Mayska civilizace

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Mayska civilizace

Příspěvekod GeorgeLD » čtv, 17. črc 2008, 19:23

Ted se tak hodne mluvi o Mayske civilizaci, tak bych k ni rekl sve male poznatky, moc jsem se tim nezabyval, ale myslim ze jsou presto dulezite. Na Z1 davali pred nejakym casem dokument o mayske civilizaci. Zavadil jsem v nem o jednu dulezitou vec - tak jak jsem to pochopil, se cela tato civilizace rozkladala ve dvou casovych obdobich, pricemz kazda nesla sve vlastni znaky. To co je dulezite je toto: kdyz se mayove dostali do druhe etapy sve civilizace, kompletne se zmenila jejich kultura. Misto tradicnich bohu zacali uctivat okridleneho hada, taky zacali vytvaret obetni jeskyne, kde vrazdili lidi. O okridlenem hadovi jsme se mohli docist v souvislosti s greys - podle tech clanku je to jejich symbol a oni taky uctivaji okridleneho hada. Ikdyby nebyla pravdiva ta vec s temi greys, hadi jsou tak ci tak po celem svete vnimani jako negativni stvoreni, symbolizovaly neco zleho, kriveho a podleho. Takze zatimco jsem cetl veci ve smyslu toho, ze mayove mozna pokrocili na vyssi vibracni uroven a ruzne dalsi myslenky, vcetne jejich vyspele astrologie a astronomie, ktere mozna ani neziskali svym vlastnim badanim, ve skutecnosti si myslim ze jako civilizace uctivajici hada byla jednoduse znicena, pravdepodobne valkami o zdroje primo mezi sebou, jak se uvadelo v dokumentu.

Uživatelský avatar
Mojzma
Příspěvky: 28
Registrován: pát, 06. čer 2008, 21:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Mayska civilizace

Příspěvekod Mojzma » čtv, 17. črc 2008, 20:12

O tohle jsem se dřív hodně zajímal. Hodně mě zaujali zmínky o křišťálové lebce. Kterou prý vytvořili tak, že vědci dosud nevědi jak. :D Prý je tak precizně opracovaná, že to s teď stěží dovedou naší technikou. Na tý lebce je prej zvláštní tvar lebky.
Jinak celkem dobrej film o Mayích je Apocalipto. Kde je poměrně dobře vidět život Mayů a vlastně i to obětování.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Mayska civilizace

Příspěvekod ATA » pát, 18. črc 2008, 18:28

Nedavny studie prokazaly že vetšina těch lebek je podvh .
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mayska civilizace

Příspěvekod blaza » pát, 18. črc 2008, 21:31

Asi pro vas neni novinkou ze v roce 2012 ma bejt podle Mayů konec sveta :)
21. prosince 2012...AMEN 8-)
strucne info:
Vítejte na stránkách "Rok 2012"... co nás čeká? Co se stane? A co bude dál? Mayský kalendář po mnoha tisících letech v roce 2012 náhle končí... bude konec světa? Apokalypsa? Co nám na to odpovídá Bible? Poslední soud? Mnoho povolaných, 144.000 vyvolených? Nebo se naše sluneční soustava Harmonizuje se zbytkem vesmíru? Planety se srovnají, naladí, a my přejdeme do vyšší dimenze? A jak s tím souvisí aktuální dění u nás a ve světě? Jak s tím souvisí horoskopy, kyvadlo, Tarot, věštění, Däniken, UFO, mimozemšťané, karma, inkarnace, osud, a další věci? Proč jsme vlastně tu, a co se máme naučit? Na tyto otázky, a mnoho dalších, které si kladete, se Vám postupně pokusím odpovědět... Váš Jokanaan
web: http://rok2012.czweb.org/news.php
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
Mojzma
Příspěvky: 28
Registrován: pát, 06. čer 2008, 21:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Mayska civilizace

Příspěvekod Mojzma » pát, 18. črc 2008, 21:53

to bláža: sice Mayové konec věku předpovídaj. Možný to je. Ovšem nevěřím, že to bude přesně 21. prosince. Co třeba přestupný roky? To pochybuju že znali.
A taky by bylo blbý kdyby svět 21. prosince skončil. Já mám 22. 12. oslavit narozeniny!! :lol:

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Mayska civilizace

Příspěvekod jadydadyda » pát, 18. črc 2008, 22:53

Věřím tomu, že v roce 2012 se nic až tak zásadního nestane. Májskej kalendář skončil krátce po příjezdu španělů. :)
Jinak Apocalipto je skvělej film a jestli alespoň trochu odpovídá historii, tak je dobře, že ta civilizace zanikla. Myslím, že i když byli tak vyspělí, tak byli i neuvěřitelně zdegenerovaní (něco jako my dneska :) ).

c.4862
Příspěvky: 43
Registrován: ned, 15. čer 2008, 18:59

Re: Mayska civilizace

Příspěvekod c.4862 » ned, 20. črc 2008, 11:13

jadydadyda-ako je mozne,ze skoncil kratko po prijazde spanielov,ked ma skoncit v roku 2012? :eek:
mojzma-prestupne roky samozrejme nepoznali,ved tie ma nas kalendar a nie ich,rok 2012 bol prepocitany z ich kalendara na nas s nasim to nema nic spolocne,oni si nehovorili,ze v roku 2012 bude koniec sveta ale napriklad,ze to bude v roku 7560 podla ich kalendara

a vlastne,mayovia ani koniec sveta nepredpovedaju,to su len fanaticke ludske vymysly,oni len predpovedaju koniec jedneho casoveho cyklu.za druhe,maysky kalendar nekonci 21.12.2012 na tento datum prisiel jeden etnobotanik,Terrence McKenna za pomoci psychotropnych hub a pocitacoveho programu timewave zero(google)ide o to,ze McKenna v stavoch vyssieho vedomia prisiel na to,ze cas ma fraktalovity charakter.predstavte si spiralu,ktora sa toci do stredu,ta predsa musi niekde skoncit.cas podla neho plynie v stale kratsich cykloch a raz jeden z tych cyklov dosiahne bodu nula.pozorovanim tychto opakujucich sa cyklov vytvoril matematicku rovnicu,ktoru potom previedol do spominaneho pocitacoveho programu,ktory vypocital nulovy casovy usek prave 21.12.2012,takze nie mayovia ale McKenna ma na svedomi tento datum
(existuje tu este nejaka ta "teoria" o prichode planety nibiru,ktora ma vojst do nasej obeznej drahy prave v roku 2012 ale to je uz o niecom inom)

Obrázek

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mayska civilizace

Příspěvekod blaza » pon, 21. črc 2008, 10:34

Ja bych to stema drogama zase tak neprahanel... co moch vymyslet sfetovanej clovek? Myslis si ze po houbach sned vsechen rozum sveta a ma neomylnou pravdu?
-To taky byla v televizi jedna zenska co po LSD zjistila jednu ubohou, nezajimavou, lec dulezitou skutecnost: ''Život je teď.'' -zni to dost naivne ale v podstate mela pravdu.
-na druhou stranu ta myslenka ty spiraly ma neco do sebe...kdo ví ;)
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mayska civilizace

Příspěvekod Helias » pon, 21. črc 2008, 17:12

Čas obíhá ve Vesmíru dokola (proto je teoreticky možné cestovat po i proti proudu času), ale nevím, jestli ve spirále nebo čistě jako "proud" času. Já to vidím jako řeku. A není taky zajímavý, že to je stejný rok jako v jednom článku na fóru (http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... p?f=9&t=45)??? Každopádně bych chtěl, aby se "něco" stalo. Třeba pokud se celá planeta přesune do jiné dimenze ... :D .
Carpe Diem

c.4862
Příspěvky: 43
Registrován: ned, 15. čer 2008, 18:59

Re: Mayska civilizace

Příspěvekod c.4862 » stř, 30. črc 2008, 17:53

ako som pisal o mckennovom objave,nieje moc zrozumitelne,ale nasiel som na jarkovych strankach jeden obsiahlejsi clanok,ktory to celkom dobre vystihuje
http://matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=2854

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Mayska civilizace

Příspěvekod acdcpetr » pát, 07. lis 2008, 23:25

Kdyby měl být konec světa, chtěl bych být u toho :D ale pochybuju. Mayové říkají něco o šestém věku slunce, který pak má nastat. Jinak o času si nemyslím že je spirála ani řeka...sám čas nevnímám, pouze mé já žijící v této společnosti ho vnímá jako čísla na hodinkách. Když jsem v přítomném okamžiku čas pro mě neplyne, když jsem teď tak jsem přece pořád. (Asi jsem to napsal nepochopitelne :D )
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
loob
Příspěvky: 163
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Mayska civilizace

Příspěvekod loob » ned, 09. lis 2008, 11:25

no já si myslim ,že jak byli ty 2 časový období ,tak na přelomu těchto období se někteří povznesli/zvýšily svoje vybrace/přešli do jiné dimenze ,ale né všem se to povedlo a jelikož odešla podstatná(důležitá) část lidí ,tak ostatní (ty kteří se neprobudili) zachvátil chaos a tak začali uctívat toho hada ,obětovat lidi atd... a nakonec to vyvrcholilo sebezničením...

vím o nich jen málo ,tohle jsem si vycucal z prstu ;) ale myslím ,že to takhle mohlo být... když tak mě prosím opravte...
jinak mám dotaz... jak to u nich vypadalo v tom 1. časovím období??? to už měli tak vyspělou astronomii apod.??
Naposledy upravil(a) loob dne ned, 09. lis 2008, 17:43, celkem upraveno 1 x.
Smrt neni vůbec smutná, smutná věc je ,že většina lidí vůbec nežije. - Sokrates(Pokojný Bojovník)
:D

Uživatelský avatar
misanek
Příspěvky: 87
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 18:06
Bydliště: Slezsko

Re: Mayska civilizace

Příspěvekod misanek » ned, 09. lis 2008, 17:22

Podle mne se to u maju vyvijelo tak ze je stahly destruktivni sily...
Jde o to ze kdyz delali lidske obeti tak se to projevovalo i na pocasi a prirode... no a co delali kdyz obetovali cloveka a stejne prisla neuroda ? no obetovali vic liti a tim vznikla dalsi neuroda atd tak dlouho az se sami vyhubili...
jinak u maju byla podle mne hodne silna mystika a muselo tam dojit k nejakemu zneuziti ktere odstartovalo serii nebo retezovou akci ktera mela destruktivni ucinky... mozna to bylo tak ze mladi nechteli verit tomu co je stari ucili nebo se uceni a moudrost vytratila...
clovek sam sebou, svymi myslenkami a emocemi ovlivnuje okoli, veci nezive i bytosti zive... proto by kazdy clovek se mel chovat zodpovedne...
ale kdyz ono to nekdy fakt nejde :lol:
Když se spojíme s tichem ve svém nitru, překročíme hranice své aktivní mysli a emocí a objevíme hloubku trvalého klidu a spokojenosti.

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Mayska civilizace

Příspěvekod CLVestec » úte, 11. lis 2008, 17:53

Já jsem četl že v Mexiku od roku 1991 se tam vždy zjevý UFO,když se tam objevý hodně lidí na jednom místě.Vetšina mexičanů si to spojuje z Mayským kalendářem,protože po jednom zatmění slunce( podle Mayského kalendáře 6 věk slunce).Nevím jestli svět skončí v 2012 podle Máyů nebo podle Vangelii v roce 3492 - teda tak nějak byl ten rok.Ale možná že obě dvě předovědi jsou dobře že to z židského kaledndáře přepočítaný na Mayský.Spíše si myslím že na svěťě je několik předpovědí jak Mayská tak Vangeliina.Když se něco změní ve svěťe tak bude platit Máyská předpověď a když se hrozba posune dál,tak možná Vangeliina.Někteří lepší a zkušenější astrální cestovatelé,říkají že v roce 2012 se fyzická rovina spojí z astrální nižší rovinu,a že svět nebude,tak fyzicky jak ho známe př:Že nějakého teroristu přivoláme naším strachem stejně jako když se v astrálu bojíme našeho strachu tedy larvy.Nevím čemu věřit,ale jestli se fyzická rovina "smíchá" s astrální rovinou,tak dofám že to budeme vnímat.
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
Hitokage
Příspěvky: 49
Registrován: úte, 29. črc 2008, 09:15

Re: Mayska civilizace

Příspěvekod Hitokage » ned, 13. zář 2009, 19:36

Četl jsem, že Mayové dokázali uživit obrovské města čítající až 300 000 lidí aniž by museli masivně vypalovat, nebo lesy pro vytváření polí či nábytku atd. Takže to přece jenom jde i jinak?
Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít.

Sokratés


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů