Úvaha o rozměrech

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod CLVestec » stř, 29. dub 2009, 22:22

Helias píše
(už 4. rozměr si nedokážu představit jako kolmý k předchozím třem)
Helias: To je právě to,co si nedokážu představit :D .
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
unga
Příspěvky: 45
Registrován: sob, 28. bře 2009, 18:59

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod unga » stř, 29. dub 2009, 22:57

Představte si, že náš svět je krychle a ta se každou vteřinu kopíruje vedle té staré. Ve skutečnosti je ale náš svět nekonečný, proto potřebuje 4.rozměr protože by se jinak neměl vesmír kam kopírovat a přepisoval by prostor.

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod nou » stř, 29. dub 2009, 23:22

no mam doma knižku Hyperprostor. je v nej popisovaná fyzikálna teória ktorá operuje s jedenástimi rozmermi. dôvod prečo je tam viacero rozmerov je kvôli vytvoreniu teórie všetkého. teda teórie ktorá bude opisovať všetky štyri základné sily. gravitačná, elektromagnetická, silná a slabá jadrová sila.

Einsteinova teória gravitácie (teória relativity či už všeobecná alebo špeciálna) narába s 4 rozmermi. tromi priestorovými a jedným časovým ktoré tvoria dokopy celkom známy priestoročas. potom prišla Kaluza-Kleinova teória ktorá zjednocovala gravitáciu s elektromagnetickou silou. teda jedna rovnica popisovala obidve sily naraz. aby to dokázala tak musela pridať ešte ďalší priestorový rozmer pretože 3D bolo príliš "tesné".

ná základoch tejto teórie sa teraz budujú nové obsiahlejšie teórie ktoré majú zjednotiť všetky sily. na to ale potrebujú desať alebo až jedenásť rozmerov. inak ak sa pýtate že kde sú tieto ďalšie rozmery tak sú zrolované na extrémne malý polomer Planckovej dĺžky čo je 1,65e-35 metra.

a tiež som čítal teóriu že vesmír je v skutočnosti 2D hologram z ktorého sa premieta nás 3D svet. keď rozdelíte hologram na menšie časti tak každá časť obsahuje celú informáciu ktorá bola zachytená na celý hologram. teda časť obsahuje celok. a že na podobnom princípe pracuje aj mozog. našli sa totiž oblasti mozgu ktoré sú zodpovedné za určitú funkciu. ale nenašla sa časť zodpovedná za uchovanie spomienok. predpokladá sa teda že spomienky sú uložené rovnomerne v celom mozgu. a keďže vesmír je hologram a každá časť obsahuje celok tak sa dá na to pozerať že všetko sa odohráva len v našej hlave a nedá sa nič definovať ako "vonku"

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod ATA » čtv, 30. dub 2009, 07:17

podle novejch teoriji ty dalši rozmery nemusi byt tak maly ale klidne mužou mit velikost našeho vesmiru
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod Daniel » pon, 04. kvě 2009, 17:31

Ješte k tomu přidejte paralelni vesmiry pak to teprv začne byt zajimavy.

Multidimenzionalni multivesmír kde se všechno děje zaroven.

Co takle to cestovani časem našel sem metodu ketrou by to šlo asi docela snadno pres LD ale pořad nedokažu odhadnout co se stane prepiše se časova linie nebo vznikne nová respektive moje stry ja to presune do jine vetve ketra už stejne v ramci pravdepodobnosti existuje.A hlavni vec co se zmeni pro me ktrej se do minulosti vraci
bud nic nebo se zmeni ta časova linie ale pak vznika paradox a taky otazka jak to bude řešit pamet/vedomi prepiše setaky nebo zustane nazvisly na čase.

taky sou trošku problemy z kauzalitou třeba: videl sem udalost z buducnosti napsal sem o ni a to ji zpusobylo a ted kde je přičina kdyby o ni nenapsal tak by se nestala
ale kdyby se nestala tak sem o ni nemohl napsat
rekni neco o te metode, vyzkousime to :)
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

H0n24
Příspěvky: 126
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:20
Bydliště: Tábor, Jindřichův Hradec(víkend)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod H0n24 » pát, 08. kvě 2009, 22:59

Narazil jsem na jeden článek, taková úvaha o rozměrech a cestování v čase. Zatím jsem ho nepročetl, dostal jsem se jenom k rozměrům - píše se tam, že naše realita nemá jen 3 rozměry, ale rovnou 5. První 3 se shodujou s tim, co tu vesměs píšete, 4 je čas - z toho, co jsem tu pochopil, popisujete život ve 4d tak, že čas je okem viditelný rozměr, ve kterém se dá volně pohybovat...tady se mluví o tom "našem" vnímání času - čas je veličina určující změnu za daný čas. Pátý rozměr jsou pak dimenze 8-)
Obrázek

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod ATA » sob, 09. kvě 2009, 10:33

ten 5. tam nejsou dimenze ale reality-vesmiry
kdyby se tam mel jeste pridat astral tak tam budou potreba dalši dimenze ale tam hodne zaleži nas modelu ketrej použijem dimenzionalni je jen jeden z mnoha častejši je traba vibračni -rozděleni rovin podle vibrací ale i to se da predstavit jako dalši rozmer(dimenze)

Ono kdybi si s tim človek trochu pohral tak mu pomalu 10dimenzi stažit nebude :) ale tam už je to spiš kvuli lepši predstavivosti ono pro nas se lip predstavuje 4D(3D+čas) než ty min a vic rozmerny světy.

Docela by bylo zajimavy pridat par rozmeru pro to kde je mysl/vědomi a pak značit pozici jak těla v 4D tak mysli/vědomi ted otazka v kolika no minlamaně v 4D
a značit to nezavisle když tam pridame jete ten astral a paralelni reality tak se to dodt zkomplikuje.

Tohle pak aspon vede k zamišleni kde vlastne jsme na na te určite pozici v 4D je tělo ale kde jme mi no vetšinou uplne nekde jinde. Pak mužou prijit dalši otazky kod je to já kdo je ten kdo ma byt na tech určitejch souřadnicich v tomhle multitimenzionalnim multivesmiru ja sem zatim došel k tomu že iluze co ma iluzi o iluzi :)
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod Tidus » ned, 10. kvě 2009, 02:27

Podobne diskuze o nesmrtelnosti brouka mi prijdou docela zbytecne, protoze stejne nic moc neresi. Dulezite je vedet, ze jsme TADY a at uz je to TADY kdekoli, stejne budeme porad jen TADY.

Zkusim vysvetlit po lopate svuj pohled....i kdyz tu uz vlastne byl jinymy slovy receny :oops:
Klasicka predstava 5 rozmeru je pomerne jednoducha. Prestavte si dva body. Kdyz neexistuje zadny rozmer, tak jsou v sobe na stejnem miste, protoze jsou v podstate nikde a vsude zaroven.pokud vytvorime 1D, tak nemusi byt na stejnem miste. Pokud jsou ale z pohledu jednoho rozmeru na stejnem miste a presto je kazdy jinde, tak jsou jinde ve druhem rozmeru. Pokud jsou ve dvou rozmerech na stejnem miste a presto je kazdy jinde, tak jsou jinde ve tretim rozmeru. A uz tu mame klasicky 3D prostor. Pokud jsou ve 3D prostoru dva body zase na stejnem miste, a presto je kazdy jinde, tak jsou od sebe zase ve 4. rozmeru, case. A pokud jsou ve 4 rozmerech na stejnem miste a pri tom kazdy jinde, tak jsou od sebe vzdaleni zase v jinem rozmeru (treba jina realita, v astralu a podobne....). Takhle se da vymyslet spousta rozmeru....

P.S.: Jeste k te magii. Magie je spise oznaceni pro neco, co si neumime vysvetlit. Jakmyle to pochopime, rikame tomu veda.... Z toho vypliva, ze je to jen abstraktni pojem a jako takova neexistuje (tot muj nazor)....
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod Heimdall » ned, 10. kvě 2009, 12:45

P.S.: Jeste k te magii. Magie je spise oznaceni pro neco, co si neumime vysvetlit. Jakmyle to pochopime, rikame tomu veda.... Z toho vypliva, ze je to jen abstraktni pojem a jako takova neexistuje (tot muj nazor)....
Magie je Věda a Umění způsobit změnu, aby nastala ve shodě s Vůlí. - Názor Aleistera Crowleyho, já se k němu přikláním :) .

Ps: Jak můžeš tvrdit, že magie je označení pro něco co si neumíme vysvětlit? Zkus mi to trochu blíže objasnit, moc mi to nedává smysl. A jak můžeš tvrdit, že jakmile to pochopíme, říkáme tomu věda? Neslouží snad věda k tomu, abychom chápali? Chceš snad tvrdit, že vědci ve svém oboru ho chápou? to je dost diskutabilní, stále se objevují nové teorie, nové vzorce, nové objevy,(a to i v Magii, jen ne tak radikání) nemůžeš přece tak lehkomyslně rozhazovat myšlenky, ba co Magie je možná více chápana(samozřejmě jen těmi co se o ni zajímají, nechci však používat slovo vědci, v tomto ohledu bych váhal zda je Magie opravdu věda, zůstanu tedy raději u pojmu Mága :) než většina "ostatních" věd.

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod CLVestec » ned, 10. kvě 2009, 21:12

Magie se většinou používá,jako název pro viditelnější ovlivnění tohoto světa.Děláme to energii,vytvořenou naší myslí.Několik vědců se pokoušelo o vysvětlení pojmu myšlenky,a zjistili že myšlenka je taky objekt.Navíc při lepším zkoumání se zjistili,že nic v tomhle Vesmíru néní pevné.Protože molekuli/energie(tady myslím i menší než molekuly,jako atomy a.t.d) se pořád hýbe,akorát někde bývají více blízko sebe tím vzniká pevnější objekt,jak ale něco je od sebe,tak už se nám to nezdá pevné.Třeba naše astrální tělo,je ještě z menších částic,a jsou více dál od sebe,proto můžeme leťět přes zeď,nebo podobně.Jestliže se energii co dokáže ovlivnit značně tuto sféru,říká magie,tak magie podle téhle teorie musí být i to že teď sem píšu,nebo že vidím.Proto na magii,jaksi nevěřím,jenom na prací z energii,protože ty všechny zaříkavadla,zaklínadla,zasvěcení jsou pořád energie.Když je řeknem,něco si vsugerujem a tím vytvoříme energii.
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod blaza » čtv, 14. kvě 2009, 00:10

z toho, co jsem tu pochopil, popisujete život ve 4d tak, že čas je okem viditelný rozměr, ve kterém se dá volně pohybovat...tady se mluví o tom "našem" vnímání času - čas je veličina určující změnu za daný čas.
Nevim jestli je to k tematu, ale vybavil se mi jeden zazitek ''ve 4D''... :idea:
Minulej rok na podzim mi Brandis poslal lisohlavky odmenou za Tesluv stit, kterej sem mu pucil. Mel sem to minulej rok na podzim. Sice sem se rozhod ze svoje zazitky nebudu nikde publikovat, ale tohle by vas mohlo zajimat. Sedel sem takle u rybniku (rekreacni areal), je to zhruba kilak vod myho bydliste, dal sem si to a jak sem to mel poprvi, tak sem popravde ani necekal ze se bude neco dit, po predchozi neblahe zkusenosti se Salveji divotvornou, ale k tematu. Najednou sem se divil ze to vubec nefunguje, sned sem snad vsechno. Tak si to kracim domu kolem rybniku, ale uz mi zacinalo bejt divny, ze je neco jinak. Sel sem tou samou cestou, kterou chodim skoro kazdej den do skoly, trva to asi 5minut, jenze tentokrat mi prislo jako kdyby ta cesta byla nekonecna...? :eek: Vnimal sem cas uplne jinak. Nebylo to jako kdyz se vozerete, ale uplne neco jinyho. Pak sem si vo tom neco zjistil... a zjistil sem, ze sem byl ve stavu rozsirenyho vedomi. Zkratka kdyz se clovek vozere, tak se mozek votupi a cas je vniman relativne rychle (protoze ho nevnimate tak dobre, jako kdyz spite). Zatimco kdyz si date houby tak vam pride kazdej okamzik nekonecnej, protoze vidite na silnici ject auto 20km/h, ktery si to ve skutecnosti prazi 60km/h. Rek bych ze subjektivni vnimani casu je klicem k rozuzleni toho jestli je 4D realita, nebo fake.
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod CLVestec » čtv, 14. kvě 2009, 14:12

Blaza:Brutus,nevěděl jsem že ve fyzické sféře se dá tak viditelně spomalit vnímání času.Bych řekl,že to co jsi prožil po houbičkách/šalvěji(nevím co jsi tam už psal) byla Chronokineze.Ale zážitek 4D to určitě byl,aspoň jsi tu kromě tuny keců napsal trochu praxe.Neměl jsi strach ? :D Já bych po tomhle měl strach určitě,protože při OBE když se ti něco stane,tak se vrátíš do těla,ale tohle byl zážitek ve fyzické sféře.Ale díky že jsi nám napsal 4D zvlastní zkušenosti. ;)
Edit:Jestli někdo máte takových zážitků a haluzí hodně,tak se pochlubte. ;)
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod Etellyen » čtv, 14. kvě 2009, 15:07

jak to stema houbickama vlastne je? chci to taky zkusit:D
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod Helias » čtv, 14. kvě 2009, 15:24

No když já sem měl poprvé houbičky, tak to bylo skvělé. Byl jsem maximálně uvolněný, viděl jsem toho víc, než jsem dokázal pochopit. A ohledně vnímání času ... byl jsem "mimo" bezmála 5 hodin, ale zážitek se mi zdál dlouhý jak minimálně 30 hodin, chvílemi jsem měl i pocit, že se to snad děje už týden ... je to moc zvláštní pocit, navíc, když jsem na chvíli zapomněl, že jsem nějaké houby měl. Všechno se mi roztíkalo před očima, v ohni pochodovaly tisíce mravenců a oheň dokonce zpíval (připomínalo mi to tibetské tóny). A neslyšel jsem to sám. Když jsem na to upozornil ostatní, tak jeden na mě zakýval, že to taky slyší.
Carpe Diem

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod jadydadyda » čtv, 14. kvě 2009, 16:38

Kdo to budete chtít zkusit, tak raději rozemelte hodně hub na kašičku než aby jste polykali celé houby. Zabráníte tak potížím, kdyby jste narazili na nějakou obzvláště silnou houbu. V kaši se to všechno zprůměruje.

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod Daniel » čtv, 14. kvě 2009, 19:19

etellyen: prosim te ty radsi nic nezkousej, pokud vim tak je ti trinact, takze na to mas casu jeste opravdu hodne.. pristup "chci to taky zkusit:D" je dost o nicem.. to je vec ke ktere musis pristupovat s nejakou pripravou, znalostma a respektem.. musis k tomu mit opravdu hodne dobry duvod, ne to jen tak zrat abys zabil nudu

Helias: kamarad byl jednou v bezvedomi par sekund a vykladal nam ze za tu dobu prozil dva dny. v tech dvouch dnech chodil dojizdel do prace, odpoledne jezdil na kole, vecer do hospody, prozil pry kazdou sekundu.. :) cetl sem i nejaky trip reporty kde lidi popisovali ze se cas zastavil uplne, ze jim pripadalo ze ho musi doslova tlacit aby se pohnul..
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod Etellyen » čtv, 14. kvě 2009, 20:38

no jasne byla to jen sranda:D....takle z bych si zasel na houbicky a pak si to doma dal to ne:D to spis az budu starsi a snekym:D.....tyyyjo hele :D ja kdyz koukam na video na netu tak se nesmeju..kdyz ctu vtip tak taky ne...i kdyz mi to vtipne pride ale proste se nezasmeju jen si tak vduchu reknu ze je to dobry a vtipny:D..ale chytam zachvaty smichu kdyz si predstavim ze ten cas de pomalu:Dnechapu :D :D :D ani mi to moc vtipny nepride..vlastne vubec ale se smeju nak sam odsebe :D
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod CLVestec » čtv, 14. kvě 2009, 21:48

Pak tu napíšu moje zkušenosti z 4D (nebojte žádný houbičky :D ),zatím si ale musím najít čas.Teď tu ještě řeším něco do škole. ;)
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod blaza » pát, 15. kvě 2009, 10:26

Blaza:Brutus,nevěděl jsem že ve fyzické sféře se dá tak viditelně spomalit vnímání času.Bych řekl,že to co jsi prožil po houbičkách/šalvěji(nevím co jsi tam už psal) byla Chronokineze.Ale zážitek 4D to určitě byl,aspoň jsi tu kromě tuny keců napsal trochu praxe.Neměl jsi strach ? :D Já bych po tomhle měl strach určitě,protože při OBE když se ti něco stane,tak se vrátíš do těla,ale tohle byl zážitek ve fyzické sféře.Ale díky že jsi nám napsal 4D zvlastní zkušenosti. ;)
Edit:Jestli někdo máte takových zážitků a haluzí hodně,tak se pochlubte. ;)
Nerad bych tu rozjizdel OT, tak to trochu krotte. Ale sem rad ze se vam to libilo :). Strach sem nemel. Kdyz si vo tom trochu prectes tak strach mit nemuzes. Je pravda ze sice by mel bejt u tebe ''strizlivak'', kterej by te mel hlidat, ale to bylo spis u ty salveji myslim. Samozrejme houby sou taky nebezpecny, jednou tu nekdo psal ze naka holka si to dala a pak vyskocila z vokna nebo co.

Jeste k tomu OOBE- napsal si to spatne je to tusim z aj Out Of Body Experiment, ale to neres. Jinak spis bych se bal toho LSD, pac to te nakopne jinym stylem, ale taky je to halucinogen. Nejvic me pobavilo jak sem jednou cet na naky strance, kde lidi popisovali ucinky LSD. Jeden typek si dal LSD a popisoval jak videl svoji svetelnou ruku :)
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvaha o rozměrech

Příspěvekod Helias » pát, 15. kvě 2009, 10:50

Nechci slovíčkařit, ale budu. Je to Out of Body Experience (zkušenost).

Jinak já mám asi větší respekt z houbiček, neboť nikdy nevíš, kolik tam je psilocybinu a psilocinu (dvě aktivní látky způsobující otravu - a tím i stav), jednou jsem měl i 20 hub a nic moc, naopak jsem měl i 11 a byla to fakt síla. Kdežto u LSD máš předem naměřenou dávku (50-100 mikrogramů), přičemž ani dvojnásobek nemusí smrtelný.
Carpe Diem


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů