Stránka 1 z 1

TADY A TED ... zajimave ... :-)

Napsal: pon, 16. lis 2009, 09:22
od Kysby

Re: TADY A TED ... zajimave ... :-)

Napsal: pon, 16. lis 2009, 10:02
od Brandis
Kdo cetl Toleho tak uz tovi davno ;) je to logicky dusledek mysli a casu a prakticky kazdemu musi byt jasne ze kdyz je "vstupni branou" okamzik TED a jedine TED se da neco delat, snazit se neceho dosahnout(v budoucnosti) nas jen a jen vzdaluje od naseho cile...

Re: TADY A TED ... zajimave ... :-)

Napsal: úte, 18. kvě 2010, 19:01
od blaza
Jsem sice jak se rika Ambiciózní a Cílevědomý, ale kdyz se me zeptate, co mam, tak...To co jsem marne hledal uz jsem nasel (tenhle topic) :).
Takze: Carpe diem! ;)

Re: TADY A TED ... zajimave ... :-)

Napsal: stř, 27. dub 2016, 00:02
od ArMi
No jo, ale po par letech tento odkaz už není platný a celé vlákno je v háji.

Nějaký archív to sice zazálohoval, ale stránka vypadá to dost uboze: http://web.archive.org/web/201102030644 ... dinemu.php

Dám jiný odkaz na snad podobné video od Tolleho:
https://www.youtube.com/watch?v=UGIVvIt40_0

Pouze v přítomnosti se dá něco změnit či udělat.

Ale na druhou stranu, někdy třeba večer je lepší jít spát a pokračovat druhý den. Až se probudíte, tak bude zase dnes. Některé věci se musí trochu plánovat, třeba při vývoji vím, z čeho se dá zařízení sestavit, ale dodavatel mi dodá součástky až za určitou dobu. Proto úplně odvrhnout plánování do budoucnosti není možné. Podobně tak v minulosti se nachází mnoho zkušeností, které je vhodné zužitkovat.

Tolle spíše uvažuje o psychologické minulosti, kdy mysl neustále buď lituje, co bylo a nebo zase neustále sní o tom, co ještě není.