MAJSTER

Uživatelský avatar
wan to
Příspěvky: 87
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 22:55
Bydliště: V strede modrého kamenolomu
Kontaktovat uživatele:

MAJSTER

Příspěvekod wan to » sob, 21. čer 2008, 15:11

Vo všetkých knihách čo som čítal, o "vyžších" silách a zasvecovaní je vždy jedna pasáž, ktorá vomne vyvoláva velké nervy. Ide o pasáže kde sa píše slovo Majster, nájdi si Majstra, Guru a podobne.

Problém je v tom, že majstri nerastú na strome, ani nechodia s prosíkom od domu k domu, čiže nájsť si majstra je ohromne ťažké až by som povedal nemožné. Druhá stránka veci sú takzvaný "Majstri", ktorí síce vedia mleť pantom, ale to isté viem aj ja, viem toho o niektorých veciach a viem o tom mleť pántom. Ale to zomňa majstra nerobí.

Ďalej je spústa takzvaných "expertov" ktorí "ovládajú" vyžšie schopnosti. Či už sú to liečitelia, vykladači, alebo energetickí akumulátori. Jedno je isté, na 100 expertov pripadá jeden naozaj skutočný "Expert", ktorý to naozaj vie, a možno som to trochu prehnal.

Vypukol boom všeliakých kurzov, od jednoduchých "spoznaj sám seba" cez kurz neverbálnych komunikácií, persuázie až po meditácie, astrálne kurzy, reiki a podobne. Lenže ktoré z týchto kurzov sú hodnotné? hodnotné pre další postup?

Čiže vyplývajú otázky: Ako nájsť majstra? Kde? Je majster naozaj jediná cesta?


V mojom okolí poznám možno jedinú osobu, ktorá sa zaujíma o to o čo ja, ale nie je to majster, je to možno novic. To znamená, že by bola možnosť zdielať nejaké skúsenosti, čo nie je na škodu.

Ale ked si vezmem také reiki, môže to byť nebezpečná aktivitita, ak to človek robí sám, bez vedenia. Ale kde vziať človeka, ktorý je natoľko schopný aby bol Majstrom?

Jedna odpoveď by možno bola: Ak nastane správny čas, majster sa ukáže, pretože naňho človek narazí. Možno by to bola možnosť, kedže mám skúsenosti s tým, že keď mám otázku, vždy narazím na odpoveď, vždy objavím niečo, čo mi uspokojivo odpovie. Predtým môžem okolo toho chodiť bez povšimnutia.
„Musíme svoje vedomie naučiť, aby nevidelo prírodu len ako reálne veci a formy.
Musí ju vidieť ako materiál, ako hmotu, z ktorej treba robiť tvary, ktoré s ňou nemajú
nič spoločné.“
Kazimír Malevič

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MAJSTER

Příspěvekod Helias » sob, 21. čer 2008, 15:21

Nevím, jak je to s ostatními mistry, ale mistra reiki, skutečného mistra reiki poznáš podle toho, zda je zasvěcený na 3. stupeň. Každý mistr by ti měl ukázat certifikát, že to opravdu umí ...
Carpe Diem

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: MAJSTER

Příspěvekod Tidus » sob, 21. čer 2008, 21:09

Helias: Myslim, ze tohle nemyslel.

wan to: Casto jsou v tvekm okoli takova osoby a ty o nich ani nevis. Ja uz takove osoby ve svem okoli poznal dve. Ten druhy mi dokonce nabidl, abych se s nim kdykoli poradil, kdyz to budu potrebovat. Zatim si ale nejak myslim, ze si mam od vseho vzit nejakou lekci a jit dal..... Drive jsem vsude slychal "kdyz je zak pripraveny, ucitel se najde". Myslel jsem si, ze pokud chces neco studovat, najdes si cloveka, ktery te to nauci. Skutecny obsah teto vety jsem ale pochopil az po precteni knihy Navrat pokojneho bojovnika..... Bud ostrazity, nasimi mitry je naprosto vse kolem nas. Vsichni jsme uz dostali nespocet lekci ale ne vsech jsme si vsimli a poucili se z nich. Bud ve strehu... ;)
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
wan to
Příspěvky: 87
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 22:55
Bydliště: V strede modrého kamenolomu
Kontaktovat uživatele:

Re: MAJSTER

Příspěvekod wan to » ned, 22. čer 2008, 11:27

Tiežsom na to prišiel, že z jednej stránky je človeku majstrom on sám a cesta po ktorej ide. Preto ma aj štve to, čo každý !expert" omiela : nemaáš majstra, nemáš nič
„Musíme svoje vedomie naučiť, aby nevidelo prírodu len ako reálne veci a formy.
Musí ju vidieť ako materiál, ako hmotu, z ktorej treba robiť tvary, ktoré s ňou nemajú
nič spoločné.“
Kazimír Malevič

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: MAJSTER

Příspěvekod Sunny:-) » ned, 22. čer 2008, 20:02

Tím co dělají, říkají ostatní si nelam hlavu, řiď se sám sebou a svým srdcem. V mnoha knihách se píše o mistrech zasvěcující do toho či onoho, a tak to v člověku zákonitě vyvolává, že pokud něco chce, musí nějakého mít. Začne se tedy skutečně po nějakém pachtit až narazí na nějakého bambulu a toho začne uctívat. :D

Nevím jak u tebe, ale mě to moc dobře nezní. Ty sám sobě jsi mistrem. Opravdu se drž toho, co ti říkal již i Tidus.. "Mistrem" (inspirací, hlubším uvědoměním) ti může být kdokoliv okolo tebe a to nemusí meditovat 20h denně ani nemusí hýbat s nábytkem. Prosté a přitom víc než moudré a inspirující pravdy se můžeš dozvědět od paní, co prodává v trafice, stejně jako od popeláře, který právě vysypává popelnice ..jednoduše všude okolo sebe. Když je člověk připraven "mistr" (vědomí, inspirační myšlenka, vyšší vhled), se vždy dostaví a je úplně jedno jak se to stane. Buď ostražitý. :)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
wan to
Příspěvky: 87
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 22:55
Bydliště: V strede modrého kamenolomu
Kontaktovat uživatele:

Re: MAJSTER

Příspěvekod wan to » ned, 22. čer 2008, 20:23

tiež nad tým tak uvažujem.

Podľa mňa je dobré, že vznikajú kurzy, že ludia majú záujem, ale vsádzať na to, že mi nejaký kurz otvorí bránu k vyžšej sfére je podľa mňa nerozumné.

Rozhodne by som sa ale chcel stretnúť s človekom, ktorý má reálne skúsenosti a vedomosti, ktorého by som sa mohol spýtať..
ale ako sa poznám aj tak by som tú odpoveď hladal najprv sám v sebe....
„Musíme svoje vedomie naučiť, aby nevidelo prírodu len ako reálne veci a formy.
Musí ju vidieť ako materiál, ako hmotu, z ktorej treba robiť tvary, ktoré s ňou nemajú
nič spoločné.“
Kazimír Malevič

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: MAJSTER

Příspěvekod GeorgeLD » pon, 23. čer 2008, 20:19

Vydyt nemusis, mistr si vetsinou stejne hleda sve zaky sam. No a potom je tady ta vec, ze muzes uz Mistra mit. Mistr nemusi mit nutne fyzicke telo, muze to byt bytost z nesmirne vysoke urovne, treba nejaky Buddha. Kdyz pozna, ze nejsi k zahozeni, bude te ucit, ale neznamena to, ze verbalne. Muze ti pripravovat zkousky a upravovat tvoje telo, musi se postarat o spoustu veci. Napriklad, v Mahajanovem Buddhismu maji vsichni opravdove praktikujici za sveho Mistra Buddhu Sakjamuniho, ktery se o ne stara. A nejsi-li v zadnem smeru, o ktey se nestara zadny konkretni Mistr a tak pokracujes individualne, muze se te ujmout nejaky jiny Mistr. Rekl bych, ze by sis s tim nemel lamat hlavu a urcite je to presne tak, ze ¨Kdyz je zak pripraveny, Ucitel se vzdycky najde". :D

Asanoth
Příspěvky: 83
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 20:05

Re: MAJSTER

Příspěvekod Asanoth » čtv, 03. črc 2008, 18:37

zni to zajimve:
Wan to: vznikaji kurzy, ale to velmi specificke. vem si Reiki. otevre te malinkatemu spektru energie, kterou muzes vyuzivat a o kterou si staci proste rict a mas ji, pokud jsi dostatecne vyspely(nebo pokud splnujes nejaky faktory). vyhodis litr dva za hezkej den prakticky o hladu ;) ano, zasveceni by te melo duchovne povznest, otevrit treti oko, uzdravit veskere bolistky, ale uprimne, to se podle me nestava. ME se to rozhodne nestalo :) (mozna me to duchovne povzneslo, ale to je neoveritelne:) )
tim samozrejme nechci rict, ze si Reiki nevazim, umi to pomoct :)

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: MAJSTER

Příspěvekod GeorgeLD » pát, 04. črc 2008, 01:54

myslim ze ti samozvani mistri Reiki, a ruzni jini samozvani mistri, nejsou ti mistri, o kterych je tady rec :) mistr Reiki je mistr Reiki, Mistr je Mistr :) jinymi slovy: jednoho mistra Reiki znam (ma primo tento titul) a kratce receno musim rict, ze se skutecne jedna jen o mistra Reiki :) umi nekoho zasvetit do reiki, zmirnit nekomu zdravotni obtize, ma s Reiki zkusenosti, ale stejne je to proste mistr Reiki :) to neni narazaka na reiki, to je jen kvuli rozdeleni mistra a Mistra :)

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MAJSTER

Příspěvekod Helias » úte, 08. črc 2008, 18:09

No jo ... já to špatně pochopil ... :oops: .
Carpe Diem


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů