Kto alebo čo ma dušu

Heimdall
Příspěvky: 94
Registrován: úte, 22. črc 2008, 23:29

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Heimdall » sob, 30. kvě 2009, 00:42

no tak to ze rozhodovani zalezi na zkusenostech a okolnostech je snad evidentni, o tom nemusime diskutovat. ale to nemeni nic na situaci - o svobode volby nam to prece nerika vubec nic..
navic jsem se od tebe jeste porad nedovedel, v cem presne podle tebe spociva rozdil lidi vs. zvirata (co se tyce vedomi, duse, ...)
Za vědomí předpokádám považuješ Ducha, myšlenku, dynamický aspekt, za duši předpokládám považuješ soubor vlastností daného objektu. Pokud tedy porovnáme člověka se zvířetem, zjistíme, že duchovní stvoření je určitě tak jako všechno stvořené, dále pak zkoumáme, zda má zvíře nějaké vlastnosti a zde může být velký zádrhel, podívejme se třeba na brvušky, nejmenší hmyz(aspoň myslím), měří asi něco kolem 0,20ti mm, pocit, že toto stvoření má vlastnosti, nám říká: "to je přece blbost", a přece je to živočich stejně jako třeba slon, pak tu máme třeba myš, větší, bezesporu inteligentnější, stále nepřesvědčující, a pak tu máme třeba takovou opici, zde je i vyznavač lidské výjmečnosti leckdy na pochybách, všichni tito jsou však živočichové a pak je tu člověk....někdo dokonce nevědomě nabývá dojmu, že člověk není živočich, rád bych však odhalil jedno velké tajemství a to sice, že člověk je savec, je to živočich a savec stejně jako taková opice a přece jsou tu věci které nás zarážejí, člověk totiž dokáže působit změnu v hmotné sféře pouhou myšlenkou, což zatím nebylo u žádného zvířete zaznamenáno, to ho staví do role vyjmečného, stále je však pouze živočich, nevlivnější primát a tudíž je to svým způsobem tak i tak, bloumat nad tím zda má zvíře duši není jednoduché, svým způsobem ale ano, jen jim jejich inteligence nedovoluje přibližovat se člověku, velký rozdíl vidím např mezi savci a ostatními živočichy, třeba pes, praštíte ho novinami, podruhé je stačí vzít do ruky a už se krčí, pohladíte ho, podruhé už "ví" že je to vlídné gesto, stáhne uši dozadu a usměje se, někdo by mohl namítnout, žeje to přece podmíněný reflex, ale někde se musel uložit, musí si to pamatovat, to "někde" je podle mého názoru určitý typ duše(naschvál jsem opatrný), naproti tomu brouka můžete píchat párátkem a furt se bude chovat stejně, pouze nepodmíněnými reflexy...

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod blaza » ned, 31. kvě 2009, 10:25

Protoze brouk nema moznost vyjadrit svoje emoce, brouk se maximalne zastavi, nebo prevali a hraje mrtvyho. Psovi bylo dano do vinku schopnost davat na jevo svoje emoce. A prave ten kdo muze projevovat svoje emoce je myslim nejakym zpusobem jak si napsal ''tvor s dusi''. Na druhou stranu si reknete takova ''blba'' vosa, ktera kolem vas v lete lita, kdyz lizete zmrzlinu vod Algidy. Tak se nastvete a prastite ji novinama. Ale co vona udela? Nastve se a vrazi vam pigaro. Ted uz je na vas, jestli to zhodnotite jako: Zakon akce a reakce (biochemicke pochody a pod.),karma,nahoda,nebo ze ten tvor projevil svoje emoce a tudiz ma nejakym zpusobem svoji malou dusi (resp. ducha)
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Tidus » ned, 31. kvě 2009, 11:26

Blaza: Teda rict, ze jsi blizko pravde.... to je mazec. Dal tam rikas je to tak a onak, ale uz nerikas, proc to tak je. To umi rict kazdej.
Uz jenom jak psal Tidus tak nalada a zkusenosti muzou vytvaret na povrch znamku toho, ze sou jako stale stejna, tudiz linearni (ve stejnym case stejna zkusenost). Ale to je blbost, nase zkusenosti se meni a my snimi.
To jsou ale jen dalsi parametry, ktere ovlivnuji tve rozhodnuti. Porad to ale podporuje moje tvrzeni. Mimo to robot se zabudovanou pameti se taky rozhoduje dynamicky. Stejne jako cokoli ziveho. Dokonce i rostliny dokazi dynamicky reagovat na okoli.

Orichi: S tou antenou taky souhlasim. Nekde jsem cetl tenhle pohled, a taky mi prisel celkem dobrej. Ze premysleni je na tom vedomi/dusi a mozek je jako nastroj k dispozici. Vedomi, ktere ma jako nastroje pamet a tak. Jako na pocitaci. Chces spustit slozitou hru( vyresit neco sloziteho), ale neni na to vykonej pocitac(mozek) a podobne... da se to vsechno docela dobre prirovnat k pocitaci. Porad ale nevim, jestli to ovlivnuje nase dańe chovani...

A nevzniklo to jako vymluva. Jsem se svym zivotem naprosto spokojeny a myslim si, ze jsem uspesny. Snazim se objektivne najit pravdu a nezahrnovat do toho, jestli by se mi to tak libilo nebo ne, nebo jestli se tam uvidim v lepsim svetle.

Daniel: Diky, jsem rad, ze nepreslapuju na miste....i kdyz, kdo vi.

Pro vsechny: Myslim, ze podle reakci zivocichu a podle me i predmetu v hmotnem svete nevylustime, co ma a nema dusi. Jedine reseni by se podle me mohlo najit v nejakych duchovnich sferach. Nejaky dalsi tela, energeticky system a podobne. Podle myho ma ale dusi vse. Vse se zklada z ducha(boha, absolutna nebo jak tomu vy rikate). A vsichni jsme tim jednim. Proto jestli ja mam dusi, ma ji vse. Protoze ja jsem tim vsim.....
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 400
Registrován: ned, 01. čer 2008, 17:50

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Jarda » ned, 31. kvě 2009, 16:27

Je to jen můj sugestivní pocit nebo se tu debatujete o hovnu ? :|
Spokojený je ten kdo má splněné svoje potřeby. Šťastný je ten, kdo si to uvědomuje.
Nespokojený je ten kdo nemá splněné svoje potřeby. Nešťastný je ten, kdo si to uvědomuje. ;-)

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Etellyen » ned, 31. kvě 2009, 19:19

ale to ze sme vsichni cast boha a vsechno je cast boha hned neznamena ze vsechno ma dusi ne?....jo a taky si myslim ze se bavime o hovne ale spis si bych rek ze to bude tim ze to presahuje moje chapani a uz jen cumim a ctu to :D
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Daniel » ned, 31. kvě 2009, 19:37

jarda: takovyhle vykriky jsou celkem zbytecny, akorat to tady slusne receno zneprehlednujes... kdyz ti to pripada o hovne a jinak k tomu nechces nic rict tak se zkus prekonat a nevyjadrovat se, at se tady pak nemusime prodirat takovyma nic nerikajicima hlaskama..
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod clario » ned, 31. kvě 2009, 21:44

Nic ve zlym, ale ona je tady ta debata vážně celá naprosto o ho*ně :lol: . Má snad nějáký smysl hádat se tu o tom čí pravda je lepší a čí ne? Vcelku mi příjde, a nejen mě, že na celém fóru se tu řeší už jen hromada krávovin, která se nakonec stejně nijak nevyřeší a navíc to ve finále ani nemá smysl řešit, k čemu to bude? :lol: Raději se seberte a běžte ŽÍT než abyste se tu pořád dohadovaly o oné slavné "nesmrtelnosti brouka" ;) .
Ono je tu teď celé fórum zaplácáno nic neříkajícími hláškami a teoriemi, které člověka nijak neobohatí, a příspěvků, které opravdu za něco stojí je tu jako šafránu.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Daniel » ned, 31. kvě 2009, 23:58

je pravda ze kvalitnich prispevku je tady hodne malo a zrovna ty tomu v mych ocich teda moc nepomahas, kdyz vidim tvuj nick tak si vzpominam jen na prispevky o zmrzline a o nesmrtelnosti brouka, jinak se mi nevybavuje vubec nic.. pokud te forum nebo nejake topiky nezajimaji tak nemusis prispivat.. kdyz nekdo otevre topik tak chce asi hlavne poznat nazory ostatnich na dane tema, pokud v nem bude pulka prispveku typu "vzdyt to stejne nevyresite, je to o hovne", tak to asi nema moc cenu. drz se tematu.
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod clario » pon, 01. čer 2009, 00:15

:D moc hezký asociace v tobě vyvolává pohled na můj nich :lol: zvlášť když sem o zmrzlině nikdy nepsal a o nesmrtelnosti brouka až :lol: pokud mě nešálí paměť tak o tom tu psal Sunny :lol:

Pokud jde o téma, tak toho se tu už hodně dlouhou dobu nedrží vůbec nikdo :lol: .

No nic, co jsem sem chtěl napsat už dlouhou dobu jsem napsal a stojím si za tím, přeberte si to jak chcete ;)
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Etellyen » pon, 01. čer 2009, 06:15

tak ja si taky obcas myslim ze se bavime o kravinach ale myslim si ze nam nic nebrani vtom se o nich dal bavit a dal je resit ne?
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod blaza » pon, 01. čer 2009, 07:01

Hlavne si uvedomte, ze tu filozofujeme na tema Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů o tom jestli ma zvire dusi a nebo ne.To uz prekracuje ramec slusneho chovani 8-)
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Anketa - Jaké máte zkušenosti s vyvoláváním duchů

Příspěvekod Tidus » pon, 01. čer 2009, 10:43

blaza: To, ze se jedno tema prelije v druhe je normalni. Moderatori si to pak rozdeli...

clario a dalsi: My se nehadame o tom, kdo ma pravdu. Rikame sve nazory a at si kazdy odnese to sve. A je pravda, ze je lepsi zit nez tu tlachat o nicem. Proto uz tu nejsem zdaleka tak casto. Kdyz ale myslim, ze me to urcite tema nejak obohati, tak tam pisu. Ze vam to tu nic neda je vase vec. Tak piste jinam, kde vam to neco da. Me to tu ted neco dava.

Etellyen: Tohle preci neni nic sloziteho na chapani. Pokud ja mam dusi a jsem vsim, tak ma vse dusi. To je logicke ne?
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod blaza » pon, 01. čer 2009, 16:58

Tidus: Dobre ale duse a ''plne bozske vedomi'' jsou dva rozdilne pojmy. Chapu ze rikas ze ty mas dusi a tim padem ji ma vsechno. Ale hovorime tu o dusi, ne o ''bozskem'' vedomi, ktere jak sem cet na webu matrix.net se obsahuje vsechny vrstvy vedomi dohromady. Dal bych rek ze tu nehovorime uz o dusi ale o duchu, jak rikal Heimdall. Nebo to je jenom nejaka urcita forma energie, kterou sme spatne nazvali.
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod Tidus » úte, 02. čer 2009, 08:23

Blaza:Neplet do toho zbytecne dalsi pojmy. Mluvim o dusi, tudis mam na mysli dusi. Ne energii ani zadne plne bozske vedomi (at uz je to cokoli).
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod Etellyen » úte, 02. čer 2009, 15:44

tidus : dyt poraveze ty to dotoho pletes stim vedomim ne?
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod CLVestec » úte, 02. čer 2009, 19:21

Já souhlasím s Tidusem a Danielem(protože je programátor a vsadím se že AI neprogramoval nejednou).
Je hloupé věřit že zvířata jsou hloupější,nebo že nemají duši.Mají,protože reagují na prostředí,možná to nevidíte ale snaží se s námi komunikovat.Dokonce i když jsem býval menší jsem věřil že zvíře má duši.I brouk má duši,proč by neměl mít ? Protože nejeví emoce ? Co když je jeví ale jiným spůsobem než jsme zvyklí.My lidé známe všechno že to můžeme tvrdit ? Neznáme. Vždyť se podívejte kolik teorii jsme tu napsali,můžeme si vybírat.Kdysi jsem ale nevěřil že i takovej plyšák má duši,díky Tidovy a Danielovy to teď vím.Je fakt že všechno je daný parametry.Z vlastní zkušenosti vím jak funguje taková AI,a přemýšlel jsem jak vytvořit něco co bude samo myslet,nevytvořil jsem to.Pouze jsem dokazál dát proměnné(jakekoliv slovo které si můžete vymyslet a pak ho smíchate s příkazem) co dávají myšlenky,třeba jsem dal skript co dal nepřátelským vojákům proměnné jestli mají ženy nebo rodinu(byli tam pouze napsány hloupé proměné,takže kdyby jim vyšli písmeno A nebo B tak by si dávali na sebe pozor protože do kodu měli A a B).Když měli dotyčné proměnné tak měli motivaci proč se chovat při boji proti vám opatrněji,nebo jsem dal proměnné že když přišli o ruku,tak šli opačným směrem.Když jsem úplně ten samý level spustil znova,postavičky na "mapě"(mapě-leveldesing) se chovali úplně jinak,myslím tím že šli jiným směrem protože jsem šel jinýmy směry,ano tohle může vymlouvat teorii Tida a Daniela,ale když jsem ten samý level spustil znovu je to jako bych se už díval na jinou realitu,jakoby na paralelní.Tenhle den máme určený co se stane a když se podíváme jak bude probýhat nebo dostanem šanci cestovat časem,tak stejně už jak změníme situace které jsem tam změnili tak už je to jiná realita,ale to něco nám taky muselo být daný aby jsme to změnili.
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
unga
Příspěvky: 45
Registrován: sob, 28. bře 2009, 18:59

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod unga » stř, 03. čer 2009, 06:28

Můj názor je, že duše neexistuje. Pak se trochu rozepíšu proč. Nevím jak vás napadlo, že to má něco společného s inteligencí.

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod blaza » stř, 03. čer 2009, 10:00

Muj tata byl bohuzel u babicky kdyz umirala. A rikal mi neco, cim vas nechci prehlasovat ani ovlivnit. Radsi si to necham pro sebe. Ale duse existuje.
BTW: Nechapu proc teda chodis na AC forum, kdyz odmitas pritomnost duse...
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

CLVestec
Příspěvky: 128
Registrován: stř, 29. říj 2008, 12:18

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod CLVestec » stř, 03. čer 2009, 16:41

Unga: Tak na magii věříš a na duši ne ? To je trochu divný.

Když se na to tak dívám,tak mě připadne že duše si vybere nějakou věc,třeba si vybere mozek nějakýho japonckého programátora a pak mu vloží nápad sestrojit robota,velice inteligentního a ta duše se na tom hardware usadí.Tak bych aspoň já viděl jak duše de na věci.
:D Iluze může být špatná, nebo taky dobrá? :D Nevím, nevadí, dám si rohlík se sýrem, nebo sýr s rohlíkem.... :)

Uživatelský avatar
unga
Příspěvky: 45
Registrován: sob, 28. bře 2009, 18:59

Re: Kto alebo čo ma dušu

Příspěvekod unga » stř, 03. čer 2009, 18:40

No a to je právě ten problém čemu říkáte duše vy. Vy zřejmě říkáte duše astrálnímu tělu já jsem pojem duše pochopil jako "já", pojem duše totiž bere každý úplně jinak takže to je potom těžké se o ní bavit.

Když japonský programátor sestrojí robota stejně inteligentního jako jsme my, bude se ten robot cítít zhruba stejně jako my nepotřebuje, aby se na něm usazovalo nějaké buhvíco.


Zpět na „Posmrtný život - minulé životy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů