Důležité

Sokar
Příspěvky: 18
Registrován: ned, 20. dub 2014, 13:36

Důležité

Příspěvekod Sokar » ned, 07. zář 2014, 20:13

Osobně si myslím, že by se mělo co nejvíce lidí ovládajících schopnosti jako astrální cestování i prosté lucidní snění atd. spojit a vytvořit nějakou stálou skupinu, která by fungovala jako taková poradna a zároveŇ po dosažení určitého množství členů také jako politická síla. O téhle skupině by věděli jen ti, kteří by tyto schopnosti měli, těm bysme nabídli pomocnou ruku a členové skupiny. Nikdo další by o té skupině nevěděl, pokud by jsme nechtěli. Mluvím tu naprosto vážně, nevím, kolik času ještě máme, ale nebudu se tady litovat za to, že jsem to alespoŇ neskusil, když za 10 nebo 20 let může být většina lidí jen spodina a vládnout nám bude třeba 0,5% nejbohatších. Musíme vytvořit skupinu, která bude působit jako útočiště a poradna pro ostatní, kteří se chtějí učit. Budeme pomáhat těm, kteří si pomoci nemůžou sami a bojovat proti těm, kteří je utlačují. Musíme ale jednat. Napište svoje názory. Uvědomte si, že pokud do toho dáme všechno můžeme mnohé změnit. Já osobně nechci být nepřipraven, až do Evropy napochodují ruská vojska. Nejhorší ale je, že je to jen otázka času.

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Důležité

Příspěvekod Elen » ned, 07. zář 2014, 21:31

Trochu nechápu jádro příspěvku.... Ty chceš měnit svět?

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Důležité

Příspěvekod zebyja » pon, 08. zář 2014, 09:37

Trochu nechápu jádro příspěvku.... Ty chceš měnit svět?
:D :D +1

Sokar: Taková skupina už existuje.. Jmenuje se Svobodní zednáři..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Sokar
Příspěvky: 18
Registrován: ned, 20. dub 2014, 13:36

Re: Důležité

Příspěvekod Sokar » pon, 08. zář 2014, 17:54

Ano, chci změnit svět. Pro téměř 99,99 % lidí to musí znít naprosto nereálně, totální kydy nebo řeči total skrz na skrz postiženého psychopata, ale pochopte někdo už musí něco začít dělat. Paradoxem ale je, že já sám asi nic nezmůžu. Je sice pěkné, že se někdo duchovně vzdělává atd.,ale důležitější je zajistit našim generacím lepší život. Celá společnost je zkažená. To se musí změnit. Představte si ty možnosti stovky možná tisíce lidí sdružených do skupiny, která by o všem věděla, sloužila jako obrovská knihovna pro všechny, kteří by chtěli jít v našich stopách a měnit svět k lepšímu. Málo lidí věří na astrální cestování či jen na pouhou telepatii. To je naše výhoda. Jen si to představte, organizace, jejíž členové ovládají mentální techniky a pomaličku a nepozorovaně mění svět k lepšímu. Nevím, jaké je moje poslání, ale někde hluboko mi přijde, že mám něco opravdu, ale opravdu od základu změnit. Možná si to jen namlouvám. Nebudu tu ale sedět na zadku, a nic nedělat. Nic není nemožné, ale tady jde o to, že se k tomu moc lidí nijak nevyjádří. Jsem ale zvědav, co bude za 20 nebo 30 let, třeba si tenhle příspěvek někdo přečte a řekne si, to byl moudrý pisatel ten Sokar.

A Svobodní zednáři, ti nám nebudou šlapat ani po kotníky. Je to jen spodina, která by tu vůbec neměla být. Tahle skupina, co by teoreticky mohla vzniknout by mohla změnit svět. A to doslova, nedělám si srandu. Zamyslete se nad tím, kam váš život směřuje, co chcete pro svoje děti a děti vašich dětí a jaký by svět měl opravdu být.

Bez lidí, kteří se svět snaží změnit by se svět nikdy nezměnil.

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Důležité

Příspěvekod Elen » pon, 08. zář 2014, 21:44

Sokare, nevím jak citlivě napsat svuj pohled na věc....chápu, co cítíš, je škoda, že některé vědomosti a moudrosti, ke kterým někdo dnes nebo dřív přišel, že tu už za pár let nemusí být. Spousta moudrých poznání se bohužel předávala jen ústní formou a do dnešních dob se třeba dochovala jen hrstka. Sama bych ráda navštívila Vatikánskou knihovnu, která je střežená a normální smrtelník se k ní nedostane....no asi vědí proč ji střežit...kdyby se k puvodním rukopisům dostala veřejnost, církev by patrně padla:-)
Ale co tím chci říct..nebála bych se, že za dvacet, třicet nebo tisíc let přestaneme usilovat o poznání..vždy tu bude někdo, kdo bude vyčnívat z davu a udávat krok těm, kdo poctivě hledají:-) Neviděla bych to tak černě. Navíc změnit svět lze pouze tím, že změníme sami sebe...jaký odkaz dáme svým dětem? Dejme tomu vlastní příklad. Já například vidím jak svým chováním měním své okolí a ty výsledky mi přidávají více a více odvahy a energie měnit sama sebe stále víc. Jen Bůh ví, kde to skončí:-)
A zednáři, církev, šamani, islám, budhisti, vlády, sirotci atd. ti všichni jsou tu kvuli určitému plánu, který není v lidských možnostech pochopit. Pokud ale žiješ tak jak máš nic z toho se tě netýká. Těžko se to vysvětluje, ale nejvíc svět změníš, když se změníš sám:-)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležité

Příspěvekod clario » pon, 08. zář 2014, 22:02

Duchovní růst, ale neslouží k zajišťování lepšího života našim generacím. Duchovní růst je trnitá cesta ke svobodě. Pokud chceš nějakým způsobem měnit svět a cítíš, že bys měl tak se o něco pokus, proč taky ne. Nicméně co říká Elen je pravda, pokud chceš měnit svět, musíš měnit sebe. Jinak to ani nefunguje. Pokud chceš zakládat nějakou další lóži rádoby mágů co chtějí měnit svět, tak hurá do toho, třeba z toho něco bude a třeba se i přidám, ale zatím to na mě nepůsobí jako něco o co bych se musel snažit za každou cenu, protože v tom tolik smyslu nevidím. Na druhou stranu musím přiznat, že by se mi také líbilo vytvořit určitou komunitu podobně smýšlejících lidí, žijících ve vztahu se vším kolem s kulturou, která by byla někde mezi indiánskou a elfskou, takže to asi z části chápu, ale je to jen sen a je trochu jiný než tvůj. Po světě existují spousty skupinek přátel na stezce poznání (mam rád Castanetu, takže používám výrazy z jeho knih, které jsou navíc taaak příhodné), kteří si vzájemně pomáhají a podporují, ono vlastni tohle fórum je takovou stálou skupinou lidí, kteří mají s těmito věcmi zkušenosti (a pár z nich docela velké), předpokládám, že tohle fórum ale tvé představě tajné duchovní společnosti moc neodpovídá :D.

"Bez lidí, kteří se svět snaží změnit by se svět nikdy nezměnil." Svět se mění neustále ať s námi či bez nás :), nic nikdy nezůstane stejné, protože stagnace nevyvolá nic jiného než smrt.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležité

Příspěvekod Firzen » úte, 09. zář 2014, 03:44

"Změnil jsem svět k lepšímu, protože jsem změnil sebe."

Zdá se ti naše společnost zkažená? Povím ti jeden vtip:
Volá policista kolegovi, a říká mu: "Hele, na dálnici D1 jede prý nějaký cvok v protisměru, zastavte ho."
Kolega: "Kdyby jeden.. všichni jedou v protisměru!"

Když se nám tehdy zdá, že všichni jedou v protisměru, často to znamená, že jedeme v protisměru my sami. To, co se dnes odehrává je výsledkem snahy celého lidstva. Je to výsledek práce nás všech, a na víc jako celek prostě zatím nemáme. Neříkám, že společnost nemá své nedostatky, ale i tato její podoba stála lidi skutečně velmi mnoho námahy. Doporučil bych zamést si především před vlastním prahem.
Respice finem et non peccabis.

Uživatelský avatar
zebyja
Příspěvky: 131
Registrován: stř, 16. led 2013, 22:23

Re: Důležité

Příspěvekod zebyja » úte, 09. zář 2014, 09:48

Sokar: Zasahovat do života někoho jiného, aniž by chtěl se trestá (Je to vlastně hřích, Bůh nám nechává svobodnou vůli a tím to se od něj vzdaluješ).. Rychlejší změnu neuděláš.. Tenhle Tvůj přístup je jako jet na motorce 300 km/h, aby jsi tam byl co nejdřív.. Jestli se neuklidníš.. Ublížíš sobě a bez velké dávky štěstí i ostatním..
Inteligentní člověk umí řešit problémy.. Genius jim umí předcházet..

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Důležité

Příspěvekod Elen » úte, 09. zář 2014, 19:26

Jj, zkus to brát jako, že i oni jsou na určité cestě a ať to někdy vypadá sebehrozivěji, možná tu hrozivou zkušenost potřebují k té své cestě:-)

Sokar
Příspěvky: 18
Registrován: ned, 20. dub 2014, 13:36

Re: Důležité

Příspěvekod Sokar » úte, 16. zář 2014, 14:46

Tím, že změním sebe, ale nemůžu změnit myšlení všech okolo. Řeknu to tahle, v lidských dějinách musí přijít určitý mezník. Ano, šance, že se lidstvo poučí a začne konečně myslet je mizivá, ale ne nemožná. Nic není nemožné. A bůh? Já osobně nevěřím, že jsou lidé a Bůh něčím rozdílným. My jsme tu uvězněni ve věčném koloběhu života a smrti a máme se snažit z něho nějakým způsobem vysvobodit, ale nesmíme zapomenout, že v jádru jsme všichni stejně probuzení jako bůh. Ten ideál Boha mi připadá již ohraný, jako že jen bůh muže tohle a tamto. Zní mi to spíše jako diktát boha věř nebo zemři ve strašlivých mukách a nesnaž se se jít z cesty, protože já jsem jediný pravý bůh. Tady jde vidět, že to nemůže být pravý bůh, pravý bůh totiž ostatním nemusí dokazovat,že je pravý. Budu konat dobro, ale ne ve jménu boha, jak ho prezentuje bible, protože je jako diktátor. Vemme si třeba doslova šikanu lidí homosexuální orientace atd. Pokud bůh nebere všechny lidi stejně, pak to není bůh!

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Důležité

Příspěvekod Tidus » stř, 17. zář 2014, 07:28

Sokar: Pleteš si náboženství a církev. Dál nechápu, proč z nás děláš křesťany. Pojetí boha je spousta. Tím že změníš sebe, změníš i svoje vnímání okolí. Nevím, co tě vede k tomu, že se svět řítí do záhuby. Když se podíváme na postup Ameriky, ekonomii světa a podobně, tak je ohrožení neustále všude. Podobná ohrožení tu ale byly vždy. Nedávej pouze na media, která se snaží vše vyhnat do extrémů. A rozhodně neber moc vážně konspirační teorie, které jsou většinou vyhnaný do opačných nereálných extrémů. I v případě nějaké pohromy by taková skupina byla k ničemu, protože by se nejspíš nikdo nestaral o AC. A pokud by to už někdo uměl, tak si ty informace sám najde.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležité

Příspěvekod Firzen » stř, 17. zář 2014, 17:09

Sokare, z toho co píšeš je cítit určitá agresivita. Nemusí to být nutně špatně, někdy je potřeba trochu intenzivnější impulz k nějaké změně. Zkus si ale položit sám sobě otázku, proč chceš měnit své okolí. Zkus si na tuto otázku odpovědět. A když budeš mít odpověď, vyptávej se dál stylem "proč". Pak poznáš, z čeho pramení tvoje touha měnit svět.

Taky si zkus představit dva scénáře - jeden pro případ, kdy změníš svět, a druhý pro případ, že ho nezměníš. Zkus si všechno zcela do detailu co nejpravdivěji a nejobjektivněji "nasimulovat". Poznáš z toho pak, co bude lepší.
Respice finem et non peccabis.

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 225
Registrován: úte, 27. dub 2010, 21:57
Bydliště: Adamov
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležité

Příspěvekod Firzen » stř, 17. zář 2014, 18:28

Sokare, ještě to musím říct jednu věc. Z tvých příspěvků tady na fóru je vidět, že tě velmi zajímají různé síly, schopnosti a jevy. Určitě bys jich chtěl dosáhnout, a hledáš cestu, jak svoji touhu zrealizovat. A to je moc dobře! :-)
Tím, že změním sebe, ale nemůžu změnit myšlení všech okolo.
Právě touhle větou jsi kápl na ten základní problém, který ti teď brání v dosažení toho, co chceš. Když dáš do vody pytlík s čajem, voda se postupně zabarví. Probíhá difuze, a čaj se postupně dostává do všech částí čisté vody. A podobně se to děje úplně všude. Ty se můžeš snažit co nejvíce čeřit vodu kolem sebe, aby přejala tvoji barvu, jenže když nejsi dost silný čaj, voda se stejně zabarví jen nepatrně. Naopak, když budeš velmi silným, ušlechtilým čajem, obarví se i to nejvzdálenější okolí tvojí sytou, ušlechtilou barvou. A to bez toho, aby jsi se musel nějak snažit. Zkus zkoumat toto přirovnání. Uvidíš, že tato difuze je skutečně ve všem a všude.
Na fóru jsi se ptal na lidi se schopnostmi teleportace, a na skupiny astrálních cestovatelů. Věř tomu, že když budeš pracovat na sobě (staneš se silným čajem), postupně takové lidi k sobě přitáhneš, aniž bys je musel hledat. Pochop, že to, co tě zajímá je částí magie. Nečekej tedy, že podobné lidi, síly a schopnosti, k tobě přijdou předem načrtnutou cestou, a že si vše budeš moct sám vynutit. Vytrvej ve svém hledání, a především v práci na sobě, a ručím ti za to, že se začne stávat skutečností úplně vše, v co nyní jen tajně doufáš.
Respice finem et non peccabis.

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležité

Příspěvekod Prince_Rakeem » sob, 20. zář 2014, 18:30

To Sokar: V praxi a velmi stroze řečeno, pokud ti teorie moc nesedí...
Zažil jsi někdy situaci, kdy jsi potkal neznámého člověka, který ti pomohl najít cestu, když jsi nemohl někam trefit ? Pomohl ti někdo, někdy jen tak nezištně? Postaral se o tebe někdy člověk, bez toho, aby k tomu měl důvod? Usmála se na tebe někdy holka? :)
Pokud ano a já pevně věřím, že určitě. Nepocítil jsi v tu chvíli radost, štěstí, lásku? Jakýkoliv dobrý pocit? Nebyl potom ten den svět krásnější? ;)
Tito lidé mohli mít pravděpodobně jen "dobrý den", ale mohli to být také lidé, kteří se věnují sebe-zušlechťování, rozvoji a práci na sobě.
Protože jen skrze lásku může promlouvat jedna velkolepá energie, neboli synchronicita, bůh, vyšší síla, jakkoliv"
A skrze tuto velkolepou energii pak dokážeš cokoliv, ty budeš ztělesněním této energie , která skrze tebe bude měnit svět k tomu co teď nazýváš "k lepšímu" :)
Tedy skrze změnu sebe, pak automaticky, aniž by jsi o to nějak usiloval, budeš pro ostatní lidi inspirací, nositelem radosti a dobrých změn, ba dokonce až vzorem.
A to jsou jen střípky ;)
Pokud se ti navzdory tomu všemu nikdy nepodařilo něco podobného zažít, je nejvyšší čas s tou změno sebe-samého začít. Hned! :P
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

Uživatelský avatar
Elen
Příspěvky: 287
Registrován: ned, 21. dub 2013, 17:44
Bydliště: Okres Znojmo

Re: Důležité

Příspěvekod Elen » ned, 21. zář 2014, 20:57

Moc hezky napsáno a jelikož si s tímhle videem dal někdo práci a je to fakt dobrá věc a navíc i k tématu, hodím ho sem:-)
https://www.youtube.com/watch?v=PT-HBl2TVtI


Zpět na „Jiné záhady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů