Nevím co dál :(

Engrow
Příspěvky: 22
Registrován: čtv, 25. čer 2009, 15:12

Nevím co dál :(

Příspěvekod Engrow » stř, 18. kvě 2011, 10:18

Veškerá dogmata, která jsem si dřív uchovával o světě zmizela.Rozpadla se a jako bych začal vnímat novou povahu matrixu, co se stalo s tím původním světem ? Dřív jsem se hnal za materiálními požitky ega, ale všechno, jako by se to vypařilo. Ted už po ničem netoužím. Je tu jistá realizace?..............
S ostatními se nemám o čem bavit, protože mně nijak zvlášt Ta témata o kterých polemizují neinteresují........A ani nevím, jak bych jim vysvětloval to, co si myslím o povaze reality, nevěřili by mi nebo by si aspon mysleli, že jsem blázen....
Nikdy se nevzdávejte.
Nikdy se nevzdávejte.
Nikdy, nikdy, nikdy, nikdy – v ničem, velkém, či malém, důležitém, či nicotném –
nikdy se nevzdávejte ničemu, jenom závazkům cti a zdravému rozumu.
Nikdy nepodléhejte zdánlivě nepřekonatelné síle nepřítele.

W.Churchill

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Nevím co dál :(

Příspěvekod Pete » stř, 18. kvě 2011, 12:09

Taky jsem si tim prosel. Otazka je jaky novy cil (duvod zivota) si nastavis. Byt lepsim (sebezdokonalovani), hledani pravdy (Faustovsky komplex), zasvetit myslenku premysleni o Bohu a smyslu.. neco, co pro tebe bude mit dlouhodobe velkou hodnotu, a nahradi to prazdne misto kde predtim sidlilo ego a materialismus.

Nejhorsi na tom je, ze to nemuzes predat ostatnim. I kdyby ses sebevic snazil, tak to nepochopi (dokud se sami na to nepripravi).

Jinak pravy mistr se dokaze bavit s kazdym, a ani na sobe nenecha znat ze veri v Boha / venuje se magii.

Jak jsem to zkoumal tak existuji dve vychodiska. Jedno je "Joginske" uzavrit se do sebe, studovat nabozenske systemy atd.. a stykat se s lidmi jen kdyz je to nutnost (prace atd..)

Druha je oddelit myslenky, navenek byt jako prumerny clovek, ale vnitrne silne verit v Boha a zajimat se o to.

Kazdopadne hodne duchovnich lidi si projdou necim podobnym, cim si prochazis ty. Kazdopadne jsi na spravne ceste. Snad ti alespon neco z toho co jsem napsal pomohlo :)
Deus est Homo

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím co dál :(

Příspěvekod clario » stř, 18. kvě 2011, 12:55

Tohle je věc se kterou se setkává velké množství lidí. Já osobně jsem nikdy neměl problém bavit se s lidmi o čemkoliv ne ani tak proto, že by ta témata o kterých se bavíme byla natolik zajímavá, ale protože mam ty lidi upřímně rád a jsem vděčný za to, že s nimi můžu ten čas trávit. Každý z nás je jedinečný a pokud si to uvědomíš a uvidíš pod tu společenskou masku, kterou se někteří snaží nosit,tak to oceníš a nebude pro tebe ani tak důležité o čem se bavíte jako to, že jste spolu v kontaktu.

Osobně se nemůžu postavit ani za jedno z východisek které zde doporučil Pete. Pokud se budeš snažit navenek mezi lidmi chovat jinak než to vnitřně cítíš povede to k utvoření další masky pod kterou budeš schovávat své pravé já a to podle mě nemůže vést nikdy k ničemu dobrému. Asi to Pete myslel trochu jinak než to tu popisuji, ale nicméně si na toto dej pozor. Nemusíš lidem sdělovat v co věříš, ale nikdy se mezi nimi nepřetvářej a nechovej se tak jak by to pro tebe bylo nepřirozené.
No a ta možnost uzavřít se do sebe se mi nelíbí už jen proto, že mam rád společnost lidí :lol: a věřím tomu, že člověk bez přátel by byl o hodně ochuzen.

Takže co bych doporučil je jednoduše se mezi lidmi chovat, tak jak ti to připadá nejpřirozenější. Nevysvětluj jim žádně duchovní věci pokud o to neprojeví zájem, ale není problém jim jít v tomto ohledu příkladem, být upřímný, být pro ně oporou, chovat se přirozeně a na nic si nehrát. Dokonce i se striktně materiálně zaměřenými lidmi se pak dá bavit o duchovních věcech, jen na ně musíš pomalu a začít u něčeho snadno stravitelného jako jsou třeba LD. Věř mi vím o čem mluvím ;) . Hoď jednoduše všechny starosti za hlavu a žij jak nejlíp umíš, těš se z života kolem, z radostí ostatních a tak podobně... :lol:
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Nevím co dál :(

Příspěvekod Pete » stř, 18. kvě 2011, 13:27

Pretvarku taky nemam rad, a to jsem opravdu nemyslel :) ale proste s nekym je lepsi, o nejakem tematu nezacit mluvit, kdyz vis ze by to nepochopil. Naopak kdyz by se nekdo o tom chtel dozvedet tak samozrejme vic otevreneji mluvit

Hold ta cesta uzavreni, je jen pro nektere no, ja napriklad proste musim predavat to co vim dal :D Ale "ticha voda brehy mele" nekteri (a mezi nimi byli i ruzni vedci) zijou uzavrene, ale bavi je to je to jejich zivotni konicek, tak proc ne..

Taky jsem zacal kamose zasvecovat do astralu, duality, Bohu.. ale ono to chcen ejaky cas, u nekoho to napriklad nema cenu ani rozebirat (nehazet perly svinim) ale i u materialisty se da vest zajimava debata s argumenty :D a trochu mu pozmenit na to nahled..

Ale bohuzel casto narazim na jeden blok (prekazku), ktery Crowley popisoval v knize, o zasveceni.. mozna to pozdeji najdu, je to dulezita vec v komunikaci duchovniho s materialistou
Deus est Homo

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 376
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Nevím co dál :(

Příspěvekod Lama » sob, 21. kvě 2011, 22:55

Tohle je věc se kterou se setkává velké množství lidí. Já osobně jsem nikdy neměl problém bavit se s lidmi o čemkoliv ne ani tak proto, že by ta témata o kterých se bavíme byla natolik zajímavá, ale protože mam ty lidi upřímně rád a jsem vděčný za to, že s nimi můžu ten čas trávit. Každý z nás je jedinečný a pokud si to uvědomíš a uvidíš pod tu společenskou masku, kterou se někteří snaží nosit,tak to oceníš a nebude pro tebe ani tak důležité o čem se bavíte jako to, že jste spolu v kontaktu.

Osobně se nemůžu postavit ani za jedno z východisek které zde doporučil Pete. Pokud se budeš snažit navenek mezi lidmi chovat jinak než to vnitřně cítíš povede to k utvoření další masky pod kterou budeš schovávat své pravé já a to podle mě nemůže vést nikdy k ničemu dobrému. Asi to Pete myslel trochu jinak než to tu popisuji, ale nicméně si na toto dej pozor. Nemusíš lidem sdělovat v co věříš, ale nikdy se mezi nimi nepřetvářej a nechovej se tak jak by to pro tebe bylo nepřirozené.
No a ta možnost uzavřít se do sebe se mi nelíbí už jen proto, že mam rád společnost lidí :lol: a věřím tomu, že člověk bez přátel by byl o hodně ochuzen.

Takže co bych doporučil je jednoduše se mezi lidmi chovat, tak jak ti to připadá nejpřirozenější. Nevysvětluj jim žádně duchovní věci pokud o to neprojeví zájem, ale není problém jim jít v tomto ohledu příkladem, být upřímný, být pro ně oporou, chovat se přirozeně a na nic si nehrát. Dokonce i se striktně materiálně zaměřenými lidmi se pak dá bavit o duchovních věcech, jen na ně musíš pomalu a začít u něčeho snadno stravitelného jako jsou třeba LD. Věř mi vím o čem mluvím ;) . Hoď jednoduše všechny starosti za hlavu a žij jak nejlíp umíš, těš se z života kolem, z radostí ostatních a tak podobně... :lol:
Jojo, nedavno jsem zazil ze jsme byli s kamosema v hospode. A pak si k nam prisedl nejaky typek jestli si nemuze zavolat ze ma vybitej mobil. Nanestesti 2 nemely mobil a ja ho mel vybitej taky, ale to jsem odbocil. S typkem jsme se pak nejak zapovidali. A on zacal pomalu povidat o energii okolo nas, o duchovnu a o jinych vecech. Ti dva na nej jenom koukali a mysleli si ze je blazen. Kdyz jsem videl jejich pohledy tak jsem se radsi ani nezapojoval i kdyz si myslim ze bych mohl. ( Mozna jsem ho moch trochu podporit ale asi bych se strapnil taky...). Bylo mi to líto tak jsem si na týpka vzal kontakt a do ted jsem s nim v kontaktu a sbiram od nej informace.

Takze pokud chces nekoho zaujmout duchovnem, tak je treba delat to opravdu zlechka. Napriklad tim LD jak uz se zminil tady clario.
Ve skole jsem to delal podobne. Zacal jsem se zajimat o LD a vypravel jsem o tom kamosovy kterymu jsem po delsi dobe zacal rikat o meditaci kterou jsem v ty dobe zacal praktikovat, pak telekineze. Tomu ze zacatku neveril ale pak jsem mu ukazal jedno moje video, vedecky jsem mu to vysvetlil a druhej den uz tomu veril...
Mimochodem kamos je kouzelník :D
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevím co dál :(

Příspěvekod clario » sob, 21. kvě 2011, 23:55

Ale tak takový lidi jsou správný :D nebojej se mluvit o tom čemu věřej i když vědi, že je budou mít někteří za cvoky a to je chválihodná věc i kdyby mluvili třeba i hovadiny :D. Ale to, že zaujal alespoň jednoho člověka je úspěch. Njn asi by ses před nima strapnil, ale tak pokud to jsou kámoši, tak by to rozdejchali :D ale i tak je zbytečný s toho mít špatný svědomí, neni proč :D.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: Nevím co dál :(

Příspěvekod Pete » ned, 22. kvě 2011, 02:27

clario z vlastnich skusenosti vim, ze je to spise plytvani energii, nez neco co by bylo k uzitku. Ono prece jenom je neco jineho prednaska, kde clovek se chce o tom sam neco dozvedet, nez takto hazet perly svinim.

Jednou sjem nekde cetl, ze clovek ma zachovavat mlceni, a kdyz nekdo bude chtit opravdu pomoc/radu tak si te najde. Ono je to stejne ve vesmiru zaridene tak, ze zak si vzdy najde mistra, ktery je pro neho nejlepsi.
Deus est Homo

Engrow
Příspěvky: 22
Registrován: čtv, 25. čer 2009, 15:12

Re: Nevím co dál :(

Příspěvekod Engrow » ned, 22. kvě 2011, 11:35

Rozhodně, děkuji za vaše rady. Ono je to někdy těžké, vystoupit z davu a říkat lidem něco, co je pro ně nové.Tady už je jistá materiální překážka, která se musí překonat.Musí se prostě odstranit překážka egoismu, což je pro některé, jak jsem zjistil obtížné... Já jsem mněl pár duchovních zážitků a to si myslím, že mi otevřelo oči a změnilo pohled na svět a život.......... Ale jinak jak se řiká, jsou to jen zkušenosti... ;)
Nikdy se nevzdávejte.
Nikdy se nevzdávejte.
Nikdy, nikdy, nikdy, nikdy – v ničem, velkém, či malém, důležitém, či nicotném –
nikdy se nevzdávejte ničemu, jenom závazkům cti a zdravému rozumu.
Nikdy nepodléhejte zdánlivě nepřekonatelné síle nepřítele.

W.Churchill

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Nevím co dál :(

Příspěvekod Tidus » ned, 12. čer 2011, 02:00

Zrovna jsem procetl spoustu temat a nestacim se divit. Omlouvam se, ze budu mluvit tak otevrene, ale myslim, ze to nekteri potrebuji slyset. Vetsina lidi na foru jsou asocialni trubky se spoustou fobii a problemu. Hezky tady povidaji o cinech, ale skutek utek. Behem par minut jsem tady nekolikrat narazil a velka slova typu "nejde o teorii ale o prakticke vyuziti...ne keci ale akci...". A pak taky ctu spoustu veci jako "Mozna jsem ho moch trochu podporit ale asi bych se strapnil taky..." Vetsine tu nedochazi, o cem je duchovni rozvoj. Hlavne ze ma kazdej druhej kamarada kouzelnika nebo si rika mag. Duchovni nauky nejsou o tom, aby jste si nalhavali jak jste vyjimecny. Prijde mi jako by tu byla banda zakomplexovanejch ITaku co kazdej vecer honej u freevidea a brecej ze nemaj kamarady. Vadi vam, ze jste sami? Tak bezte ven, doma je nenajdete. Nejste dost komunikativni? Tak se to naucte. Ono se to samo od sebe nezmeni. Ze v okoli nejsou spravny lidi? No tak se mrknete za kopec. Prekazky jsou od toho, aby se prekonavaly. A duchovni nauky jsou k tomu, aby nam s tim pomohly. Ruku na srdce, kazdy vime, jak spoustu svych zalezitosti zlepsit, spravit atd. A presto to nedelame. Pry je to v nas zakodovane (pac rodice odmalicka rikaj jez zeleninu a sami stejne zerou stejky). Kdyz uz si ale nekdo hraje na kouzelnika, tak by mel zacit tim zakladim. Cinem. Nejde vam AC nebo LD? No tak asi malo cvicite. Navic to sami dobre vite. Prestante rikat vecy typu SNAZIM SE. Rikejte DELAM. A hlavne to skutecne delejte.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

ANNO
Příspěvky: 92
Registrován: čtv, 19. čer 2008, 14:52

Re: Nevím co dál :(

Příspěvekod ANNO » stř, 13. črc 2011, 03:03

No pravdu povediac nemám čo ti k tomu povedať dá sa to povedať aj slušnejšie :D
Je len na vás čomu budete veriť.

ANNO
Příspěvky: 92
Registrován: čtv, 19. čer 2008, 14:52

Re: Nevím co dál :(

Příspěvekod ANNO » stř, 13. črc 2011, 03:37

-Ono vlastne máš pravdu že typ spôsobu ako sa vyťahovať je najlepšie povedať že mam kamoša atď a bla,bla,bla ..
-Tidus nechcem nič vravieť ale hneď takto nie každý je taký ako ty že mu nerobí si problém nájsť kamoša,a to hlavne takého aby za niečo stál.

No a teraz k téme
-Čo ja viem ja sám ti nemám čo poradiť lebo už od malička mám len zopár priateľov a kamošov kopu a postupne sa ich začínam zbavovať lebo ludí mam rád ale čestných a takých ktorí ti pomôžu atď to sú priatelia.
(ak si myslite že som hajzel a keď ma dakto využíva tak využívam aj ja jeho tak ste uhádli presne taký som a dokážem byť ešte horši a to si priznávam,ale dokážem byť dobrý tým ktorí sa mi neobrátili chrbtom keď som ich potreboval. dneska sa s vami už nikto hrať nebude kto vie či vás dakto neodkruhne za 2 eura vo vrecku)

-Ak sa cítiš prázdno skús začať s tréningom možno ti to niečo dá možno nie ide o nadstavbu schopnosti ktoré si už nadobudol,možno nadobudneš. -samozrejme otázka času atď

-Ak chceš začínať tréning a potrebuješ návod tak na to zabudni :) k tvojim schopnostiam ti manuál nikto nedá. - Typ zapísania sa do krúžku môže byť dobrý ale tam sa učíš to čo už niekto vymyslel *vyhni sa reiki ak nechceš mať zo života peklo,ber to ako radu ktorú môžeš poslúchnuť a nemusíš*

-Ku komunikácii s kamarátmi čo ti mam na to povedať ide najskôr len o okruh ľudí s ktorými sa bavíš a ak ta ich reči nudia na totalku a už ta nebavia počúvať tie hlúposti ako dneska vypadnem a keď sa schlacem dakomu rozbijem držku tak si nájdi nových.Ak nevieš nájsť nie akých ľudí len tak tak napríklad na pokeci sú skupinky ľudí alebo aj tu čo tak isť na niekedy na nie aké stretnutie.Dohodni sa s ľuďmi buď ten aktívny lebo ver že lenivosť je po závislosti ta najhoršia vec na svete.

-Ak nie tréning ak nie kámoši tak už len láska ku dievčaťu ale to snáď ti ani neviem povedať či si nájdeš normálnu ktorá ta bude mať rada a nebude chodiť za každým druhým lebo *-Dneska je to trend že-*
Ale nezahadzuj šance lebo ešte existujú normálne dievky :)
Je len na vás čomu budete veriť.

STMR
Příspěvky: 31
Registrován: ned, 26. pro 2010, 17:42

Re: Nevím co dál :(

Příspěvekod STMR » stř, 13. črc 2011, 19:51

Engrow: Vadim Zeland o tomto stadiu pise ve sve knize Ovlivnovani Reality (I. dil). Je to konkretne ve chvili, kdy se clovek osvobodi od urcitych kyvadel. Ale nekde muze mit na vec jiny nazor, jen rikam, ze se tam o tom zminuje.

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Nevím co dál :(

Příspěvekod Tidus » čtv, 14. črc 2011, 22:58

ANNO: Nepochopil jsi spravne co jsem napsal. Tady vubec nejde o to, kdo ma spoustu pratel. A skutecne mi nejde o to, abych se vychloubal nekomu, koho nejspis nikdy neuvidim. Jde o to, ze zivot je plny ruznych problemu. My se musime naucit je prekonat. K cemu myslis, ze je AC, LD, telekineze, nebo cokoli tady na foru? Nic z toho neni cil, ale cesta. Jsou to nastroje, ktere muzes pouzit k mnohem dulezitejsim vecem. Na foru se kdysi nekdo ptal marlitana, jestli stale dela AC. On odpovedel, ze ted dela neco mnohem dulezitejsiho. V te dobe jsem si vubec nedokazal predstavit, co dulezitejsiho by mohl delat. AC na jeho urovni mi prislo naprosto nade vse. Az mnohem pozdeji jsem si uvedomil, ze AC samo o sobe neni vubec nicim. Az to, jak s tim nalozis z toho udela "neco". Ta mnohem dulezitejsi vec je stat se lepsim clovekem. Vsechny vecy na tomto foru by nam meli dat potrebne uvedomeni. Uvedomeni, ze nas zivot mame v nasich rukou. A jedine my s nim neco muzeme udelat. Vetsina lidi vi, co ma delat lepe. Presto to nedela. Ano, mohl jsem na to upozornit slusneji. To by ale nevystihlo to co jsem chtel rict. Slusnost a strohost nutne neznamena kvalitu. Mozna si rikas, ze tu hlasam o zlepsovani charakteru, presto ze prvni co po dlouhe dobe napisu je nadavani na ostatni a pak rejpu do Peteho. Nejde mi o to nekoho urazit. Jen urcitym lidem davam co potrebuji a doufam, ze si to v tom najdou.

V pokojnym bojovnikovi rekl Sokrates krasnou vec- Zivot je volba. Muzes si vybrat byt obet, nebo cokoli jineho.
A co vy? Chcete byt obet? Rozhodnuti je jen na vas. Pokud mate pocit, ze je s vasim zivotem neco spatne, muzete hazet vinu na ostatni, nebo s tim neco udelat. Tak si vyberte...
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

ANNO
Příspěvky: 92
Registrován: čtv, 19. čer 2008, 14:52

Re: Nevím co dál :(

Příspěvekod ANNO » pát, 15. črc 2011, 04:10

-Toto ti dávam za pravdu :) že až po tom ako naložíš s tým čo vieš s toho robí niečo viacej
Je len na vás čomu budete veriť.


Zpět na „Tlachání“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů