vznik vesmiru

kl123
Příspěvky: 4
Registrován: sob, 12. dub 2014, 10:56

vznik vesmiru

Příspěvekod kl123 » pát, 09. kvě 2014, 01:15

Zdravím,
Porad nemůžu pochopit jak vznikl vesmír,jak vzniklo to co způsobilo velký třesk,jak vznikl prostor a hmota,
jak vubec vzniklo něco ? Mám pocit ze na tohle veda neumí odpovedet ,proto se ptam vas.

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: vznik vesmiru

Příspěvekod Firzen » pát, 09. kvě 2014, 16:52

Je to velmi zajímavá otázka. Myslím si však, že nikdo z nás na to přesně neodpoví. :)

Ale můžu ti nabídnout to, co říkal Jaroslav Dušek na jedné ze svých přednášek:
Vysvětlení někdy může pomoci nějaký příběh. Například takový indický příběh o Brahmovi. To je příběh, který říká, že na počátku všeho existovalo (už existovalo, všimni si) jen jakési Brahma. Bylo všudypřítomné a vševědoucí, a nic jiného ještě nebylo. Bylo to jakési prasemeno. Podle legendy se to Brahma začalo jakoby nudit, a chtělo se nějak projevit, nějak se poznat. Chtělo začít něco dělat, zažít něco nečekaného a nového. Jenže jak může poznat něco ten, kdo je vševědoucí a všudypřítomný? Vsuvka: Prosím vás, pokud by pro vás byl problém představit si takové Brahma, tak si představte úplně normálně ten singulární bod, ze kterého během několika setin vteřiny vznikl celý náš vesmír - tak jak to zastává teorie velkého třesku. No, a je to. :) A kdyby pro někoho singulární bod byl trochu nepochopitelný, představte si Brahma.

Teď to Brahma chtělo hrát hru a poznávat, ale jako vševědoucí a všudypřítomný element těžko hledalo soupeře. A tak to Brahma podle té legendy udělalo takový manévr - rozdělilo se na dva hráče. Jednomu říkáme bůh Brahma a druhému bohyně Mája. A ta Mája v tu chvíli hned věděla, co by mohli dělat.
Okamžitě to věděla: "Brahmo, já znám velice hezkou hru, a když budeš postupovat podle mých pokynů, tak se nám oběma dobře povede."
A teď ten zvědavý Brahma začal postupovat podle jejích pokynů, a začal tvořit vesmíry. Mezi těmi vesmíry mimojiné vytvořil i ten náš, a také naši galaxii, různé hvězdy včetně Slunce, atd.. Také vytvořil planety a naši Zemi, a vytvořil oceány, pevninu, rostliny a zvířata.
Mája byla nadšená: "Brahmo, to je překrásný svět iluzí! Prosímtě, stvoř tam teďka ještě nějaké inteligentní zvíře, které by tu krásu dokázalo ocenit."
Brahma tedy stvořil lidi, a ptal se: "Kdy budeme hrát tu hru?"
Mája řekla: "Teď!" Přiskočila k Brahmovi, rozsekala ho na tisíce kousíčků, každý kousíček vložila do jednoho člověka, a řekla: "Hra může začít! Ty teď Brahmo v těch jednotlivých lidech totiž na sebe sama zapomeneš. Ty o sobě přestaneš vědět. Já na tebe uvalím mlhu, spánek a nevědění. A během té hry se budeš snažit na sebe sama zase přijít (vzpomenout). Jenomže já ti budu bránit!"

A od té doby se to hraje. :) A proto jsme se začali oddělovat jeden od druhého, a zapomněli jsme, že všichni jsme jedno. Ztratili jsme se sami v sobě. A ta hra je zvláštní v tom, že ji každý člověk hraje sám za sebe. Sice spolu s ostatními, ale záleží na každém z nás, jestli objeví znovu toho Brahmu, a nebo jestli zůstane ve vězení Máji.
Omlouvám se, že jsem ke konci trošku odbočil od toho, na co jsi se ptal, ale myslím, že je to přinejmenším zajímavé.

Otázkou však je, jestli vesmír náhodou není nestvořený a nezrozený. Naše mysl chce mít vždycky všechno vysvětlené. Všechno ale vysvětlit nelze. Všechno mysl nezvládne, i když si to o sobě myslí.
Respice finem et non peccabis.

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: vznik vesmiru

Příspěvekod Elen » sob, 10. kvě 2014, 11:57

Velice hezký, někdy se probudim do tohoto světa a musím tu hrát a to doslova, citim to tak, bud já sama nebo někdo nebo něco mi předhazuje ukoly, lidi, city a překážky, když to zvládnu, čeká mě chvilička blaha, ale pozdeji překážky ještě těžší a když nezvládám, vždy se odněkud ukáže pomocná ruka...a když se ani ta neukáže..nic se nestane...samo se vše nějak vyřeší:-) Někdy si připadám jak herec na filmovém plátně, který chce občas vybočit ze scénáře. Skončím jak spráskaný pes a film jede dál :-)

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: vznik vesmiru

Příspěvekod Tidus » ned, 10. srp 2014, 08:53

Přemýšlením můžeme dospět k mnoha teoriím, které nejspíše nikdy neověříme. I v příběhu o Brahmovi je ale jasný účel celého toho kolotoče. Tedy hrát hru a bavit se tím. Zastávám v této věci jedno z pravidel pokojného bojovníka : Život je záhada. Neplýtvej čas tím, že ji zkoušíš vyřešit.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
carlos
Příspěvky: 92
Registrován: sob, 25. zář 2010, 16:57
Kontaktovat uživatele:

Re: vznik vesmiru

Příspěvekod carlos » pát, 17. říj 2014, 21:59

To jsou věci na které nikdo není sto odpovědět, zatím, ten kdo nahlédne byť jedinou pikosekundu před velký třesk bude prvně vláčen ulicemi vědy jako šarlatán a pak bude slaven jako prorok.

No je tyk možn že tohle všechno je jenom simulace, ne jako Matrix, jestli jej znáš, (celkem děsivé když vám začínají vykat a musí se počítat s tím že matrix není součstí běžného povědomí) ale spíše že i všechno je jen prohjevem nějakých představ. Řekněme to takhle, existují teotretické struktury, kterým se říká Boltzmannovy mozky, vědomí vzniklé z "ničeho," pro nás běžné lidi je to nic, fyzikové jsou schopni to jaksi popsat, no je to vědomí bez hmotného těla.

No a pokud bychom vzali do úvahy existenci nějakého informačního pole, pak by do něj měly být zapojené i ony mozky, teoreticky, protože pokud je to společné pro celý vesmír, neměly by z něj být vyloučeny. No a na takové superdálnici, jejíž chabou repliku známe jako internet, by se mozky viděli v nějkaké podobě, stejně jako počítače. Svět strojů nečekejme jako náš plný robotů, ale jako uzavěřený v kabelech po ktrcýh budou spolu komunikovat inteligentní stroje (jednou) a pak pro ně bude existovat jejich čas, něco co je zvané dneska ping u nich. Ten svět bude jen v podobě drátů, disků a radiových vln (možná se podaří nějaký spoinový přenos, který by mohl být rychlejší než světlo (nebo co bude), jenže ty inteligentní stroje, vybavíme-li je představivoastí, budou vidět okolí, možná si budou představovat že jdou na návštěvu si potlachat... Představa lehce směšná, ale třeba to pro ně tak bude. No a stejně to může být s námi, pokud jsme Boltzmannovy mozky, pak bychom si mohli na tom UIP vyvtořit nějakou simulaci reality, abychom si nemohli přímo lézt do hlavy.

Takže je to možná jen iluze i s velkým třeskem, ten by se možná dal chápat jako bod kdy se vědomí rozhodla že potřebují nějaké rozhraní aby se od sebe odlišila.

Abych se ještě na moment vrátil k těm mozkům, pokud by existovali a byly spojeny s UIP, ke kterému jsme připojeni i my, tak by některé bytosti, které nazývají někteří andělé, démoni a kdoví jak ještě, mohly být právě ty boltzmannovy mozky, které se s ními snaží nějak přes UIP komunikovat. Má to sice děr tady ten nástřel jak ementál, ale jako odrazový můstek proč ne? Třeba toto bude pro tebe triger ke spuštění vlastního myšlení.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: vznik vesmiru

Příspěvekod ATA » úte, 21. říj 2014, 18:33

Základ dobrej ale porad se jestě dost omezuješ jen na pár urovni bude to mnohem komplexnejší. Prožít se to dá vědecky to dokázat to už je jinej problém.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
carlos
Příspěvky: 92
Registrován: sob, 25. zář 2010, 16:57
Kontaktovat uživatele:

Re: vznik vesmiru

Příspěvekod carlos » úte, 21. říj 2014, 19:59

Nechtělo se mi se moc zabýhat jinam, navíc Elen pořádně neznám a někdy mi příjde že je lepší začít pomalu, po kouscích. Představit si toho umím dost, bohužel nebyl čas na některé věci dřív, však se také tak trochu vracím. Třeba nějaké zážitky budou, ale kdoví jak budu mít čas. Měl bych si ho na některé věci najít víc.

ArMi
Příspěvky: 207
Registrován: pon, 22. úno 2016, 17:45

Re: vznik vesmiru

Příspěvekod ArMi » ned, 10. dub 2016, 16:06

Věda na to neodpoví, protože tento vesmír vznikl projekcí vyššího vesmíru. A do něho nástroji současné vědy proniknout nelze. A myslím, že věda ani tohle nezkoumá, ty zajímá jak udělat zhoubnější zbraně, abychom se tady měli čím vraždit, třeba https://cs.wikipedia.org/wiki/Railgun.

To, co citoval Firzen je celkem blízko k pravdě. Ale i tak je to zkreslené. To by paní Mája musela v okamžiku svého stvoření disponovat velmi rozvinutým osobním vědomím. Na druhou stranu tyhle pohádky o stvoření světa jako třeba Silmarilion od J.R.R. Tolkiena mohou nějakým způsobem vyvolat Vaše vlastní uvědomění někde hlouběji ve Vašem vědomí.

Přečtěte si třeba tohle: http://www.jeshua.cz/bolest-kosmickeho-zrozeni/ http://www.jeshua.cz/dedictvi-atlantidy/
Dovolte mi, prosím, vzít vás zpět k počátku. Nikdy neexistoval začátek, ale za účelem tohoto příběhu mluvím o počátku v čase, neboť existoval výchozí bod k rozsáhlému cyklu životů, ve kterých se nyní ocitáte.

Beru vás zpět k času vašeho zrození jako individuální duše, jako oddělené „Já“. „Já“, které je vám známo nyní, bylo celkem novým jevem ve vesmíru. Být odděleným a individuálním vám umožnilo shromáždit velké množství zkušeností, a ano taktéž množství iluzí. To ovšem nečiní toto zrození méně hodnotné. JE to právě v bytí „Já“, v oddělenosti od celku a zažívání iluzí, které s tím souvisí, abyste mohli objevit to, co tohle já není. Můžete objevit iluzi a prožít ji skrz naskrz. Na počátku tohle nebylo možné. Zpočátku zde bylo Jedno jako neoddělitelný oceán lásky a jednoty a nic mimo to. Nyní se odtud pokuste prožít strach a nevědomost!
Každý z nás se v jednom okamžiku oddělil z určitého pole vědomí jako nehmotná bytost. Jenže pak žil extrémě dlouhou dobu sám, naprosto osamocen, až postupně začaly vznikat jednotlivé reality. Ty nebyly příliš hmotné. A teprve tehdy se začal setkávat s bytostmi podobnými jako on sám na nové úrovni.


Realita našeho vesmíru vznikla z pohledu tohoto stvoření relativně pozdě. Proto už mnoho rozvinutých bytostí mohlo ten "velký třesk" pozorovat. A co je na naší současné realitě smutné, že byla v samém začátku tvrdě zmanipulována již vyvinutějšími bytostmi. Ty naší realitu pojali jako své další kolbiště. Jenže ten boj je zachytil a oni upadli na dlouhou dobu na stejnou úroveň jako měli v té době nevyvinutí lidé.
Boj se úplně nezastavil a probíhá v jisté míře až do dnešních dnů. I když ti, co nám vládnou už nežijí tisíce let ani už neoplývají nadlidskými silami, tak stále ještě mají možnost všechny lidi na zemi neustále srážet. Zejména vyvolávat války, chaos a utrpení po celé planetě.

A dodávám citát:
Před „lidskou zkušeností“ Kristovské vědomí neexistovalo. Kristovské vědomí je vědomí toho, kdo prošel skrze mnohovrstvou zkušenost duality, smířil se s ní a objevil se „na druhé straně.“ Ten bude obyvatelem Nové Země. Ten opustí dualitu. Pozná a přijme svoji vlastní božskost. Bude za jedno se svým božským Já. Jeho božské Já bude ovšem jiné než předtím. Bude hlubší a bohatší než vědomí, z kterého se zrodil. Dalo by se také říci: tím, že projde zkušeností duality, Bůh obohatí Sám/Samu sebe.
"Domů" už se nikdo z nás vrátit nemůže. "Domovem" rozumím ono neměnné, nehybné a nekonečné pole vědomí, ve kterém se postupně díky anizotropii prostoru začala formovat určitá ohniska. A z těch ohnisek mnohem později začala vznikat individuální Já.

Analogicky by jste mohli uvažovat, že Vaše tělo jen provevem věškeré hmoty zde na Zemi. To, že se chová jako relativně nezávislé na okolí vytváří stejnou iluzi oddělenosti, jako v duchovním světě.

A také mnozí z Vás, co tohle jste schopni číst, jste možná v dávné minulosti byli podobnými bojovníky, ale už vás ten boj přestal bavit. Po mnoha milionech let bojů se dostaví únava a rezignace. A pak tací hledají vědomí založené srdci, aby mohli žít na nové vyšší úrovni.


Zpět na „Věda“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů