Slunecni boure (2012)

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Slunecni boure (2012)

Příspěvekod blaza » sob, 20. čer 2009, 10:05

Tak uz sem videl dva dokumenty. Na Spektrum a na Discovery. Profesori na prumce nam rikali, ze nas to s prominutim rozseka (technologicky). Na slunci pusobej ruzny magneticky pole a indukce a kdyz je slunce ve fazy aktivni, tak lidstvo zazije totalni chaos. Ale podle pravdepodobnejsi verze to jenom vyhodi proud vsude na Zemi.

Kód: Vybrat vše

Když je Slunce v aktivní fázi svého jedenáctiletého cyklu, může rozpoutat silné magnetické bouře, které vyřadí z provozu satelity, ohrozí bezpečnost astronautů a naruší dokonce i komunikační systémy na Zemi. Nejhorší bouře mohou vyřadit rozvodné sítě vyvoláním proudu, který roztaví transformátory.

Kód: Vybrat vše

The sun operates on an 11-year cycle, with the next "active" phase due in 2012 likely to present the nearest danger.
http://ufoblogger.blogspot.com/2009/01/ ... c-sun.html
http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2008010008
http://zpravy.idnes.cz/obri-slunecni-bo ... edatech_ad
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunecni boure (2012)

Příspěvekod ATA » sob, 20. čer 2009, 10:12

Vedci v tom ted maji dost bordel. Predpovidali narust aktivity uz asi pred rokem, ale porad nic, pry ted hrozi dokonce minimum, ktery uz par set let nikdo nevidel. No uvidime co prijde, lepsi je to sledovat primo pres druzice, treba SOHO. Ty erupce v 2003 jsem sledoval skoro v primem prenosu. Minulo nas to asi o den. Kdyby nas to trefilo, tak veskera elektronika je pryc.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Slunecni boure (2012)

Příspěvekod GeorgeLD » sob, 20. čer 2009, 14:53

No ono kdyz se nad tim clovek zamysli, na jakych tenounkych pylircich je postavena lidska spolecnost, jak je krehka a jak snadne je ji znicit... pokud jde konkretne o Slunce, ktere na zemi muze spalit veskerou elektroniku... myslim ze to bylo v 17. nebo 18 stoleti, kdy to na zemi dopadlo a podle wikipedie to nicilo telegraficke stanice. Bylo to dokonce tak silne, ze to v nich zpusobilo pozar... a kdyz si vemete jak je to dnes, v podstate dnes uz cela spolecnost je postavena na elektronice a vsude jsou draty vysokeho napeti. Az bude druhe kolo - to ze je pravdepodobnejsi to, ze to vyhodi proud v celem svete, se mi zda jako blbost - pravdepodobnejsi je, ze vsechno, co je napojene do site, se nenavratne poskodi a polovodicove soucastky jsou obzvlaste nachylne, vsemu bude konec, nic nebude schopne provozu: banky, urady, nemocnice, doprava, hasici, policie a kdo vi co vsechno jeste a to navic na velmi dlouhou dobu, ne jen na par dnu, zpusob jak to opravit. Kdyz se to rozvede dal, co nastane? Dnes dokonce i zasobovani je postaveno na elektronice, auta uz se bez ni neobejdou... bez zasobovani nebude jidlo, protoze to se dneska dovazi ze vsech koutu sveta, bez jidla bude hladomor na ktery by lide umirali, z toho vzniknou nejruznejsi nemoci, ktere taky zpusobi smrt, spolecenske nepokoje, ktere se nebudou dat resit, rabovani atd.... Pritom jeden slunecni vybuch. Takove z jisteho uhlu pohledu obraceni karet, kde ty takzvane zeme tretiho sveta, ktere kvuli zapadu ted zazivaji nejvetsi bidu a lide tam umiraji hlady, si budou zase na dlouhou dobu normalne zit. Celkem me sokuje, ze jsem se to nikdy, jak na zakladni skole tak na stredni, neucil - nikdo nerekl nic o tom, ze v blizke minulosti uz se to stalo a ze se to stane znovu, jen se mlzi.

EDIT: tak me k tem bankam taky napadlo, jak v nich lide maji ulozenou velkou spoustu penez, takze to bude asi prvni kontakt s jejich imaginarnosti, protoze vsechny existuji tak akorat v pevnem disku ve forme nekolika kilobajtu. A k tomu se nejvice hodi citat: "Kde soudruzi z NDR udelali chybu?"

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunecni boure (2012)

Příspěvekod blaza » sob, 20. čer 2009, 15:32

Musim souhlasit s Georgem. Lip bych to nenapsal. Bohuzel musim napsat, ze 3. svetova je uz ted realna vec. Coz uz mi rikal kamos u vohne (zajima se vo to), pude predevsim o nadvladu ve vesmiru. O to, kdo vyhraje satelity a druzice. Kdo bude vedet, kde se nepritel skryva, ma vyhrano.
Teorie: Radar tu chteli Amici podle me jenom na to aby nas tu mohli monitorovat. A zase se pridat do valky nejakym prohnanym zpusobem jako u Pearl Harbor.
K tem bankam: Voni ale musej mit tu hotovost fyzicky k dispozici. Akorat stim nakladaj a nepredpokladaj, ze si vsichni vyberou 100.000 ve stejnej den.
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunecni boure (2012)

Příspěvekod ATA » sob, 20. čer 2009, 17:12

Ono uplne všechnu elektroniku to neupeče nejspiš jen čas země zaleži jak nas to zrovna trefi a jak to pude silny celoplanetrni to asi nebude nektery sitemi su proti tomu chraněty zvašty ty vojensky ale vym do jake miry pokud by to bylo hodne sily vpodstate se bude mabijet vše kovovy anemusi to byt ani v zasuvce na všem bude vznikat naboj a to sou treba nektry miročipy hodne citlůyvy vym že nekterejch se stači dotknouta jen ten naboj co mame v sobe je zniči ale už je to par let treba s tim neco provedly

To co vyčradilo čast elekricke site v kanade bylo CME tridy X15 v roce 2003 jim nestačila supnice ketrou použivaji už od začatku mereni a nejvetši vyhuchmel X28+
prvni co to usmaži sou satelity na obežne draze ty sou na to dodt nachilny pak magneticky bouže vyrai vetšinu komunikace a když to bude hodne silny tak to začne nicit elekkricky rozvody a supersilenjch i elektroniku.Taky to zpusoby polarni zaře v 2003 byla polarni zaže vidět i tdy v ĆR

v tomhle topicu odkazu na satelity a ruzny mereni
http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... f=32&t=393

Momentalne je slunko počad v utlumu žadny skrvny ani aktivita

mala CME
Obrázek
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunecni boure (2012)

Příspěvekod blaza » sob, 20. čer 2009, 19:13

V tom dokumentu prave rikali, ze zemi chrani magnetosfera (neco jako atmosfera, ale energicky). Kdybysme ji nemeli, tak uz nas to davno uskvarilo.
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunecni boure (2012)

Příspěvekod loob » sob, 20. čer 2009, 19:34

Ohledně té elektriky jsem se bavil s naším fyzikářem a řikal ,že to jde lehce odstínit pomocí Faradayovi klece ,takže pokud by se na to zareagovalo včast (tomu moc nevěřím ,protože skoro všechno se nechává na poslední dobu ,protože někdo tomu vždycky nevěří...) ,tak by se toho dalo dost zachránit. Ale co možná nám ta očista přijde vhod...
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunecni boure (2012)

Příspěvekod ATA » sob, 20. čer 2009, 20:17

da se to leti to sem od slunka okolo 2 dni takže stači sledovt satelit amas 2 dny na postaveni klece taky se o dodt zvyši radiace nekde psaly že v letadlech dostaly asi 10000x vetši davku než normalně
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunecni boure (2012)

Příspěvekod blaza » ned, 21. čer 2009, 08:53

Faraydovo klec o velikosti Prahy? A kdo to bude stavet?
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunecni boure (2012)

Příspěvekod loob » ned, 21. čer 2009, 09:00

Nikdo neřiká ,že ta Faradayova klec má pokrýt Prahu nebo nějaký město. Bylo by to sice ideální ale ohromně náročný. Ale díky té Faradayovy kleci můžeš zachránit primární systémy a díky tomu by se doba zotavení význemně zkrátila. Navíc to neni tak těžké na výrobu (když si dneska koupíte novou grafiku, základovku ,tak to máte zabaleno ve Faradaovy kleci...)
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů