Zamotani hlavy

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Zamotani hlavy

Příspěvekod Tidus » úte, 28. říj 2008, 14:44

Stava se vam, ze vstanete, nebo se protahnete a strasne se vam zamota hlava? Kdyz jsem byl mensi (teste po tom, co jsem vyrostl), okolo 8., 9. tridy, tak jsem mel problemy s tlakem. Zamotala se mi hlava a ztracel se mi obraz. Pak jsem se jen probral na zemi a chvili byl jaksi mimo. Pozdeji jsem se tomu naucil odolavat, takze byvam jen mimo, ale nesekne to se mnou. Je to docela zajimavy pocit. Naposled se mi to stalo zrovna tak pred minutou, tak me to napadlo sem napsat. Clovek se v takovem stavu soustredi jen na jeden bod a jen na pritomnost. Pripadam si vzdy jako dite. Na vsechno jako bych se dival poprve, a mel na to novy pohled bez predsudku a existuje pro me jen to co zrovna vidim pred sebou. Taky mi pri jedne astralni ceste doslo, ze pocit padani do bezvedomi je uplne stejny, jako vybrace ktere nas vyhazuji ven z tela. Kdysi jsem pri pokusu o AC zazil velmi zive hypnagogicke halucinace, ve kterych jsem presne takhle upadal do bezvedomi. Branil jsem se tomu, ale pak jsem si uvedomi, ze lezim bezpecne v posteli, takze si klidne muzu dovolit omdlit bez nebezpeci padu. Poddal jsem se tomu a vysledkem bylo AC :D .

Mate s timhle nejake zkusenosti?
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
matrixnet
Příspěvky: 88
Registrován: pát, 25. črc 2008, 17:19

Re: Zamotani hlavy

Příspěvekod matrixnet » úte, 28. říj 2008, 15:17

Mě se to stávalo taky, asi to byl nízký tlak, tak kolem 3 třídy i pozdějc, ve škole, ale i v dopravním prostředku kde byl vydýchaný vzduch, to jsem se úplně sesunul, přepadla mě taková celková slabost že pak člověk opravdu žije jen přítomností a nic jiného ho v tu chvíli nezajímá, jen aby se to ještě nezhoršovalo a je mu jedno co dělají lidé kolem, jak se na něj budou dívat, když si sedne na zem, protože nohy ho neudrží. Při tom jsem viděl věci kolem sebe zrnitě tak jako když se díváte na rozladěný obraz v televizi. Stalo se mi to jen jednou, že jsem stoupl na židličku abych dosáhl na nějakou knížku a v tom jsem se kontrolovaně sesunul a za nějakou dobu jsem byl schopny vstát.
Nikdy nemáme definitivní pravdu, můžeme si být jisti jen tím, že se mýlíme.

H0n24
Příspěvky: 126
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:20
Bydliště: Tábor, Jindřichův Hradec(víkend)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamotani hlavy

Příspěvekod H0n24 » úte, 28. říj 2008, 19:04

Přeně tohle se mi občas stává, většinou když několik minut ležim a pak rychle vstanu, tak se mi pomalu rozsype obraz, nic nevidím, neslyším, necítím..přestanou mi fungovat všechny smysly, těžko se pohybuju a začne mě bolet hlava, po 10 sekundách se všechno vrátí do normálu. Není to tak intenzivní, abych upadl do bezvědomí, připadá mi to jako kdybych se restartoval :) . S tím astrálem je to dobrej nápad, až se mi to zase stane, tak to zkusím a pak napíšu.
Obrázek

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Zamotani hlavy

Příspěvekod nou » úte, 28. říj 2008, 21:33

ja som sa raz rychlo postavil vybehol hore schodmi na poschodie a vtom som videl ako sa mi zuzuje videnie do tunelu a premaha celkova slabost. tak som sa rychlo hodil na postel a tam chvilku pockal kym sa to upravi. je to najskor tym ze sa odkrvuje mozog. a ze su pocodbne pocity aj pri AC by som videl v tom ze v obidvoch pripadoch proste stracame kontakt s telom len z inych pricin.

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamotani hlavy

Příspěvekod Helias » stř, 29. říj 2008, 13:05

Kdysi mi doktorka na prohlídce říkala, že mám nízký tlak. Většinou, když sem rychle vstal, zatmělo se mi před očima a prožíval sem to samé, co popisujete, po poár sekundách to přešlo. Vyvrátil sem se jen tříkrát.
Jednou, když sem byl na turnaji házené sem se bouchl do brňavky a probudil sem se na zemi s roztrženou bradou.
Podruhé, když sem byl na nějakém koncertě a čekal sem u baru na pivo asi půl hodiny a nestačil sem si objednat se mi najednou začalo stmívat před očima. Chvíli sem stál, ale zhoršovalo se to. Najednou nic nevidím (jen zrnitý černý obraz), hudba a hluk potlumily a já se slepý prorážím davem lidí, nejdu zeď, sednu a opřu se. Asi po půl minutě se mi vrátilo vše do normálu.
Potřetí to bylo nedávno, když jsem běžel a zakopl. Celý sem se dodřel, ale nic moc mě nebolelo. V šoku sem vstal a šel za kámošem, začal sem se s ním bavit a zase sem začínal být mimo. Po chvíli asi pětisekundový sek, kdy neovládám tělo, neuvědomuju si, co se děje. Po chvíli vstanu ze země a sem naprosto v pohodě.
Carpe Diem

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Zamotani hlavy

Příspěvekod GeorgeLD » čtv, 30. říj 2008, 16:14

Tak presne tohle se mi stavalo, kdyz jsem kdysi drzel pust. Kdyz jsem vstaval a zapomel na to, ze to musim udelat hezky pmalu, zamotala se mi hlava a udelalo cerno pred ocima. Taky jsem se tomu ale naucil odolavat, takze se to postupne zmirnovalo. Pri poslednich pustech uz se mi to nestava. Jednou ale, kdyz jsem se rychle zvedl, se mi strasnee zatocila hlava, donutilo me to kleknout si na zem a v tom me se zacalo cele moje telo skubat, az jsem se svalil uplne na zem a tam jsem se trepal v takovem polobezvedomi. Neco jako pri epyleptickem zachvate. Kdyz jsme se pak postavil, vedel jsem presne co se delo, ale tak zamlzene jako treba ve snu :)

LYCAN
Příspěvky: 6
Registrován: ned, 13. črc 2008, 08:38

Re: Zamotani hlavy

Příspěvekod LYCAN » ned, 02. lis 2008, 16:33

to se mne taky nekdy stava vetsinou kdyz dlouho sedim nebo lezim a pak vstanu ale rovnovahu udrzim
jednou sem rovnovahu neudrzel a roztriskal sklo,doufam ze vysokej tlak nemam :-?
Don't waste your time on coffins today-Serj

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Zamotani hlavy

Příspěvekod Daniel » ned, 02. lis 2008, 18:00

jo taky se mi to parkrat stalo, kdyz sem byl nemocny a rychle sem vstal..

GeorgeLD: trosku se zamysli jestli ti ty tvoje pusty spis neskodi.. ja bych dobrovolne nikdy svemu telu nedelal nic, co by vyvolavalo stavy ktere popisujes
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Zamotani hlavy

Příspěvekod GeorgeLD » ned, 02. lis 2008, 19:11

A ja bych se zamyslel nad tim, co znamena delat veci, ktere skodi memu telu, jestli jsou to prave ty veci, ktere memu telu skodi a jestli jdou vubec povazovat za skutecne skodlive veci. Vzdycky jsem se snazil nepocitovat hořkost nad tim, co se mi deje nejen pri pustech a ikdyz to neni nekdy snadne, myslim ze se mi to celkem dari a naucil jsem se, ze po obdobi trapeni vzdycky prijde uleva a citim se dobre. V prirode taky nesviti porad jen slunce, ale taky prsi a nekdy jsou bourky. Potom si clovek vice vazi toho, ze sviti slunicko :) Jezis rekl, ze ne samym chlebem ziv bude clovek, ale kazdym slovem Bozim. Chapes? :)

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Zamotani hlavy

Příspěvekod Daniel » pon, 03. lis 2008, 14:21

GeorgeLD: ne, asi nechapu.. pust ma slouzit k ocisteni tela a ne k tomu aby sis zpusoboval utrpeni.. pokud se behem pustu svijis na zemi v nejakych zachvatech tak to asi neni uplne normalni
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: Zamotani hlavy

Příspěvekod GeorgeLD » pon, 03. lis 2008, 17:18

Ocisteni tela - to jsi rekl zajimavou vec, souhlasim s ni. Vis ale, ze mezi procistovani tela patri take odstranovani nemoci hluboko zakorenenych v tele a to nepujde bez proziteho utrpeni? Kazdy kdo drzi pust ma ruzne priznaky procistovani tela. Ale ty si myslis, ze procistovani tela musi byt bezbolestne, protoze jinak to procistovani neni, ale rikam ze to tak neni. Ve skutecnosti, na utrpeni neni vubec nic spatneho - to rikam ted, kdyz zadnym velkym neprochazim - tvrdim ze utrpeni neni zla vec, ale lide si to casto mysli - nemuzes chtit od zivota jen radovanky. Kdyz se podivas na technologicky pokrok lidstva, rekl bych ze je to cele o touze zbavit se utrpeni, nebo je to zakladni aspoekt - lide si proste neuvedomuji, ze se ho nemuzou zbavit vubec zadnym technckym prostredkem - a tak bude clovek, zijici tady, odsouzen k utrpeni - a pokud se on sam nezlepsi, bude trpet ve stejne mire, at uz s technickymi prostredky, nebo bez nich.

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Zamotani hlavy

Příspěvekod jadydadyda » úte, 04. lis 2008, 19:30

Toto se mi kdysi stávalo ve vaně, když jsem po delší době prudce vstal. Měli jsme u vany přimontovanej drátěnej sušák na ručníky, který jsem takto zdemoloval když jsem se snažil nerozbít si při tom motání hubu, tenkrát to mnou švihlo vo vanu docela dost intenzivně, takže ten sušák a já jsme vytvořili ekvivalenty k pojmům ze známém přísloví- "tonoucí se stébla chytá" :) Těžko se to pak ostatním vysvětluje, proč člověk rozlámal nevinej sušák na ohrabky.

Uživatelský avatar
andree
Příspěvky: 106
Registrován: úte, 04. lis 2008, 19:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamotani hlavy

Příspěvekod andree » stř, 05. lis 2008, 18:09

já se léčim s tlakem ..párkrát to se mnou seklo ...a taky když prudce vstanu motá se mi šíša :D


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů