Základní příjem

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Základní příjem

Příspěvekod IamI » úte, 06. dub 2010, 00:46

Citace:

Základní příjem
"Uvádí nový sociální levicový systém, který rozhodně stojí alespoň za zamyšlení.
Základní příjem je založen na myšlence, že nějaká částka peněz by měla být základním lidským právem bez ohledu na zaměstání, sociální poměry nebo velikost rodiny. Od komunismu se tato myšlenka liší zejména tím, že z práce nedělá povinnost ale naopak možnost. Idea je, že s volným časem by se člověk věnoval činnostem, které ho baví a tím by obohacoval společnost.
Přesto, že se na první pohled může jednat o utopickou myšlenku, zaznělo v dokumentu několik neobyčejných pravd..."
Více na: http://mustwatch.hztz.cz/film/zakladni- ... einkommen/
Délka filmu: 1h 39m
Titulky: České http://eko.iwaldorf.cz/
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní příjem

Příspěvekod dreamingwolf » pát, 09. dub 2010, 20:15


ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Základní příjem - pěkná past

Příspěvekod ArMi » čtv, 18. srp 2016, 10:09

Tak tuhle myšlenku jsem již zdrbal na jiném fóru. V současné reálné společnosti reálných lidí to povede k naprostému zhroucení společnosti, která tento úlet zavede. Ve Švýcarsku byli velmi moudří, že v referendu rozhodli proti základnímu příjmu.

Už jsem tady okomentoval následky Lisabonské smlouvy viewtopic.php?f=38&p=14831#p5950. A tohle je trojský koník, který doslova a dopísmene infikuje mladé ne příliš zkušené lidi. Aby jste tento podvod dekódovali, je potřeba se na to podívat z širší perspektivy. To muselo vypadnout z nějakého think-tanku. Země nemá neomezené zdroje.

Samozřejmě jsem pro nějakou almužnu, jako záchranou síť pro lidi aby nedopadli až na úplné dno a neumírali hladem. Ale ta musí být jen taková, aby dotyčný přežil se základními potravinami a byl silně motivován něco pro společnost dělat.

Doporučuji si všimnout dění na Ukrajině. Tam se místní vláda odhodlala k naprosto opačnému kroku, přestala vyplácet důchody obyvatelům některých regionů - což je sprostá krádež. A ještě jeden postřeh - zkuste vnímat, že celá Evropa do jisté míry parazituje na třetím světě. My tady uvažujeme o penězích za nic a oni pak pomalu nemají co jíst. Největším současným parazitem je USA, to vysává zdroje celé planety a za to šíří "demokracii" ve formě válek.

Alespoň v lidské společnosti platí toto pravidlo: "Pokud podpoříte neefektivitu, neefektivita vzroste. Pokud podpoříte produktivitu produktivita vzroste."

Stačí třeba takový pohled na Chánov a nebo i Luník a už je naprosto jasné, že hnědočeši už by nikdy nic pro společnost nevytvořili. Padl by poslední důvod k tomu, aby začali pracovat. S tím by se ovšem nespokojili - museli by někde zabít nudu.
ObrázekZákladní příjem by propili. A kdyby potřebovali pít více, tak už by mohli jen krást. Třeba jako zde: http://www.drsnysvet.cz/wp-content/uplo ... waukee.mp4.
A teď, když se to spojí s Lisabonskou smlouvou a přílivem uprchlíků - kteří by samozřejmě měli získat ta samá práva tak pochopíte zhoubnost základního příjmu v celé jeho nahotě. Uprchlíci by se nemuseli starat o životní potřeby a mohli by jen plánovat teroristické akce. A občas se bavit znásilňováním místních žen. Dle jejich dogmaticky nepochopené víry stejně považují evropanky za kurvy, protože nejsou zahaleny.

Kdysi se v Rusku prý dělal pokus, jak by to dopadlo s komunismem. Nějakou malou oblast hermeticky uzavřeli a zrušili peníze. Pak zjistili, že lidé si natahali několik aut domů a pracovat se už nikomu nechtělo. Mám takovou obavu, že si tento experiment pak odpracovali někde v gulagu.

A zejména v naší zemi s českou mentalitou by to dopadlo katastroficky. Na práci by se vykašlal skoro každý. A přilepšil by si příležitostným melouchem. A jen tak na zamyšlení, z čeho si myslíte, že by se základní příjem platil? Ti bohatí se svých prebend nevzdají, takže by to byla zase další zátěž pro pracující - ve formě zvýšení daní.

V konečném výsledku by základní příjem celou společnost rozvrátil během desítek let. Došlo by ke kompletnímu zchudnutí všech z výjimkou několika superzbohatlíků. Po rozvratu společnosti by stejně musel být zrušen, protože by rozdávané peníze ztratily svoji hodnotu.

Daleko lepší byl z tohoto pohledu socialimus, který lidem umožňoval bezplatné zdravotnictví a vzdělání na slušné úrovni. Takovýto benefit se ve společnosti může doopravdy zůročit. Ten je daleko hodnotnější než základní příjem. Vzdělání není pro člověka úplně zadarmo. Alespoň musí trochu zapracovat na svých znalostech a dovednostech. Jenže kdysi přirovnal AbdRuShin socialismus ke krásnému domu postavenému na špatných základech.


Čistě teoreticky je možné si představit společenství jakýchsi bytostí, které již dosáhlo vysoké zralosti za milióny let. Takové společenství by nefungovalo na davově elitárním principu, ale na principu vzájemné lásky. Každý člen tohoto společenství by vnímal potřebu nejen brát, ale i dávat. A snažil by se o vyrovnání aby nebral více, než co je ochoten společnosti dávat. Ale i takovéto společenství by muselo mít nějakou ochranu před defektními jedinci, kteří by chtěli všechny zdroje pro sebe.


Zpět na “Tlachání”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host