Obrovia v minulosti


Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sen k 2012

Příspěvekod Brandis » úte, 18. lis 2008, 08:29

Moc pekny dokument!...diky a vsem doporucuji!!!
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

H0n24
Příspěvky: 126
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:20
Bydliště: Tábor, Jindřichův Hradec(víkend)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sen k 2012

Příspěvekod H0n24 » úte, 18. lis 2008, 11:01

Zajímavý dokument, zaujala mě tam jedna věštba:„Až budou obrázky vypadat živé, volně se pohybovat, až lodě jako ryby budou plavat pod mořem, až člověk předčí ptáky a po obloze létat bude, pak polovina světa, hluboko ponořena v krvi, zanikne.“(Část 4/5, 1:15-1:30, Matka Shipton) Podle mě to neznamená, že zanikne polovina kontinentů, ale že zemře polovina lidí - jedna polovina postoupí na vyšší duchovní úroveň, ta druhá zůstane na stávající. Jestli dojde k přepólování, nejspíš ho nikdo nepřežije. Polovina lidí duchovně na výši zůstane tady, ta druhá polovina se přesune někam jinam. To přepólování by nebyl problém, kdyby se pohybovala celá Země a pak by se nezastavila, pokud to bude trvat tak 3 dny, bude obvodová rychlost přibližně o 0,3m*s-1 menší než při rotaci kolem osy, hlavní je to, že voda bude setrvačností pokračovat dál, zemský plášť popraská, z trhlin poteče láva, litosférické desky do sebe začnou narážet, podsouvat se pod sebe, tím vzniknou další vulkány a zemětřesení. Když to shrnu - záplavy vulkány, zemětřesení, popraskaná Země, není to přesně to, co viděli věštci? :idea:


PS:Nevím jestli přesně polovina, čtvrtina...prostě nějaký počet lidí.
Naposledy upravil(a) H0n24 dne úte, 18. lis 2008, 14:35, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sen k 2012

Příspěvekod Brandis » úte, 18. lis 2008, 12:07

No je to vskutku zajimave. Pokud by doslo k prepolovani, vytvorili by se uplne nove kontinenty a zivot by zde zacal "odznova".
Chtel bych zde jeste uvest jeden clanek na ktery jsem narazil a ktery s tim co se bude dit zdanlive nesouvisi. Ten kdo ale umi cist mezi radky a doplnunuje si informace v tom spojitost jiste uvidi...clanek pojednava o archeologockych objevech lidskych pozustatku ktere byli stare dokonce i 25 milionu let(era dinosauru, podle Darwinovy evoluce). Ty to pozustatky byly ale mnohokrat vetsi nez by byli kosti dnesniho cloveka. Pro predstavu nasli treba holeni kost 150 cm dlouhou...zbytek se doctete v calnku...

http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1388&p ... redit=&p1=

ted otazka: pokud doslo uz jednou k prepolovani planety, o kterem vime, neni mozne ze se to deje pravidelne, tak jak rika ten dokument, cca kazdych 25 tisic let? neni mozne ze uz si lide temito zmenmi jiz nekolikrat za svou historii prosli a presto jsou tady? Jini, treba mensi ale porad zde...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

H0n24
Příspěvky: 126
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:20
Bydliště: Tábor, Jindřichův Hradec(víkend)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sen k 2012

Příspěvekod H0n24 » úte, 18. lis 2008, 16:14

No podle mě se to děje vždycky za těch 25 800 let, aby se oddělili lidi, co se snaží duchovně žít, a lidi, co myslí jenom na peníze. Teď kdybych někomu řekl o astrálním cestování, zavřou mě do blázince, nacpou mě práškama, pustí do mě elektřinu a zbyde ze mě troska, co bude 2 hodiny přemýšlet nad delší než dvou písmennou odpovědí a nakonec skončí na drogách(Brandis, Helias a další-prosím položte ty kameny :) , já myslel tvrdý drogy, co vám dají 5 minut štěstí a pak 5 dnů absťáku). Právě tomu má nejspíš tohle dělení zabránit, aby vás materialisti nestrhávali z vaší cesty. Podle těch indiánů z kmene Hopi k tomu teď dojde počtvrté, to znamená, že to začalo před 103200 lety. Přibližně v téhle době se vyvinul homo sapiens - ten začal vytvářet společenské vazby, položil základy pro náboženství a začal rozdělovat čas na odpočinek a práci. Podle mě to znamená, že se společnost rozdělila na šamany a lovce. A aby lovci neovlivňovali šamany, tak se jednou za 25 800 let několik lovců "vyhodilo z kola ven". Některá kultura dokonce označovala dobu těsně před přepólováním jako dobu temna a dobu hned po přepólování jako zlatý věk, nebo nějak tak.
Podle mě další důkaz toho, že dochází k přepólování, jsou potopy světa - nezávisle na sobě s o tom píše v Eposu o Gilgamešovi(Utanapištim), v Bibli(Noe) a v Starých řeckých bájích a pověstech(Deukalión a Pyrrha), tam je dokonce seznam věcí, proč bohové potopu na zem seslali:
Dřív: Dnes
Lidi loupili a kradli:
Uctívali lež místo pravdy:
Posmívali se bohům:
Jeden druhému kradl a lhal mu do očí:
Hostitelé přepadali své hosty ve spánku a vraždili je:
Děti se těšily na smrt rodičů a očekávaly dědictví:
Ženy vařily jedy svým mužům:
Bratr napínal luk proti bratrovi: (pokud nezáleží na zbrani)

Určitě to nebudou všechny příběhy o potopě světa, jestli znáte další, tak je sem napište ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Sen k 2012

Příspěvekod jadydadyda » úte, 18. lis 2008, 17:23

No alespoň co se týče bible, tak nic takového již nehrozí až do konce světa.
Když Noe po potopě obětoval bohu...
genesis 8. kapitola
21 Když Hospodin ucítil příjemnou vůni, řekl si v srdci: "Už nikdy kvůli člověku neprokleji zem, i když jsou myšlenky lidského srdce už od mládí zlé. Nikdy už nepobiji vše živé, jako jsem to učinil.
22 Dokud trvat bude země, setba a žeň, chlad a horko, léto a zima, ani den a noc nikdy nepřestanou."

Takže předpokládám, že až do druhého příchodu Ježíše (jen bůh ví kdy) se žádné takto drastické snížení světové populace neodehraje.
Už se těším na rok 2013, protože pak budeme všichni zase o něco skeptičtější ke každé senzaci co se šustne a nezmění na tom nic ani klingonskej ani romulanskej kalendář. Ostatní méně zkušení lidé pak ale stejně budou očekávat zase jiné datum, jak už se to tolikrát opakovalo.
Místo toho abychom tu pořád jalově dumali, kdy to bude, bychom se raději měli zabývat tím jestli jsme na to připravení, ať už to přijde kdykoli. Nezlobte se prosím jestli jsem se tu teď někoho dotkl, ale zkuste alespoň popřemýšlet jestli takovéto věci nemají za úkol jen odvrátit pozornost od mnohem důležitějších věcí! Ať už to přijde kdykoli, tak pro mě je nejdůležitější to, jestli jsem smířený s bohem.
Naposledy upravil(a) jadydadyda dne úte, 18. lis 2008, 17:30, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sen k 2012

Příspěvekod Brandis » úte, 18. lis 2008, 17:28

H0n24: No kdyz si tak lehce nakousl evoluci podle Darwina precti si tady ten clanek...navic samu evoluci jak ji zname dnes, jasne vyvraci jiz clanek na ktery jsem odkazal v minulem prispevku(Lide byli obri). Kde byli v podstate nalezeny kosti o miliony let starsi nez se predpokladal vznik cloveka, ci vubec savcu.
Zde je ten clanek: http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1387&p ... redit=&p1=

Z toho hlediska jasne vypliva ze lide obyvaji planetu strasne dlouho a k takovehlemu hrube receno "cisteni" dochazi casteji...ted jen jestli uverime ze vsichni TI vestci se trefili do stejneho data ci obdobi. Podle me je to ale velmi pravdepodobne...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Sen k 2012

Příspěvekod jadydadyda » úte, 18. lis 2008, 17:54

Mě z toho plyne spíše závěr, že tu nejsme tak dlouho. Kdyby tato země někdy v minulosti zažila tak velkou populační explozi jako máme dnes, tak by jsme se to snad z vykopávek dověděli. Když vezmeš v úvahu rychlost růstu populace, a předpoklad že tento růst populace (nějakou geometrickou řadou) je od potopy první, tak se naše historie tak daleko nejspíš netáhne (relativně). Ale to už smrdí jiným topicem.

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Obrovia v minulosti

Příspěvekod nou » úte, 18. lis 2008, 20:28

k tomu dumaniu kedy to bude. jedneho rabina sa raz opytali kedy sa ma zacat robit pokanie. on odpovedal: "No aspon jeden den pred smrtou" a oni na to ale ved mi nevieme kedy zomrieme. a rabin im na to odvetil. no to aby zacali dnes. takze ja by som sa nejakymi predpovedami buducnosti nezaoberal. ako je napisane v biblii koniec pride ako zlodej. nenapadne ked o nikto necaka.

H0n24
Příspěvky: 126
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:20
Bydliště: Tábor, Jindřichův Hradec(víkend)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sen k 2012

Příspěvekod H0n24 » úte, 18. lis 2008, 21:07

Brandis:Díky, že jsi mi to připomněl, ta Darwinova teorie je ve mě tak hluboko zakořeněná(taky aby ne, od mládí to nám všem vtloukají jako jedinou správnou vývojovou teorii), že jsem si sice ten článek přečetl, ale podvědomě jsem ho bral jako něco, co se stalo někde v jiným světě. Někde jsem slyšel, že chyby ve vývojové teorii jsou už na začátku - aby se vytvořila DNA(/DNK), musel by být vesmír 3x starší. Navíc když vědci vytvořili podmínky, za kterých vznikal život, vznikly sice koacerváty, ale k buňce se nedostaly.
jadydadyda:Máš pravdu, nejspíš bude lepší přestat se hádat o konci světa a začít něco dělat.
Ta rychlost růstu populace nemusela být nijak závratná. Dnešní populační exploze je tu díky našemu intelektu, jenom kvůli tomu, že vypadají jako my, nemusí být stejně inteligentní. V tom článku se píše, že někteří byli nalezeni v hrobech a kamenných hrobkách, to znamená, že byli inteligentnější než zvířata, ale je tu další problém - vážili okolo 400kg, takže měli dost velký problém s jídlem, nejspíš to byl ohrožený druh, proto se žádná civilizační exploze nekonala.
Obrázek

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: Sen k 2012

Příspěvekod jadydadyda » úte, 18. lis 2008, 23:28

Co se týče těch obrů o tom je v Bibli zmínka. Doma mám jednu starou židovskou apokryfní (mimobiblickou)knihu- Kniha Henochova, která tu předpotopní dobu široce rozepisuje. Celá se dochovala jen v Etiopském překladu, ale taky se po částech dochovala ve Svitcích od mrtvého moře (celkem nedávno nalézené knihy biblické i apokryfní), která se s tou Etiopskou verzí shoduje.
Henoch byl vlastně předek Noeho a otec Metuzaléma, který měl velmi blízko k Bohu, tak moc že si ho Bůh prostě vzal ze země pryč. :)

Tady přepíšu jednu zajímavou část Henochovy knihy, mluvící o obrech-
Kapitola 6
1. A stalo se, když v oněch dnech přibývalo lidských dětí že se jim rodily krásné, půvabné dcery.
2. Když je andělé, synové nebes, spatřili, zatoužili po nich a řekli si: "Pojďme si vybrat ženy mezi lidskými dětmi a ploďme jim potomstvo."
3. A Semjaza, který stál v čele, řekl: "Bojím se, že se k tomu snad ani neodhodláte, vždyť sám bych pak pykal za tento velký hřích."
4. Nato mu všichni pravili: "My všichni složme přísahu a zavažme se vzájemným zaklínáním, že od svého úmyslu neustoupíme a že jej určitě provedeme."
5. Potom všichni společně přísahali a vzájemným zaklínáním se zavázali záměr uskutečnit.
6. Celkem dvě stě jich pak sestoupilo na Arias, jež tvoří vrchol Chermónu, jak se zapřísáhli a zavázali vzájemným zaklínáním.
7. A toto jsou jména jejich vůdců: Semjaza, který jim stál v čele, Araki, Berameel, Ananel, Zekiel, Semsapeel, Setereel, Tureel, Jomjal, Arazjal. Toto jsou jejich desátníci.

(Následuje seznam jmen andělů a jejich specializací: kouzelnictví/zaříkávání, znamení země, znamení hvězd, znamení, znamení hromů, dělat meče, [rozplétat] kouzla a čarování a tajemství, znamení slunce, znamení měsíce)

Kapitola 7
1. A byli s nimi všichni ostatní a brali si ženy; každý si pro sebe vybral jednu a začali k nim vcházet a spát s nimi. Učili je kouzlům a čárům a obeznámili je s řezáním kořenů a roubováním stromů.
2. A ony počaly a porodily velké obry, jejichž výška byla tři tisíce loktů.
3. Tito pak snědli všechen majetek lidí, až je lidé nebyli s to uživit.
4. Tak se obři obrátili proti lidem, aby je zhltali.
5. A počali páchat zlo proti ptákům a zvířatům, plazům a rybám a pojídat vzájemně své maso a pít z něho krev.
6. Tu země pachatele zla obvinila

Dál se tam popisuje jak učili lidi všemožným dovednostem (výroba zbraní atd.). Ti lidi měli v konečném důsledku obrovské znalosti, ale moc šťastní z toho nebyli. Ti andělé to schytali tuším dost krutým uvězněním v pekle, a obři byli zabiti a...

Kapitola 15
10. Duchové nebes obývají nebesa, zatímco duchové země, kteří jsou zrozeni na zemi, mají na zemi svůj příbytek.
11. Duchové obrů budou utlačovat, hubit, napadat, válčit a přinášet zkázu lidem na zemi a budou zdrojem jejich hoře; nebudou se živit žádným jídlem, nebudou pociťovat žízeň a budou neviditelní.
12. A tito duchové budou bojovat proti dětem lidí a proti ženám, neboť z nich pocházejí.

...stali se z nich zlí duchové.

Podle toho co tu je psáno museli mět fakt velkej problém z jídlem. :lol: Vysvětlovalo by to i vymizení dinosaurů, prostě ty drobky sežrali. Ještě bych dodal, že tehdá byli nejspíše na dnešní poměry obři všeci, ale tihle byli i na tehdejší poměry něco extra (určitě nosili bavlněná trička s billboardem XXXXXXXXXL místo klasického štítku). Faktem ale je, že tehdejší průměrnej člověk musel být postavou trochu drsnější korba, co ovšem intelektem nijak nezaostávala za námi, spíše naopak. My dnes jsme už jenom část jejich bohatého genetického odkazu.
Jen s tím datování na ty milióny let bych byl dost opatrnej, pokud totiž vezmeme v potaz výše zmíněnou ztrátu genetického potenciálu potomků, pak si lehce domyslíme, že po tolika miliónech let bychom už moc genů neměli. Myslím, že nemáme potenciál přežít tak dlouho. Navíc pokud dáte stejnou kost řadě různých vědců k určení stáří, tak vám ji stoprocentně určí každý úplně jinak, milióny let tu pak budou létat jako na kole štěstí.

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sen k 2012

Příspěvekod Brandis » stř, 19. lis 2008, 07:45

No sice jsme se trosku oz odchylili od puvodniho tematu ale myslim si ze je to diskuze porad plodna. To co napsal Jadydadyda mi dava docela smysl. Chtel bych ted vam vsem trosku nastinit muj pohled:

Nedavno jsem precetl knihu Celestynske proroctvi a dost me ovlivnila a nasmerovala me dal. V brzke dobe na to me kontaktoval me uplne cizi clovek, ze na me clanky nekde na internetu narazil a ze sem mu strasne pomohl. Chvilku jsme si spolu psali, ja jsem mu poslal onu knihu Celestynske proroctvi(myslim si ze je moc krasna a poucna) a on mi poslal nejake jine tri knihy. Chvilku jsme si spolu psali az mi od nej prisel email:

Ahoj,
tak jsem zrovna dočetl Celestýnské proroctví a ještě plný toho zážitku sedám k PC. Další střípky zapadají do Mozaiky. Jsme poslové na misi, jsme andělé (angelos=posel). Přišli jsme z Galaxie Andromedy, abychom pozvedli na vyšší úroveň tuto galaxii jénem Adora. Stali jsme se strážci nádherného plánu Galaktických knihoven v 5. dimenzi. Vlivem jednoho průšvihu jsme ztráceli vibraci až jsme propadli do 3.dimenze a nyní se vracíme zpět do 5. dimenze, tam jsou ti, kteří nejsou vidět. Našim úkolem tady je napojit se na zdroj energie a držet vibraci, a pomoci tím zvyšovat ji i dalším lidem. A až dosáhneme oné limity, ocitneme se tam, odkud jsme vyšli.
Je to nádhera.

Hned po tom co tohle napsal mi doslo ze se o tom vsem nejspise doctu v tech knihach ktere mi poslal a on mi to potvrdil. Kdo z vas cetl Celestynske proroctvi, vi jak moc to vse zapada do sebe. Kazdy vhled clovek odhali teprve kdyz je k tomu vhodna doba, a pomoc prijde skrz druhe lidi. Cela tato udalost mi prisla jako z te knihy, proste uzasne...

Pripomelo mi to co psal Jadydadyda: andele prisli na zemi=> stala se chyba => ted ji postupne napravujeme...cele bych rekl ze to ma stejne rysy...uvidim co se doctu v tech knihach.

Ted uz jen vysetruju cas a brzy se pustim do cteni...kdo by mel o ty knihy zajem, kidne poslu. Jsou to knihy:
Plejádske klíče k Živé knihovně
Poslové Úsvitu
Působení Plejád
Vsechny knihy jsou od autorky Barbary Marciniak
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrovia v minulosti

Příspěvekod Brandis » čtv, 20. lis 2008, 07:43

Zacal jsem cist knihu Poslove úsvitu a musim rict ze me to az prekvapuje, s jako "presnosti" je to psane. Mam tim ted na mysli to ze ve vetsine knih co jsem cetl vse tak nejak jen "okecavali" a vse rikali "tajeme" a clovek si musel dost domyslet. V tehle knize nic takoveho neni. Hned v zacatcich se mluvi o energii o hlavnim principu - lasce, a vse je podane tak ze clovek ktery s podobnymi vecmi nema zadnou zkusenost by knihu nejspis po predmluve zavrel a uz se do ni nepodival. Pro nas co ale "vime" je to opravdu skvele - zadna omacka okolo a jen informace 8-)

Jinak tady posilam jeste jeden email od toho pana ktery mi ty knihy poslal, treba vas to nakopne k precteni jeste vic nez ten minuly uryvek ;) :

Zatím ten základní příběh vypadá asi takto:
Byly, nebyly, dávno tomu :-) 2 společné galaxie (duální princip). Andromeda a Adora. V Andromedě žily humanoidní civilizace vyvýjející se v lických dimenzích. Na Adoře byli reptiloidní civilizace vyvýjející se v sudých dimenzích. Protože Andromeda se vyvíjela na základech energie lásky, vyvíjela se rychleji, a Adora ji začala brzdit v evoluci. Proto byl ustanoven plán na pozvednutí Adory infiltrací humanoidních forem do prostředí Adory. Máme tedy poselství, proto jsme poslové - Andělé (humanoidní civilizace). Osídlili jsme mnoho planet i Zemi ale v 5.dimenzi, ale bohužel jsme si zapříčinili průšvih, díky kterému se nám snížily vibrace a propadli jsme se do 3. dimenze.

"Zajimalo by me kde se doctu k tomu prusvihu ;) pac sem na to zvedavej..."
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

grave
Příspěvky: 5
Registrován: pon, 18. srp 2008, 21:13

Re: Obrovia v minulosti

Příspěvekod grave » čtv, 10. pro 2009, 21:29

Kdyz se tady bavite o teorii evoluce, tak jak ji predklada Darwin, tak stoji za precteni kniha od Hans Joachim Zillmer - Darwinuv Omyl, velmi zajimave cteni, nicmene, ty dukazy, ktere se tam popisuji, jen podporuji to, co jsem si myslel jiz davno, ze teorie evoluce ma nejednu chybu.
Nejvice fascinujici dukazy jsou napr. nalezy LIDSKYCH stop, hned vedle dinosaurich, vznikly oboje ve stejne dobe, vrstve... Nebo nalez kovoveho kladiva, ktere zkamenelo, odhad stari se pohybuje v radu milionu let...
Nevim, celkove je to vsechno podivne.
Kdyz se nad tim zamyslime, tak nedokazu pochopit, jak muze fungovat evoluce. Vezneme si priklad, ptaci se naucili letat, protoze jim proste narostly kridla, jelikoz se po miliony let adaptovali na prostredi (chteli letat, zajisteni potravy, zaplavene uzemi - schopnost premisteni na vetsi vzdalenosti atp. )
Jenze, jak by vedci dokazali vysvetlit problem predavani informaci do DNA? Jak takova slepice, ktera je tvor, uvazuje, mysli, ale ma tak velkou inteligenci, aby vedela, ze kdyz bude milion let hazena ze strechy dolu - pokazde se zabije, tak ji maji narust kridla?? Jak jediny tvor muze aktivne tvorit dokonalejsi nasledniky - potomky?
Kdyz v praveku spadla mys do more - utopila se (klidne i kdyby tam padaly mysi po miliardu let, vzdy se utopili, protoze neumi dychat pod vodou), zacaly by se jim vyvijet zabry, aby se adaptovali na nove prostredi?
Chapu, ze se muze nejakym zpusobem upravovat vnejsi charakteristika tela (barva kuze, bohatost ochlupeni, velikost nosu, usi... ), jenze to vse je stejne ukotveno v DNA, tam je urceno, v jakem rozmezi se dana variabilita muze pohybovat....
Myslim, ze kdyby lide sebevic chteli adaptaci na vodni prostredi - rekneme v pripade obrovskych zaplav sveta, tak nikdy zabry ani jiny organ mit nebudou... Proste budem umirat, az umre posledni jedinec naseho druhu, tak bude smitec, zadna evoluce nebude...
Stejne je nesmysl, aby se bunky - jednoduche organismy, ktere udajne plavaly v praoceanu, zacaly inteligentne shlukovat, vyvijet az do nynejsi podoby - nasi, z nich by jsme meli puvodne pochazet, cemuz nejde v praxi verit.
Rekl bych, ze vse je tvoreno nejakou vesmirnou obrovskou intelignenci, nevim, zda se tomu da rikat Buh, ci jinak, mozna je vse co zde vidime produktem nejakeho umeleho, umysleneho - genetickeho tvoreni blize nespecifikovanych vesmirnych entit....

K tem ptakum napriklad, jak mohl vedet hloupy ptak, ze ma met kridlo nejaky aerodynamicky profil, jak dokazali sami ve viru evoluce presne spocitat na gramy svou hmotnost vuci plose kridel... jaktoze jakykoliv letavy ptak na svete po narozeni dovede letat, proc se nelihnou ptaci, kteri jsou tezci a neodlepi se od zeme? To je otazka obrovske fyzikalni a matematicke presnosti... To, co stvorilo tak dokonale tvory, jako treba ptaci, muselo a musi byt nadpozemsky inteligentni... Vzdyt ani clovek nema porad natolik dokonale stroje v podobe letadel, jako jsou ptaci samotni (uz od prirody...)

Trochu odbocim, kdyz jsem se tak rozepsal. Co zkameneliny, proc nejsou objeveny mezistupne, vyvojove stadia ptaku, jesteru atd. Jinak receno - zmetky evoluce, koncepce, ktere se neuchytily (treba ptaci s dvema pary kridel, dalsi par misto nohou...), jiste pokud evoluce byla, tak se takove veci musely odehravat... Je absurdni, aby evoluce mirila presne k funkcnimu vysledku, tak jako soucasne vyvojove tymy inzenyru, kdyz neco projektuji...

I nase telo, je to produkt naproste, opet nadlidske tvurci dokonalosti a extra velke inteligence. Stroj, vyvedeny k absolutni, technicke dokonalosti, avsak jeho tvurce je nam neznamy... :|

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrovia v minulosti

Příspěvekod ATA » čtv, 10. pro 2009, 22:41

par mejch nazoru
evoluce funguje - tim myslim prirozenej vyběr a adaptace na prostředi nemusi to zabrat miliony let u bakteriji sou to dny a u vetšich zviřat do dokazly během let

je to jedinej mechnimus - nejspiš ne a višši intelignece v tom bude hrát nejkou roli otazka je jen jak moc velkou

nejaky mezistupne se našly ale u neketrejch maj problem pro me je spiš hlavni otazka jak vubec vnikla DNA

člověk-evoluce u nej zaručene funguje ale je možny že mu při vyvoji někdo pomohl to jestly vznikl z opice nebo ne nema cenu řesit spiš otazka jak moc to bylo přirozeny

clovek se sice hodne komplikovanej ale k dokonalosti to ma ješte daleko par věci je nedomišlenejch a rozhodne by to chtělo nejakej upgrade

takže netvrdim že sme nevznikyl nejakym genetickym expedimentem nebo treba to že nas nestvořil buh tvrdim jen že evoluce dokaže vetšinu věci udelat sama bez cizi pomoci prostou selekcí

Ted na to nemam moc čas ale někdy si mužem zahrát ty budeš hrát kreacionystu a ja vědce :) muže to byt zajimavy
samotna pravda bude někde v pulce.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
nou
Administrátor stránky
Příspěvky: 289
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 17:23

Re: Obrovia v minulosti

Příspěvekod nou » čtv, 10. pro 2009, 23:45

nie nie je absurdne ze evolucia miery k funkcnemu vysledku. pretoze cokolvek len trochu nefunkcne j odsudene na zanik. proste vznikaju jedinci s roznymi odchylkami (extrem prasa s dvoma hlavami co bolo v novinach) ak tato odchylka zapricini co i len malu evyhodu vetsinou ta vetva rychlo skonci. ak poskytne vyhodu tak sa dokaze rychlo rozsirit na celu populaciu.

dalej zda sa ze evolucia postupuje skokovo. nevie sa presne preco ale pricina je asi naozaj nahla zmena podmienok.

ukazkou evolucia boli sablozuby tigry. cim mal tiger dlhsie zuby tym lepsie mohol lovit svoju korist teda mal predpoklady ze aj jeho potomstvo prezije. na druhu stranu sa tym ale prilis specializoval na jednu korist. ked vyhynula dana koryst (tusim nejaky druh byvola) tak sa aj velmi rychlo skratila dlzka zubov kedze s kratsimi mohli lovit aj inu korist.

122333
Příspěvky: 77
Registrován: ned, 28. čer 2009, 20:10
Bydliště: Ruská federace

Re: Obrovia v minulosti

Příspěvekod 122333 » ned, 13. pro 2009, 14:50

Videa jsou smazány :-/
Je dovoleno odrazit násilí násilím. - Domitius Ulpianus

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Obrovia v minulosti

Příspěvekod Tidus » ned, 21. úno 2010, 09:17

Grave: Slysel jsi nekdy o trojim egu? Jsou to zakladni, vedome a vyzsi. Zakladni je v podstate to podvedome dite v nas, vedome je ten robot, ktereho si v sobe uvedomujeme a vyzsi ja vubec nevnimame. To nam zajistuje cestu zivotem. Potrebujeme se neco naucit, tak nam to soupne do zivota situaci, kde se to naucit muzem. Zvolime si smer, a vyzsi ego nam k nemu vybuduje cestu a prekazky. Jsme to jakoby my. My si tak davame do cesty prekazky a taky si takhle sami pomahame. Inteligencne je mnohem vyspelejsi nez ta nase cast, kterou si uvedomujeme. Vidi v case a vidi nasledy cinu. Myslim, ze to je to, co mohlo dat ptakum kridla a tygrum zkratit zuby....
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
carlos
Příspěvky: 92
Registrován: sob, 25. zář 2010, 16:57
Kontaktovat uživatele:

Re:Re:sen 2012

Příspěvekod carlos » pon, 27. zář 2010, 15:54

řekl bych, že pokud se země skutečně během 3 dnů přepóluje, pozná se to nanejvýš na elektronice, protože litosféra a vnitřní jádra po sobě kloužou po vrstvě nespojitosti.


Zpět na „Jiné záhady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů