Zatmění měsíce, nepropásněte pry bude stát za to

IamI
Příspěvky: 145
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:31

Zatmění měsíce, nepropásněte pry bude stát za to

Příspěvekod IamI » úte, 12. srp 2008, 12:16

Ze soboty 16. srpna na neděli 17. srpna se odehraje malebný úkaz, během kterého vstoupí Měsíc do plného zemského stínu. To, že se s naším nebeským sousedem děje něco zvláštního, bude patrné již kolem 21. hodiny. Jeho levý okraj totiž nápadně ztmavne. Do plného zemského stínu se začne nořit po půl desáté. Nezmizí v něm ale úplně – ve 23 hodin a 10 minut, kdy úkaz vyvrcholí, bude přeci jenom horní část měsíčního disku stále ještě osvětlena Sluncem. I tak to ale bude neuvěřitelná podívaná: Měsíc nabude cihlově červeného zabarvení, doplněného nápadně stříbrnou „čepicí“. Celé vesmírné divadlo skončí zhruba tři čtvrtě hodiny po půlnoci. Další částečné zatmění se zopakuje sice již 9. února 2009, nebude však tak pěkné jako letošní srpnové.

http://video.google.com/videoplay?docid ... 2293484226
Všechno je jinak ... ;-)
Knihovnička esoterní literatury

Uživatelský avatar
Sunny:-)
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmění měsíce, nepropásněte pry bude stát za to

Příspěvekod Sunny:-) » úte, 12. srp 2008, 23:24

Tak to je síla, že už bude opět další. Přesně toto jsem sledoval 21.2.2008 a dělal o tom report sem. Jsem zvědavý jestli onlinové teleskopy budou opět v akci, co jsem pozoroval posledně, tak nejlepší obraz + aktualizace nabízel Argentiský teleskop /obraz neměl chybu + aktualizace každých 60 sek.). Íránské (nic proti nim) celkem nic moc a zbytek byl mimo provoz, uvidíme, kde bude nejjasněji vidět tentokrát.

Každopádně beztak zajímavé, v rámci jednoho roku 2x plné zatmění Měsíce na rudý??.. Jak tak koukám, tak přesně po 6 měsících.. Více než zajímavé. :)*


*drbající se smajlík na bradě

P.S. Pěkné video, nyní bude viditelný pouze z 80% rudý > tzn. ne plné zatmění (nahoře bude zářivě světlý), přesto mi ten úkaz přijde nějak podivuhodně brzy po tom prvním. :-)
Svým životem a každým naším rozhodnutím si tvoříme svět okolo nás. Tvořme ho proto s úsměvem a se zářivými barvami v ruce skutečně takový, jaký chceme ve svém srdci. ;-)
Obrázek


Zpět na „Věda“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů