Budoucí Snový Deník

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Budoucí Snový Deník

Příspěvekod loob » čtv, 11. pro 2008, 18:40

Tak jestli se tohohle dožiju ,tak se tim odbuorá nutnost psaní snovýho deník :D ;) Ale nwm jestli se mi to bude líbit ,že mi bude někdo schopnej snímat sny :( uvidíme...

Zajímavý článek na novinky.cz
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí Snový Deník

Příspěvekod ATA » čtv, 11. pro 2008, 19:19

Zase mě prředběhly :D
Me se zatim akorat povedlo rekonsruovat pohyb oči ve snu z mym vybavenim bych jeste možna poznal signaly do svalu podle ktrej by se dal castečne rekonstuovat pohyb.

Skoda že tam nejsou žadny podrobnosti zkusim neco vyhrabat
članky na novinkách maj mizernou kvalitu a byvaj dost zktresleny to co tam pišou se mi dost nezda
Tým vedený Jukijasuem Kamitanim úspěšně zachytil tyto signály a pak z nich rekonstruoval, co člověk viděl.
pišou tam o zachicenejch signálech na to by musley primo napichnout neurony elektrodama spiš myslim že to rozpoznavaj podle aktivity mozku snimanejch třeba magnetickou rezonancí
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Budoucí Snový Deník

Příspěvekod Daniel » čtv, 11. pro 2008, 19:40

presne jak rika ATA - clanky na novinkach maji hroznou kvalitu.. je to takovej dost bulvar. takze brat s rezervou.
- ty informace se mi zdaji dost prehnany, v jinem ceskem clanku sem cetl ze jen poznali podle aktivity mozku na jaky vzor z predem danych se clovek diva (coz je trochu rozdil oproti snimani snu:))
- jmeno co tam uvadeji (Jukijsu Kamitani) se v podstate neda vygooglit.. myslilm ze kdyby to opravdu bylo tak zhave tak o tom media informuji krapet vic :)

pripomnelo mi to clanek tak z pred 10 let v casopise Hrom (pamatujete si ten casopis nekdo? :)) bylo tam video ktere umi nahravat sny..... ;) :mrgreen:
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí Snový Deník

Příspěvekod ATA » čtv, 11. pro 2008, 20:50

Sem skoušel googlit a nenešel sem ani ten puvodni članek ted sem se proklikal na stranky toho institutu a nejky linky pulka toho je v japonštině.


edit:
Bohužel vetšina informaci neni dostupnejch z toho co tam je sem vyčetl v tom institutu ž použivaj kombinaci několika neinvazivnich metod
fMRI(funkční magnetická rezonance -prutok a okysličeni krve ,MEG(magnetoencefalografie -merini magnetickyho pole), NIRS(nearinfrared spectroscopy -sledovani zářeni v blizke infračervene obasti), and EEG(elektrická aktivita) a zkoumaj vizualini a motorickou čast motku siganal pak použivaj i k ovladani robotu.

edit2:
Tak konečne sem našel puvodni tiskovou zpravu z toho institutu bohužel v japonštině google to sice preložil ale čestine se to moc nepodobá :D
tady je:http://209.85.135.104/translate_c?hl=cs ... UpH5sCRPPg
bude me si muset počkat na clanek v angličtine

Aspon oproti minulejm vyzmumum co sem sledoval pokročily v tech predchozich vetšinou sedlovaly jen obasti a podle toho poznaly jetly se človek diva treba na dum nebo na neči tvář ale tdy dou jinou cestou a snaži se primo rekonstruovat obarz takle vypda zatim vysledek Obrázek snimaj to pomoci fMRI a zprcovaj v PC ketrej se uči.
Ikdybi to fungovalu z lepšim rozlišenim na domaci pristroj mužem zapomnout fMRI je pres celou mistnost a stoji desitky milionu možna by slo neco z NIRS(by mozna mohlo byt docela mali a levny ale nevym jak je to z rozlišenim) nebo MEG ale o tech toho moc nevym du udelat menši pruzkum :D .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů