Masturbácia

Adam
Příspěvky: 6
Registrován: pon, 30. pro 2013, 17:30

Masturbácia

Příspěvekod Adam » čtv, 02. led 2014, 00:37

Prajem príjemný deň. V prvom rade by som sa rád ospravedlnil, že môj prvý príspevok sa týka tejto chúlostivej zároveň však prirodzenej témy. K duševným veciam som mal vždy blízko, praktikoval som ich však len doslova pokusne, nikdy mi moc nevydržala trpezlivosť. Hoci pamätám na zážitky z meditácie v mojom druhom pokusovom období (15 r.), neviem si spomenúť, prečo som prestal.. možno to boli vnemy. Partia a to čo vidím, cítim, môžem chytiť. Každopádne, 3 z 5tich rokov som prežil prežitkom, posledné 2 som prežil v opojení marihuany nie však nesprávnym mladíckym spôsobom. Našťastie toto moje obdobie začalo s veľmi vyspelým človekom, ktorý ma naučil rozmýšlať samostatne, rozjímať a filozofovať.. Chyba však bola, že nad všetkým iba nie nad sebou.. Hoci som uvažoval veľmi humánne a vo všeobecnom dobre, zanedbal som myšlienku mnohých ku ktorým vzhliadam a tou je "Ak chceš zmenu, musíš byť zmenou najprv sám". Týmto som zanedbal svoj sebavývoj a vôbec seba a dal priestor svojej temnej stránke človeka. Vytvorila sa u mňa závislosť (nie na marihuane ale na masturbácii) spojená mnohokrát s veľmi neprípustnými materiálmi.

Preto mám na vás múdri ľudia otázku, na ktorú si neviem zodpovedať sám. Som si istý, že pohlavný styk medzi mužom a ženou je silná duchovná a citovo hlboká záležitosť.. V skutočnosti som mal iba jednu partnerku, s ktorou som bol z velkej lásky a preto o tom nepochybujem. Nemám pochopenie taktiež pre ľudí, ktorí túto činnosť vykonávajú z pasie. Moja otázka je jednoduchá. Je pri masturbácii aspoň zlomkové prepojenie alebo nejaká myšlienková vlna, energia? Nazvyte to ako chcete, viete všetci o čom hovorím. Zaujíma ma, či špiním svoju dušu keď sa takýmto spôsobom ukájam často na utrpení iných? Či to vysielam a aký veľký to má dopad. Či je pri spôsobe života aký vedú uživatelia tohto fóra a pomaly ale isto aj ja, podmienkou prestať s týmito móresmi vytvorenými prostredím a prostriedkami, ku ktorým som sa od mala dostával. Či na to aby som bol čistá duša a mohol sa skutočne prezentovať pred mocnými bytosťami je potrebné udržať akýsi celibát od masturbácie, alebo to aspoň preniesť do zdravých koľají predstavivosti.

Musíte tolerovať, že toto bola pre mňa chybnou dobou odmala samozrejmosť. Teraz ako 20 ročný človek chystám sa skutočne na duchovnú cestu, ku ktorej som vždy prirodzene inklinoval či už zo zvedavosti alebo z predstavy šírenia dobra. Som si však vedomý, že moja závislosť dobrá nieje.

Taktiež sa chcem ospravedlniť, pokiaľ by sa príspevok nachádzal v nesprávnej téme ale myslím, že je to duchovná téma a preto patrí sem.

Predom Vám všetkým ďakujem a verím, že budeme mať ešte mnoho spoločných (dúfam už lepších) vecí k debate.

equilibrium
Příspěvky: 77
Registrován: sob, 16. led 2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Masturbácia

Příspěvekod equilibrium » čtv, 02. led 2014, 09:36

Řekl bych, že na to jdeš moc New Age. Důležitý je podle mě tvůj mentální postoj k tomu - když to dělají malé děti, tak tam vůbec nevzniká myšlenka, jestli to někam něco vysílá. Pokud cítíš vinu, tak si najdi mentální techniky, které ti ten pocit z masturbace nahradí. Nehledej tam nic, co tam není - pokud tě to brzdí, tak to odlož jako neužitečné a najdi si něco lepšího. Nevidím v tom žádný tzv. morální problém, je to spíš problém zdravé či nezdravé "diety" pro tebe.
So stand ich einst vor dir, dich anzuschauen,
Und sagte nichts. Was hätt´ ich sagen sollen?
Mein ganzes Wesen war in sich vollendet.

(J.W.Goethe, Sonett IX)

Bafikybaf
Příspěvky: 36
Registrován: pon, 28. led 2013, 23:39

Re: Masturbácia

Příspěvekod Bafikybaf » čtv, 02. led 2014, 16:20

podle meho nazoru je to jen jeden zpusob jak se zbavit prebytecne energie ;) takze pokud z tim chces prestat asi by si mel najit jiny zpusob jak tu energii vyuzit :mrgreen: a pokud to zjistis a budes to pouzivat tak si potom na masturbaci uz ani nevzpomenes ;)

Adam
Příspěvky: 6
Registrován: pon, 30. pro 2013, 17:30

Re: Masturbácia

Příspěvekod Adam » čtv, 02. led 2014, 19:43

Ďakujem za vaše odpovede. Moja domienka, že to niekam niečo vsiela vznikla z toho, že samotná myšlienka má veľkú moc. Nieto ešte predstava. Vďaka vám a vďaka tomu, že ste mi konkrétne neodpovedali, som zistil že ide o môj vlastný postoj a individualitu. Keď to robia malé deti ako vravíš, je jasné že si neuvedomujú že niečo vysielajú to však ešte neznamená, že nevysielajú. Tiež čo sa týka toho že v tom nemám hľadať niečo čo tam nieje, opakujem vzhľadom na to, že myšlienka a predstava majú veľkú moc, tam niečo byť môže. Tým už si ale odpovedám. Druhá stránka veci je, že cítim vinu a to už je mi odpoveďou samo o sebe. Čo sa týka toho že je to spôsob ako sa zbaviť "prebytočnej" energie, určite si viem predstaviť lepší spôsob, kam tú energiu sústrediť. Takže vám ďakujem, doviedli ste ma k mojej odpovedi. Tá neznie ano/nie. Tá znie, aký mám z toho pocit ja. Ten pocit je zlý, preto začnem tú energiu sústrediť inak. Ešte raz vďaka. Pokiaľ by niekto ešte mal námety na moje hypotézy, rád si ich prečítam a určite si opäť niečo odnesiem.

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Masturbácia

Příspěvekod Prince_Rakeem » čtv, 02. led 2014, 21:18

Vše má svůj energetický otisk, na který se dá kdykoliv podívat, nezávisle na časoprostoru. Pokud ti jde o pocit studu a viny ze strany vnější.
Pokud ti jde o otázku jen čistě z hlediska "tebe a tvého" pohledu. Konkrétně tedy pokud tě vzrušuje cizí utrpení. Tak ano, i díky tobě vzniká jistá zkušenost, nazývejme to teď utrpení. Která je způsobena lidem např. při natáčení pornografie, nebo hůř přímo na živo. Tudíž jsi součástí této energie a tato energie tě utváří, zapisuje se v tobě a vyzařuje s tebe.
Pro lepší pochopení velmi zjednodušeně.
Konkrétně když si vezmeš třeba člověka, který pomáhá třeba dětem v rozvojových oblastech a baví ho to. Tato energie ho utváří tak, že se potom směje, má pocit radosti, naplnění, štestí, atd... To se pak promítá přímo na náboji-vyzařování člověka, kterým je vnímán i okolím. Takže tento člověk je přitažlivý pro lidi stejně naladěné, kteří se radují ze života a mají rádi pozitivní životní zkušenosti, lidé se ho třeba nebojí oslovit, mají ho rádi, apod... To už nechám na tobě.
Takže jestli se na očištění, či pošpiňování duše díváš tak, že je utvářena určitými skutky, tak v tom případě je.
Řekl bych však, že pokud jsi si toho už vědom a jsi schopný chápat širší důsledky. Jsi na dobré cestě s tím něco udělat. Jen to jen o tvé motivaci a síle vůle.
Ještě bych dodal, že s tím klidně můžeš žít i v průběhu duch. cesty. Proč by taky ne. Ale o to to budeš mít složitější. Já to vidím tak, že "každá závislost je jak tvůj "démon", který má nad tebou moc i v době, kdy sám nechceš". Nejsi sám sebou pánem.
A v určitém stádiu tvé cesty to bude překážka přes kterou budeš muset dřív nebo později překonat, jinak nepůjdeš dál. Ať už tento život, či někde jinde :P
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

Adam
Příspěvky: 6
Registrován: pon, 30. pro 2013, 17:30

Re: Masturbácia

Příspěvekod Adam » sob, 04. led 2014, 13:30

Ďakujem za tvoju odpoveď. V mnohom ma to utvrdilo. Mám však ďaľšiu otázku. Keď vravíš, že ten otlačok je vidieť nezávisle na časopriestore - keď svoju dušu budem čistiť meditáciou a v skutočnej pokore sa tejto závislosti zbavím, s vedomím všetkého zlého čo som napáchal a so snahou vyrovnať to aj činmi aj myslou ostane v mojej duši po tejto činnosti jazva? Uvediem príklad, že možno niekde v ďalekej budúcnosti by som mal možnosť stretnúť sa s vyššou bytosťou. Môžem sa mu po rokoch intenzívnej očisty pozrieť do očí s čistým svedomím napriek tomu, čo som vo svojom živote páchal? Alebo jedonduchšie formulované ostane to v mojom profile navždy? alebo sa toho môžem pokorou zbaviť a mať dušu čistú ako dieťa.

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Masturbácia

Příspěvekod Prince_Rakeem » sob, 04. led 2014, 23:34

Adame. Předem jsem rád, že i navzdory anonymitě internetu dokážeš o své závislosti hovořit. Cením si lidí s odvahou.
Já to asi neberu jako ty s takového náboženského hlediska, či hlediska kání se. Tak pokud by bylo cokoliv nejasné ozvi se. :P
Je mnoho pohledů jak se na věc můžeš podívat. Avšak všechny mají stejný výsledek a to je vývoj.
Ačkoliv se to na první pohled nemusí někomu líbit. Tak jen tvým uvědoměním si tohoto konání a zamyšlení se nad ním, je už samo o sobě z části jak to nazýváš "očištění"? A pokud tedy dále vytrváš se svým dobrým přesvědčením, že už toho bylo dost. Sláva ti! :)
K bytosti:
Hledáš vinu a ospravedlňování se před někým? Vyvažování zlých skutků, dobrými? Nebo chceš být sám za sebe dobrým? Nehledej nad sebou autoritu, protože pak děláš věci* ne z vlastního přesvědčení, ale většinou z obavy a strachu. A to dle mě zpomaluje přirozený vývoj, sebeuvědomění a vyhýbání se zodpovědnosti za své skutky.
Stejně tak je to s bytostí. Jediný komu se zodpovídáš za své skutky, jsi ty sám. Proto máš svobodnou vůli.
To co děláme, děláme na základě vlastního vývoje ducha. A ne proto, abychom se někomu zavděčily. Je proto přirozené dělat chyby na základě, kterých se zdokonalujeme. Chybovat není nic zlého, pokud ovšem dlouho neopakujeme ty stejné chyby dokola. To už je pak zacyklení. :frow:
Jak jsem víš psal s tím uvědoměním. Měl bych se snad dál trápit tím, že jsem jako malý třeba utopil vosu?
Nebo teď si představ, že ty jsi ta vyšší bytost o které si psal. Přijde za tebou malé dítě a řekne ti že rozlilo sklenici s vodou. Měl by se v tvých očích před tebou stydět tak, že by nebyl hoden tvé pozornosti, nebo terčem pohrdání? hněvu?
Nesnažím se tvůj problém bagatelizovat, ale tak to prostě funguje. Pokud svoji závislost zdárně překonáš, sám se nad tím pousměješ za 20, 30, 40 let. ;)

A ještě k těm informacím, energii, či otisku. Ta jizva na duši...upřímně? To zní hrozně a fyzicky :D
Ani nevím jak bych ti to vysvětlil, abych se do toho nezamotal, protože to je docela komplexní a má to různé pohledy na věc. Ale ber to tak, že si sebou nevlečeš své "hříchy" celý život jako kovadlinu i když už dávno žiješ odlišný život. Ono to je totiž myšleno možná tak, jak jsem popsal předtím.
Pokud někoho udeříš, můžeš čekat, že tě dotyčný udeří nazpět, nebo tě pak přijde udeřit za dva roky jeho sestra. Nebo tě nikdo neudeří a ty se sám budeš trápit dva dny.
A ty informace... jo můžeš do nich nahlídnout kdykoliv, ale pro tebe ani pro nikoho není v rámci delší doby vůbec podstatné. Proč také mělo? Navíc vše už existuje.
Přemýšlej o tom, kdo opravdu jsi a čím chceš nadále býti. To ti na začátek hodně ulehčí. ;)
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

Adam
Příspěvky: 6
Registrován: pon, 30. pro 2013, 17:30

Re: Masturbácia

Příspěvekod Adam » ned, 05. led 2014, 00:38

rozumiem ti vo všetkom ďakujem :) robím to z vlastného presvedčenia. a tú jazvu som myslel len v tom zmysle že ostane navždy. Použil som zlé slovo naozaj to znie fyzicky.

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Masturbácia

Příspěvekod Prince_Rakeem » ned, 05. led 2014, 01:32

podle toho co pro tebe znamená navždy? :lol:
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

Adam
Příspěvky: 6
Registrován: pon, 30. pro 2013, 17:30

Re: Masturbácia

Příspěvekod Adam » ned, 05. led 2014, 10:30

navždy má pre mňa jeden význam. a ten je navždy

Uživatelský avatar
Prince_Rakeem
Příspěvky: 221
Registrován: sob, 31. kvě 2008, 17:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Masturbácia

Příspěvekod Prince_Rakeem » ned, 05. led 2014, 20:04

Chápu...
Pokud chceš jít dále, je zapotřebí změnit své staré návyky a závislosti. A přinejlepším je nahradit ušlechtilejšími. Jinak se nebudeš schopen dostat do dalších "úrovní".
Což znamená, že díky ušlechtilým činům budeš moci "očistit" svoji duši i tělo a přizpůsobit je jiné vibrační sféře...Napořád :D To také poskytuje i nové schopnosti/energie/vědomosti. ;)
Nikdo nerozsvítí světlo,
aby je postavil do kouta nebo pod nádobu,
ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli.

Světlem tvého těla je oko. Je-li tvé oko čisté,
i celé tvé tělo má světlo. Je-li však tvé oko špatné,
i tvé tělo je ve tmě.

Hleď tedy, ať světlo v tobě není tmou!

Adam
Příspěvky: 6
Registrován: pon, 30. pro 2013, 17:30

Re: Masturbácia

Příspěvekod Adam » ned, 05. led 2014, 20:56

ďakujem priateľu, veľmi si mi pomohol :) podotknem ešte, že dobré činy nerobím a nebudem robiť preto, aby som očistil seba ale preto, aby som pomohol druhým

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 374
Registrován: úte, 01. bře 2011, 10:19

Re: Masturbácia

Příspěvekod Lama » ned, 16. úno 2014, 03:11

Adame. Předem jsem rád, že i navzdory anonymitě internetu dokážeš o své závislosti hovořit. Cením si lidí s odvahou.
:)
-->> http://speciesrerum.webnode.cz/

Přej si - Popros - Představ si že to máš - Poděkuj

Laska=Ja=Buh=Bytí=Zivot

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 312
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Masturbácia

Příspěvekod Tidus » sob, 09. srp 2014, 15:23

Tohle je tipický příklad toho, o čem jsem mluvil v topiku Křesťanství. Přesto že masturbace je zcela přirozená, tak za ni mají mnozí výčitky i přes to, že to dělají v naprostém soukromí. Přitom pes si klidně líže špičku uprostřed obyváku a je v pohodě :lol: Samotná masturbace není ani dobrá, ani zlá. Pokud mi bude pomyšlení, nebo nedostatek energie překážet, pak je potřeba s tím něco udělat. Pokud je to prostředek k momentálnímu štěstí, tak nevidím jediný problém.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...


Zpět na “Jiné záhady”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti