé se takhle nechovají. Na začátku všech těchto domluv šlo hlavně o jedno, o to aby jsme byly pohromadě s přáteli a s lidmi kterým na sobě vzájemně záleží, alespoň je teď jasně vidět, kteří to vlastně jsou.

Takže Veselé Vánoce Všem ;)
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

ffrreeee
Příspěvky: 4
Registrován: ned, 31. říj 2010, 19:51
Bydliště: Plzeň

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod ffrreeee » pát, 24. pro 2010, 15:22

Ajajaj, prostě chyba v komunikaci... Mrzí mě ty písmenka výše, ale zase musím dát za pravdu, že minimálně chyba v komunikaci určitě byla a zřejmě je tu někdo kdo jedno říká a druhé dělá...naštěstí ani nevím kdo je to, možná lepší nevědět.. :-))) Přeju Vám krásné vánoce i příjemného silvestra, ať to dopadne jakkoliv... Stejně to bude tak jak má být, takže nemá cenu se kvůli tomu čílit.. :-))

ffrreeee
Příspěvky: 4
Registrován: ned, 31. říj 2010, 19:51
Bydliště: Plzeň

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod ffrreeee » pát, 24. pro 2010, 15:40

Omlouvám se. Prosím odpusť mi. Děkuji Ti. Miluji tě. :-*

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod Jarda » pát, 24. pro 2010, 15:49

Clario: věřím, že všichni chtěli aby jsme byli spolu a co nejvíc jsme si to užili a tak hledali to nejlepší možný řešení, aby to bylo co možná nejlepší a co nejvíc jsme si to užili. Jenomže jsme to nehledali společně a tak vznikla neinformovanost a chaos. Nemyslím si že to "domlouvání za zády", jak říkáš bylo záměrný. Taky nejsem nadšenej z toho že se tohle děje, ale svoje špatný emoce k tomuto si raději nechám stranou a nebudu je vytvářet.
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod clario » pát, 24. pro 2010, 16:18

Ale tak ta chata na Slovensku byla první věc na čem jsme se domluvili a všem se to líbilo, pak nevim odkud přišel ten nápad s tou farou (což by taky nebylo tak špatný, mrzelo mě ale, že sem se o tom dozvěděl až odsud a najednou to tu bylo prezentováno jako koněčný rozhodnutí). Ta pak padla z nějakýho důvodu padla, tak jsme se vrátili k tomu slovensku, což je náhodou stejně zatim asi to nejlepší co tu bylo. A pak se najednou dozvim, že tu někdo když už je ta chata domluvená zase čeří vody s tim, že se tam nejede, píše peterovi, že tam nikdo nechce a tak podobně. Přičemž to, že se tam nevejdeme je pěkná hovadina. Podle Petra se tam vejdeme a on je taky jedinej z nás kdo tam kdy byl, takže kdokoliv kdo tu tvrdí, že to tak neni dává akorát jasně najevo svoji nechuť tam jet, tohle neni nic jinýho než výmluva. Já se tam náhodou těšim, strávit silvestra mezi lidma na kterejch mi záleží na místě s odpovídající atmosférou pěkně v chatce na slovensku a pokud bych si měl vybrat mezi týdnem na chatě a silvestrem strávenym tuctovym způsobem opět v čajovně tak se nemam nad čím rozhodovat.

Je jen na každym z vás pro co se rozhodnete. A ať se vás to co tu píšu týká méně či více, tak snad chápete to rozhořčení, které toto jednání v mnoha z nás vyvolalo.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Silvestr 2010

Příspěvekod Sunny:-) » sob, 25. pro 2010, 16:19

Ahoj :-) .. koukám, že včerejší přání bylo docela trefné, chvíli se člověk nekouká a hned tu má Hvězdné války :)
Chyba byla asi někde v komunikaci a rychlých soudech a ještě ohnivějších emocích, nicméně není důvod tu tak nadále vzájemně blbnout. :) Jádrem, které zůstává a vždy tu bylo, je že se všichni máme navzájem rádi a tvoříme vskutku pěknou společnost, a proto spolu chceme strávit nějaký čas a oslavit společně Silvestr a příchozí nový rok. A to je základ. :)

Teď k věci .. můžeme jet za Petrem na Slovensko, jen z fotek a z komentářů samotného Petra vyplývá, že to tam bude trochu komplikovanější jednak se samotným místem (Petr říkal dříve že se tam vejde max 8 lidí, ještě pokud se zprovozní druhá místnost s dírou) a potom samozřejmě světlem (tma je brzy), vodou a dalšími věcmi. Nicméně vše se dá nějak zvládnout. Objevila se možnost fary jako jisté řešení, že by to mohlo být jednoduší a nebylo by třeba to zbytečně komplikovat, nicméně to a i další nápady nakonec vzaly za své.

Napadla mě potom myšlenka, že pokud bychom na nic lepšího nepřišli, je možné příp. strávit to i tady a podnikat přes den třeba výlety do lesů za Prahou (znám různá pěkná místa) a odpoledne navečer společně někde čajovat .. ať už po čajovnách nebo spíš i u někoho a trávit čas aspoň takhle pospolu. Byl to ale pouze nápad, který reagoval na to, že u Petra je to složitější a obzvlášť v hodně lidech, ale ideální řešení to určitě není a nejlepším by bylo někde strávit čas společně.
Petr je jinak moc hodný, že nám nabídl svoji chatu a jsem mu za to moc vděčný, přesto .. dokáži si představit trávit tam vícero dní spíše v pár lidech než v 11 členné bandě blíže neuvyklé všemu možnému nepohodlí a skromnějším podmínkám. :)

Proto .. na nás všech je nyní se domluvit, na co se každý z nás skutečně cítí a rád by podnikl.. sám za sebe se rád přikloním pro cokoliv a nejraději pro něco, kde budeme všichni .. ale pokud by to bylo u Petra komplikovanější, není mi ani cizí uvolnit za sebe trochu místa a podniknout něco jiného, i když .. nejraději bych byl abychom mohli být všichni spolu. :-)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Fara na Šumavě - Silvestr 2010

Příspěvekod Firzen » sob, 25. pro 2010, 16:24

Mluvil jsem už s různými aktéry předešlých událostí a z jejich názorů a reakcí je vidět, že si zřejmě těmi zmatky a Vánocemi nechali sebrat svůj klid. Myslím, že celkem nezáleží na tom, kdo co řekl, udělal, nebo zavinil (a ví se vůbec jistě, kdo co udělal?). Taky vůbec ale absolutně vůbec nevidím důvod, proč bychom měli být za každou cenu o Silvestru všichni pohromadě. Vždyť někteří z nás o Silvestru ani nevylezou z domu, je na tom snad něco špatného? Je to snad znakem toho, že nás někdo nemá rád a nebo že je špatný přítel?

Každý přece máme nějaké svoje věci a problémy, se kterými se vyrovnáváme, a to po svém a zcela svobodně. Kolikrát už od vás jsem slyšel, že není nutné s ničím spěchat a že není nutné věci hodnotit. Přesvědčil jsem se už mnohokrát, že je to skutečně pravda a zkrátka to funguje. Proto mě překvapuje, že vy, od kterých se já učím, jste na to nějak zapomněli.

Taky mi to celkem připomíná jednu takovou scénku z jistého filmu, kde se stane menší nehoda se zpětným zrcátkem. :D Je to skutečně tak strašné, co se stalo? :)
Takovéhle věci se stávají, nikdo nejsme dokonalí.. a stávají se i mezi esoteriky - už jsem podobnou věc zažil, ale řeknu vám, že v jejich kruhu to vzali s klidem, a tak by to přece být mělo ne?

Nezoufejte, nebuďte zklamaní, netrapte se, nepalte mosty. Doufejte, věřte, vytrvejte a usmívejte se. :)

"Vše, co má začátek má také svůj konec. S tímhle se smiř, a všechno bude dobré." Buddha
Respice finem et non peccabis.

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Silvestr 2010

Příspěvekod Firzen » úte, 04. led 2011, 17:28

Jakkoli to vypadalo napjatě, musí se nechat, že letošní Silvestr se opravdu povedl. Konečně to nebyla nastrojená, studená a rutinní oslava u televize. Na tomhle výletě jsem se opět naučil nové věci a i se mi v hlavě zrodily nějaké ty nové myšlenky. :)
Pro všechny, kdo chtějí zavzpomínat a nebo se kouknout, jak přibližně jsme si žili je zde pár fotek [odkaz opraven]. Bohužel jich není mnoho a není tam hlavně vnitřek chaty, který by si dokumentaci jistě zasloužil. :D (Nějak na sobě pozoruju, že fotím na výletech čím dál tím méně a více se věnuji jiným aktivitám, možná je to tak lepší.)
Naposledy upravil(a) Firzen dne stř, 05. led 2011, 19:06, celkem upraveno 1 x.
Respice finem et non peccabis.


Zpět na „Srazy a setkání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů