Reiki

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Reiki

Příspěvekod saila » ned, 12. črc 2009, 21:08

byl by nekdo ochotnej mi poradit nejakyho skutecne dobryho reiki mistra v praze? ne jenom nejakou pumpu na penize? nejradsi budu spis za mistra nez mistrii:-)
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Reiki

Příspěvekod Tidus » čtv, 23. črc 2009, 18:34

saila: Mrkni se, co vsechno obnasi jejich zasvedceni. Je rozdil, jestli nekdo zasveti behem hodiny a chce 1200, nebo jestli nekdo zasvedcuje dva dny, behem kterych si s tebou popovida o vsem okolo.... To je podle me dost velkej dukaz o jejich kvalitach.
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Reiki

Příspěvekod saila » čtv, 23. črc 2009, 18:35

no ja narazila zatim na jednoho kterej do jednicky sveti 4 hodiny za litr... taky mi to prijde docela nedostacujici
no ale nevim slysela jsem o tom sami zajimavy veci...
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Reiki

Příspěvekod Tidus » čtv, 23. črc 2009, 18:40

Alespon neco. Ale radsi bych koukal dal.... Podle myho je to spise o vire nez o zasveceni. Docela bych i veril, ze to zasveceni je jen fraska, ale presto to funguje. Co ti ale pomuze k te vire je povidani si s tim clovekem a jeho prakticke ukazky. Kdyz me a Akuzu zasvedcoval nas mistr, tak jsme si to tam s nim zrovna vsechno vyzkouseli...
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Reiki

Příspěvekod saila » pát, 24. črc 2009, 22:10

no co se tyce toho zavecovani kdyz me chytne sval na rameni tak si nanej sahnu rukou a predstavim si ze energie to svinstvo rozpousti a za chvili mam sval hladkej jak detskou prdelku:-D takze jsem to chtela asi psise ze zvedavosti... a par lidi me od toho odrazuje... ze ti to odrizne pristup ke tvymu duchovnimu pruvodci a nalepej se na tebe jiny entity... takze toho se trochu bojim...
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Reiki

Příspěvekod acdcpetr » čtv, 13. srp 2009, 16:42

Muj mistr rikal ze vzdy musi probehnout 4 iniciace...delavaji se s trihodinovou prestavkou...ale hlavne aby byly 4. Taky si myslim ze je to hlavne o vire, ale nejak to urcite funguje...pac mi nahodne vysly nejake veci a az pak jsem si uvedomil, ze to bylo diky tomu...Jinak ze te to odrizne od pruvodce...no jestli s nim umis mluvit tak se ho zeptej, jestli ne, co z toho ze si ho nechas? Navic nic spatnyho se stat nemuze, je to jen energeticka synchronizace...uprava vibraci
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Reiki

Příspěvekod saila » sob, 15. srp 2009, 16:41

no minimlane jeste ziju:-D
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
.:dre@mer:.
Příspěvky: 17
Registrován: stř, 24. zář 2008, 12:00

Re: Reiki

Příspěvekod .:dre@mer:. » úte, 08. čer 2010, 12:35

:c) odrizne od pruvodce, reiki o vire, zasvecenie cim dlhsie tym lepsie, najlepsie aspon 4krat zopakovanie zasvetenia pocas sedenia .... :cD
toto tema je uz starsie a povodna otazka je uz zrejme vyriesena, ale aj tak mi to neda sa k par veciam nevyjadrit, ... zaujimalo by ma ako to vidite aj vy ostatni ;c)
mam reiki 3 a mozem zasvecovat aj ked nezasvecujem, dovod je nie zeby som odmietal zasvecovat ale nikto ma o to zatial nepoziadal a ja sa nikomu neponukam a v okoli nikto o tom ze sa venujem reiki nevie, nikto sa nepyta a ja sam od seba o reiki nehovorim :c) reiki pouzivam pre seba a priatelku, ak sa raz niekto opyta ci by som mu nevedel pomoct tak mu samozrejme reiki ponuknem, nepovazujem sa za liecitela, alebo niekoho kto silou mocou musi zasvecovat co najviac ludi alebo hned odvtedy ako ziska titul "majstra reiki" ... ja len tak aby ste vedeli ako sa reiki venujem predtym ako o nom budem pisat viac ;c)
Pisali ste, ze reiki je o viere :c) vy ste pri zasveteni nic necitili? Necitite reiki ked s nim pracujete? :c) V tom pripade to bude mozno naozaj len o viere :cD ale vazne, kto z vas sa venuje ako dlho a ako casto reiki a kto energiu reiki citi a kto nie? hmmm?
Zasvetenie a dovod opakovani :c) samozrejme ze vam tu nepoviem ako majster zasvecuje (niezeby to bolo extra tajne, vygooglit sa to bez problemu da, som len lenivy to tu rozpisovat :c) ). Ide pri tom v podstate o to, ze cviceniami zasvecovatel v sebe nahromadi vacsie mnozstvo energie ktore pomoze dostat sa zasvecovanemu na hladinu v ktorej vie pracovat s reiki. Akoby otvorenie kanalov :c) ked sa to niekolkokrat zopakuje, zasvecovany je niekolkokrat vystaveny vyssim energiam ... ti ktori napriklad pravidelne pracuju sa cchi kungom nepotrebuju xkrat opakovat zasvecovaciu proceduru. Ide o to, ze nie su tak "zaneseni". Ale samozrejme na skodu to nie je. Kolkokrat to zopakovat? 3x, 4x 100x ak ma majster vydrz? :cD niektori hovoria 3x, niektori 4x, niekde sa zasvecenia opakuju pravidelne (pomaha to rychlejsiemu napredovaniu, cloveku sa rychlejsie rozsiruje prietok reiki, alebo ki :c)), ste zasveteni vychodnou tradicnou japonskou vetvou alebo zapadnou?
Huh, ani ste nevedeli ze je taky rozdiel? ani ja prednedavnom. Jedni hovoria ze su lepsi ako druhi a ti dalsi zase naopak :cD Aky je rozdiel? Zapadna niektore veci vypusta. Ak sa clovek ale reiki venuje pravidelne a dava reiki inym ludom, tak to moc nevadi lebo s reiki pracuje. Tym ze clovek s reiki pracuje ocistuje zaroven aj seba a svoje kanaly. Tradicna japonska vetva zase poskytuje cvicenia, ktore napomahaju rozsirovat kanaly dychovymi cviceniami, meditaciou a vizualizaciou, tie cvicenia zaroven sluzia na zvysenie citlivosti ruk pre vnimanie chorob alebo jednoducho "problemov". Mimochodom cvicenia aj ked upravene ale zase len prevzane z cchi kungu :c)
Vlastne som pisal o zasveteni ze? :cD dlzka zasvetenia, kolko teda? hodinu, dve, 4, 2 dni ....
Kazdemu tolko kolko potrebuje. Niekto pride na zasvetenie a vsetku teoriu uz vie ... niekomu treba vsetko porozpravat a spytat sa ho na otazky ktore ho zaujimaju, idealne povedat sposoby, ako s reiki, pracovat, pozicie ruk, preco ich pouzivat a kedy, preco ich netreba pouzivat :c) ked sa venujej jednej vetve reiki tak aspon povedat ze existuje aj druha a vediet aspon rozdiel a nieco o nej porozpravat ... vsetko sa to da povedat rychlo ale da sa to natahovat. Potom preco neukazat posobenie reiki priamo na zasvetenom nech su ju pociti :c) toto je okamih kedy to prestava byt o viere, lebo to clovek naozaj citi a nemusi rozmyslat existuje to naozaj? neexistuje? je to len vyplod mojej mysle? ale ked to citite tak pochybnosti miznu, je vam to sice nejasne co je to, zkade je to, ale jednochu viete ze je to tu a ze sa to da citit a ze ... slova nestacia ...
samotne zasvetenie netrva dlho, 10-15minut? cca, plus minus, v tom by sa ludia nemali moc lisit, reiki vedia predavat ludia, co sa zdravuju stravo, cvicia pravidelne, ale aj ludia, ktori moc na taketo veci nedbaju. Moja "mistr" :cD fajci ako duha a po zasveteni nam hned uvarila parky :cDDD povedali by ste to na osobu duchovne zalozenu? ale to, co sme z nej pred 2ma rokmi citili, to co sme citili pri zasveteni ... to co citime teraz pri praci s reiki ... aj tak jednoducho viem, ze je na pracu s reiki ten pravy clovek. Takze samotne zasvetenie je schopny predat hocikto kto sa reiki dostatocne dlho venuje (mozno aj nie). Dolezite je ale to okolo, aby ste neboli hodeni do hlbokych vod, ale aby vas niekto viedol a aspon zo zaciatku vam povedal co a ako a nie len vas "zasvetil". To rozpravanie (urcite by to mal byt dialog s otazkami) ma trvat hodinu? dve? 2 dni? Preco nie len hodinu a potom mat moznost hocikedy sa na mistra obratit mailom s otazkou? Ale kludne aj 2 dni plne precvicovania. Hladajte hlavne osobu, pre ktoru to zasvetenim nekonci ale bude ochotna sa vam aj dalej venovat. Nie pracovat s vami ale spolupracovat s vami a podielat sa na vasom vyvoji. A to je tazko u niekoho kto zasvecuje ako na beziacom pase, aj ked aj taki sa urcite najdu co nasledne spolupracuju ale je to pre nich asi tazsie ...
Ono rozdiel v tom az taky nie je, rozdiely su v zasvecovanych. Ten kto sa reiki bude pravidelne venovat pride na vela veci sam, aj na take o ktorych dovtedy nemusel vediet jeho mistr. Posobenia na niektorych miesta, pri istych pohyboch atd ... mozete sa ucit od seba navzajom.
Pridete casom na to, ci naozaj staci polozit ruky a reiki prudi samo kam ma, alebo ci treba hladat miesta a polozit ich prave na to miesto, kedy staci len prilozit ruky hocikam, atd ...
inak tazko najdete niekoho, kto vie uplne vsetko o reiki, najkvalitnejsieho majstra nenajdete ... kazdy nieco vynechava a nieco pridava ...
neskoncite zasvetenim, citajte fora, neberte ale automaticky kazdu napisanu vec za pravdu, skusajte, citte sami, to je najlepsia cesta ako rast alebo sa zlepsovat. Citajte knihy. Citajte vsetky mozne nazory, ale urobte si svoj vlastny, k tomu musite ale dozriet a prejst si svoju cestu, citat, pracovat, meditovat, dychat, citit, ... ;c)
**********************************************************************************************
"A candle loses nothing by lighting another candle."
(Father James Keller)

Uživatelský avatar
acdcpetr
Příspěvky: 97
Registrován: sob, 07. čer 2008, 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Reiki

Příspěvekod acdcpetr » čtv, 19. srp 2010, 00:16

Mám taky 3. stupeň a energii cítím, někdy až přehnaně silně. Ale zároveň vím, že každá věc má jen tu sílu, jakou jí propůjčím...proto řeč o tom zda je reiki o víře nebo ne.prostě myslím si, že když tomu člověk věří tak jsou účinky mnohem lepší.
Stay strong and keep your head up high everyday. Cocoman-stay strong


Zpět na „Práce s energií“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů