Soutěž - paranorm. schopnosti

Uživatelský avatar
Scorpion
Příspěvky: 7
Registrován: pon, 01. čer 2009, 22:15
Bydliště: Sokolov/Praha
Kontaktovat uživatele:

Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod Scorpion » sob, 12. led 2013, 19:08

Jen tak motivačně, kdyby se někdo tady našel a chtěl :)) narazil jsem na to na netu
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1356617592

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod Lama » pon, 14. led 2013, 23:16

Nesnasim SISYFOS :D. Bohuzel zadnymi takovymi schopnostmi neoplívám. Ale ATA je takovej věděc s duchovní praxí, toho bych jen doporucil :D
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
woa
Příspěvky: 210
Registrován: čtv, 09. črc 2009, 13:53

Re: Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod woa » pát, 18. led 2013, 22:52

Do toho bych nesel ani kdybych mel takove schopnosti.

Za 1. Tito skeptici jsou tak zainteresovani ze vam neuveri ani kdybyste pred nimi telekinezi mavaly lokomotivou.

Za 2. Cely to smrdi a to poradne! Proc to asi takhle inzerujou na netu? Kdyby tohle skutecne chteli provadet proc uz to neudelali? Meli k tomu stovky prilezitosti a stale maji. Copak tady v CR mame malo senzibilu? Nejde nahodou jen o to, najit mezi lidmi mentalisty o kterych nevedi a pripadne je eliminovat? Asi jsem paranoidni, ale nepripomin vam to nahodou X-mena 3?
Život je jako bahno, jenom svině v něm uměj chodit.

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod zebyja » úte, 22. led 2013, 14:21

Nemyslím si, že by společnosti prospělo, kdyby tyto schopnosti byli prokázány.. nehledě na to, že asi každý, kdo nějakou takovou schopnost má, nemá zájem ani o peníze ani o slávu.. Tyto schopnosti, alespoň podle mého názoru, nezíská člověk, který není dostatečně vyspělý na to, aby nechápal, že by to až příliš ovlivnilo povědomí lidské civilizace.. Obávám se, že se sysifos dočká svého.. (nic se neprokáže..)

jediný kdo má právo vidět důkaz o existenci nadpřirozených schopností je ten, jenž jimi vládne..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod Tidus » čtv, 24. led 2013, 15:00

Docela me zaskocily vase reakce. To ze neveri v paranormalni jevy je preci naprosto v poradku. Vychazeji z vlastnich zkusenosti. I my by jsme meli byt tak trochu skeptici. V tomhle oboru je spoustu naznaku a predstav. Skutecnych vysledku jen velmi malo. Proto kdyz uz se nam neco povede, tak by jsme meli byt velmi opatrni s tim, jestli to budeme povazovat za skutecne. Jinak se budeme hnat za iluzemi s predstavou o vlastni vyjimecnosti. Jen se zamyslete nad vsemi svymi zazitky a popremyslejte, jestli je to skutecne nejakym zpusobem nadprirozene, nebo to muze jit nejak zpochybnit. Naprosto nezpochybnitelnych veci je jen malicko, proto neopovrhujte lidmi, kteri v ne neveri. Navic timto davaji najevo, ze se radi nechaji presvedsit. Lidem by jiste prospelo, kdyby se takove vecy dokazali. Videli by, ze jsou veci mezi nebem a zemi. To by jim mohlo dat duvod se nad sebou vice zamyslet...
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod zebyja » čtv, 24. led 2013, 15:32

Tidus: Vysvětlím můj postoj na metafoře/příkladu

řekněme, že se mi povede po rukou dojí z prahy do brna.. ale nemám proto žádné důkazy, jen pár náhodných svědků, kteří jsou ochotni tvrdit, že mě viděli v nějaké vesničce nakupovat a já přitom stál na rukou.. přesto vím, že jsem to dokázal.. přijdu za někým a on se zeptá co zajímavého jsem dokázal a já mu začnu vyprávět o tomhle zážitku..

Nejedná se o věc, která by byla přímo fyzicky nemožná (každý asi uzná, že to možné je, ale velice spekulativní).. No a teď ten někdo mi to začne všelijak vyvracet, bez toho aniž by o tom něco věděl.. sám po rukou ušel nanejvíc pár metrů a bude mi tvrdit, že lžu.. že na tom něco "smrdí" a začne argumentovat vším možným.. mě jako člověka samozřejmě může být jeho názor ukradený.. ale nařkne mě.. budu mít z toho špatnej pocit, to je prostě přirozené.. a raději se příště o tomto zážitku zmiňovat nebudu.. proto že vím, že sklidím krutou kritiku a budu mít špatnej pocit..

řekněme, že ten samí příběh řeknu jinému člověku, který nemá skeptický přístup.. Řekne mi, že je to zajímavé a bude chtít o tom vědět co nejvíc.. jak jsem to dokázal, co jsem přitom zažil.. zkrátka bude předpokládat, že je to pravda.. i když tomu nevěří.. z takového člověka budu mít dobrý pocit, i když někde hluboko budu vědět, že tomu nevěří.. budu mu s radostí vyprávět moje zážitky..

Tak že proč nemáme rádi skeptiky? Vyvolávají v nás prostě špatný pocit, který nám řekne, o tom už radši nikdy mluvit nebudu.. a berou nám vlastní sebejistotu.. je to normální.. jsme prostě lidi a máme pocity.. a jsou lidi, ze kterých máme špatný pocit.. a proto je nemáme rádi, nebo se jim alespoň vyhýbáme..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod clario » čtv, 24. led 2013, 16:48

Tidus: To, že někdo na základě svých vlastních zkušeností nevěří na "nadpřirozeno" mi nevadí ani v nejmenším :D a jak říkáš je to naprosto v pořádku :). Nicméně spolek Sysifos je o něčem trochu jiném :D. Tak zaprvé jakožto vědci by se neměli k něčemu stavět zády jen proto, že pro to nejsou důkazy, stejně tak nejsou důkazy které by to vyvracely. S takovýmto přístupem by do dnešního dne žádný vědec nedokázal téměř nic a mi by jsme tu měli pořád středověk. Členové tohoto spolku skeptiků navíc považují za svojí práci či snad svůj úděl to, že jsou skeptičtí naprosto ke všemu co nepodložil onen "oficiální" proud vědy a nejsou ochotni se bavit o čemkoliv takovém, byť by proti nim stály i ty nejlepší argumetny. A tak dále napadají a očerňují vše a všechny jakmile se jejich názory jen trochu odklánějí od toho jejich skostnatělého světonázoru a rozdávají tak dále své bludné balvany dokonce i lidem jako je Stanislav Grof, který je pro své dílo úznávaný po celém světě. A zrovna tohle si nemyslím, že by bylo naporsto v pořádku.

Ještě na okraj :D. Zrovna před nedávnem jsem četl v jednom článku, bohužel už nevím kde to bylo, že hned několik skeptických vědců prohlásilo, byť nerado, že na základě provedených testů a pokusů v oblasti mimosmyslového vnímání je tato oblast již ze statistického hlediska dávno prokázána.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod Tidus » pon, 04. úno 2013, 08:20

Zebyja: A proc te tak zajima, co si rika nekdo cizi? At uz chvali nebo kritizuje. Dokazal jsi tu urcitou vec pro to, aby jsi si neco dokazal, neco o sobe poznal, nebo aby te lidi obdivovali? Vetsina lidi by rekla ze to udelala sama pro sebe, ale vedi ze se chteli vytahnout. Je to naprosto prirozene. Ovsem pokud se budeme ridit tim, co nam prijde prirozene, tak si tu piseme naprosto zbytecne. Ridit se tim, co je prirozene znamena nechat se vlacet tam, kam tece proud. Snazime se poznat jadro svych pocitu a chtice naseho ega, aby jsme se tim nenechali ovladat. V knize Cesta pokojneho bojovnika (ve filmu to neni) je krasna myslenka, ktera se tohohle tyka. Starik tam uci mladeho gymnastu duchovni ceste. Chce po nem, aby i po tezke dopravni nehode pokracoval s gymnastikou. Pres to je ale zasadne proti tomu, aby v ni zavodil. Zavodeni nas zene za poharama a za vitezstvim. On po nem ale chce, aby cvicil jen sam pro sebe, protoze v momente kdy se vyhoupne na kruhy zaziva skutecne stesti. Tak je to i s nami. Pokud je tve stesti podminene tim, co si mysli ostatni, tak se jen budes hnad za necim, co ti muze kdykoli uletet. Pokud budes delat vecy sam pro sebe a neridit se ostatnima, tak z tebe opadne veliky tlak. Nerikam, ze bych nemel rad sve kamarady a netravil cas ve spolecnosti ostatnich. Me stesti ale neni podminene tim, co si o me mysli.

clario: Vedecke studie jiz davno napovedeli, ze to pravdepodobne je vse mozne. Problemem je to, ze neni nic naprosto nevyvratitelne. Jde predevsim o to, jak s temi dukazy pracujes. Pokud verit nechces, tak je zpochybnit dokazes. Samozrejme neni dobre ze jsou jednosmerne uzavreni. Presto by mi vubec nevadilo si s nekym takovym promluvit o jeho nazorech na me zazitky. Nejde mi o to, jestli by me zazitky zvazil. Spise jde o to, cim by na ne argumentoval. dostavame tim totiz nove podnety k premysleni. To jestli by mi to vse veril nebo ne je mi ale naprosto jedno. Vsichni mame preci svoji vlastni hlavu.

Ja sam mam pochybnosti o tom, jestli je astralni cestovani skutecne tim, cim si myslime ze je. Dokazi doslova "videt" proudeni vzduchu, ale neverim, ze je to neco nadprirozeneho. Spise verim, ze je to jen fyzikalni jev, ktery dokazi jakekoli oci. Nejsem presvedsen ani o tom, ze zivot konci smrti, ani o tom, ze zivot pokracuje i po smrti. Zatim vse co jsem zazil slo zvazit na obe strany. Ovsem pokud vylozene budu chtit verit, tak muzu rikat ze dokazu opustit sve telo, dokazi se divat tretim okem a sam pro sebe mam naprosto jasne dukazy o tom, ze nepotrebuji sve smrtelne telo ke sve existenci. Ovsem to mi ukazuje stejnou uzavrenost jako SISYFOS, jen orientovanou na druhou stranu.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod zebyja » pon, 04. úno 2013, 12:13

Tidus: Fajn chceš příklad na filozofické úrovni, máš ho mít..
Nebudu pít zkaženou vodu, aby mi z ní bylo blbě.. To můžu vnímat vše co je tady a teď a být z toho bůh ví jak šťastný, ale fakt je, že z té vody mi bude blbě.. stejně tak se nebudu bavit s někým, u koho vím, že mi debata s ním bude nepříjemná, pokud k tomu nebudu mít důvod, důvodem může být například vlastní rozvoj, ale určitě ne pocitová hodnota debaty.. Tak že pokud třeba potkám náhodou kritika a dojde k tomu, že s ním budu tady a teď mluvit, asi si s ním rád promluvím.. stejně jako budu rád pít zkaženou vodu, když jiná voda nikde nebude.. ale nebudu přece chodit po světě a hledat zkaženou vodu abych se jí mohl napít, když je všude čerstvé vody dost..

Můžu bejt gurru, faktem ale zůstane, že zkaženou vodu piji nerad..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod clario » pon, 04. úno 2013, 15:43

Tak se mi zdá, že celá ta původní myšlenka tohohle tématu byla opět násilně dotažená uplně někam jinam než bylo původním záměrem aby směřovala za pomocí mnohdy zidealizovaných argumentů jejichž poslání a smysl použití mi v této debatě značně uniká. Nesnažme se tu zase předhánět v tom čí pravda je lepší a filozoficky hezčí a přenechme toto vlákno jeho původnímu tématu ;).
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod Tidus » pon, 11. úno 2013, 07:53

zebyja: Zkazena voda ti vadi fyzicky, jak nekoho vnimas je ale tvuj subjektivni pohled. Kazdopadne o to ani tak moc nejde. Pisete tu jak vam vadi nekdo, s kym se vubec nebavite, vubec ho nevidite, jen vam vadi ze nekde neco dela a neco si mysli. Slo mi o jinou myslenku, nez kterou tu resime.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod zebyja » pon, 11. úno 2013, 10:02

Tidus: Aha.. Tak to promiň, jsem Tě zdá se špatně pochopil..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

hri-hori-ja
Příspěvky: 40
Registrován: sob, 20. črc 2013, 23:13

Re: Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod hri-hori-ja » sob, 27. črc 2013, 06:04

Problem v testu by mi delala ta opakovatelnost...

Mel-li sem kdy nejakou schopnost--prisla,kdy chtela a tak I odesla...

I tak se domnivam,ze ziskani techto schopnosti a vlada nad nimi ceka nas vsechny
... ... ... ... .
axsv

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod Elen » sob, 27. črc 2013, 07:40

Myslím, že by si spíš lidé měli uvědomit, že nejsou žádné nadpřirozené schopnosti. Jsou to schopnosti, které se nabývají zcela automaticky. Např člověk který oslepne získává lepší hmat, když provádíte askezi a tříbíte myšlenky přijde zcela automaticky čtení myšlenek, když se snažíte o AC..automaticky přijde AC. Všechno jsou to zákonitosti uplně běžné stejně jako ATA se učil, udělal maturitu, já se neučila -maturitu nemám:-)
Květoslav Minařík napsal krásnou knihu, kde vypisuje na konci činy v životě, po kterých automaticky přichází schopnost.Lidé se moc zaobírají věcmi a zbytečně se nechávají strhávat okolím a emocemi, které si přichází jak se jim chce, až se naučí uvažovat, řídit se nitrem, naučí se něco, co jim probudí schopnost:-)

Kdysi se tu na foru probírala nějaka ztracená žena v cizím státě a policie ji hledala..nebo tak nějak a dotaz zněl, proč ji prostě někdo z vás nenajde, když má tu "moc". Tenkrát jsem si taky říkala, že kdybych byla nějakej senzibil, pomohla bych, ale když jsem nad tím pak uvažovala, uvědomila jsem si že by bylo lepší neukazovat své schopnosti světu. Ještě na to není připraven:-)

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Soutěž - paranorm. schopnosti

Příspěvekod Tidus » sob, 28. zář 2013, 11:19

Elen: Jestli něčemu budeme říkat přirozené nebo nepřirozené je jen hraní si se slovy. Jde zkrátka o to, předvést něco vědecky zatím nevysvětlitelného. Ať už je to jakkoli přirozené nebo nepřirozené.

Nemyslím, že by se schopnosti nabývaly automaticky. Bohužel, svět není tak spravedlivý, že by všem za stejnou námahu přišla stejná odměna. Je spousta lidí, kteří mají maturitu naprosto bez učení. A někdo se učí nejakou schopnost, a stejně nic nepřijde.

A myslím, že lidi podceňujeme, když říkáme, že na něco nejsou připravení.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti