bez karmy?

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

bez karmy?

Příspěvekod blaza » pát, 20. čer 2008, 04:47

zajimalo by me jestli by sel zit zivot skutecne bez karmy :|
-reaguju na prispevek v tema -Dobro, zlo, Boh, Satan, náboženstvo?-
-jestli by slo skutecne pomoci treba sugesce,hypnózy...skutecne zmenit svuj zivot a zit podle kázání:
,,Nesuď, budeš souzen.'' - odbourání principu ''Duality''
-je to vlastne cesta kazdeho z nas
-ale myslim si ze bez pomoci je tezke dosahnout tohoto stavu (je to otazka spousty let...sbirani skusenosti,moudrosti...)
-hlavne si myslim ze kdyz uz clovek dosahne tohoto stavu...tak stejne zacne byt jen nevedome v myslenkach zase rozlisovat dobre a zle
:arrow: protoze ho ostatni vrati ''zpatky na zem''
-proto me napadlo jestli by nesel udelat nakej program (urcite to neni snadny)...kterim by vlastne clovek zil ''bez karmy''
-neco jako budhismus...''Život je tok a tomu, kdo začne lpět na formě jakkoli nádherné či zlé, přinese vzdorování proudu utrpení.''
Jako je širý oceán proniknut jen jedinou chutí, chutí soli, je tato nauka proniknuta jen jedinou chutí, chutí vysvobození.
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: bez karmy?

Příspěvekod jadydadyda » pát, 20. čer 2008, 21:50

Zkus svou myšlenku prosím formulovat trochu jednodušeji, mám v tom zmatek.

Uživatelský avatar
wan to
Příspěvky: 87
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 22:55
Bydliště: V strede modrého kamenolomu
Kontaktovat uživatele:

Re: bez karmy?

Příspěvekod wan to » sob, 21. čer 2008, 12:51

skôr bych povedal že takzvanej karme sa nevyhneš, karma je kolobeh akcie a reakcie, krátkodobý dlhodobý
možno by nebolo naškodu skúsiť žiť v jej rovnováhe
„Musíme svoje vedomie naučiť, aby nevidelo prírodu len ako reálne veci a formy.
Musí ju vidieť ako materiál, ako hmotu, z ktorej treba robiť tvary, ktoré s ňou nemajú
nič spoločné.“
Kazimír Malevič

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: bez karmy?

Příspěvekod acdcpetr » čtv, 23. říj 2008, 20:54

No jenže život je krátký na to, abys to vyzkoušel všechno, musíš si prostě vybrat jedno a tím jít.
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: bez karmy?

Příspěvekod acdcpetr » čtv, 23. říj 2008, 21:43

Mimochodem, tak mě napadá, za jak dlouho se mi to všechno vrátí? Myslím, že jsem špatný člověk, ale život mám skvělěj (nechci to zakřiknout líbí se mi to :D). Důežité věci mi vychází a když mi něco nevyjde, později zjistím, že to byla stejně blbost. Cítím se skvěle, jsem šťastný a daří se mi, jak už jsem ale říkal, jsem špatný člověk. Osud má zpoždění. Nebo je to v tom, že ve všem hledám krásu a vyšší smysl, proto když se mi něco přihodí, využiju to ve svůj prospěch a když to nejde, tak to nechám být a opět vnímám jen to krásné (ale zároveň si uvědomuji i to špatné, jen to pouze nestrhávám na sebe :) )
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: bez karmy?

Příspěvekod jadydadyda » pát, 24. říj 2008, 13:10

Neboj v tom nejseš sám, každej z nás toho humusu na sebe nabalil tolik, že si to nemůže odčinit ani kdyby se rozkrájel a vůbec při tom nezáleží, jestli jsi Dalajlama, papež nebo matka Terezoid. Jestli si kdokoli myslí že ho se to netýká tak se jen mate a ignoruje svoje svědomí. Ty sis alespoň trochu uvědomil, na čem jseš a proto jsi na tom mnohem líp než všichni ostatní, co tento krok neudělali, ať už se angažujou v charitě nebo ne. Jen se snaž to neignorovat!

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: bez karmy?

Příspěvekod Brandis » pát, 24. říj 2008, 13:41

Me by docela zajimalo, jak je mozne aby neco jako karma vubec existovalo, kdyz vsechno na tomhle svete zavysi primo a pouze na pozorovateli. Nikdo nemuze vseobecne rozhodnout o tom co je dobre a co spatne, tedy ani karma. Jsou samozrejme veskrze dobre veci jako je laska, mir, harmonie atd. ale vetsina veci je stejne jen subektivnich. Jak potom takova karma rozdeli co je dobre a co je spatne, jak ona to urci? Pokud by byl jeden veliky "karmicky princip" reagoval by u kazdeho stejne a na stejnou vec, bez rozdilu toho jestli je to pro tohole dobre a pro druheho nikoliv, oba by byli po zasluze potrestani...jak to ze to tak nefunguje?jak to ze ten kdo treba zabije ve jmenu lasky(aby ochranil) neni potrestan a ten co zabije ze zloby ano?...podle me je to jasne, vse je subjektivni tedy i karma. Karma jako takova tu je a existuje, ale podle me je stejne subektivni jako nase pocity a je primo napojena na nase svedomi a prave ony pocity. Podle toho pak dale jedna a clovek dostane co si zaslouzi prave podle toho jak mysli a citi, tedy i podle toho co provedl a vi ze to je spatne. Kazdy clovek se tak odsuzuje vlastne sam a ne tim ze by tu vec udelal, ale tim jak na tu vec myslel...proto si myslim ze je mozne zit zivot "bez karmy", protoze kdyz nebudeme mit zadne vycitky svedomi a zadne negativni emoce, nebude mit karma na co reagovat a tedy zmyzi, nebude ji vice potreba, nebudeme jiz potrebovat ukazovat spravnou cestu. Budeme osviceni...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: bez karmy?

Příspěvekod Heimdall » sob, 25. říj 2008, 00:53

Právě jsi všem objasnil definici karmy podle chaotiků ;)

Uživatelský avatar
jadydadyda
Příspěvky: 199
Registrován: úte, 03. čer 2008, 18:17

Re: bez karmy?

Příspěvekod jadydadyda » ned, 26. říj 2008, 13:54

Brandis- Myslím, že dobro a zlo není subjektivní, ale to jak za naše skutky budeme souzeni už subjektivní je. Tenhle svět má svoje zákony, které na nás nejsou závislé, ať už se jedná o ty fyzikální nebo duchovní (morální). Důležité je z čeho je člověk usvědčen svým svědomím, takže když by někdo za celí svůj život opravdu upřímně (a to se stoprocentně žádnému člověku nestalo) věřil, že jedná správně, pak by také nebyl z ničeho usvědčen.

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: bez karmy?

Příspěvekod GeorgeLD » pon, 27. říj 2008, 01:18

Ve skutecnosti je to docela prostinke - je to proste otazka prizpusobeni. Prizpusobeni a jeho promen. Chces se prizpusobit Necemu, ale prave To ma sva vlastni meritka pro to, co je dobre a co je zle.

Uživatelský avatar
Brandis
Příspěvky: 431
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 09:47
Kontaktovat uživatele:

Re: bez karmy?

Příspěvekod Brandis » pon, 27. říj 2008, 06:34

GeorgeLD: ...nejak sem vubec nestihl podstatu toho co si chtel rict...

Jadydadyda:
Z toho co ty si napsal sem akorat pochopil ze "muzu" mit pravdu. Napsal si: "Dulezite je z ceho je clovek usvedcen svym svedomim." Coz mi prijde jako i zakladni myslenka toho co jsem myslel ja a je to logicke. Pokud nebudu mit vycitky svedomi nad necim co jsem udelal, nebudu potrestan. To znamena ze pokud budu presvedcenej ze sem jednal spravne, potrestan nebudu. Takze pokud si treba i Hitler myslel ze jedna dobre a nemel vycitky svedomi, nebyl potrestan. To krasne dokazuje to jak je karma subjektivni jelikoz kazdy muzeme provest nejakou spatnou vec a muzeme i vedet ze je spatna, jen se pak akorat nesmime trapit tim ze sme ji udelali ;) a nenechat se nahlodavat svedomim...

Treba ja sem presvedcen ze jednam spravne! Nemuzu soudit sebe jako dite, v tom obdobi jsem si urcite nejakou tu karmu nazbiral, ale dnes ziju bez vycitek. Neni to tedy z toho hlediska ze bych za kazdych okolnosti jednal spravne, ale nikdy si stim nedelam starosti, protoze i moje "nespravne rozhodnuti" tu muze byt z nejakeho ucelu a treba se zrovna "melo dotknout tech kterych se dotklo". Proto veci jako karma neresim, nedelam si s ni starost. Obcas ji sleduju v podobe rymy nebo lehke bolesti hlavy ale uz dlouhou dobu se mi nedostalo jineho "drastictejsiho" nasmerovani...
Když nečekáte nic dobrého, nečekejte. Gabriel Laub
Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. Shakespeare William

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: bez karmy?

Příspěvekod Tidus » pon, 27. říj 2008, 11:54

Brandis: Jenze v podvedomi mas ulozeny nejaky hodnoty. Verim, ze pokud si uvedomujes, ze jsi nekde nejednal spravne, je jedno ze nemas vycitky. Zkratka pokud jsi dobry clovek, jednas podle toho co si myslis ze je spravne a pribyva ti dobra karma. Pokud jsi spatny clovek, tak vis ze jednas spatne ale tobe to nevadi, protoze jsi proste takovy. A taky nema vycitky. Presto mu spatna karma pribyva. Nejaky vrah prece taky nema vycitky ze krade, zabiji a podvadi. Nema vycitky, protoze je proste takovej, vybral si tuhle cestu i presto ze vi, ze je ten padouch a vsem ublizuje. Proto verim ze jde o podvedome hodnoty.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: bez karmy?

Příspěvekod GeorgeLD » pon, 27. říj 2008, 18:52

Jenomze brandis mluvi o relativite - jde o to, ze povazuje za relativni to, co je dobre a co dobre neni a proto se vyskytla otazka, proc by vubec mela pribyvat spatna karma prave nejakemu padouchovi, kdyz on nepovazuje za spatne to, co dela - takze proc by mu mela pribyvat spatna karma za to, co dela? Kazdy vime, ze clovek, krome sve povahy a dalsich veci, ma take svedomi. Napriklad, proc si clovek nedovoli jit do obchodu a neco ukrast? Dokonce i ateista to neudela, ale proc ne? Rekl bych, ze je to prave diky svedomi a moralnich hodnot, ktere byly pro cloveka sformovany historickym vyvojem a urcite neni nahoda, ze jsou prave takove. Ale nekteri lide si praveze dovoli krast a delat spatne veci a dokonce je to ani netrapi - rekl bych ze prave v tomto ohledu je clovek prave takovy, jaky nemel puvodne byt - kdyz clovek ztrati sve svedomi, dovoli si delat vsemozne spatne veci. Clovek nemuze videt do budoucnosti a ani nedokaze videt veci, ktere se vysledkem jeho mysleni a cinu vytvori a prave proto potrebuje mit sve svedomi, ktere ho hlida aby nedelal spatnosti. Rikam to proto, ze clovek, ktery se chova permanentne zle to dela proto, ze svedomi uz proste nema - svymi ciny ztratil to, co mu vytvorilo urcite moralni meritka a v minulosti by o nem urcite rekli, ze je proste zkazeny.
Zkusim vysvetlit to prizpusobeni, o kterem jsem mluvil, na nejakem prikladu. Co vsechno muze sformovat vitr? Vitr muze zformovat poryv, muze zformoat tornadu, nebo muze zformovat hurikan. At uz vitr zformuje cokoli, ma to takovou povahu, jako ten vitr. Kdyz vitr bude po dlouhy cas zpracovavat sklalni utvary, uvidime na nich potom, ze i ty skalni utvary prijaly cosi z povahy vetru - jsou z povahy kamene a jsou ted tvoreny castecne i povahou vetru, rekneme o nich ze jsou "oslehane vetrem". Stejne tak se chova i voda a ohen ma take svou povahu. Vime ze clovek ma svou hlavni husi (nekde se uvadi ducha - nemyslim telo). Kde se vytvari duse cloveka? Musela nekde vzniknout. Kdyz byla zformovana, i ona mela svou vlastni povahu, kterou prijala. To zahrnovalo, ze mela sve vlastni meritka pro to, co je dobre a co je zle. V tom samem prostredi vznikla dalsi duse a i ta prijala povahu toho prostredi. Oba tyto zivoty prijaly takova meritka, ktere melo prostredi, ve kterem vznikly. V nabozenstvich veri, ze puvodni povaha cloveka je dobrosrdecna a je prizpusobena povaze vesmiru. Kdyz puvodni zivot bytosti vznikl, byl prizpusobeny prave te povaze a pokud uz neni takove povahy, je od te povahy odchyleny a to je odchyleny stav. Proto se veri, ze by se mel clovek vratit ke svemu puvodnimu, pravemu Ja. Thle myslim tim prizpusobenim a je to taky odpoved na to, co je relativni a co je absolutni.

Uživatelský avatar
matrixnet
Příspěvky: 88
Registrován: pát, 25. črc 2008, 17:19

Re: bez karmy?

Příspěvekod matrixnet » pon, 27. říj 2008, 20:09

Třeba jsme se dřív řídili instinkty, tak jako zvířata co nesežerou své mladé. A postupem času se z toho výchovou rodičů a předávání zkušeností generace na generaci vytvořily určité morální zábrany, které se pořád vyvíjí dobou, jen náš život je tak krátký že žádné změny hodnot ve společnosti ani tak nepozorujeme, jen hodím do placu.
Kouření byla móda, dnes by snad žádný rodič nechtěl aby jeho dítě kouřilo, proto dnes každý mladý člověk podvědomě ví že kouření je něco co by neměl dělat. Homosexualita, za ní se lidé zavírali do vězení a ještě v dávnějších dobách upalovali, v dnešní době se tím chlubí skoro každá druhá celebrita a to pak každého ovlivní k postoji k ní.

V Bibli stoji Nevědomost Hříchu Nečiní.
Naposledy upravil(a) matrixnet dne pon, 27. říj 2008, 21:21, celkem upraveno 2 x.
Nikdy nemáme definitivní pravdu, můžeme si být jisti jen tím, že se mýlíme.

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: bez karmy?

Příspěvekod Tidus » pon, 27. říj 2008, 20:53

GeorgeLD: Jasne to chapu. Taky verim, ze clovek, ktery jedna "spatne" a mysli si. ze jedna dobre bude mit dobrou karmu. Ja ale mluvil o tech, co maji v podvedomi normalni hodnoty (coz je vetsina lidi) a porusuji je bez vycitek svedomi.

Zkratka pokud se snazime vzdy jednat spravne, nezalezi na konecnem vysledku. Musime ale taky premyslet o nasledcich. Ne ze nas nasledky nebudou zajimat, protoze kdyz je nebudem znat, nebude na nas vina. Jednejme tak, aby jsme na sebe byli hrdi.

Vzpomel jsem si na jednu starou otazku. Je to trochu mimo hlavni tema, ale hodi se to sem. Predstavte si, ze jdete tunelem a proti vam jde osoba. Kdyz jste blize u sebe, vidite, ze jste to vy. Jak by jste sebe pozdravili? Co by jste si rekli?
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: bez karmy?

Příspěvekod GeorgeLD » pon, 27. říj 2008, 22:56

Tidus: ale prave tim jsem chtel vysvetlit, ze nezalezi na tom, jestli si nekdo mysli, ze kdyz to co dela je dobre, bude mit dobrou karmu. jednoduse - kdyz jsi tim, co jsi udelal, nekomu ublizil, budes za to nest nasledky a je jedno, jestli jsi to myslel dobre, nebo spatne. Nekdy pujdes, aby jsi udelal zlomyslnost, ale nechtene udelas neco, co pomuze nekolika lidem - nebudou ti pak za to vdecni? Jim je jedno, ze jsi to myslel zle a chtel jsi nekomu ublizit, budou ti za to vdecni a budou citit, ze ti neco dluzi - takhle se mi zda, ze to zni celkem pochopitelne. Takze kdyz je to tak, musi to platit i obracene - myslis si ze jsi udelal dobrou vec, ale nekolika lidem ublizis - budou za to na tebe nastvani a budou citit, ze neco dluzis ty jim. Rekl bych ze to je lehce pochopitelne a dalo bÿ se na to pouzit spousta prikladu z praxe a kazdy to uz zazil. nevzniklo prave diky takovym situacim to prislovi "pro dobrotu, na zebrotu"? :) ale takhle, kdyz se na to nekdo diva, zda se to nepochopitelne, protoze to neni spravedlive - jak by to takhle mohlo byt? Proto se tak casto rika, ze sam zivot v iluzi je utrpeni - clovek tady nedokaze videt, co za vecmi stoji a snadno udela chybu - ale urcite odpustitelnou chybu a to muze byt zase vyhoda.

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: bez karmy?

Příspěvekod Daniel » pon, 27. říj 2008, 23:48

tak nevim.. predstava ze si kazda bytost existujici ve forme vsech moznych zivych stvoreni ve vsech evolucnich stadiich (bakterie, dinosauri :), zvirata) od pocatku existence zivota na sebe postupne nabaluje karmu kazdym cinem podle jakychsi pravidel je pro me nepochopitelna.. co determinuje budouci prevteleni treba zvirat u kterych se o nejakych vedomych skutcich tezko da mluvit? ted po me leze moucha a ja se marne snazim prijit na to, cim by si mohla zkazit nebo vylepsit karmu :) proste tady nejak leze, neridi ji duse, ale neco v jeji hlave a fyzikalni zakony kterym nerozumime a za to co dela nemuze, jeji chovani je plne urceno fyzikalnimi zakony a pochody v jejim "mozku".. nenese za ne vubec zadnou odpovednost.. a my sme neco podobneho, akorat ze ve vetsim.. takze kdyz to shrnu.. karma neexistuje..

jsme jenom souctem neuronu..
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: bez karmy?

Příspěvekod Tidus » úte, 28. říj 2008, 00:34

GeorgeLD: Mas pravdu, neco na tom bude. Nadruhou stranu kdyz zjistis, ze ti nekdo pomohl, pritom ti chtel ublizit, budes ho mit radeji nez nekoho kdo ti chtel pomoct a ublizil ti?

Daniel:A to rika clovek, kterej se dostal mimo svy telo :D ? Cim jsi, kdyz astralne cestujes nebo snis? Nejaky letajici neuron? Ani moucha nereaguje presne podle fyz. zakonu. ma sva rozhodnuti. Kdyz vezmes mouchy, zavres je do krabicky a po jedne je budes poustet ven, tak jedna poleti doleva, jedna doprava, treti nahoru a ctvrta se bue motat kolem. Zadny zivocich nejedna presne podle nejakeho kodu. Doporucuju ti knizku Volani duse od Sama Fujery. Krasne tam popisuje co je to duchovni cesta, kym jsme, co je to pokora..... zkratka takova vseobecna knizka. Presto ma opravdu uzasne myslenky. Podle nej jsme vedomim, ne timhle telem a jeho egem (coz souhlasim). Pokud se dokazeme neztotoznovat se svym egem, muzeme volit opravdu svobodne (ne podle tech fyz. zakonu jako jsou potreby tela a ega).
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: bez karmy?

Příspěvekod Daniel » úte, 28. říj 2008, 00:46

Tidus:
to je prave to.. dostal sem se do faze kdy uz ani nevim jestli jsem opravdu byl mimo telo nebo to byla jen "halucinace".. samozrejme porad hledam.. a snazim se najit neco co mi ukaze ze tohle vsechno neni jen nahoda, neco co mi da nadeji a silu pokracovat.. ale cim vic hledam tim min vim.. driv mi prislo vsechno jasny, ted sem cim dal vic na pochybach..

nevim cim jsem kdyz snim, ale vim, ze kdyz ti nehoda nebo nemoc poskodi jistou cast mozku tak uz nikdy zadny sen mit nebudes.. a tohle je treba zrovna jedna z tech mnoha veci, ktery me znejistuji..

kazdopadne diky za doporuceni knizky, stoprocentne si ji sezenu ;)
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

GeorgeLD
Příspěvky: 216
Registrován: ned, 01. čer 2008, 02:22

Re: bez karmy?

Příspěvekod GeorgeLD » úte, 28. říj 2008, 13:39

Tidus: rikam, ze kdyz by jsi to praveze vysvetlil a uvedl na pravou miru, tak ti ten clovek urcite odpusti a mozna mu bude i trpane, jestli ti za to neco v evedomosti provedl a bude citit, ze se v tobe zmylil a bude mit vycitky svedomi. Z cehoz muzeme dostat ponauceni, ze kdyz nam nekdo ublizuje, nemeli bychom mu to vracet jako v tom prislovi "oko za oko, zub za zub", protoze nikdy nemuzeme vedet, co presne za tim je. Dost casto slychavam, ze tohle jsou reci o nicem, ale ja si praveze myslim, ze kdyz se to spravne pouzije, muze z toho clovek pochopit, jak se lepe chovat v realnem zivote - treba ted jsme zjistili jeden aspekt toho, proc je "oko za oko, zub za zub" zle prislovi a hloupe prislovi a proc by se s nim clovek nemel ridit. Navic kdyz tohle prislovi nekdo uplatnuje v praxi, rekl bych, ze je to ta nejvetsi slabost - on si mysli ze je silny, ale prave tohle je pro cloveka ta nejsnadnejsi vec co do jeho naroku na vuli. A to je podle me taky clanek duchovniho pokroku, ke kteremu se clovek takto dopracoval, protoze jamile se zacne ucit neoplacet druhemu, kdyz ho biji, zlepsi si tim svou vuli - neni to totiz vubec jednoduche a napeti mezi dvemi lidmi je velmi silne, jenomze on to musi snest a neoplatit mu ranu ranou. Takze zatne zuby a bude to snazet, do toho pribudou dalsi trapeni, jako napriklad to, ze se mu lide budou posmivat, ze je slaboch, takze zatne zuby jeste vice - a uz timhle dela velky pokrok kupredu, protoze jeho vule, tolerance, se tim zvysuje. Casem problemy, ktere nebyl schopen snest, pro nej budou snazsi a to je proto, ze se uz opravdu zlepsil.


Zpět na „Náboženství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů