usměrnění sexualní energie

straight
Příspěvky: 9
Registrován: pon, 31. srp 2009, 22:14

Re: usměrnění sexualní energie

Příspěvekod straight » pát, 18. zář 2009, 03:08

Štír a s ním spojený Pluto je symbol transformace. Ten kdo má v radixu tyto prvky zvýrazněné, tak doslova prahne po proměně, ať už vědomě nebo podvědomě.
Pořád člověka postrkuje aby ze sebou něco dělal. A to že to cítíš takhle živě je jenom dobře. Objevuješ a uchopuješ tu transforumjící sílu a využíváš jí pro své cvičení.
Tudíž nebral bych tyhle prvky horoskopu jako něco negativního co je třeba vytěsnit, ale naopak jako hnací sílu pro tvoji praxi:)

Jinak pokud powerjogu bereš jako cvičení pro udržení fyzičky, odreagování atp. tak proč ne.
Ale lépe by bylo se ptát sám sebe: "Proč dělám to co dělám, jaký to má pro mě význam?" a sám objevovat smysl činnosti:)
Naposledy upravil(a) straight dne sob, 03. říj 2009, 23:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: usměrnění sexualní energie

Příspěvekod blaza » úte, 29. zář 2009, 23:02

Jeste jeden dotaz. Ohledne toho cviceni, ktere provadim ted denne (mimo vikendu). Zatim delam stale zakladni cviceni na proudeni cchi a zacinam s tim usmevem. Ptam se, jestli mam propojovat pri proudeni ten velkej kosmickej okruh (vcetne nohou) nebo ten malej (od zacatku patere po korenovou cakru)?. Ja na to sel jako logicky, ze nejdriv zacnu tim normalnim a az ho probudim tak k tomu pridam i nohy. Ale nemyslim si, ze je to nutny, protoze s nohama jsem to zkousel uz od zacatku a byla to vetsi palka (sice jen surova en.,ale mnohem vetsi potencial v tom vidim). Nebo nebylo by lepsi kdybych zacal rovnou tu kapitolu o propojeni mikrokosmickeho okruhu? Tam bych si zaktivoval body na trase a pak jenom pustil stavu :o). Jinak uz sem nasel tu pricinu, kde je problem. Podeziral sem sice Stira, ale vetsi problem bude tohle :) :

Kód: Vybrat vše

Mars v kombinaci s Beranem vytváří v člověku velmi silné sexuální nutkání a vzrušivost, které nelze vždy snadno ovládnout. I po citové stránce bude tento jedinec bezuzdný a náročný. Špatnou stránkou Marsu v Beranu je nedostatek trpělivosti a vnitřní kázně. Musí mít snahu se naučit nejenom lepší sebekázni, ale i skromnosti a pokoře. Není to součást jeho přirozenosti a pravděpodobně zde nedokáže být zcela úspěšný.
BTW: Ted to citim a nedokazete si predstavit jaky to je mit surovou energii, ktera chce pryc :mrgreen:
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

straight
Příspěvky: 9
Registrován: pon, 31. srp 2009, 22:14

Re: usměrnění sexualní energie

Příspěvekod straight » sob, 03. říj 2009, 23:50

Ahoj. Určitě je dobré zaměřit se na malý okruh a začít si uvědomovat jednotlivé body s tím spojené. A také si dráhu vědomě projíždět. To je možné provádět v podstatě všude. Potom když cítíš, že máš na to přidat i nohy a ruce tak určitě je to fajn. Tak jak píšeš. Energie je hrubší, ale v celistvém okruhu je větší potenciál. Je to postupné.
Pokud budeš cítít plnost energie v břichu, můžeš vést energii páteří vzhůru kam až to půjde a pak zpět dolů a nahoru břichem kam až to půjde, dolů a znova. Tím přeléváním energie se zvyšuje intezita a pročištuje se cesta.

A s tou sexualitou bych si až tak hlavu nedělal. Má s tím problém naprostá většina chlapů. Ten kdo tvrdí nebo se domnívá že nemá žádne nutkání, tak to akorát na něj čeká v latentní formě a v nejméně předvídatelnou chvíli se to projeví. Pohlavnost je obousečná zbraň. Jednoho může přivést k zoufalství a druhého ke šťastnému životu a naplnění. Kultivací těchto energií lze v dnešní době přirovnat k tomu
jako když se člověk jako dítě učil mluvit a chodit. Akorát se to odehrává uvnitř nás.

Ty máš to štěstí, že tvůj horoskop(zrození) ti dává do rukou jednak silně se projevující pohlavní energie, ale také zájem je kultivovat.
Někdo může mít planety rozložené tak že nepociťuje nic, ale třeba se ani neumí v životě prosadit, vyjádřit se, má strach z druhého pohlaví atd..
Takže jak jsem psal; je to o tom pořádně to rozžhavit, ať vim co ve mně je a pak s tím pracovat. Ne bejt impotent.

Ten Mars v Býku to jenom hezky posiluje a dává sílu uskutečnit , což je dobré.
Jinak také je fajn přihlédnout na aspekty, které Mars, Asc a další planety vytváří s ostatními prvky radixu.

Tak ať se daří! :D

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: usměrnění sexualní energie

Příspěvekod blaza » ned, 04. říj 2009, 22:48

Jeste si nemuzu odpustit tu blbou otazku... v hlave premilanou scenu z American Pie. Jak muzu vedet, ze moje cesta neni tantra :?:
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: usměrnění sexualní energie

Příspěvekod ATA » pon, 05. říj 2009, 11:58

Napřed si zjisti co to ta tantra vubec je :) to co nam bežne prezentujou je jen neptrná čast ktera se tyka toho fyzickyho sexu
jinak je to spiš o transormaci energie jen se tu oproti jenej sistemum sexu nebranej ale spiš ho snaži na tu transforamci využit
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

straight
Příspěvky: 9
Registrován: pon, 31. srp 2009, 22:14

Re: usměrnění sexualní energie

Příspěvekod straight » pon, 12. říj 2009, 04:44

Jak mohu vědět, že moje cesta není cesta jednotlivce, ale cesta ve dvojici, s partnerkou? Není lépe klást otázky pomocí pojmů, které jsou jednoznačné? :)
Pokud by jsi přečetl téma znovu od začátku, možná by jsi se ptal lépe nebo rovnou dostal odpověď.

Pro ujasnění. To o čem zde diskutujeme je společná základna pro všechny kvalitní systémy zabývající se sexuální energií spolu s duchovním vývojem.
Je to příprava která je nutná k uspěšnému zvládnutí vyšších stupňů taoistického milování tak i tantrické jogy.
Oba tyto systémy berou sexuální touhou jako přirozenou vlastnost člověka, která může být využita k duchovnímu vývoji. Stejně tak se zaměřují
prvotně na vzájemnou úctu mezi mužem a ženou a hluboké pochopení a znovunalezení božského já v nás prostřednictvím práce s energií. Dále na pročištění
energetického systému, psychické i fyzické složky človeka. Jakmile je toto uskutečněno do té míry, že člověk nalezl rovnováhu sám v sobě, potom má možnost se
svobodně rozhodnout zdali bude pokračovat cestou ve dvojici nebo půjde sám. Člověk se stává celistvým a partnerství už není o závislosti na energii druhého, ale o
harmonii, souladu a vzestupu k vyšším cílům.

Modrá kniha, Tao a léčivá energie je tedy tím kvalitním základem na který poté navazuje právě kultivace sexuální energie, kde je mnohem podrobněji popsána práce
s okruhem pro zvládnutí orgasmu, jak to funguje mezi mužem a ženou na jemnějších úrovních a tak dále.

A právě ta možnost toto realizovat ještě před tím nežli vstoupíš do vztahu je velice cenná. Budeš mít jasno v sobě a tím i schopnost najít tu pravou partnerku:)
Člověk jinak většinou přitahuje to, kde má své nedořešené problémy. Takže lze i okolí brát jako zrcadlo co odráží můj stav na cestě.
Velmi pomáhá vnitřní poklona zvlaště pokud je člověk k někomu přitahován a vyciťovat jak funguje výměna energií, na co žena reaguje a jakým způsobem a tak dále.

Partneři, pokud chtějí prodloužit a zkvalitnit orgasmus, prohloubit spojení ať už kvůli duchovnímu vývoji nebo jen proto že jim ten klasický sex nestačí, musí postupovat
úplně stejně. Zejmána muž si musí dát pohov než se mu dráha trochu rozjede. A teprve potom přistoupit k metodám dlouhého tahu a podobně.
Snad pro každého koho zajímají věci od samotného milování až po to, jak to funguje pod pokličkou mohu doporučit tu druhou knihu. Je to napínavé :)

No a k té rovnováze jin-jang. Už zde bylo řečeno několik metod které pomáhají ten proces urychlit. Zmínil jsem i vědomé dýchání. Existuje jednoduché cvičení 21 střídavých dechů.
Cyklus je takový: Nádech levou nosní dírkou, výdech pravou, nádech pravou, výdech levou, nádech levou a znova. Pro ženy to platí naopak(Nádech pravou atd.) protože pravá je jin a levá jang
(viz. ida a pingala)
Je lepší udělat pár cyklů a vnímat pránu vědomě než 21 a usínat u toho:) A pokud je nedostatek jin/jang tak se da zaměřit i jen na dýchaní jednou dírkou.

Okruh jako takový není nic nepřirozeného. Jako malé děti jsme ho všichni měli plně v provozu. Ale těžko se to dá udržet pokud nás to nikdo neučí rozvíjet.
Tantra je v tomto systému obsažena. Kořeny klasického učení tantry bys dnes už těžko hledal. Je to hodně spletitý systém založený na symbolech, posvátnych rituálech, cvičeních atd.
jak se na hinduismus sluší a patří. Nestojí za to více rozvádět.
Snad bych rád jen poukázal na to, že i Wilhelm Reich se zabýval lidskou sexualitou(vydal knížku funkce orgasmu) a nedávno jsem našel jen malou ukázku
která myslím také dobře popisuje to, o čem tu hovoříme http://www.tantra.cz/svet/proctantra.html

Orgonová energie je pojata jako obměna sexuality, která tvoří základní vyjádření života. Jméno bylo úmyslně zvoleno tak, aby šlo do rytmu se slovem orgasmus
pojatý jako základní parametr pro vyjádření stupně duševního zdraví.
zdroj: http://blog.thirdeyehealth.com/?p=819

Uživatelský avatar
blaza
Příspěvky: 279
Registrován: sob, 14. čer 2008, 23:42
Bydliště: City of Palermo
Kontaktovat uživatele:

Re: usměrnění sexualní energie

Příspěvekod blaza » pát, 05. bře 2010, 13:07

Obrázek

Kód: Vybrat vše

The said energy was conceived to be a variant of sexuality making it the basic expression of life. The name was intentionally made to rhyme with orgasm, conceived to be the basic parameter for measuring the level of psychological health.
Pochopil jsem dobre, ze Orgonit vzniknul od nazvu orgasmu? :D. A ze orgonit vibruje na urovni orgasmu? :D
/Akorat jsem si furt myslel, ze ten orgonit (co uz mam doma konecne :)) funguje na principu dobijeni zakladni energie- Prány, coz je 1.korenova cakra. Ale clovek proziva orgasmus na urovni sakralni - sexualni, je to tak? Nebo mi chcete rict, ze kdyz je ve spicce kristal, tak to pusobi na vsechny en. centra stejne? :roll:
"Království boží je v tobě a všude kolem tebe, nikoliv v budovách ze dřeva a kamene. Rosekni kus dřeva a já tam budu. Nadzvedni kámen a nalezneš mě." The Last Gospel of Jesus

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: usměrnění sexualní energie

Příspěvekod ATA » pát, 05. bře 2010, 13:21

Reich pojmenoval tu energieji orgon a bylo to podle orgazmu ale orgonit prišel až tak o 50 let pozdejš .
Každej orgonit je o dot jinej a pusoby na jiny centra teda spon podle mejch pocitu hodne zaleži co v nem za matrial , kameny ,program.
Taky zaleži jak je naladen na osobu co ho ma treba orgonit muže mit obrovskou silu ale jeho vibrace sou nekde jinde a clovek z toho nevyužije ani setinu ale mam zatim moc prozkoumany jetsly je to jinou urovni vibraci nebo jen napojenim.
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

vitarian
Příspěvky: 80
Registrován: ned, 07. bře 2010, 17:07
Bydliště: Plzeň

Re: usměrnění sexualní energie

Příspěvekod vitarian » pon, 15. bře 2010, 18:44

zkusil bych energetický okruh např. podle této knihy:(PDF) ....... mě to pomáhá
http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... f=13&t=687

Dále: Rozvíjení mužské sexuální energie od zmiňovaného Mataka Chii - knihu mám, cca do měsíce naskenuji a převedu do pdf... :D :D


Zpět na „Práce s energií“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů