Hlasy

Uživatelský avatar
Akuza
Příspěvky: 63
Registrován: čtv, 26. čer 2008, 21:47

Hlasy

Příspěvekod Akuza » čtv, 04. zář 2008, 21:22

Slyšíte někdy hlasy, bez toho abste někoho viděli?(nymyslim telefon, radio, tv atd :D ) Mě se to stalo poprve pred par dny, kdyz sem sem mel serii nepeknych opakovacích snů (pojem sem zaved pro sny co se mi posledni dobou zacli obcas zdat..vzdy jde o stejnej problem, akorat prostredi je uplne jiny i podminky a takhle mam treba 5 i vic snu a to je pak na zblazneni, zvlast kdyz nikdy nedokazu co chci..prisel sem ale na jednu věc co sny propojuje- vždycky řešim jak se dostat z bodu A do bodu B v určitém časovém limitu)..no a po jednom snu(kterej následoval po opakovacích snech ale nebyl opakovaci-zrovna sem si obhlížel v hradci místa vhodné pro sebevraždu :mrgreen: ) sem se vzbudil a přemejšlel o tom..to je asi celkem normalni..domýšlel sem, jaké místo by bylo teda nejvhodnější (ne, že bych se chtěl zabít) a z myšlenek mě vyrušil hlas mé hodně dobré kamarádky...asi napomenutí, abych o takových věcech ani nepřemýšlel. To hlavní ale přišlo o dva dny později, když sem se vzbudil(tu noc už po druhý, předtim mě vzbudil řev lasiček, teď newim co). Chvíli sem jen tak ležel a pak sem uslyšel neznámí mužský hlas říct větu, kterou se pak pod vlivem událostí zapoměl (začínalo to "tak ..."), pak už to mam trochu zmatený..řek sem něco ve smysl "cože?" a chtěl se kouknout okolo, páč mě to trochu vyděsilo, když sem věděl, že určitě nespim, zjistil sem ale že se nemůžu hejbat (od týhle chvíle si už nejsem jistej, jestli sem byl uplně bdělý) a ten hlas po mě chtěl abych něco řek, měl sem docela strach a snažil sem se pohnout rukama, ale bylo to jako bych byl zahrabanej hluboko v písku.. po neurčitý době sem řek co chtěl( mam pocit, že to byl nějaký slib..tu noc sem před spaním žádal bytosti, který "pozoruju" kolem sebe už pře dva týdny o radu a pomoc s jedním problémem a druhý den sem měl pocit že musím něco udělat co sem pořád odkládal na neurčito, protože sem měl obavy,že to není dobrý nápad..a možná nebyl :-? a možná byl). Taky sem pak slyšel v pozadí, když sem byl znehybněn ženský hlasy a taky mě zas hrozně nepřijemně vibrovalo ve spáncích..nebo v uších dutinách. Všechny ty (včetně tý kamarádky 2 dny předtím) hlasy byly slyšet ale naprosto čistě, a ne ušima- přímal sem to přímo do mozku. Toť asi vše. Určitě na tom má taky svůj podíl nervové vypětí způsobené zápočtovým testem a nadcházející zkouškou.
Cesta nám přináší štěstí, ne cíl!

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Hlasy

Příspěvekod jadydadyda » čtv, 04. zář 2008, 22:45

Stalo se ti to v Hypnagogické fázy? Občas slyším věci podobného charakteru před a nebo na konci spánku, často si člověk nezapamatuje slova, ale třeba jen charakter, nebo pocit jako třeba ty. Ať už si to zapamatuju nebo ne, tak mi vždy přijde, že to má hodně velkej význam.
Nedávno se mi před usnutím stalo, že se k něčemu podobnému začalo schylovat, ale přerušil jsem to. Problém byl v tom, že jen to co se před tím dělo mě na krátký okamžik vyděsilo až k smrti, jako když má přijít někdo, kdo tě může zamáčknout do země jen pohledem. Jenom jsem tak ležel v posteli, ani jsem nespal, když jsem byl najednou ochromenej jako při transu a přes zavřené oči jsem viděl jen oslňující bílou záři, pak mnou proběhlo spousta pocitů a já věděl, že se semnou chystá někdo mluvit. I když neměl zlé úmysly, nemohl jsem to vydržet a musel jsem z toho stavu utéct, pak mě to samozřejmě moc mrzelo, že jsem to nezvládl, ale kdo ví jestli bych to podruhé neudělal stejně.

p.s. Jednou jsme s kámošema viděli mluvící stan. Všichni jsme to slyšely a můžeme to dosvědčit. :)

Uživatelský avatar
Akuza
Příspěvky: 63
Registrován: čtv, 26. čer 2008, 21:47

Re: Hlasy

Příspěvekod Akuza » čtv, 04. zář 2008, 23:25

Já myslim, že ze začátku sem byl uplně bdělý jako když se v noci probudim a nejsem ani unavenej. Jinak bílou záři se zavřenýma očima vidim dost často, hlavne kdyz pracuju s energií. Je fakt, že když člověk něco předem tuší, tak asi strach způsobí útlum příjmání telepatických (řek bych, že komunikují tak) signálů
Cesta nám přináší štěstí, ne cíl!

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Hlasy

Příspěvekod Daniel » pát, 05. zář 2008, 01:25

cau, hlasy slysivam, ale jen ve fazich na pomezi spanku a bdeni, a i to jen zridka.. naposledy to bylo kdyz sem se probudil uprostred noci nekdy minulej tyden, slysel sem par sekund divci smich a pak nejake vety.. rekl bych ze je to jeste relativne normalni kdyz usinas nebo se probouzis, v bdelym stavu uz by me to asi trochu znepokojovalo, ale urcite na to ma vliv nervove vypeti jak rikas

co se tyce tech opakovacich snu - stava se mi to taky. mam jeden sen treba 5x za noc po sobe, pokazde se lisi jen detailama, vim co se stane a vim ze se mi to uz pred chvili zdalo a vim co musim udelat jinak.. ale pak se probudim a nejsem si jistej jestli se mi ten sen zdal opravdu nekolikrat nebo sem mel jen pocit ze se mi zdal nekolikrat... stava se mi to dost casto a jeste se mi nepodarilo prijit na to jestli se to vazne opakuje nebo je to takovej dojem, jen neco na zpusob deja-vu

obcas se mi zda jeden sen nekolikrat po sobe, pokazde z pohledu jine osoby vyskytujici se v tom snu (taky nevim jestli se mi to realne zda nekolikrat po sobe nebo jen "mam ten pocit")
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Hlasy

Příspěvekod Tidus » sob, 06. zář 2008, 16:10

Akuza: Uvedomoval sis, ze na tebe prave neco mluvi? Obcas slysivam hlasy v hypnagogickem stavu ale je to vzdycky jen takovej pocit, ze jsem ted neco slysel. Nikdy se mi nestalo, ze bych si uvedomoval, ze prave ted neco posloucham.... jestli me chapes....

A v tom snu se zvladas dostat do bodu B?
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Akuza
Příspěvky: 63
Registrován: čtv, 26. čer 2008, 21:47

Re: Hlasy

Příspěvekod Akuza » sob, 06. zář 2008, 21:17

Tidus: Právě, že sem si ty hlasy uvědomoval, proto mě to jak na mě mluvil ten mužskej hlas docela rozhodilo, byl sem uplně normálně při vědomí. A do bodu B sem se v žádnym snu nedostal, největší úspěch byl, když sem se tim moc nestresoval a prostě se snažil něco vymyslet.
Cesta nám přináší štěstí, ne cíl!

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Hlasy

Příspěvekod jadydadyda » sob, 06. zář 2008, 22:32

Znamená to něco, když se tam člověk pravidelně nedostává?

Uživatelský avatar
Akuza
Příspěvky: 63
Registrován: čtv, 26. čer 2008, 21:47

Re: Hlasy

Příspěvekod Akuza » ned, 07. zář 2008, 14:45

Já myslim, že určitě jo, ale nemůžu přijít na to co...sem nedávno narazil na jedno hezké "rčení" - Člověk nechápe svůj osud v okamžiku, kdy se osud tvoří. ..u spousta věcí, které nevypadali, že jsou k prospěšné sem s odstupem doby objevil, v čem spočíval jejich "účel"
Cesta nám přináší štěstí, ne cíl!

Uživatelský avatar
Pernee
Příspěvky: 72
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasy

Příspěvekod Pernee » čtv, 11. zář 2008, 00:05

Já sem nic z tohohle eště nezažil...ale hlavní je tomu naslouchat podle mě. Prostě o tom občas popřemejšlet a mít o to nějakej zájem. Pak se můžeš posunout vpřed :)

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Hlasy

Příspěvekod jadydadyda » čtv, 11. zář 2008, 00:15

Osobně mi často ty hlasy nepřipadaly zrovna přátelský, jindy zněly neutrálně.

Tidusi, proč jsi se ptal, jestli se zvládá dostat z A do B? Jestli víš co to znamená, tak by mě to docela zajímalo.

Uživatelský avatar
matrixnet
Příspěvky: 88
Registrován: pát, 25. črc 2008, 17:19

Re: Hlasy

Příspěvekod matrixnet » čtv, 11. zář 2008, 16:57

Nechci být zlým prorokem, ale může to být taky známka duševní nemoci, pokud ty hlasy slyšíte v bdělém stavu, je to něco jako zažívat sen v reálu, což je hodně nepříjemné, protože zrovna to, čím se člověk řídí selhává. Ty hlasy můžou být opravdu zlé a můžou vám říkat nějaké věci, které by jste v životě neudělali, takže bych byl pro je neposlouchat.

Mám zkušenost s hlasy a zvuky, ale jen chvíli a taky s tím, že jsem pomyslel na nějakou otázku a v tu chvíli se mi vynořila odpověď bez přemýšlení

takovy příběh na ukázku, věděl jsem i o jiných, ale už jsem je bohužel nenašel
http://mujweb.cz/www/galaxy46/pribehy-zuzka.htm :idea:

ještě bych dodal že tyto stavy nemusí vzniknout z hulení, ale může se to stát samovolně, je to něco jako cukrovka, nikdo zatím nezná příčinu, ale takto onemocní 1% lidí, někde psali že za to může řeč, protože na ni lidský mozek neni uzpůsobený, řeč je takový bonus za který se platí tato daň, každý to má v sobě, ale záleží na okolnostech jestli se ten spouštěcí mechanizmus pustí
Nikdy nemáme definitivní pravdu, můžeme si být jisti jen tím, že se mýlíme.

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Hlasy

Příspěvekod Tidus » pát, 12. zář 2008, 18:44

jadydadyda: Cetl jsem o vykladu snu jednu dost rozsahlou knihu ale to je spis pro vyklad vlastnich snu, protoze muzu pracovat primo s obrazama, detailama a s tim, co to pro me znamena. Samotny nedostani se do bodu B by vseobecne mohlo znamenat veci typu odkladani neceho, obava z neuspechu, nesmireni se s nejakym neuspechem nebo pocit, ze ma neco udelat......

Akuza:Nebude to neco z toho?

matrixnet: Vedci tomu mozna rikaji nemoc ale to je jen proto, ze takovym vecem jeste nerozumime. Kdyz se budes bat lidi, ktere nikdo nevidi, tak te taky hodej do polstrovany mistnosti jako nemocnyho a pritom mas jen vlastnost videt nejake astralni bytosti. Stejne tak kdyz slysis hlasy. Rozhodne bych tomu nerikal porucha nebo nemoc. Kdyz nekdo vidi, slysi nebo jakkoli vnima vic nez ostatni, tak je spise jen otevrenejsi.....pritom muze byt psychycky velice vyrovnany.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
matrixnet
Příspěvky: 88
Registrován: pát, 25. črc 2008, 17:19

Re: Hlasy

Příspěvekod matrixnet » pát, 12. zář 2008, 19:14

Ta nemoc je taková, že ji totiž provázejí příznaky střídání nálad, z mánie až po úplné deprese a to pak hrozí že by člověk mohl spáchat i sebevraždu v tom je to nebezpečí :!: , nebo by na někoho mohl být agresivní kvůli pocitu vlastního ohrožení, nebo jen proto, že mu to řekl nějaký hlas. Znal jsem jednoho co si myslel že ho chce zabit policie, v lidech viděl upíry a ufony, zabarikádoval se doma, až na něho musela přijet zásahovka. Nebo druhého, co si myslel že je v mafii yakuze a sám si usekl sekyrou prst. To jen tak na okraj, hlasy a obrazy sice zní mysticky, ale prožívat to, je něco úplně jiného. Takový člověk prostě nemůže být vyrovnaný jak píšeš, lidský nejsilnější pud je přežít a jestliže ti někdo domněle usiluje o život, tak se s tím prostě nevyrovnáš.
Nikdy nemáme definitivní pravdu, můžeme si být jisti jen tím, že se mýlíme.

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Hlasy

Příspěvekod Daniel » pát, 12. zář 2008, 19:53

matrixnet ma pravdu.. pamatuju si SMSky od kamarada.. myslel si ze po nem nekdo jde a chtel po me sifrovaci zarizeni.. nebo mi posilal ruzne "kodovany" zpravy.. skoncil na psychiatrii..

je jedno jestli to jsou "hlasy z astralu" nebo bytosti nebo se to vsechno vazne odehrava jen v mozku, kazdopadne normalni zivot se s tim zit neda...
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Hlasy

Příspěvekod Tidus » pát, 12. zář 2008, 21:20

matrixnet,Daniel: Ale kdyz pochopis o co jde? Jasne ze pokud nekdo slysi hlasy, asi nebude psychicky v poradku...rozhodi ho to. Co kdyz ale vi, co to muze byt? Kdyz k tobe neco mluvi, ma to svou inteligenci, kdyz to ma inteligenci, da se s tim jednat. Je to samozrejme jen muj nazor. Vidim to spise jako jednani zdraveho cloveka v urcite zivotni situaci nez jako jednani blazna v bezne situaci....
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
matrixnet
Příspěvky: 88
Registrován: pát, 25. črc 2008, 17:19

Re: Hlasy

Příspěvekod matrixnet » pát, 12. zář 2008, 22:15

Právě s tou inteligenci si nejsem jistý. Psychologové říkají, že ty slova jsou vybírána ze slovníku co je v mozku. Ale nevím, nezažil jsem tak důkladně, ale co jsem čet, tak to nebude prospěšné pro nikoho, člověka to vyřadí z normálního fungování, škola, práce, sociální vztahy. Asi to poškozuje mozek a de to zjišťovat na EEG, je to prý nerovnováhou látek. Taky to nemusí být jen hlasy, ale i zvuky, motorová pila, houkání sirény, mobilni telefon, za to taky může nějaká inteligence?
Nikdy nemáme definitivní pravdu, můžeme si být jisti jen tím, že se mýlíme.

Uživatelský avatar
Akuza
Příspěvky: 63
Registrován: čtv, 26. čer 2008, 21:47

Re: Hlasy

Příspěvekod Akuza » sob, 13. zář 2008, 21:56

Samotny nedostani se do bodu B by vseobecne mohlo znamenat veci typu odkladani neceho, obava z neuspechu, nesmireni se s nejakym neuspechem nebo pocit, ze ma neco udelat......
Tidus: Jo, to sedí. Obava ze zkoušky, nesmířeni se s něčím by taky sedělo , odkladaní něčeho taky a pocit že bych měl něco udělat taky ... Teď ještě najít v sobě dost síly a nějak v hodně to vyřešit..zkoušku snad vyřešim už z a 3dny a pak přijde to těžší. Víc napsat nemohu, protože tyhle stránky sleduje FBI, CIA, KGB a spolek přátel dechové hudby :mrgreen:
Cesta nám přináší štěstí, ne cíl!

Uživatelský avatar
Pernee
Příspěvky: 72
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasy

Příspěvekod Pernee » sob, 13. zář 2008, 23:16

Mno ale myslim že každej něco odkládá....ikdyby nákou blbost (například uklidit si, něco se naučit, přečíst knížku na čtenářák :D ). Mě například pálí žáha což prý taky způsobuje to, že něco sem neudělal, něco odkládám. Tak mě zajímá kdy to konečně udělám :D .

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Hlasy

Příspěvekod Tidus » ned, 14. zář 2008, 14:13

Pernee: Ono nejde o to, ze jsi neco neudelal ale ze mas porat ten silnej pocit, ze jsi neco neudelal. Pomoci snu k tobe muze promlouvat podvedomi a tak ti muzou rict treba proc se necitis stastny, proc citis to a to..... Pokud jsi ale zapomel ustlat postel, tak te to moc hlodat nebude.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Pernee
Příspěvky: 72
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasy

Příspěvekod Pernee » ned, 14. zář 2008, 14:46

Problém je v tom že si sny nepamatuju skoro vůbec. O prázdninách to eště šlo , ale tedka jak se chodí do školy tak psát si svý sny někdy před školou považuju za utopii. Stačí už ranní rozcvička ;)


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů