Místo

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Místo

Příspěvekod Prince_Rakeem » pon, 07. zář 2009, 01:11

Kdysi mě napadla zajímavá myšlenka něčeho, nad čímž jsme se pozastavil…..
Každý z nás má určitě rád své místo…Místo doma. Někam kam se může člověk vrátit a cítit se tam dobře a v bezpečí. Toto místo si pak spojuje s určitým pocitem a odráží v něm pocity. Určitě má takové místo každý a nejen doma….oblíbené místo na koupaní, tábory, oblíbené místo kam chodí s přáteli. A tak jsem si říkal, proč takové místo nevytvořit. Nejednou se tady vedla debata o LD místo setkání. Ani nevím jak to dopadlo, neovládám natolik LD, že bych ho měl každou noc….
Tak co třeba tady? Na zemi :) Pár srazů už proběhlo. Někteří se sešli víckrát, někteří míň, někdo se teprve potká ;) Putování, srazy…..
Tak co takhle vytvořit v přírodě místo-Místo kde by jsme se každoročně scházely. Takový opěrný bod pro naše srazy a setkání. Dalo by se tam třeba vítat léto či jiné období meditací, nebo jen tak tábořit....stavit se během putovaní. Cokoliv.
Každý z nás si tam může přijít svým způsobem na své….meditace, útěk z rušného a ubíjejícího města, třeba si i postavit totem :D:D kdo ví…fantazie je neomezená…Místo…jak bych to jen nazval. Naše málé-vélké "Sanctuary" ;)
Musím trošku přiznat, že mě to teď znovu trklo na popud toho jak se někteří rozjeli v tématu survival a na nové téma SRAZ teďka v září. Čímž sem se utvrdil, že by to nebylo zas až tak marné...Co vy na to??? :P :D
Pokud se vám tato myšlenka líbí, klidně ji rozveďte....Navrhujte místa......Cokoliv co vás napadne, jakákoliv myšlenka ;) :P
Budu rád, kdyby se zapojilo co nejvíce lidí....můžeme vytvořit opravdu KRÁSNÉ "MÍSTO" 8-)
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod saila » pon, 07. zář 2009, 19:59

to je fakt supr napad:-)suprova by byla nejaka zriceninka...:-) nebo jeskyne:-)
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod Brandis » úte, 08. zář 2009, 09:44

...ve me nejvic pocitu vyvolava vyhled, ci travnaty lesni paloucek ;)
Jinak idea je to hezka, ale nejak si nedokazu predstavit jak to realizovat...
Ja osobne neznam zadne misto ktere by mi prislo pro tento ucel 100% vhodne...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod blaza » úte, 08. zář 2009, 10:45

Nechci bejt pesimista, ale podle me to lidi najdou a znicej, nebo pouzijou na bujare radovanky s alkoholem apod.
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod clario » úte, 08. zář 2009, 11:50

Takovýhle myšlenky sem vůbec netahej :lol: odpadky se dají uklidit a polomrtví ožralové odtáhnout :) navíc pokud by jsme do budování něčeho podobnýho daly dostatek úsílí sami by se tomu místu vyhejbali aniž by věděli proč :D

Jinak nápad na vytvoření takového místa se mi taky líbí. Poslední dobou bych, ale mnohem radši vytvářel něco většího a rovnou postavil něco na způsob Viciente a začal vytvářet takovou menší soběstačnou komunitu lidí nezávislou na tom všem kolem a stejně tak jako ve Viciente by jsme tam mohli vítat podobně smýšlející lidi hledající útočiště nebo jen prahnoucí po odpočinku. O něčem takovém jsme se bavili na posledním putování a znovu se Sunnym i před nedávnem. Realizace něčeho takového je ovšem dost náročná, ovšem kdyby se sešlo dost lidí, kteří by daly ruce dohromady nebylo by to až tak nemožné. Zatím bude asi lepší se porozhlédnout po nějákém tom mísečku v přírodě a tohle nechat času :) .
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod ATA » úte, 08. zář 2009, 13:59

Napad dobrej ale horši bude ta realizace

Každej sme z jinyho konce republiky takže se na to misto dostanem jen parkrat do roka

Pokud by mělo byt trvalejšiho razu bude potreba to udelat nekde dodt daleko od civilizace

Najit vhodny misto idealne z nejakou tou energiji na miste

Doprava aby se tam dalo nejak rozumne dostat


Znate nějaky vhodny misto?
Ja zatim bohužel ve svym okoly žadny idelani nemam no asi budu muste vic heledat . Zrovna dneska jedu na jedno mistečko nedavno sem zjistil že je tam docela silná nergie během par min dokaže zmenit naladu k lepšimu jen škoda že je to asi 15m od turisticke cesty a 200m od dalnice

Obrázek

Moje mistečko skoro idelani ale proti tomu druhymu je tam jen prumerna energi od turisticke cesty asi 100m z toho 50m neprostupnej teren a jedna bažina moc lidi tam nechodi max par rybaářu a v lete nejaci ty vodaci škoda jen že se tam neda ni trvalejšicho postyvt každej rok to splachne voda

Obrázek
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod saila » úte, 08. zář 2009, 18:37

ATA: ani v tom lese se neda nic postavit???
jenomze zase si vemte ze v dnesnim state byste museli bejt vlastniky pozemku abyste tam mohli neco postavit protoze pak na vas nekdo vline a da vas pred soud...
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod clario » úte, 08. zář 2009, 20:18

Pokud jde o stavbu něčeho většího tak jak říkám necháme to času. Ne moc vzdálená budoucnost pro nás chystá mnohé změny a třeba si v ní najdeme taky nějákou tu skulinku a pokud ne tak začneme šetřit a odkoupíme nějkej ten les :lol: .
Teď ale zpět k původní myšlence, mě osobně žádné vhodné místo nenapadá, ovšem určitě by to mělo být místo takové kam obyčejný člověk jen tak nepříjde, ale zase takové aby ho více méně zasvěcený člověk bez potíží našel a také aby bylo přístupné lidem ze všech koutů naší krásné země, ale jsem zatím bohužel bez nápadů Jsem celkem zvědav kam tato diskuze dospěje :) .
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod Etellyen » úte, 08. zář 2009, 20:23

proc chcete rovnou neco stavet? :D ja myslel ze to mysli jako tak ze bude proste nekde nakej hezkej paloucek nebo kopec nebo co ja vim :D a tam si dycky spolecne posvacime zameditujem...pripadne udelame ohen zazpivame a prespime
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod saila » úte, 08. zář 2009, 21:05

bud na peknym paloucku za bourky v silenym slejvaku:-D
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod clario » úte, 08. zář 2009, 21:13

Saila: snad nejsme s cukru ne ??? :lol: trochu vody vydržíme :lol:

Etellyen: máš pravdu, pokud vím tak to tak původě myšleno bylo, ale nakousnul jsem to tu, protože to s daným tématem docela souvisí ;)
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod saila » úte, 08. zář 2009, 21:23

clario: :-Dno to nejsme ale prece jenom pri trochu chladnejsim pocasi vydatnej dest celej den a celou noc.....

http://www.mapy.cz/#mm=TtFP@x=134893568 ... 07392@z=13
http://www.mapy.cz/#mm=TtFP@x=134799488 ... 60256@z=13
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod ATA » úte, 08. zář 2009, 21:54

Neco postvyt neřesil bych nejaky extra stavby jen neco pod co by se dalo schovat v pripade dešte a pripadne par dalšich veci hlavne to chce aby to bylo dal od civilizace a mimo hlavni turisticky cesty
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod saila » úte, 08. zář 2009, 22:00

ATA no to jsme presne myslela ono prece jenom trocha deste neublizi ale vseho moc skodi...:-D
no to jsem se pokousela ovsem v cr na nejakym prihodnejsim miste pro vechny e tezky najit neco dal od tur. tras... protoze mas celou rep. protkanou
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod ATA » úte, 08. zář 2009, 22:01

V tech jizerkach sem byl ze sunnym na prvnim putovani zkusim povzpominat a projit fotky treba si na nejky msitečko vzpomenu
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod saila » úte, 08. zář 2009, 22:14

me prislo ze by mohlo bejt zajimavy to druhe ten vlci kamen?
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod Brandis » stř, 09. zář 2009, 07:14

Kdyz chcete neco bez lidi tak nejlepsi je neco takoveho: http://www.mapy.cz/#mm=TP@ax=130084864@ ... 02624@z=10

Znacka neukazuje jedno misto ale chtel jsem ukazat "oblast". Jde o byvaly vojensky prostor a tedy pohyb v nem(az na nejaky ty houbare) neni az tak veliky a infrastruktura tam neni skoro zadna. Tento tyden tam vyrazim na "preziti" ;) tak mozna neco najdu...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod blaza » stř, 09. zář 2009, 11:19

saila: Peklo,háj? :twisted:. To zni velice optimisticky, ale nechcem tam delat exorcisticke ritualy :).
Brandis: Ten vojenskej prostor by vubec nemusel bejt spatnej, konecne rozumnej navrh. Hlavni je ten prisun vody, kterej vypada ze by tam mohl bejt. Ale problem muze bejt, ze napriklad u nas v Brdech, kde bydli babicka mas prujezd jen na povoleni, prestozte to prakticky nikdo nedodrzuje, tak mistni povoleni maji doma. Nepredpokladam, ze se tam chcete prepravovat V.I.P. stealth vrtulnikem :).
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo

Příspěvekod saila » stř, 09. zář 2009, 21:09

ta toho jsem si nevsimla:-D
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Místo

Příspěvekod jadydadyda » pát, 11. zář 2009, 15:23

Jestli tu toužíte po opravdu výjimečném místě, tak se vykašlete na prvek přístupnosti. Vím, že pro někoho může být problém někam se prodírat, ale kdo tu touží rozjímat na místě plném turistů a z toho zákonitě kolem pohozených odpadků? Vzácné a osamocené místo, je něco jako výzva zdolat útrapy cestování. To pak má hloubku, když se dokáži odpoutat od fyzického utrpení abych dosáhl něčeho, co ostatní nemůžou kvůli vlastní pohodlnosti.
Nedávno jsem se vydal na třídenní vandr do vojenského prostoru, abych si trochu užil samoty. Více než 40 hodin jsem neviděl žádného člověka. Prodíral jsem se kilometry hustého porostu, a hledal jsem tohle-
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak ... 1831_n.jpg
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak ... 2172_n.jpg
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak ... 1904_n.jpg
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak ... 0347_n.jpg
http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak ... 4143_n.jpg
K tomu místu nevede žádná cesta jenom trní. Přesto, že věž toho kostela je tak vysoká, dlouho jsem to nemohl najít, protože prohlédnout přes ten prales se moc nedalo. Očividně tam dlouho nikdo nebyl, našel jsem jen pár zašlých svíček na památku kdysi živé vesnice. Takhle to vypadá kolem-
http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak ... 1923_n.jpg
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak ... 9325_n.jpg
http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak ... 3466_n.jpg


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů