Stereogramy

H0n24
Příspěvky: 126
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:20
Bydliště: Tábor, Jindřichův Hradec(víkend)
Kontaktovat uživatele:

Stereogramy

Příspěvekod H0n24 » ned, 04. led 2009, 18:56

Pokud máte problémy vidět auru, naučte se nejdřív vidět stereogramy. Někde jsem četl, že je to založeno na stejném principu.
Pokud nevíte, o co jde, tak stereogram jsou vpodstatě 2 obrázky v jednom - každé oko vidí jeden. Dřív byly potřeba 2 obrázky vedle sebe, ale díky počítačům se podařilo vytvořit algoritmus, pomocí kterého se spojily do jednoho. Pokud se na ně správně podíváte, vystoupí z nich 3d obrázek.
Já je bohužel nevidím, tak nemůžu napsat vlastní návod, ale dám sem něco z netu ;-)

METODA č. 1

Dívejte se na stránku s dvojrozměrným obrazem, ale na nic nezaostřujte. Upřete na stránku pohled a uvolněte se. Za chvíli začnete cítit, že se něco děje. Obrázek se vám před očima začne měnit. Až k tomu dojde, buďte stále uvolnění. Nadále se na nic konkrétního ne-zaměřujte. Když budete dost trpěliví, vaše oči zařídí vše ostatní. Nejdříve se vám objeví jen část trojrozměrného obrazu. Buďte i nadále uvolnění a zbytek obrazu se ukáže za okamžik.

METODA č. 2

Dejte si stránku s dvojrozměrným obrazem asi 5 cm před oči. Váš zrak si na to za chvíli zvykne. Pak, aniž byste změnili cil vašeho pohledu, pomalu stránku vzdalujte od očí. Zastavte se na délku paži. Je třeba, abyste celou dobu byli uvolnění. Obraz před vašima očima by měl být rozostřený. Pokud tomu tak není, zopakujte celý postup od začátku. Po několika pokusech to půjde snáze. Stránku s dvoj-rozměrným obrazem musíte vidět rozostřeně při všech metodách. Je to nezbytná podmínka toho, aby vaše úsilí přineslo očekávaný výsledek. Pokud se vám nepodaří trojrozměrný obraz spatřit hned na první pokus, netrapte se tím. Já sám jsem ho uviděl až napodruhé. Ze začátku však své úsilí nepřehánějte. Nejste totiž zvykli své oči používat tímto způsobem, a tak se váš zrak snadno unaví. Zkuste to později, nebo raději až druhý den.

METODA č. 3

Tato metoda se nazývá "průhled". Praktikuje se tak, že zrak zaměříte jakoby skrz a za stránku s dvojrozměrným obrazem. Obraz by se měl rozostřit, vaše oči se tomu začnou přizpůsobovat. Jako při ostatních metodách, i při této musíte být uvolněni. Pokud se vám podaří spatřit trojrozměrný obraz touto metodou, budete ji používat nejraději, protože je velmi rychlá.

zdroj: http://www.copth.cz/stereo.htm


Nakonec pár stereogramů:
Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


zdroj: http://www.rossomak.net/opticke-iluze/k ... eogramy/7/


A napište, jak vám to jde ;)
Obrázek

nika
Příspěvky: 1
Registrován: sob, 18. dub 2009, 20:45

Re: Stereogramy

Příspěvekod nika » sob, 18. dub 2009, 20:50

Nedělá mi problém vidět stereogramy. Jenom musím dodat, že když je nevidíte hned napoprvé nic se neděje. Jednou jsem přijela k babičce a ona mi je ukázala na různých papírech. Prý si je vystřihovala z jednoho časopisu. Popíšu zde mé učení vidět 3D obrázek:

Koukala jsem se na ty papíry úplně nemožně a nechápala, co v nich mám vidět. Seděla jsem u toho tak 5 hodin a pořád nic. Tak jsem to nechala být. Pořád mi to ale vrtalo hlavou, tak jsem jeden vzala a šla si sednout do kuchyně. Dala jsem si pod něj knihu a koukala se jakoby "do blba". Najednou ze stereogramu vystoupil 3D obrázek. Bylo to něco úžasného. Abyste to viděli, nesmíte si to až moc přát. Zkuste trošku zašilhat a nezaměřujte se na ten bod. Obrázek vystoupí. ;)

Uživatelský avatar
unga
Příspěvky: 45
Registrován: sob, 28. bře 2009, 18:59

Re: Stereogramy

Příspěvekod unga » ned, 19. dub 2009, 09:29

Já jsem se zatím dopracoval do fáze, že vidím krouživé vlny v atmosféře,což je dost jednoduché a jakýsi dým pokud se chvíli soustředim na bílou stěnu. Ale musím říct, že mě zaujala ta růžová v prvním obrázku, když se na ní zaměřím a rozostřím jí zdá se mi jako kdybych ten dým zase viděl.

Uživatelský avatar
Arinat
Příspěvky: 68
Registrován: úte, 30. zář 2008, 22:13

Re: Stereogramy

Příspěvekod Arinat » pon, 20. dub 2009, 16:01

Děkuju, že jsi tu ty obrázky umístil ;) , poprvé v životě jsem je viděl správně a je to úžasné :D Nejlepší je ten okamžik, kdy si oči zvyknou ,že vidí 3D, to začnu natáčet hlavu do stran, do předu a dozadu a ten obrázek se mění. Stačí opravdu mírně rozostřit oči a ony za cgvíli samy zaostří a vidíte 3D, mi se nejsnáze kouká na noční město :)

H0n24
Příspěvky: 126
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 17:20
Bydliště: Tábor, Jindřichův Hradec(víkend)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereogramy

Příspěvekod H0n24 » pát, 24. dub 2009, 22:14

Moc děkuju všem za příspěvky :-) Tak se mi to konečně taky povedlo(asi před minutou :D ) Já vim, budu opakovat to, co napsali ostatní, ale bez toho bych dneska neusnul :lol: Takže - stačí trochu rozostřit oči, jako kdybyste se dívali na bod ve vzduchu tak 3cm od obrazovky. Po chvíli se začnou objevovat nezřetelné linie, vypadají jako součásti obrázku, kterých jste si nevšimli...tohle je ten zlomový bod. Mě pak stačilo ještě trochu rozostřit oči a -> díváte se do obrázku, jako kdyby to bylo okno do jiné dimenze...nádhera :)
Jinak těm, co se to povedlo, mělo to nějaký vliv na vidění aury?


(BTW:Psáno pod silným vlivem endorfinu :D )
Obrázek

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereogramy

Příspěvekod ATA » sob, 25. dub 2009, 20:08

Někde sem narazil na poznamu že pri viděni těhle obrazku je mozek v alfa stavu zatim sem delal jen jedden kratkej test a nebyl ale bylo to jen asi 20s chtelo by prozkoumat pořadně
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
noobius
Příspěvky: 40
Registrován: pát, 20. čer 2008, 13:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereogramy

Příspěvekod noobius » čtv, 30. dub 2009, 16:20

Mam takoveh hloupej dotaz, ale myslíte že je normální že do tíram furt jak pitomec a furt nic nevidim:( Přítelkyně se to naučila za 5minut, brácha omažitě a mamka to taky umí...máme na to doma knížku,jmenuje se myslim Magické oko 3. Připadam si krapánek jako pěkný hovado díky tomu:( Ale co no,člověk asi nemůže chtít vše:/
Hodně lidí si myslí, že jsem dobrý člověk, já to bohužel vidím jinak... :/

Daniel
Příspěvky: 167
Registrován: pát, 11. črc 2008, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Stereogramy

Příspěvekod Daniel » pát, 01. kvě 2009, 15:36

normalne na to zasilhej a uvidis to, muze to videt kazdy clovek, ktery ma dve oci (uz z principu), takze i ty :) kdyz se na to podivas a vidis tam nejake dva stejne objekty tak zasilhej tim zpusobem aby se ty objekty spojily v jeden, to je cele
Život je tragédie pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí. (Jonathan Swift)

Uživatelský avatar
noobius
Příspěvky: 40
Registrován: pát, 20. čer 2008, 13:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereogramy

Příspěvekod noobius » pát, 01. kvě 2009, 20:04

Jasný, já vim... šilham co mi síly stačí,třeba i 5minut v kuse,ale stále nic. Teoreticky to mam zmáklý dobře,ale prakticky to furt nějak nejde:( Jednou jsem měl takovej záblesk, když jsem po šilhání mrknul,tak sem uviděl obrys srdce,které sem měl vidět celé ještě s amorem,ale to je tak vše. Prostě mozek to nějak né a né rozkodovat tu informaci:(
Hodně lidí si myslí, že jsem dobrý člověk, já to bohužel vidím jinak... :/

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereogramy

Příspěvekod saila » sob, 02. kvě 2009, 16:20

si tay pripadam jak lama ze mi to nejde.. ale aspon se mi ten jeden obrazek pekne vlnil:-D
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
Etellyen
Příspěvky: 249
Registrován: stř, 21. led 2009, 18:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereogramy

Příspěvekod Etellyen » ned, 03. kvě 2009, 14:03

ja si pamatuju nekde sem to videl asi pred rokem a slo mi to:D a ted ne:D
Skutečným tajemstvím síly je uvědomění si síly.

Uživatelský avatar
Tidus
Příspěvky: 313
Registrován: pát, 30. kvě 2008, 15:47

Re: Stereogramy

Příspěvekod Tidus » pon, 04. kvě 2009, 21:40

Ja to odjakziva delam tak, ze primacknu hlavu uplne az k obrazku a pomaloucku oddaluju. Myslim, ze by to tak mel zvladnout kazdy....
Vzdáš se jednou, vzdáš se vždycky...

Uživatelský avatar
.:dre@mer:.
Příspěvky: 17
Registrován: stř, 24. zář 2008, 12:00

Re: Stereogramy

Příspěvekod .:dre@mer:. » pon, 11. kvě 2009, 14:06

tenkrat poprve :cD
nadhera, zatial len ten prvy, schvalne, kolko lietajucich tanierov ste napocitali? ja 9 :c)
inak mne funguje teda aspon pri tom prvom, ked sa zadivam na ten lietajuci tanier co je asi v 1/4 diagonaly z laveho horneho rohu do praveho spodneho, a predstavim si, ze to okolo je daleko za tym, akokeby to bolo vzdialene pozadie, zadivam sa na to pozadie toho taniera, potom uz len vytunit rozostrenie pohladu a nadheraaaaaa, haluz, potom mozem aj mrkat a vidim to normalne dalej
**********************************************************************************************
"A candle loses nothing by lighting another candle."
(Father James Keller)

Uživatelský avatar
saila
Příspěvky: 549
Registrován: stř, 29. říj 2008, 22:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereogramy

Příspěvekod saila » pon, 11. kvě 2009, 23:42

ja v tom s tou repkou videla nejaky uplne osklivy medvidky jako ty plysaky:-D trochu jak z hororu:-D
"život je jedna velká LAN párty" :-D by me....

www.masaze-saila.cz

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereogramy

Příspěvekod Helias » úte, 12. kvě 2009, 11:20

Tak jsem si myslel, že už mi to šlo, ale po včerejším úspěchu vím jistě, že přestím to nebylo úplně správně. Viděl jsem zatím jen v posledním (motýlci) a v prvním (abstraktní něco). Pak mám pocit, že mi šla i ta modrá koule ... na ostatní musím trénovat ... ;) .
Carpe Diem

ANNO
Příspěvky: 92
Registrován: čtv, 19. čer 2008, 14:52

Re: Stereogramy

Příspěvekod ANNO » úte, 12. kvě 2009, 22:46

hmm čo sa tyka aury niekolko krat videl ale len na zlomok sekundy asi kvoli ac je to dost divne hmm ale kebi sa to nieako dalo ovladat ... ze ked chcem nevidim ked chcem vidim. tak to potom o ludoch by som si zistil viacej informaci ../hmm je pravda že zlata farba oznacuje tehotenstvo ?/ :?: :?:
Je len na vás čomu budete veriť.

Uživatelský avatar
.:dre@mer:.
Příspěvky: 17
Registrován: stř, 24. zář 2008, 12:00

Re: Stereogramy

Příspěvekod .:dre@mer:. » stř, 13. kvě 2009, 11:20

Tak po dvoch dnoch som sa dostal do stavu ze prvy obrazok vytiahnem z pozadia tak do minuty max, potom ked si pozeram dalsie obrazky tak vystupia aj do 3-5 sekund. Mala napoveda ak si nie ste isty tym ci vidite spravne to co je v tych prvych obrazkoch ;c) 1-niekolko lietajucich tanierov (napocital som ich cca 9) 2-clovek s kousou a nieco co sa vzdialene podoba psovi :cD 3-dvojplosnik cez cely obrazok 4-3D struktura, ak tam niekto okrem tej mriezky a gule v strede zbadal nieco naviac tak ma doplnte ;c) 5-dve ludske postavy s motylimy kridlami
a teraz 2x brutal ;c)
Obrázek
a druhy
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Obrázek

;c) ukazte sa

Uživatelský avatar
Helias
Příspěvky: 217
Registrován: čtv, 05. čer 2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereogramy

Příspěvekod Helias » stř, 13. kvě 2009, 11:42

:eek: :eek: :eek: Ooooo ... žraloook ... (v tom druhým, to první zatim nic).

EDIT: Tak už vidím něco i v tom prvním, ale nedokážu určit, co to je ... nějaké dva otáčející se prstence???
Carpe Diem

Uživatelský avatar
clario
Příspěvky: 693
Registrován: čtv, 29. kvě 2008, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereogramy

Příspěvekod clario » stř, 13. kvě 2009, 12:30

jaj tak tohle je mazec :D , sice se na to o něco hůř zaměřuje ale stojí to za to, ten žralok je fakt parádní :D
Earth shakes,
Stone breaks
The forest is at your door
The dark sleep is broken
The woods have awoken
The trees have gone to war


Zpět na „Práce s energií“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů