Sedm divů z Volgogradu

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Sedm divů z Volgogradu

Příspěvekod GeorgeLD » čtv, 21. srp 2008, 22:45

"Za dva tři roky k vám do domu přijdou energetici, odstřihnou dráty elektrického vedení a nainstalují věčný domácí energetický reaktor. Ten bude po zažehnutí vyrábět elektrickou energii bez jakéhokoliv doplňování paliva. Jestliže budete loajálními občany a vytěžíte ve Vltavě (Berounce, Ohři či Labi) hodně křemičitého písku, ze kterého lze vyrábět zázračné, současnou vědou nedefinovatelné materiály, za deset let dostanete poukázku na výlet létajícím talířem na Mars, případně Proximu Centaura. Ne, nečtete novou science fiction. To vše a ještě mnohem víc slibuje sedm fundamentálních objevů rusko-amerického vědeckého týmu vedeného šéfem volgogradského výzkumného ústavu materiálů Ruské akademie přírodních věd (RAEN), akademikem Valerianem Sobolevem. Objev nového skupenství hmoty, zdrojů elektrické energie, využití nízkoteplotního plazmatu, výroba zcela nových materiálů dříve neznámých struktur s neobvyklými vlastnostmi, nové magnetické typy pohonů pro lodě, letadla i kosmická plavidla, možnost vyrábět diskoplány s vlastnostmi létajících talířů (UFO), to jsou jen některé z výsledků bádání volgogradských vědců. Ty byly oznámeny v dopise prezidentu Putinovi a posléze koncem června desítkám novinářů a vědců na mezinárodní tiskové konferenci v Moskvě. Ohlášení, které by mělo nejen ve vědeckém, ale i průmyslovém světě zapůsobit jako bomba. Vodíková."

Kdo jeste necetl tento clanek na matrixu, je tady: http://matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=1810

Uživatelský avatar
Andrew
Příspěvky: 8
Registrován: ned, 03. srp 2008, 11:54

Re: Sedm divů z Volgogradu

Příspěvekod Andrew » pát, 10. říj 2008, 14:15

Já ho četl taky (článek je z roku 2001), dokonce z více zdorojů. Docela mě to zajímalo, a tak jsem si o těch vědcích chtěl něco najít. Jako by se po nich slehla zem! Nikde ani zmínka, jak na český a ruských, tak na zahraničních stránkách.
Takže jsou 2 možná vysvětlení:
1) je to kachna jak Brno
2) vzala si je do parády armáda a my o nich uslyšíme tak za 30-40 let
Písku je všude dost a tak podle Soboleva bude základní surovina přístupná každému, zatímco dnes se snahy o ovládnutí energetických a surovinových zdrojů promítají do světové politiky a vedou i k válkám.

"Naše objevy povedou ke globálním změnám ve světové ekonomice, ale zásadně neovlivní rozložení politických sil ve světě," domnívá se tento muž.

V tomto momentě bychom ale měli zpozornět. Na chvíli zapomeňme na námitky oponentů sedmi divů z Volgogradu a přesvědčme se, že je to pravda. Rychlá aplikace těchto principiálně nových objevů by skutečně mohla otřást světovou ekonomikou. Miliony lidí pracující v energetice, těžařském, naftařském a metalurgickém průmyslu by rázem přišly o práci.

Černý pátek na newyorské burze z dvacátých let minulého století by byl jen odvarem proti tomu, co by se stalo s akciemi (možná by přežil jen Microsoft, který by rychle vyrobil software pro dálkové ovládání domácích reaktorů či UFO). Hladové bouře by rozvrátily vládnoucí režimy. Vypukly by nejprve lokální, pak globální konflikty.

Sobolev se možná v hodnocení výsledků svých experimentů nemýlí. Mýlí se však určitě v tom, že by jejich aplikace nezměnila nejen hospodářskou, ale i politickou mapu světa.

Faktem je, že Izvěstija se v září 2006 pokoušely vyjasnit další osud revolučního vynálezce Valeriana Soboleva.
Jak reportéři prestižních novin zjistili, RAEN Soboleva údajně vyloučila "ze neplacení členských příspěvků" a Vědecko-výrobní sdružení "GRUS" již dávno neexistuje. Ve Volgogradě jsou názoru, že Sobolev zmizel, ale kam - na to se neodvažují odpovědět.

Kód: Vybrat vše

http://i-ru.cz/clanky.asp?ID=9882
"Our bodies are prisons for our souls."

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: Sedm kachen z Volgogradu

Příspěvekod ArMi » úte, 27. zář 2016, 21:11

"Za dva tři roky k vám do domu přijdou energetici, odstřihnou dráty elektrického vedení a nainstalují věčný domácí energetický reaktor.
http://avalon.wz.cz/Tajemno,energie/Rus ... iobjev.htm

Zajímavé je, že ani v roce 2016 - tedy po 15 letech nic takového nevzniklo. Občas někdo vypustí kachnu, získá velkou popularitu, získá peníze na vývoj a po anglicku zmizí.
http://sciafant.blogspot.cz/2012/11/podvodnici.html
Kolegové se dobře bavili, ale Sobolev nadšeně hovořil o svém zařízení, které nazval "punčoška" a prolašoval, že takovou elektrárničku bude moci mít každý doma.
Mluvil o svém vynálezu a mluvil a měl úspěch. Za rok na koupi nových zařízení vyrábějících elektřinu podnikatelé z Kanady investovali168 miliónů dolarů. Za nějakou neděli zjitili, že vše je jen šalba a klam - akademik už několik let nebyl akademik, jeho firma neexistuje a "punčošky" rovněž ne. Pouze asi akademikova punčocha, kam vše šlo.
Někdy si říkám, že je to vlastně dobře. Představte si, že by se dalo odněkud získávat energii. Ta energie by se přeměnila na elektřinu a protom ... na teplo. Pokud by se to dělalo ve velkém rozsahu, tak by se planeta Země přehřála.

Ono vlastně ve vesmíru není nic zbytečného. Takže i kdyby se někdo čistě teoreticky "napíchl" do nějakého dosud neznámého toku energie, tak nebude vědět, kolik si z té energie může "odklonit" pro svoje potřeby. A kolik už může poškodit stabilitu prostředí.

A ještě bych viděl jeden problém - když už bych mohl neomezeně brát energii, tak bych mohl vytvořit jako první velice účinnou zbraň - podobnou jaderné bombě.

V podstatě existuje alespoň teoreticky několik dnešní fyzice známých možností jak získávat energii:
1, Ze Slunce třeba instalováním satelitů se solárními panely a mikrovlnný přenos na Zemi.
2, Studená fůze - tohle by byla velmi nadějná technika.
3, Čerpání energie ze zemského jádra - jedna z možností se praktikuje třeba na Islandu.


Zpět na “Věda”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host