Výštěky do digitální tmy

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod ArMi » čtv, 02. čer 2016, 21:07

Není vhodné si nechávat své názory a znalosti jen pro sebe. Je třeba se o znalosti podělit s někým jiným, koho to může třeba inspirovat. Pokud bude někdo žít jen ve věži ze slonoviny, tak nikomu druhému nepomůže.

Za tímto je celkem velký problém. Obecně spíše platí, že nejvíce toho naplácají na internetových diskusích ti, kteří toho vědí nejméně. Jestli něco vím nebo ne ať posoudí ti, kteří čtou moje příspěvky.

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod ZdENik » úte, 07. čer 2016, 12:38

Ano děkuji za odpověď.. představoval jsem si to všechno jinak, že to všechno vede do bodu kde zmizí otázky a přijmeš svět takový jaký je.. nicméně nevím jestli se mi úplně líbí kam to potom vede, nebo to může být jen strach z neznáma? Každopádně podle toho co píšeš, je snad možné s tím vším (světovou situací?) něco i dělat =).. vím zase píšu hodně mikrokosmicky.. nicméně tak to je, tak to vnímám,.. a jestli mi bude porozuměno nechám volné.. kdybych byl přesvědčený že na tom záleží, pokusil bych se to asi více rozebrat.. ale já to nevím.. proto si asi jen tak pohrávám.. Co myslíš.. je to nesprávný přístup k věci? =/

Je fakt že tvoje znalosti vypadají hodně komplexně.. nevím odkud čerpáš.. ale ten pocit z toho takový mám... takže dalo by se říct, že přirozeně tomu co píšeš celkem "věřím".. což možná do jisté míry ovlivňuje moje bytí...
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod ArMi » čtv, 09. čer 2016, 10:11

Ano děkuji za odpověď.. představoval jsem si to všechno jinak, že to všechno vede do bodu kde zmizí otázky a přijmeš svět takový jaký je..
Pamatuješ si na takovou zábavu pro děti, když jim dal někdo za úkol najít zapadající Slunce. Pak mohly putovat celé dny různými krajinami a stále objevovali další a další rozmanité přírodní scenérie.
Tvoje představa je to jediné správné. Nenech se zlákat idejemi kohokoliv druhého. Jen ona tě povede dále jako Tvůj průvodce.
nicméně nevím jestli se mi úplně líbí kam to potom vede, nebo to může být jen strach z neznáma?

Co k této otázce dodat:
There is no test for you to pass. No gate to enter at last. No surface toward which you can swim. No ripcord to pull to slow your descent. No throne on which to sit. No scepter to hold in your hand. No borders for you to defend. No army to command. No kingdom to rule. No people for you to fool. Nothing to which you can attach. No light for the eye to see. No sound for the ear to hear. No object for the hand to grasp. No thoughts for the mind to think. No sensations for the body to sense. Nothing to take or to possess. Every possible destiny, reward, treasure, and accomplishment is present though formless, invisible, and without substance. All the soul can feel, every pleasure and ideal, every transformation and realization present in every variation. Every beginning and every end—the nothingness, that from which all things arise and to which they reunite, has decided to drop in and make you its friend. “He that rules over men must be just.”
It is there in the original design and it shall come to be in the fullness of time--when men of good will who are wise decide to serve and guide speaking as a still, quiet voice from the depths of the universe to those who rule over mankind.
Neexistuje žádný test, kterým bys mohl projít. Žádná brána, která by se ti otevřela jako poslední. Žádná pevnina ke které bys mohl doplavat. Neexistuje žádný padák, který bys mohl odjistit, abys zpomalil svůj pád. Není žádný trůn, na který bys nakonec usedl. Není žádné žezlo, které bys mohl držet ve svých rukách. Neexistují hranice, které bys mohl bránit. Není armáda, které bys mohl velet. Neexistuje království, kterému bys vládl. Není tu nikdo, koho bys mohl podvést. Není tu nic, čeho by ses mohl zachytit. Není světlo, které by oko vidělo. Není zvuk, který by uši slyšely. Neexistuje žádný objekt, který bys mohl uchopit. Není žádný tělesný pocit, který by bylo možno vnímat. Nic co by se dalo vzít, nebo vlastnit. Jakýkoliv možný cíl, odměna, poklad nebo úspěch je představován bez jakéhokoliv tvaru, neviditelný a bez jakékoliv látky. Vše, co může duch cítit, každé potěšení či ideál, každá přeměna a uskutečnení realizované v každé variaci. Každý počátek a každý konec - nicota, ze které všechny věci vzešly a do které se zase spojují tě přišla navštívit a stala se tvým přítelem "Ona je tím, kdo lidstvu vládne".
Je tu stále s námi bude tu až do naplnění času --- až lidé dobré vůle, kteří se moudře rozhodli sloužit a vést tichýmy slovy mlčícího hlasu vyvěrajícího z hlubin univerza k těm, kteří lidstvu vládnou.
Možná by každého při konfrontaci s takto pojatou prázdnotou všechny myslitelné otázky přešly. Ti nejvyvinutější lidští duchové si mysleli, že dosáhnou jakéhosi samádhi a tím se vše vyřeší. Jenže to vypadá asi tak jako kdyby se jim podařilo otevřít dveře a už se jim nechtělo vyjít ven.

Pokud to přečtete pozorně, tak si povšimnete, že ona prázdnota není úplně prázdná, ale pořád v ní "něco" je. A to něco je právě ono pronikavé vědomí schopné onu prázdnotu nazírat. Ale jedna věc tam je napsána ne příliš dobře. Ona prapůvodní Prázdnota sama netušila, co vlastně stvořila a považuje tento svět za zázrak. My jsme jako potapěči, hledající společně v jejích hlubinách perlu. Ta perla v hlubinách nikdy nebyla, ale my ji společně najdeme díky naší touze. Jak vypadá nikdo netuší.

Lidská rasa je narozdíl od jiných ras velmi mladá a nezralá. Slovem mladá mám na mysli milióny či miliardy let vývoje. Ale na druhou stranu je schopna daleko hlubšího ponoru a tak je svým způsobem mnohem dokonalejší ve svém možném potenciálu. Pokud si teda svoji domovskou planetu nezničí a sama sebe nevyhubí. Mistele nemá lidského ducha a je to na něm vidět (on to sám přiznal). Tito duchové mají problémy při dosažení tak kvalitního ponoru, protože zpravidla neztrácí kontakt se svým Domovem. Mohou být ovšem užiteční ostatním, jsa sami hvězdou, protože se podle jejího svitu mohou druzí částečně orientovat.

Sunny by ti asi řekl, že se máš radovat z každého okamžiku, který prožíváš tady a teď. Duchové si pak takovéto zážitky vyměňují a tím se vzájemně obohacují. Co asi mají jiného v té domovské prázdnotě dělat? Ti, kteří mají vyšší úroveň dokáží pojmout a zpracovat daleko více, třeba zážitky na úrovni celého lidstva, celé Země, naší galaxie a tak dále. A to vede k určité nové formě hyper-vědomí, kdy každý ví o všem úplně všechno.

I ona prapůvodní Prázdnota už nebude taková, jaká byla na začátku, ale bude daleko hlubší. Tím se vlastně neustále zvyšuje úroveň i samotného Boha.

Pro přiblížení: Existují hry ve kterých v bludišti vystřílíš pár potvor a tím celá hra končí. A pak existují hry, jako třeba vývoj Linuxového jádra při kterém neustále nacházíš nové a nové vyjádření, jak udělat některé věci lépe a kvalitněji.
Každopádně podle toho co píšeš, je snad možné s tím vším (světovou situací?) něco i dělat =)..
Nejlépe začít u sebe. Sám jsi kosmická buňka, ze které se tato realita skládá. Ve tvém nitru můžeš nalézt úroveň na které existuje jednota všeho se vším.

O možnostech ovlivnění reality jsem psal zde: viewtopic.php?f=23&t=1542&p=14526&hilit ... %9B#p14526
Je fakt že tvoje znalosti vypadají hodně komplexně.. nevím odkud čerpáš.. ale ten pocit z toho takový mám... takže dalo by se říct, že přirozeně tomu co píšeš celkem "věřím".. což možná do jisté míry ovlivňuje moje bytí...
Kdybys četl pozorněji, co píšu, tak už jsem tady prodrbával modrou alfu, to máš 4 dny intenzivních přednášek viewtopic.php?f=25&t=1445&p=14699#p14695. Dále se mi velmi líbily Misteleho texty, http://www.williammistele.com/new.html, můžeš se nechat inspirovat třeba tímto http://www.jeshua.cz/ či tímto http://www.wingmakers.com/ Cz http://wingmakers.sweb.cz/. Dále třeba texty ruského léčitele Lazareva http://www.lazarev.ru/ - mnohé knihy jsou přeloženy do češtiny a spořílci mohou něco dohledat i na uložto.
Ale ten nejlepší zdroj informací máš ve tvém nitru - onen moudrý tichý hlas tvého mlčení.

Dále jsou zajímavá díla Nikolaje Levašova: http://leva-net.webnode.cz/knihy/posledni-apel-lidstvu/ a jeho ženy Světlany: http://leva-net.webnode.cz/knihy/odhaleni/ - skvěle popsané zážitky AC. Přesto, že je v těchto textech spousta užitečných informací, tak mi to připadá, že oba manželé sešli z cesty a vytvořili si v Astrálu realitu, která jim zatemnila mysl. Bojovali proti zlu, které si ve "své" realitě sami vytvářeli - a nakonec si tím vyčerpali svoji životní sílu. I to je riziko AC.

Četl jsem i spoustu dalších věcí, jako třeba práce K.Minaříka: http://www.kagyupa.com/czech/default.html, několik publikací tam je k dispozici. Několik odkazů jsem opravil v tomto příspěvku: viewtopic.php?f=13&t=738&p=14649&hilit= ... ADk#p14649. Pár informací je tam zajímavých, ale celkově to ve mě nevyvolalo dobrý pocit. Zejména, když píše, že jediným cílem všecho duchovního snažení je SMRT. Tento svět považuje za odpad, ze kterého je třeba uniknout. Dodávám, že paradoxně se duchové na druhé straně velmi těší, aby mohli v této realitě odžít jakoukoliv roli. Každopádně je třeba čerpat poznání z jakéhokoliv dostupného zdroje i třeba s nižší kvalitou poznání.

Je potřeba si dát pozor, aby člověk přijal jen tolik informací, kolik dokáže absorbovat, nebo mu z toho může hrábnout. Zase na druhou stranu, pak bude mít o stravu, ošacení a ubytování zdarma postaráno. Poslechněte si jednu písničku na pobavení: https://www.youtube.com/watch?v=ay9ckmSnGt8
Naposledy upravil(a) ArMi dne ned, 12. čer 2016, 14:08, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod Jarda » čtv, 09. čer 2016, 20:46

Není vhodné si nechávat své názory a znalosti jen pro sebe. Je třeba se o znalosti podělit s někým jiným, koho to může třeba inspirovat. Pokud bude někdo žít jen ve věži ze slonoviny, tak nikomu druhému nepomůže.

Za tímto je celkem velký problém. Obecně spíše platí, že nejvíce toho naplácají na internetových diskusích ti, kteří toho vědí nejméně. Jestli něco vím nebo ne ať posoudí ti, kteří čtou moje příspěvky.


Dříve jsem byl poměrně více zapojen do diskuzí na tato témata. Tolik, že bylo pro mě velmi obtížné se do nich nezapojit a nechytračit. Svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to co chce. Není závislí na příkazech svojí mysli. V mém případě to byl ten první méně svobodný typ svobody. Dal jsem si tedy několikaroční pauzu. Také jsem zjistil, že spoustu věcí neříkám ve skutečnosti proto, že chci aby někomu pomohli, ale proto, že chci vypadat zajímavě.

Viděl jsem, že jsi několikrát reagoval na moje komentáře. Dříve bych si nejspíše všechno přečetl a na všechno odpověděl. Ale dnes to nemusím ani číst ani na to reagovat a také se tak děje :-) Neřeším kdo v oboru umí a kdo je podvodník. Blbý si poradit nenechá a chytrý na to přijde sám. A i špatné zkušenosti jsou mnohdy užitečnější než dobré.

A jak jsi psal, že nekompetentní píší nejvíce, tak to je známé jako Dunning Kruger efekt. Nováček neví, že neví, pokročilý ví, že neví, pokročilejší neví, že ví a mistr ví, že ví.

Jediné forum, které v současnosti považuji za diskuze-hodné v oboru je frabato.cz
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod ZdENik » pát, 10. čer 2016, 21:33

Děkuji za upřímnost jardo.. a ArMi tobě za opět kvalitně zpracovanou odpověď.. ještě teď ji trávím a budu muset zpracovat později.. nemůžu si teď vůbec časově dovolit se více věnovat diskuzi.. a docela je mi to líto=/.. nadruhou stranu nemám moc co předávat a jen bych konzumoval.. asi je načase si dát pauzu a dát si věci do pořádku, jsem teď trochu přeinformovaný (hlavně v práci)..

Důvod proč jsem začal vůbec psát je že jsem si povšiml kvalitního zdroje informací a nechtěl jsem aby tu jen tak prolítl bez povšimnutí.. ale kdo ví.. nebo alespoň tuší.. asi se bude smát =)

je to jaké to je.. děkuji za Vaše bytí kolegové.. mám trochu nutkání něco podniknout ale nevím co.. asi ještě čas neuzrál..
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod ArMi » sob, 02. črc 2016, 09:19

Dříve jsem byl poměrně více zapojen do diskuzí na tato témata. Tolik, že bylo pro mě velmi obtížné se do nich nezapojit a nechytračit. Svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to co chce. Není závislí na příkazech svojí mysli. V mém případě to byl ten první méně svobodný typ svobody. Dal jsem si tedy několikaroční pauzu. Také jsem zjistil, že spoustu věcí neříkám ve skutečnosti proto, že chci aby někomu pomohli, ale proto, že chci vypadat zajímavě.
Ty tvoje dřívější příspěvky měly takovou jiskru. Je to zajímavé to číst. Dneska už nic takového netvoříš. Jako kdybys vyhořel. Ale je to tvoje rozhodnutí.

Podle mě je vhodné psát co nejméně osobních informací ve veřejných textech.

Viděl jsem, že jsi několikrát reagoval na moje komentáře. Dříve bych si nejspíše všechno přečetl a na všechno odpověděl. Ale dnes to nemusím ani číst ani na to reagovat a také se tak děje :-) Neřeším kdo v oboru umí a kdo je podvodník. Blbý si poradit nenechá a chytrý na to přijde sám. A i špatné zkušenosti jsou mnohdy užitečnější než dobré.
Kdybys byl sám na pustém ostrově, tak bys pravděpodobně nežil tak jako ve společnosti druhých lidí. Už jsem tady psal o modré alfě, přijít na některé věci by ti mohlo samotnému trvat příliš dlouho a nestihl bys to za celý život.
viewtopic.php?f=25&t=1445&p=14698&hilit ... lfa#p14697
A jak jsi psal, že nekompetentní píší nejvíce, tak to je známé jako Dunning Kruger efekt. Nováček neví, že neví, pokročilý ví, že neví, pokročilejší neví, že ví a mistr ví, že ví.
Děkuji za pojmenování tohoto efektu.
Jediné forum, které v současnosti považuji za diskuze-hodné v oboru je frabato.cz
Frabato bylo docela dobré fórum před několika lety. To tam radilo pár zkušených lidí jako třeba Marvin, Anubis a Cagliostro. Dneska už vlastně ani žákům Brány neslouží a je to spíše past.

Pokud tě zajímá jak správně mrdat zvířátka, tak na to je Frabato to nejlepší fórum. Mimochodem Arion v Bráně žáky varoval aby žáci nepřeháněli sexuální fantazie, že se jim to může vymstít. Z ryze materialistického hlediska je jiná chemie pohlavních orgánů zvířat a takový člověk může zatáhnout do lidské společnosti velice závažnou a neléčitelnou chorobu. Třeba virus AIDS se vyskytuje v přírodě u opic, kterým vůbec nevadí. Do lidské společnosti byl pravděpodobně přenesen lidmi se zoofilní úchylkou. Příroda má podobné pojistky na mnoha místech. Třeba nemoc šílených krav se začala objevovat poté, co krávy byly nuceny žrát masokostní moučku namísto jejich přirozené stravy - trávy.

Dále stojí za pozornost jedno vlákno, které vypadá jako obří jukebox. To je úhelným kamenem Frabata. Na sdílení hudebního obsahu jsou lepší jiná fóra či spíše diskuse. Tady se udělalo samostatné podfórum viewforum.php?f=33 a diskutující to před dvěma lety přestalo bavit.

Zadalší Frabato už není hlavním místem pro diskusi, ale ta nejdůležitější diskuse probíhá na Skype a kdo není na tento online kanál připojen, ten pro ostatní neexistuje nebo ho považují za méněcenného. Být trvale online není vůbec vhodné, o digitální demenci jsem tady již psal viewtopic.php?f=32&t=1267&p=14675&hilit ... nce#p14675. Ty jsi pravděpodobně na tento kanál připojen. S odstupem času bys mohl posoudit, jestli ti to dalo něco užitečného, nebo to bylo jen prázdné tlachání. A co se týče Skype, to je kapitola sama pro sebe. Dříve byl Skype zajímavý program, který komunikoval jako P2P síť. Po odkoupení Microsoftem jsou všechny napsané texty duplikovány do Microsoftího cloudu a tam trvale archivovány. Vzhledem k tomu, že každý společně s instalací Windows potvrdil povolení Microsoftu zpracovávat osobní informace včetně Skype, tak Vaše názory mohou být využity pro jakoukoliv marketingovou kampaň v tom lepším případě.

Tady na fóru jsou tři administrátoři a stačí to. Na Frabatu se razí heslo "Brno über ales" a všichni z Brna mohou měnit či mazat příspěvky druhých. Kdo není z Brna, je osoba podřadná. Administrátorem by měl být člověk, který si umí udržet nadhled nad věcí a ne ten, kdo působí nevýrazně a umí jen ničit, co druhý píše.

A mimochodem Marvin se sám přiznal, že má skripty, které hledají nevhodná slova v textech. Když nevědomě takové slovo použiješ, tak je ti bez varování příspevek smazán. To je cenzura jako řemen. Možná by mi ani tento příspěvek na Frabatu neprošel. Když si někdo přečte můj text, tak sprostý není, ale omezenec s klapkami na očích ho může takto odsoudit.

Frabato má šanci, že ty staré kořeny to přestane bavit a budou na něm diskutovat noví lidé. Ale to by je to muselo opravdu přestat bavit.
a ArMi tobě za opět kvalitně zpracovanou odpověď.. ještě teď ji trávím a budu muset zpracovat později.. nemůžu si teď vůbec časově dovolit se více věnovat diskuzi.. a docela je mi to líto=/.. nadruhou stranu nemám moc co předávat a jen bych konzumoval.. asi je načase si dát pauzu a dát si věci do pořádku, jsem teď trochu přeinformovaný (hlavně v práci)..
Já také děkuji za potvrzení. Přeci jen určitá zpětná vazba mi umožní lépe přizpůsobit texty těm, co to čtou. A lépe se píše když vím, že to bylo někomu užitečné.

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod Jarda » sob, 02. črc 2016, 10:56

Ty tvoje dřívější příspěvky měly takovou jiskru. Je to zajímavé to číst. Dneska už nic takového netvoříš. Ale je to tvoje rozhodnutí.
Ano. Teď dávám jiskru jiným věcem. Ale postarám se o tom, aby se to změnilo. Z počátku... v podstatě pár let jsem "nevěděl, že nevím" a psal jsem praxí nepodložené příspěvky. Byly to jen moje teorie.
Přijít na některé věci by ti mohlo samotnému trvat příliš dlouho a nestihl bys to za celý život.
Mám na to jeden život?
Pokud tě zajímá jak správně mrdat zvířátka, tak na to je Frabato to nejlepší fórum.
Podle čeho soudíš, že ta diskuze nezůstala v teoretické rovině? Nebo odsuzuješ i tu teoretickou rovinu?
Dále stojí za pozornost jedno vlákno, které vypadá jako obří jukebox. To je úhelným kamenem Frabata.
Myslíš, že na foru nesmí být věci, které nejsou striktně podle tématu? A pokud má hudba vliv na lidskou psychiku a mentální rozpoložení, je to stále mimo téma?
Zadalší Frabato už není hlavním místem pro diskusi, ale ta nejdůležitější diskuse probíhá na Skype a kdo není na tento online kanál připojen, ten pro ostatní neexistuje nebo ho považují za méněcenného.
Nevím jestli oba myslíme stejnou diskuzi, ale tvoje tvrzení se nezdá být pravdivé. V současnosti se tam objevuje jen pár příspěvků za několik týdnů
Být trvale online není vůbec vhodné, o digitální demenci jsem tady již psal
Je-li tomu tak, měj se napozoru ;-)
Ty jsi pravděpodobně na tento kanál připojen. S odstupem času bys mohl posoudit, jestli ti to dalo něco užitečného, nebo to bylo jen prázdné tlachání.
Ten kanál je určen pro tlachání. Důležité věci patří na forum. Skype má mizernou archivaci zpráv. Hodně diskuzí by se našlo ve skrytých privátních forech, ale tam nelezu.
Tady na fóru jsou tři administrátoři a stačí to.
Technicky vzato forum Srazy má přiřazené skupinu Srazy a jen tam jsou 4 moderátoři.
Na Frabatu se razí heslo "Brno uber ales" a všichni z Brna mohou měnit či mazat příspěvky druhých. Kdo není z Brna je osoba podřadná.
Všichni až na jednoho. Ale půlka prahy je také moderátory a také tam je 9 lidí bez skupiny
Administrátorem by měl být člověk, který si umí udržet nadhled nad věcí a ne ten, kdo působí nevýrazně a umí jen ničit, co druhý píše.
Evidentně se toho nikdo takový nechopil, takže to zbylo na chudáka Marvina. :-D Ale není na to sám. Jestli si myslíš, že bys to zvládl lépe, směle do toho a založ si také fórum ;-)
A mimochodem Marvin se sám přiznal, že má skripty, které hledají nevhodná slova v textech.
O ničem takovém nevím. Systém phpBB umí akorát zabránit odeslání příspěvku, který obsahuje slova z blacklistu. A blacklist je nyní prázdný. A individuální úpravy fora nic takového neobsahují. Potom tam jsou funkce na údržbu, ale ta mažou témata podle kritérií "Dny od poslední odpovědi:", "Dny od posledního zobrazení:", "Pročistit stará hlasování:" Zakázaná slova tam nejsou.
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod ArMi » sob, 02. črc 2016, 12:13

Ano. Teď dávám jiskru jiným věcem. Ale postarám se o tom, aby se to změnilo. Z počátku... v podstatě pár let jsem "nevěděl, že nevím" a psal jsem praxí nepodložené příspěvky. Byly to jen moje teorie.
A to že nevíš ti říkal kdo, Wolwerine?

Co se mě týče, tak většinou cituji jakýsi souhrn teoretických znalostí z cizích textů.
Mám na to jeden život?
Spíše mi to připadá tak, že po novém vstupu začneš zase skoro od nuly a trvá mnoho let než závoj poodhrneš. Mnohým se to vůbec nepodaří. A pak pro velký úspěch znova přes kopírák to samé. A pokud je tvoje já zformováno jen vnějším prostředím a nedosáhne tvého pravého Já tak do jisté míry zaniká. Samozřejmě vše je v okamžiku smrti transformováno na nehmotnou informaci, které tvému Já přijde asi tak jako někomu v tomto světě dědictví. A to si to založí někam do nehmotného šanonu zaklapne a je to. Výstup z tohoto kruhu je v klidném středu.
Podle čeho soudíš, že ta diskuze nezůstala v teoretické rovině? Nebo odsuzuješ i tu teoretickou rovinu?
Jen si to řešte teoreticky. Ale potom je třeba to vidět v daleko širším kontextu. Zejména takovém, že do Evropy někdo úmyslně importuje všemožné úchylky jen proto aby rozdrtil tradiční rodinu. Lidé bez zázemí jsou potom daleko snáze manipulovatelní a ovládnutelní - a to je cílem elit. Jednoduše vytovořit beztvarou konzumní poslušnou masu. V Norsku je "normální" krást matkám děti za nedostatečný oční kontakt, ale v pěstounské péči jsou děti bity a týrány. http://euportal.parlamentnilisty.cz/Art ... ualum.aspx Náš prezident to připodobnil k organizaci Lebesborn z nacistického Německa 30. let minulého století. Pak z nich vyrostou individua jako třeba Breivik. Ale to už mnozí považují za konspirace.
Myslíš, že na foru nesmí být věci, které nejsou striktně podle tématu? A pokud má hudba vliv na lidskou psychiku a mentální rozpoložení, je to stále mimo téma?
Výslovně jsem napsal v předchozím příspěvku, že tady to bylo vytvořeno deleko lépe a diskutující to nakonec přestalo bavit. Na lidskou psychiku má vliv třeba strava a to možná i ve větší míře. Ale kuchařku tu nikdo nepíše. Zastávám názor určitého procenta. Pokud je nějaký společný hlavní cíl, třeba cvičení Brány, tak spousta vedlejších věcí je dobré diskutovat. Ale pokud někdo už zapomene na původní cíl a řeší jen ty vedlejší cíle, tak se smysl fóra ztrácí a posouvá někam jinam.
Nevím jestli oba myslíme stejnou diskuzi, ale tvoje tvrzení se nezdá být pravdivé. V současnosti se tam objevuje jen pár příspěvků za několik týdnů
Já nevím. Moje informace jsou staršího data. Pak jsem se o to přestal zajímat.
Je-li tomu tak, měj se napozoru ;-)
Digitální demence hrozí, jen když píšeš jednoduché a stupidní věty ;). Text, který jsem vyprodukoval minimálně nutí k zamyšlení.
Ten kanál je určen pro tlachání. Důležité věci patří na forum. Skype má mizernou archivaci zpráv.
Pro uživatele je archivace mizerná, ale pro Microsoft je interně asi výrazně lepší aby mohli tvoje texty zpeněžit a vytěžit.
Těch 8,5miliard USD určitě museli chtít nějak zúročit http://www.lupa.cz/clanky/microsoft-kup ... pohrbi-ji/
Hodně diskuzí by se našlo ve skrytých privátních forech, ale tam nelezu.
To asi myslíš číst soukromé zprávy? Takové oprávnění jsem nikdy na žádném fóru neměl abych podobné diskuse mohl čist.
Technicky vzato forum Srazy má přiřazené skupinu Srazy a jen tam jsou 4 moderátoři. Všichni až na jednoho.
Asi myslíš toto: memberlist.php?mode=group&g=10. Ale tohle je mnohem rozumější. Je to skupina Srazy a v ní jsou administrátoři srazů.
Ale půlka prahy je také moderátory a také tam je 9 lidí bez skupiny
Zvenku to tak nevypadá, u drtivé většiny podfór Frabata je administrátorem skupina Brno. Ani jednou jsem si nevšiml, že by u nějakého fóra byla administrátorem skupina Praha.
Evidentně se toho nikdo takový nechopil, takže to zbylo na chudáka Marvina. :-D Ale není na to sám. Jestli si myslíš, že bys to zvládl lépe, směle do toho a založ si také fórum ;-)
A co z toho budu mít? Spoustu práce. To je ta samá rada, co mi poradil šílený léčitel: http://multidenik.cz/magicky/610-sileny-lecitel.html Není problém nějaký projekt nastartovat, ale udržet ho dlouhodobě v chodu. I takový Lama si začal dělat www stránky a pak osiřely prázdnotou. Ten samý nápad měl Sunny zde, ale už to tady také po několika letech začalo odumírat. To já raději sem něco připíšu, trochu rozvířím diskusi a pak toho zase nechám.
O ničem takovém nevím. Systém phpBB umí akorát zabránit odeslání příspěvku, který obsahuje slova z blacklistu. A blacklist je nyní prázdný. A individuální úpravy fora nic takového neobsahují. Potom tam jsou funkce na údržbu, ale ta mažou témata podle kritérií "Dny od poslední odpovědi:", "Dny od posledního zobrazení:", "Pročistit stará hlasování:" Zakázaná slova tam nejsou.
To o těch skriptech mi kdysi Marvin sám napsal. Netuším, co měl na mysli. Kdysi jsem si s ním vyměnil dost mailů, teď už myslím by ani neodpověděl.
Naposledy upravil(a) ArMi dne sob, 02. črc 2016, 20:43, celkem upraveno 5 x.

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod Jarda » sob, 02. črc 2016, 13:41

Zejména takovém, že do Evropy někdo úmyslně importuje všemožné úchylky jen proto aby rozdrtil tradiční rodinu. Lidé bez zázemí jsou potom daleko snáze manipulovatelní a ovládnutelní - a to je cílem elit.
Možná po pádu komunistů přestaly být všechny odchylky násilně potlačovány a otevřeli se hranice. Tudíž ten stav v minulosti mohl být vynucený a nepřirozený.
Pro uživatele je archivace mizerná, ale pro Microsoft je interně asi výrazně lepší aby mohli tvoje texty zpeněžit a vytěžit.
To je možné. Dávám přednost jiným komunikačním protokolům. Btw když smažeš ve skype zprávu, tak v oficiálních klientech vidět není, ale Skype protokol pro Mirandu NG je v pohodě načte a zobrazí.
To asi myslíš číst soukromé zprávy? Takové oprávnění jsem nikdy na žádném fóru neměl abych podobné diskuse mohl čist.
Ne. Myslím celá fora, která vidí jenom uživatel s právy. Ono to dává docela smysl pokud chceš nějaké věci psát jako např. veřejný deník, ale chceš aby to viděli jenom lidi, kterým věříš.
Zvenku to tak nevypadá, u drtivé většiny podfór Frabata je administrátorem skupina Brno. Ani jednou jsem si nevšiml, že by u nějakého fóra byla administrátorem skupina Praha.
Skupina Praha není moderátorem fór. Ale někteří její členové jsou moderátory některých for a zároveň patří do té skupiny. Tady vidíš, kdo co moderuje: https://frabato.cz/memberlist.php?mode=team pokud je seznam prázdný, jsou to skrytá fora. Pokud je proškrtnuto, není to moderátor. Ono není úplně snadné ty práva nastavit. Je to obrovská spousta možností. Uživatelská oprávnění, moderátorská oprávnění, administrátorská oprávnění, moderátorské role, uživatelské role, oprávnění for, oprávnění skupin, role for, masky oprávnění, dědění oprávnění z jiných for, moderátoři globální vs. moderátoři některých for atd.
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod ArMi » sob, 02. črc 2016, 15:31

Možná po pádu komunistů přestaly být všechny odchylky násilně potlačovány a otevřeli se hranice. Tudíž ten stav v minulosti mohl být vynucený a nepřirozený.
Spíše to vidím trochu jinak. Ruský styl kontroly a ovládání lidí je očividný. Ten západní je velice skrytý a sofistikovaný. Také o to nebezpečnější a destruktivnější. Jeho součástí je vnášení LGBT prvků do společnosti. Čas ukáže, který z obou přístupů zvítězí a který přivede společnost ke krachu.

Mimochodem "náhodou" jsem sledoval jedno video Petra chobota a tam popisoval, že homosexuální akt je nepřirozený a po něm dojde k výraznému narušení aury a energetickým blokům. https://www.youtube.com/watch?v=wtBo0offitc Člověk pak může mít tendenci páchat třeba sebevraždu. To samé platí v deleko větší míře o aktu se zvířetem. Z mého pohledu je to asi takové, jako kdyby se někdo úmyslně otrávil třeba vypitím fridexu. Jednání je to hloupé a toho zoufalce je třeba spíše litovat než odsuzovat. On se tím ale na druhou stranu učí a pokud si takto zničí život, tak už to znovu neudělá. Právě v tom je to pozitivní, není možné stále něco zakazovat, lidé se musí učit z vlastních zkušeností i když jsou bolestivé. Jenže tohle už nikdo na Frabatu nenapsal.

Stav společnosti spíše připomíná stav před rozpadem Římského impéria. A velmi přesně kopíruje jeho prvky včetně pederastů a dalších úchylek.
http://www.czechfreepress.cz/blogy/brit ... cesko.html
Možná se k něčemu podobnému dnes i my přibližujeme. Co říkáte ...? Co to jen připomíná ...?

1. Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.

2. Tradiční role otců jako živitelů rodiny je zpochybňována, množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců.

3. Senioři jsou zanedbávání. Lidé pečují o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče.

4. Literatura a umění se stávají bezduchými. Vytváří se planá zábava za každou cenu. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá, nevkusná, nic neříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní sumy.

5. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována, vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní žoldnéři.

6. Lidé pilně pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci, populisté, pochybní umělci a takzvané celebrity.

7. Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se o ně vždy nějak postará.

8. Úroveň vzdělání rapidně klesá.

9. Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.

10. Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.

11. Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.

12. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí stále méně.

13. Léty osvědčené mechanizmy, chránící poctivé před podvodníky, náhle selhávají.

14. Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti, zisku, udělují se za úplatky, a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.

15. Staletími předků prověřené hodnoty - jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost, zápal pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.

16. Šíří se cynismus.

17. Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovednosti a poctivé práce.

18. Do země přichází velké množství cizinců.

19. Politikové nadbíhají iluzi, která si vynucuje zábavu a státní podpory (chléb a hry)

20. Občané stále na všechno nadávají.

A tyto příčiny a důvody pádu jedné z evropských civilizací popsal autor před více jak 225 lety. No řekněte, neplatí to dodnes ... ? A neplatí to i u nás ...?
To je možné. Dávám přednost jiným komunikačním protokolům. Btw když smažeš ve skype zprávu, tak v oficiálních klientech vidět není, ale Skype protokol pro Mirandu NG je v pohodě načte a zobrazí.
Sám pouštím Skype jen na vyžádání dopředu. Skype mi dělá to, že když ho ukončím, tak zůstane viset v paměti a něco tam dělá. CPU rozjede jedno jádro na 100% - a větrák událá vrrrrrr. Kdyby to nebyli hlupáci, tak takto na sebe neupozorňují. Je nutné odstřelit proces Skype.
Ne. Myslím celá fora, která vidí jenom uživatel s právy. Ono to dává docela smysl pokud chceš nějaké věci psát jako např. veřejný deník, ale chceš aby to viděli jenom lidi, kterým věříš.
Dík za info, o tom nic nevím. Své zážitky málokdy píšu do webových stránek. Server může křupnout a pak bych o napsané přišel. V horším případě to někdo nedopatřením či úmyslně smaže.
Skupina Praha není moderátorem fór. Ale někteří její členové jsou moderátory některých for a zároveň patří do té skupiny. Tady vidíš, kdo co moderuje: https://frabato.cz/memberlist.php?mode=team pokud je seznam prázdný, jsou to skrytá fora. Pokud je proškrtnuto, není to moderátor. Ono není úplně snadné ty práva nastavit. Je to obrovská spousta možností. Uživatelská oprávnění, moderátorská oprávnění, administrátorská oprávnění, moderátorské role, uživatelské role, oprávnění for, oprávnění skupin, role for, masky oprávnění, dědění oprávnění z jiných for, moderátoři globální vs. moderátoři některých for atd.
Ale to je přesně to, co jsem napsal v první zprávě. Extrémě složitá struktura administrátorů, kteří ve skutečnosti "nic" neadministrují :mrgreen:. Kdyby byla skupina administrátoři, tak by v ní automaticky nemuseli být členové skupiny Brno. No, vypadá to pro nezasvědceného zvláštně. Všichni z Brna se automaticky administrátory stávají. Zajímavé je, že Flox součástí týmu není. Ale jako administrátoři jsou lidé, kteří napsali jen 2(!) příspěvky, dva další administrátoři napsali 5 příspěvků (Nemo a McKnight). To je opravdu hvězdný administrátorský tým :idea:. Na tom je jedno riziko. Pokud má tolik lidí zbytečně velká administrátorská práva (11 administrátorů má oprávnění měnit vše úplně ve všech fórech - pokud ten výpis nekecá), tak hrozí riziko, že někdo oprávnění zneužije a poškodí druhým jejich příspěvky. A nebo se mýlím a opravdu 11 lidí trvale odněkud někam přesouvá příspěvky druhých?? Potom potěš koště. Třeba tobě konkrétně bych věřil, že administrátorských práv nezneužiješ.
Kontaktovat uživatele Dr. Zoidberg
Uživatelské statistiky
Registrován: 06 lis 2010, 19:15
Naposledy aktivní: 13 dub 2014, 10:51
Celkem příspěvků: 2 | Vyhledat příspevky uživatele
(0.01% ze všech příspěvků / 0.00 příspěvků za den)
Nejvíce aktivní fórum: Veřejná Komunita
(1 Příspěvek / 50.00% z uživatelových příspěvků)
Nejvíce aktivní téma: Košárky (Beskydy) (září 2013)
(1 Příspěvek / 50.00% z uživatelových příspěvků)
Ale, když to tak chcete ....

Když to srovnáš s tímto, tak můžeš najít 10 rozdílů memberlist.php?mode=team

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod Jarda » ned, 03. črc 2016, 20:39

Ale to je přesně to, co jsem napsal v první zprávě. Extrémě složitá struktura administrátorů, kteří ve skutečnosti "nic" neadministrují :mrgreen:. Kdyby byla skupina administrátoři, tak by v ní automaticky nemuseli být členové skupiny Brno.
No nejsi tak daleko od pravdy. Od toho je skupina moderátoři, kde je přiřazeno 8 z 9 lidí z Brna Jsou tam i lidi z Prahy a odjinud. To jsou globální moderátoři. A potom jednotlivá fora může moderovat skupina anebo uživatel ale nemůže moderovat k čemu není přiřazený. Takže všichni, kdo jsou ve skupině moderátoři, moderují všechno, kdo je ve skupině Brno, moderuje to kde je přiřazené Brno.

Další věc je to, že je potřeba rozlišovat moderátory a administrátory. Administrátoři jsou na Frabatu 3 a z toho Ankhur na to nemá čas. Administrátoři mohou všechno. Moderátoři mohou spravovat příspěvky ostatních. Mazat svoje vlastní, upravovat, myslím, že i banovat.

Na výpisu týmu nejsem, protože jsem se na tu stránku nepřidal, když jsem to konfiguroval. Přidával jsem tam celé skupiny a já nejsem ani v jedné z nich a ani mě nenapadlo, že tam chybím. Na stránku týmu jsem dal celé Brno a celou Prahu, protože ikdyž všichni nutné nemusí být moderátoři nebo moderovat, tak se pravidelně osobně schází a tím tvoří tým.

Ale já asi nechci obhajovat způsob konfigurace oprávnění. Je to chaotické a komplikované. Dokonce ani nemůžu s jistotou zaručit, jaká práva vlastně Brno má :-D Dalo by se to udělat jednodušeji. Dokonce jsem to už navrhoval, ale je to tak složité že to vyžaduje spoustu času. Určitě více než 2-3 hodiny
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod Jarda » stř, 06. črc 2016, 23:50

A to že nevíš ti říkal kdo, Wolwerine?
To je ten Dunningův-Krugerův efekt. Čím víc se toho dozvíš, tím víc si uvědomuješ kolik toho ještě nevíš. A já jsem jednak pochopil, že toho vím málo a za druhé, že jenom papouškuju něco co jsem si přečetl někde ze zdrojů pochybné kvality.

Další věc je to, že přes samé popisky není vidět svět samotný. Jsou vidět jenom ty popisky. Potřeboval jsem si udělat pauzu v usilovném spatřování všech možných přírodních zákonů ve všem co se kolem mě děje. Vím, že to mělo svůj smysl a prospělo mi to. Dnes jsem narazil na tenhle inspirativní text: http://lampa.cz/zenpovidky/spocitejvlny.html

Btw kdo je Wolwerine?
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod ArMi » úte, 12. črc 2016, 21:53

A to že nevíš ti říkal kdo, Wolverine?
Btw kdo je Wolverine?
Může si to kdokoliv vzít jako úkol prověření vlastní intuice - či spíše schopnosti spojovat informace pokud alespoň občas nakouknul do Frabata. Berte to jako takové malé neškodné cvičeníčko a až na to někdo přijde, tak mi prosím písněte PM. Ne všechny informace se podávají zjevnou formou, ale toto je opravdu jednoduché. S informacemi je třeba také trochu pracovat a ne je jen bezmyšlenkovitě přebírat. Děkuji moc.
Ale já asi nechci obhajovat způsob konfigurace oprávnění. Je to chaotické a komplikované. Dokonce ani nemůžu s jistotou zaručit, jaká práva vlastně Brno má :-D Dalo by se to udělat jednodušeji. Dokonce jsem to už navrhoval, ale je to tak složité že to vyžaduje spoustu času. Určitě více než 2-3 hodiny
Mě je to osobně buřt. Jen mě to překvapilo a připadalo zvláštní. Na druhé straně každá taková podivnost říká něco o uživatelích a jejich egregoru.
Obrázek
To je ten Dunningův-Krugerův efekt. Čím víc se toho dozvíš, tím víc si uvědomuješ kolik toho ještě nevíš. A já jsem jednak pochopil, že toho vím málo a za druhé, že jenom papouškuju něco co jsem si přečetl někde ze zdrojů pochybné kvality.
No jo, ale to bych musel potom celý život mlčet a to je také špatně. Důležité je abys u informací znal zdroje, ze kterých pocházejí a pak poskytl trošku do společné diskusní mlýnice.

Nejde jen o to, aby někdo ukazoval své ego, ale také je důležité vyslat trochu světla tvé duše. Ego je ve své podstatě naprosto nevinné a čisté.
Další věc je to, že přes samé popisky není vidět svět samotný. Jsou vidět jenom ty popisky. Potřeboval jsem si udělat pauzu v usilovném spatřování všech možných přírodních zákonů ve všem co se kolem mě děje. Vím, že to mělo svůj smysl a prospělo mi to. Dnes jsem narazil na tenhle inspirativní text: http://lampa.cz/zenpovidky/spocitejvlny.html
Myslím, že správná odpověď je žít život tady a teď jak nejlépe umíš a netrávit život takovou hloupostí jako počítání vln.
  • Jenže co bylo to poslední, co se od svého mistra konečně naučil? Z dalšího rozhovoru se to bohužel nedozvíme, protože Gidó už pak za ním nepotřeboval chodit.
Tomu to ale trvalo let než mu to docvaklo :idea: :idea: :idea:. Nejvyšší jóga, kterou je možné na této planetě cvičit, je obyčejný a prostý život.
Naposledy upravil(a) ArMi dne čtv, 14. črc 2016, 00:36, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod Jarda » úte, 12. črc 2016, 22:26

Myslím, že správná odpověď je žít život tady a teď jak nejlépe umíš a netrávit život takovou hloupostí jako počítání vln.
Jenže co bylo to poslední, co se od svého mistra konečně naučil? Z dalšího rozhovoru se to bohužel nedozvíme, protože Gidó už pak za ním nepotřeboval chodit. Tomu to ale trvalo let než mu to docvaklo :idea: :idea: :idea:.
Pokud to převedu do naší diskuze, pak s tebou souhlasím a říkám "Sbohem »mistře«"

Za většinou z toho co jsem napsal je něco divného. Různé odstíny mého ega hladové po energii, ze které je pocit uspokojení. Touha po tom, aby můj názor by lepší než názor druhého. A tvoje názory stejně nejsem a nebudu ochotný přijmout, protože prostě nechci, takže tu marním čas a energii za pocit z vítězství v diskuzi, který je velmi krátkodobý a po každém nasycení přichází větší a větší hlad. Čímž se vracím k příspěvku, kterým jsem začal:
Dříve jsem byl poměrně více zapojen do diskuzí na tato témata. Tolik, že bylo pro mě velmi obtížné se do nich nezapojit a nechytračit. Svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to co chce. Není závislí na příkazech svojí mysli. V mém případě to byl ten první méně svobodný typ svobody. Dal jsem si tedy několikaroční pauzu. Také jsem zjistil, že spoustu věcí neříkám ve skutečnosti proto, že chci aby někomu pomohli, ale proto, že chci vypadat zajímavě.
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod ArMi » čtv, 14. črc 2016, 00:32

Dal jsem k dispozici své znalosti s tím, že by mohly být někomu užitečné. Ale také nemusí, záleží na každém, kdo to čte.
Za většinou z toho co jsem napsal je něco divného. Různé odstíny mého ega hladové po energii, ze které je pocit uspokojení. Touha po tom, aby můj názor by lepší než názor druhého. A tvoje názory stejně nejsem a nebudu ochotný přijmout, protože prostě nechci, takže tu marním čas a energii za pocit z vítězství v diskuzi, který je velmi krátkodobý a po každém nasycení přichází větší a větší hlad.
Každý vidíme svět jinak a tak je to správné. I když ti to připadá divné, tak mě můžeš poučit. Rád si vyslechnu tvé názory. Alespoň na nich nebudeš tolik lpět a bude to jen příjemné vyprávění. Zatím jsi nenapsal nic takového, po čem bych potřeboval změnit pohled na svět.

Víš jak to říkal tvůj jmenovec Jára Cimrman: "Můžeš se mnou nesouhlasit, můžeš mě nenávidět, ale to je tak asi vše ....."

Až se vyléčíš z nemoci zvané Brána, tak se možná vynoří kamarád Jára jako tvé nové já, který bude psát své zážitky ne proto, aby mě trumfnul, ale proto aby nejen mě, ale každého čtenáře svými zážitky obohatil. Takového kamaráda, se kterým by se někdy dalo vyrazit někam na výlet.

V Bráně je několik velkých chyb, které se Arionovi opravdu nepovedly. První z těch chyb číhá hned na začátku. To když Arion vyzve své žáky aby negativní vlastnosti odstranily. Nabízí tři možnosti: Silou vůle a bdělosti, Transmutací či autosugescí.
Všechny tři postupy jsou úplně špatně a adept se buď stane pokrytcem a nebo zadupá veškerý svůj potenciál do země a pak se z toho bude léta zotavovat.

Jediný správný postup je bezvýhradné přijetí oné vlastnosti. Ale to je přijetí na úrovni Ducha, který se od vlastnosti ani nedistancuje třeba odsudkem ani se s ní neztotožňuje. Pouze ji pozoruje. Vědomí Ducha není jen nějaký nehybný pozorovatel, je to tvůrčí síla, která mění a transmutuje vše, co se dostane do jejího zorného pole. To je pravá spirituální alchymie. Pro více informací viz: http://www.jeshua.cz/treti-cesta/


Další past se skrývá ve cvičení, ve kterém léčíte druhé lidi životní silou. To Arion asi nebyl příčetný, když doporučil takto pošlapávat duchovní zákonitosti. Pokud už něco takového chcete dělat, tak musíte mít souhlas ducha dotyčného. Bez takového souhlasu děláte s dobrým úmyslem černou magii. Jak už jsem napsal v jiném vlákně každá nemoc je vzkaz od Vaší duše a vy jej musíte přijnout. Jinak bude muset být poslán daleko silněji. Energii tohoto typu je možné použít jen tehdy, když víte, že daná osoba se již snaží pro ni potřebnou informaci získat.


Ale co je na Bráně nejhorší, je to, že je postavena na ne úplně správném konceptu bytí. U čtenáře vzniká jakýsi ideál, ke kterému se musí dopracovat mnoha po sobě jdoucími kroky. Ale na takovéto cestě většinou selže. Správně je nutné hned na začátku si uvědomit tvé bytí a to podtrhnout a zesílit. Zkus pocítit tvým srdcem jaká energie vzniká z touhy vnucovat, z cíle zdokonalovat sám sebe a měnit svůj život? Dokážeš ji vnímat tvým srdcem? Vnímáš ji jako plnou lásky? Arion nemá lidského ducha a pravděpodobně si tu s námi období Atlantidy neprožil. Takže mu chybí ona zkušenost s extrémní magickou manipulací, kterou ostatní získali ať už na straně pachatele či oběti.

Mimochodem u mnoha lidí se za podobným cvičením skrývá pouze skrytá touha po moci. Taková touha pak plodí extrémní agresivitu.

Moje doporučená medicína je cvičit Bránu dál s plným vědomím naprosté zbytečnosti. Kdyby ji někdo přestal cvičit, tak by znehodnotil část svého bytí.

A pokud se chceš vrátit na Frabato, tak pozdravuj Wolverineho.
Pokud to převedu do naší diskuze, pak s tebou souhlasím a říkám "Sbohem »mistře«"
A tos to pochopil až teď? Já jsem nikdy, ale opravdu nikdy o sobě neprohlásil něco takového, že bych se označil za duchovního mistra. Nechceš to říci raději Wolverinemu?
Čímž se vracím k příspěvku, kterým jsem začal:
Dříve jsem byl poměrně více zapojen do diskuzí na tato témata. Tolik, že bylo pro mě velmi obtížné se do nich nezapojit a nechytračit. Svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to co chce. Není závislí na příkazech svojí mysli. V mém případě to byl ten první méně svobodný typ svobody. Dal jsem si tedy několikaroční pauzu. Také jsem zjistil, že spoustu věcí neříkám ve skutečnosti proto, že chci aby někomu pomohli, ale proto, že chci vypadat zajímavě.
Dříve jsi psal naprosto v pohodě a nesoudil ses za svoje příspěvky. Teď sis na sebe uvrhl těžké břemeno.

Mimochodem musím poděkovat Zdenikovi a Psychonautovi, kteří pochopili, že to co píšu, je jen inspirace. A vytvořit takovou inspiraci dá určité množství práce. Když tu inspiraci někdo správně uchopí, tak ho pozvedne. A oni jsou doufám za to rádi. Když s ní někdo bojuje, tak ho zadupe do bludného kola obviňování a sebeobviňování. Já si nekladu požadavek na absolutní správnost. Mé texty jen odrážejí míru mého chápání tohoto světa. Nic více, ale také nic méně.

Řídím se pravidlem, že každý, kdo druhého vědomě svede svými názory na scestí je za to karmicky zodpovědný.
Naposledy upravil(a) ArMi dne sob, 16. črc 2016, 14:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdENik
Příspěvky: 66
Registrován: pon, 31. říj 2011, 22:52

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod ZdENik » pát, 15. črc 2016, 14:25

Hi hi HOU! :) ale dyť jasnááček.. vděční jsme.. teda budu mluvit za sebe. Vděčný jsem za Vás za všechny.. Ať už je někdo z nás nevědomě zmanipulovaný, ať už je tu někdo z nás osvícený,.. někdo zase "zablokovaný".. Každý přispíváme nejlépe jak umíme..

Jarda je teď na sebe trochu tvrdý, kritický.. ale řekněme taky velmi bdělí co se vnitřních procesů týká.. A každý jsme zkrátka úplně na jiném úseku své cesty.. ale přesto se potkáváme.. a vyměnujeme informace. Někdy taky trochu bojujeme a děláme to prostě všichni, tam někde v nás leží kód, který lze určitě obejít, potlačit.. ale občas se prostě projeví.. Nejdůležitější je nezapomínat kdo jsme.. Někteří pak díky tomu, že dojdou trochu dál (v bádání o tom co, nebo kdo vlastně jsou).. si mnohdy ne díky tomu že si uvědomují kdo jsou, ale díky tomu že se probouzejí a usínají s tím kým by být mohli - jsou pak nenahraditelnou inspirací pro ostatní. Ostatní,.. kteří se už taky mockrát spálili, přešlápli a zkrátka pro ty co tak nějak zjišťují, že ta klec z různých vjemů a prožitků je jim už trochu těsná.

To nejhorší čeho se dle mého člověk může ve své omezenosti dospustit je SOUDIT.. vypadá to nevinně.. ale věřím, že to je skutečně ta největší a celkem rozšířená hloupost.. Jed.. A podle mě je TO opravdu věc, která (nevím na jaké úrovni) nejvíce ubližuje. Soudím dle toho.. že když někoho přeci jen přes všechno co vím nedej bože trochu "poodhalím" před ním samotným.. dostanu to stejně nejvíc sežrat v následujících blízkých (nevím jaké y=D) prožitcích já sám z pozice o které jsem si namlouval že vím dost na to abych otevřel ústa..

No vím že vypovídací hodnota celkem nijaká co se k věci týká.. ale alespoň píšu do vlákna celkem okrajového.. Užívajte!

A netrapme se tím kdo jak co uchopí (využije, nebo zneužije) přesně tak - vždy se jedná o názor, jeden pohled.. krásný, nedocenitelný, chybějící pohled.. a může jít zrovna o pohled typu: "ty si fakt píča!! Jak si můžeš něco takového myslet.." jenom pohled, jedné zaměřené - velmi důležité entity. Důležité,.. protože věřím, že bez ní by to prostě nemohlo fungovat..

p.s.:
nejsem tím, kdo rozhoduje co je pro čí uši.. kdo nechce, stejně neuslyší

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Výštěky do digitální tmy

Příspěvekod ArMi » sob, 16. črc 2016, 09:22

ale dyť jasnááček.. vděční jsme.. teda budu mluvit za sebe. Vděčný jsem za Vás za všechny.. Ať už je někdo z nás nevědomě zmanipulovaný, ať už je tu někdo z nás osvícený,.. někdo zase "zablokovaný".. Každý přispíváme nejlépe jak umíme..
Dobré je, když má někdo ze života radost.
a může jít zrovna o pohled typu: "ty si fakt píča!!
Na Frabatu by ti okamžitě tvůj příspěvek pokrytecky zablokovali a někteří proaktivní jedinci by chtěli hlasovat o tvém vyloučení z fóra. Tam bys tuto svoji radost takto vyjádřit nemohl. A kdyby ses proti tomu tomu ozval, tak by tvoje vlákna začali blokovat a tebe by označili za přecitlivělého. A ještě jako bonus by ti naznačili, že si máš řešit tvoje problémy.
blízkých (nevím jaké y=D)
To máš v pořádku. Je dobře že myslíš i na toho, kdo to čte. Stačí třeba slovo hodit do seznamu a hned vidíš.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bl%C3%ADz ... %C3%BDchod

Ale tady se ti to nepovedlo: bdělí. http://synonymus.cz/bdely/ Teď čtenář netuší, jestli chceš říci, že se Jarda namnožil ;) a nebo ty jsi udělal překlep. Právě tím je ošklivý jazyk, že může dojít k nedorozuměním.

Snažit se za každou cenu všechny chybičky odstraňovat je jeden extrém a to je špatně, ovšem ani "pis jak Bobo mluvit češka" nepůsobí dobře. Tady jsem popsal jednu zajímavou slovní hříčku viewtopic.php?f=32&t=1609, která na první pohled vypadá jako gramatická chyba, ale skrývá se za ní hlubší moudrost.
To nejhorší čeho se dle mého člověk může ve své omezenosti dospustit je SOUDIT.. vypadá to nevinně.. ale věřím, že to je skutečně ta největší a celkem rozšířená hloupost.. Jed..
Ano, odsudek je jedna z věcí, které odvádějí od klidného středu.

Ale STRACH je neméně škodlivý. http://www.jeshua.cz/od-ega-k-srdci-ii/
S vládou ega byly vaše činy a myšlenky dlouhou dobu založené na strachu. V jiném smyslu jste nemilosrdně pronásledovali svojí touhu po moci, uznání a kontrole. Tímto jste popírali svoji skutečnou podstatu. Vaše chování bylo založeno na vnějších měřítkách, místo na svých vlastních skutečných potřebách. Taktéž jste nebyli schopni milovat někoho jiného, protože láska je naprostým opakem potřeby kontroly a dominance. Toto celistvé stádium vědomí zaútočilo na integritu vaší duše. Duše pod vládou ega trpěla.
No vím že vypovídací hodnota celkem nijaká co se k věci týká.. ale alespoň píšu do vlákna celkem okrajového.. Užívajte!
S tím odsudkem jsi to skvěle trefil, to je důležité si připomenout.


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 8 hostů