Uvolněné tělo

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Uvolněné tělo

Příspěvekod Tidus » sob, 22. lis 2008, 00:58

V posledni dobe (nekolik mesicu) se snazim vylepsit vselijake sve navyky. Uz jsem psal o spravnem dychani, poloze zad nebo spanku a podobne. Nedavno jsem zacal s dalsi veci a to je uvolneni tela v beznem zivote. Zacal jsem o tom premyslet kvuli zlepseni toku energie a hlavne pro zlepseni pohyblivosti pro bojove umeni. Hodne me k tomu taky prinutila knizka Sokrates od Millmana (cast kdy Sokrates rtenuje 9 let u mnicha/mistra).

Uvolnene telo je zaklad pro zdravi a pro veskery pohyb. Vsichni velci mistri bojovych umeni radi, aby bojovnik byl jako voda. Nestavil se nikdy na odpor a vzdy se dokazal prizpusobit. Boj s nim by mel byt jako se vzduchem, ktery nelze prastit, ne jako se skalou, ktera nejde porazit. Proc to sem ale pisu? Vas by mohlo zajimat to, jaky ucinek to ma na tok energie. Pres den spotrebovavam mnohem mene energie a tak ji pak mam mnohem vice pri praci s energii nebo pro jakoukoli jinou cinnost. Zaroven se mi s ni mnohem lepe pracuje. V uvolnenem tele neni tolik prekazek jeko ve ztuhlem.

A o jakem uvolneni to mluvim? nemyslim ted jen chvilkove uvolneni pro AC, nebo jinou meditaci. Mluvim o uvolnenych pohybech a zapojovani jen nutnych svalu. Nepriklad ted kdyz tohle ctes, tak si vsimni, kolik svalu muzes povolit. Hlavne ramena jdou vetsinou hodne povolit. To samozrejme kazdy urcite vi. Jde ale o to, uchovat si tento stav neustale. Relaxace pro AC trva mnohem mene casu. Co se tyka pohybu, tak se mi rapidne zlepsila rychlost, prizpusobivost a uspora energie. Dokonce si prijdu i psych. vyrovnanejsi.

Vsem velmi doporucuji.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

dreamingwolf
Příspěvky: 51
Registrován: stř, 01. říj 2008, 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvolněné tělo

Příspěvekod dreamingwolf » stř, 26. lis 2008, 10:02

Hoci platí, že uvoľnením tela dosiahneme aj uvoľnenie mysle, predsa len by som to otočil a položil dôraz na prácu s vlastnou psychikou. Ak totiž dokážeme uchovať "uvoľnenosť" mysle, telo bude automaticky nasledovať. To značí, väčšinu svojich telesných stuhnutostí, napätí a blokov vytvárame na úrovni psychiky. Ak mám v podvedomí z niečoho obavy, alebo prežívam vnútorný konflikt, alebo ma niečo dráždi a "vytáča", potom sa tieto psychické stavy či procesy nevyhnutne premietajú do telesnej sféry. Darmo teda budem vedome uvoľňovať svoje telo, keď v podvedomí mám natlačený "materiál", ktorý mi o chvíľku opäť vyvolá v tele napätie a stuhnutosť... ;)


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů