REIKI dnes?

Arouet
Příspěvky: 22
Registrován: sob, 14. čer 2008, 20:20
Kontaktovat uživatele:

REIKI dnes?

Příspěvekod Arouet » ned, 31. říj 2010, 23:32

Ahoj! :) Nejsem si jistý, zda se toto téma tady už probíralo, pokud ano, tak se omlouvám, pokud ne, tak se neomlouvám, ale k věci. :)
V poslední době se objevilo dosti směrů REI-KI, já osobně mám Usuiho tradiční "styl" a pracuju s energií, dle svého. Jde o to, že existují styly jako dračí reiki, andělské, kundalini reiki, prostorové reiki, osudové a já nevím jaké ještě. Příjde mi to dosti matoucí. Jaký na to máte názor? Chtěl bych to vyhranit na názory o těchto směrech. Ovšem každý z vás by mohl namítat, že každý máme svou cestu a jsou zde různé vibrace, a tak... Jde mi teď zkutečně o názory na tyto směry, byl bych rád, kdyby se objevil někdo kdo má tyto inicializace a může mi sdělit jeho praktickou zkušenost :) P.S.: Následně by mohla debata plynout i na Shamballku nebo Ra-Sheebu :)
Errare humanum est

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod Pete » pon, 01. lis 2010, 00:56

Bohuzel te zklamu, kdyz ti reknu ze v vetsine pripadu jsem slysel ze jakekoliv Evropske Reiki je na prd. Neni to muj nazor, je to nazor nekolika lecitelu, kteri mivaji dost Reiki klientu... protoze jim zasveceni dela pak hodne potizi. V mnoha pripadech prisli na to, ze je ucitel nenasmeroval na vesmirnou energii, ale na svoji (propojil je) protoze je to samozrejme rychlejsi. Ovsem proto prichazeji i problemy.. mistr je na vas napojeny tudiz vam muze krast energii.

Nejvic k zamysleni je, ze v Japonsku odkud Reiki pochazi, se ceka na zasveceni 8 let (do te doby jen adept pracuje na sobe a nepracuje s Reiki energiemi) dalsich nekolik let pak uceni se pracovani s Reiki energii.. a u nas to zvladnou za kolik, 3 dny ? :D

(Zdroj resp ten lecitel, co ucil reikisty je duverihodny, nejde pouze o konkurencni boj)

Pokud chces znat muj nazor, vyser se na Reiki, stat se mistrem Reiki dneska nestoji ani moc casu, staci ti penize a daji ti i list opravneni s rodokmenem (tj jmena ucitelu a ucitelu tech ucitelu) ale nikdo nezjisti na kolik jsou psychicky zdravi popr na kolik to ovladaji ..

Penize radsi investuj do pomucek (kyvadla, kristaly, popr jine pomucky na energeticke cviceni) knih atd a urcite to bude uzitecnejsi nez penize vyhozene za reiki. Ovsem zda se budes ridit mou radou, je uz tvoje vec.

EDIT: Pozor, skrze reiki se človek může dostávat do spojení se silami, o kterých toho moc nemusí vědět, a které mohou vést k jeho duchovnímu poškozeni!
Byl jsem zasvěcem svámím Anandem Shunyanem v Lažánkách a ten mě odebíral energii - on byl dost aktivní(předváděl TANTRU ženám) a já byl pasivní.Proto si raději důkladně vybírejte osobu, která Vás zasvětí do této energie!
Hned prvni clanek co jsem nasel, zdroj http://svetlo.ic.cz/reiki.html
Deus est Homo

Arouet
Příspěvky: 22
Registrován: sob, 14. čer 2008, 20:20
Kontaktovat uživatele:

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod Arouet » pon, 01. lis 2010, 02:34

Nezklamal jsi mě! :) Vpodstatě s tebou souhlasím. To s tím čekáním na zasvěcení jsem nevěděl, dobře, že to už vím. Jinak si myslím, že je to spíš o lidech než o prostém konstatování, že evropské reiki je na prd... Ale chápu co tím myslím. Jinak spíš mi příjde divný, že někteří lidé mají reiki, shamballu, ra-sheebu, dračí RK, atd.... a je jim například 30 let :) To neměl ani Ježíš, resp. Bardon. Myslím si, že reiki je učení na celý život a ještě za něj :) Jinak to s tim napojováním na vlnu mého mistra je vcelku zajímavé, měl bych se bát, že se to stalo i mně? Docela rád bych se o tom přesvědčil. Prosím o energii boha, andílky a dost často i všechny vyšší bytosti světla. :) Mimochodem, můj mistr má svého mistra někde v Rusku, rodokmen neznám, ale zjistim si ho.
Errare humanum est

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod Pete » pon, 01. lis 2010, 14:41

Tak v tech typek reiki ti fakt nepomuzu :D

Urcite by ses mel bat, energetickeho napojeni, zbaveni se toho neni zrovna lehka zalezitost a muze to zpusobit velke zdravotni potize

Jak rikam, pokud to s tim myslis vazne, a hodlas to zdokonalovat cely zivot a neberes to na lehkou vahu, tak zacni s sebekontrolou, stuidem caker atd.. naucit se otevrit si cakry, posilat energii, merit ji (napr kyvadlem) a videt auru neni zadny problem. Pak se jen budes zlepsovat, energeticky procistis cele telo, a napojis se na kosmickou energii.

Proste ja osobne bych sel delsi cestou. Vzdyt i kdyby te napojil na Reiki a nijak ti nekradl energii, stale by bylo riziko ze nejsi na dostatecnem stupni na to, aby sis neublizil sam. Kdyz nejakych 5-9 let (ted nevim z hlavy presne) jim trva urcita zkouska kdy musi dokonale zvladnout svoje telo myslenky atd a az pak jsou zasveceni do prvniho stupne.. proto bych hlavne rekl ze evropske Reiki se nevyplati. (vzdyt i ruzni mistri Reiki z Sibire se to ucili zvladnout 10-20 let)
Deus est Homo

Arouet
Příspěvky: 22
Registrován: sob, 14. čer 2008, 20:20
Kontaktovat uživatele:

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod Arouet » pon, 01. lis 2010, 20:17

To co říkáš je velice logické. Nicméně je to každého rozhodnutí a studium čaker, aury atd... k tomuto zajisté patří taky. Každý máme svou cestu, reiki je půdovem z východu, láká mě to více než-li kyvadlo, a tak. Chtěl bych se zeptat ještě na názor ostatních :) P.S.: Nechci se bavit o sobě. Chci se bavit o reiki a vašem pohledu na něj. :) Jak je psáno v předmětu :)
Errare humanum est

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod clario » úte, 02. lis 2010, 12:41

No sice je to téma co spolu rozebíráme každej tejden ve škole :D , ale i tak ti sem napíšu takový shrnutí toho co si o tom myslím :) .
Reiki je něco z čeho se poslední dobou stala v našich kruzích ohromná móda, nové druhy Reiki tu rostou jak houby po dešti. Těch vysvětlení k tomu může být několik, v některých případech může jít o to, že v různých energetických systémech pracují s různými energiemi, různých vibrací pocházejících z různých rovin. Také to může být tím, že se někteří lidé neradi přizpůsobují, mají na to všechno trochu různý pohled a tak si prostě přizpůsobí systém a pak ho nezívají i trochu jinak, aby člověk nebyl až tak překvapen, když to zasvěcení bude probíhat třeba trošku jinak. A další možností je samozřejmě lidská nadutost a jejich ego, kdy chtějí za každou cenu učit něco svého s čím by si lidé spojovali jejich jméno a vešli tak nějak ve známost. Alespoň tak to vidím momentálně já.
Tak či tak v zasvěcení do Reiki nevidím takové riziko. Důležité je si najít lektora, který na vás působí kladným dojmem, lektora na kterém poznáte, že to nedělá jen pro ten svůj zisk. Je dobrý si s ním před zasvěcením promluvit zjistit jak na to nahlíží on. Dobrý lektor by si vás před samotným zasvěcením měl taky proklepnout, aby věděl s kým má co dočinění a pak je jen na vás jestli do toho opravdu pujdete nebo ne :) .

Jinak věta "určitě by ses měl bát" mě docela pobavila :D Takhle v lidech přiživovat strach :D . Ať už se člověk ve svém životě rozhodne jakkoliv, vždy to povede jen a jen k získávání dalších a dalších zkušeností a ty jsou vždy ku prospěchu. Což nám dává přece jen trochu klidu.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod Pete » úte, 02. lis 2010, 18:48

Zapominas ze strach je pud ktery nam muze zachranit zivot :lol:

To ze lektora vybrat podle toho kdo je sympaticky.. kdyby provozoval "cernou magii" tak by urcite u neho nebyl problem pusobit na jineho cloveka dobre

Neberu evropske reiki jako spatne, ale i pred tim nez se nekomu povede Astralne cestovat tak musi zvladnout svoje emoce.. protoze kdyby sam sebe nezvladal a na neco tam narazil tak by mohl byt v nebezpeci

Myslis si ze s energiemi je to jinak ? Nekteri lidi si prehromadili tolik energie v tretim oku ze se z toho zcvokli.. vzdyt v japonsku nezasveti nikoho, dokud neovladne sve telo, a ma to urcite dost rozumne duvody
Deus est Homo

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod clario » úte, 02. lis 2010, 19:15

Zase tu mícháš jabka a hrušky :D energie v našem těle, ta která se může případně nahromadit tam či onde, je jiná energie než ta s kterou pracuješ v reiki. To ta naše tělesná energie může působit takovéhle trable, když neproudí tak jak má, ale energie se kterou pracuješ v reiki je mnohem jemnější a má určitou vlastní inteligenci a ta ti v těle nebude jentak vytvářet blokády jako ta naše.

Rád vidim, že konečně přiznáváš, že člověk musí ovládat své emoce a ne si u postele zapalovat svíčky :lol: tak či tak se bavíme o reiki ne o AC.

Pokud je člověk trochu vnímavější tak na něj člověk provozující to čemu řikáš černá magie moc pozitivně působit nebude. Je ale hromada lidí co se rádi nadchnou pro cokoliv a pak si nedávají pozor a nechají sebou třeba i manipulovat. Stačí se ale řídit srdcem a člověk se jen tak do jejich sítí chytit nenechá.

S tím, že strach může zachránit život se s tebou přít nemůžu, když se člověk dostane ale trochu víc pod povrch a nevnímá jen tu slupku na povrchu a chápe zákonitosti co v něm strach vyvolávají může i ten strach opustit. Přestat se řídit podle množství adrenalinu v krvi a řidit se na základě intuice a zdravýho rozumu.
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod Pete » úte, 02. lis 2010, 20:30

Pokud je člověk trochu vnímavější tak na něj člověk provozující to čemu řikáš černá magie moc pozitivně působit nebude. Je ale hromada lidí co se rádi nadchnou pro cokoliv a pak si nedávají pozor a nechají sebou třeba i manipulovat. Stačí se ale řídit srdcem a člověk se jen tak do jejich sítí chytit nenechá.
Pokud.. je to diskutabilni.. takze by se dost lidi mohlo nechat nachytat (a i kdyby se drzeli srdcem, tak muze byt dost lektoru, kteri to mysli dobre, ale presto konaji nevedome zlo)
Rád vidim, že konečně přiznáváš, že člověk musí ovládat své emoce a ne si u postele zapalovat svíčky :lol: tak či tak se bavíme o reiki ne o AC.
Ja mozna micham Jabka a Hrusky ale ty zas tvrdis neco, co jsem ja nikdy netvrdil. Jasne ze clovek musi umet zvladat sve emoce, ale v tematu kde jsem psal o svicce, jsem se snazil o NEJJEDNODUSI reseni problemu.. coz asi vyrovnat se emocne s tim ze ho neco dlouhou dobu pronasleduje nebude co ? Samozrejme zvladnuti emoci je to hlavni, ale ta svicka mu muze dat cas na zvladnuti emoci, navazis se do me jako bys chtel hadku, pritom jsem nabidl nejlepsi reseni jeho problemu.. navic s tou svickou jsem mel pravdu, nemusis verit ze pomuze a presto pomuze.. heč :lol:
energie v našem těle, ta která se může případně nahromadit tam či onde, je jiná energie než ta s kterou pracuješ v reiki. To ta naše tělesná energie může působit takovéhle trable, když neproudí tak jak má, ale energie se kterou pracuješ v reiki je mnohem jemnější a má určitou vlastní inteligenci a ta ti v těle nebude jentak vytvářet blokády jako ta naše.
Dobre, tu jsi me nachytal, v Reiki se prakticky nevyznam, ovsem nic to nemeni na tom ze by clovek mel alespon zvladnout zakladni cviceni sebekontroly a sveho tela. Proc by jinak trvala nekolik let pripravna faze nez je do toho zasveti, a do te doby byli jen v "cekaci lhute" ?
Deus est Homo

Arouet
Příspěvky: 22
Registrován: sob, 14. čer 2008, 20:20
Kontaktovat uživatele:

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod Arouet » úte, 02. lis 2010, 20:41

Zajímavé :) Souhlasím s clariem i s Petem. :) Na všem je něco pravdy. Souhlasím, že dnes je z reiki móda a navíc tady, kde se řídíme převážně penězi :) Jednou z technik černé magie je ovlivňování mysli a manipulace, já bych v tom případě na první dojem moc nesázel, ale spíše bych si z dotyčným promluvil a následně vyvodil stanovisko, pokud se v jeho přítomnosti cítím skvěle, pak ano, pokud ne, nejspíš bych již nepřišel. Myslím, že reiki je o lidech, neexistuje nic takového jako je evropský styl a japonský, je to jedna energie, každý máme možnost se vzdělávat dle svého uvážení. Mimochodem pravda je, že REI-KI, Ki není Čchi(Ti). Někde se uvádí, že je to japonským překladem této energie, avšak zde se jedná o energii nejvyšších vibrací, která působí přímo od zdroje a je to energie uzdravení narozdíl od hrubšího Čchi, které dokáže ohýbat předměty nebo zapalovat svíčky. P.S.: Pokud by existoval nějaký průřez frekvenčním spektrem energíí, bylo by to myslím názornější :)
Errare humanum est

Arouet
Příspěvky: 22
Registrován: sob, 14. čer 2008, 20:20
Kontaktovat uživatele:

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod Arouet » úte, 02. lis 2010, 20:44

Proc by jinak trvala nekolik let pripravna faze nez je do toho zasveti, a do te doby byli jen v "cekaci lhute" ?
Čas je relativní :) Neřikám, že je špatné čekat, ovšem vše má svůj čas, já na to čekal 20let :) Respektive 5 let, viď clario? :-D
Errare humanum est

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod clario » úte, 02. lis 2010, 20:56

Njn, co ty víš třeba si na to čekal celej minulej život, ale dočkal si se až teď :lol: čas je relativní, člověk si pamatuje prd, třeba jen to, že se ta příležitost naskytne je dostatečným signálem k tomu, že je ta správná chvíle :lol: :lol: kdo ví :lol:
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Arouet
Příspěvky: 22
Registrován: sob, 14. čer 2008, 20:20
Kontaktovat uživatele:

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod Arouet » úte, 02. lis 2010, 21:01

Narodil jsem se tady, potkal jsem ty lidi a dozvěděl se ty informace, tyto události mají jistě nějakou svou posloupnost, na pilu jsem netlačil, prostě to přišlo samo, smím-li tak soudit :) Člověk musí být opatrný, ale né zase moc :)
Errare humanum est

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod Pete » úte, 02. lis 2010, 22:30

clario to ze se naskytne prilezitost, nemusi znamenat ze je na to pripraveny.. muze to taky znamenat, ze na to neni pripraveny, ma si natlouct zadek a tim se poucit k vetsi opatrnosti :lol:
Deus est Homo

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod clario » úte, 02. lis 2010, 22:38

Pokud si mam natlouct zadek v rámci nějaký životní lekce tak si ho s radostí natluču ;) . To je to o čem tu mluvím, ať už ta zkušenost co s toho budu mít bude jakákoliv, vždycky pro mě bude přínosem ;) .
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod Pete » úte, 02. lis 2010, 23:30

Takove uvazovani mi neprijde zrovna OK, to by ses rovnou mohl zabit a rict ze ta skusenost pro tebe bude prinosem, ale prisel by jsi o X dalsich skusenosti
Deus est Homo

Arouet
Příspěvky: 22
Registrován: sob, 14. čer 2008, 20:20
Kontaktovat uživatele:

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod Arouet » stř, 03. lis 2010, 01:01

Prosím nemluvte o mně ve 3. osobě :-D Mimochodem, souhlasím s clariem. Jinak si myslím, že se "TO" neobjevilo v mém životě najednou, z ničeho nic :) obecně řečeno, vše co se děje má nějaký důvod. :)
Errare humanum est

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod clario » stř, 03. lis 2010, 04:31

Pete: mluvím tu o lekcích co si pro mě přichystá život ne o takovéto nesmyslné hovadině kterou bych si přivodil dobrovolně sám. Zdá se mi, že ani nechceš chápat to co říkám. Rozhodně neříkám, že budu vyhledávat něco co nechci, ale že když to něco přijde tak to prostě přijmu a poučím se s toho. Jinak tu dobrovolnou smrt už mi tu předhazuješ poněkolikáté, zabít se nehodlám tak s tím můžeš pro příště klidně i přestat :lol: .

Arouet: jj všechno se děje z nějakého důvodu, sice se nám to nemusí někdy moc líbit ale vždycky to nějaký ten důvod má :)


Jinak se tu asi už dost odkláníme od původního tématu, měli by jsme se k němu zase asi vrátit :) .
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war

Arouet
Příspěvky: 22
Registrován: sob, 14. čer 2008, 20:20
Kontaktovat uživatele:

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod Arouet » stř, 03. lis 2010, 12:04

Yes man! :) Existuje několik různých pohledů na tu věc, každý máme ten svůj. Tímto bych asi uzavřel polemizaci nad tím, zda je dobré, či špatné :-D
Co si myslíte o energii Shamballa? Úzce to souvisí s energií REIKI, někde se uvádí, že je "účinější"(což je také diskutabilní, protože je to ovšem o lidcech) ALE! Nechť konverzace plyne :)
Errare humanum est

Pete
Příspěvky: 618
Registrován: ned, 31. kvě 2009, 11:44

Re: REIKI dnes?

Příspěvekod Pete » stř, 03. lis 2010, 16:02

O energii Shamballa jsem bohuzel neslysel ani prd :lol: tudiz se nemuzu vyjadrit

clario moc dobre chapu, co rikas.. jen jsem si musel rejpnout na to ze co ti prichysta "osud" do toho skocis.. osud te muze taky dovest k sebevrazde, pritom ta zkouska muze znamenat ze to mas prekonat a nezabit se.. respektive nejit do vseho ze to bude dobra zkouska..
Rozhodně neříkám, že budu vyhledávat něco co nechci, ale že když to něco přijde tak to prostě přijmu a poučím se s toho. Jinak tu dobrovolnou smrt už mi tu předhazuješ poněkolikáté, zabít se nehodlám tak s tím můžeš pro příště klidně i přestat :lol: .
Tim jsem pouze chtel rict, ze kdyz ti prijde do cesty zkouska, muze to znamenat ze se naopak mas rozhodnout spravne a ne vzdy do toho jit.. smrt mi prislo jen jako nejlepsi prirovnani :D dalsi muze byt napriklad drogy.. osud te k tomu dovede, reknes si OK je to zkouska du do toho neco mi to prinese, zblaznis se z toho (coz je vlastne duchovni sebevrazda) a prijdes o drahocenny cas na dalsi zkousky :P

Kdyz beres me prispevky doslovne, budu tve brat taky :lol:
Deus est Homo


Zpět na „Práce s energií“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti